DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1157578  autor: mati33
 17 wrz 2023, 20:33
Wybór odpowiedniej katy SIM dla router ZTE MF286D oprogramowanie Nordic

sieci Nju mobile(Orange) abonament
Miasto Lublin - karta SIM Nju mobile działa tak sobie :!:

Jaką sieć wybrać dla Internetu Waszym zdaniem w Lublinie , jaka będzie działać najlepiej ?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2023, 22:06 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Do czasu przeniesienia zamykam
 #1157615  autor: Vieslav
 19 wrz 2023, 11:05
Ciężka sprawa bo po pierwsze to jest centrum, a po drugie miasteczko akademickie. Duże obciążenie więc każda sieć może działać źle. Jeśli Orange kiepsko działa to spróbuj przetestować Play. Z ich fake 5G jestem dość zadowolony przy korzystaniu na telefonie. Pewnie podobnie będzie w LTE 2100. Akurat w tamtej lokalizacji rzadko bywam, ale podejrzewam, że może to być spójne z moimi dotychczasowymi doświadczeniami.
 #1157683  autor: maniek357
 21 wrz 2023, 10:58
Vieslav pisze:
21 wrz 2023, 09:58
Niestety muszę kolegę zmartwic. Przed chwilą zrobiłem test w okolicach szpitala wojskowego: dl: 2mb/s, ul: 5mb/s. Karta Play, zasięg fake 5G. Na Langiewicza nie będzie lepiej. :?
Nie jestem z Lublina, ale spojrzałem na mapkę. Kilkaset metrów dalej warunki radiowe mogą być zupełnie inne. Inna stacja, inny sektor ... Ja bym Playa nie skreślał, bo ma w bliskich okolicach ul. Langiewicza dwa BTS-y. Plus i N! mają po jednym. Jeśli osiągi Orange nie satysfakcjonują autora tematu, to do sprawdzenia Play i Plus - 5 zł za starter to nie majątek.
 #1157704  autor: Vieslav
 22 wrz 2023, 07:36
@maniek357 wszystko się zgadza. Najlepiej przetestować Playa. Mój błąd, bo zrozumiałem, że autor ma ruter bez agregacji. A jemu chyba tylko Orange nie agreguje.
babciagienia co do 5G Plusa nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń ale na chwilę obecną nie mam jak zrobić testu lte w tamtym rejonie.
 #1157705  autor: mati33
 22 wrz 2023, 08:08
Karta SIM Nju mobile abonament
nju 39 zł z TV (Internet 180GB na miesiąc)

Wersja Nordic_ MF286D_B11
Ustawienia pasm w automacie na ALL
Jest zasięg 1800MHz (B3) ,
Czasami są trzy pasma ?
Signal 79bDm - 89bDm

Może lepiej na sztywno ustawić te trzy pasma?
Obrazek
Obrazek