DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1152951  autor: mateo1995
 02 lip 2023, 19:40
Mniej więcej tydzień temu z dnia na dzień drastycznie spadła prędkość internetu w trybie LTE w Orange. Na Samsungu A52S 5G miałem zwykle ok 100Mbit/s teraz do 0,3Mbit/s bez względu na porę dnia, udostępniam połączenie na laptopa i zastępuje mi to dostęp stacjonarny. Sprawdzałem na innych telefonach Redmi 5, Redmi 8 Note w obszarze do 1km od domu i jest identycznie. Co ciekawe dla 3G jest lepiej 3-10Mbit/s choć zdarzają się również spadki uniemożliwiające korzystanie z internetu. Dom jest na słabo zabudowanej wsi w Beskidach przy drodze powiatowej pomiędzy tymi dwoma nadajnikami.

W Play było podobnie. Jeszcze za czasów DILa cieszyłem się praktycznie darmowym nielimitowanym i szybkim jak na 2018r połączeniem 30-50Mbit/s i nagle w 2019r. prędkości spadły do poniżej 1Mbit/s w domu i najwyżej kilku Mbit/s na zewnątrz. Do dzisiaj nic się nie zmieniło. W Plusie nie miałem nigdy szybszego połączenia niż kilka Mbit/s na zewnątrz. Do światłowodu nie mam dostępu więc jeśli prędkości w Orange się nie poprawią będę musiał szukać jakiejś radiówki.
Czy można jakoś stwierdzić o co chodzi?

Obrazek
 #1152970  autor: KC-KARLOS
 02 lip 2023, 21:49
Możliwe, że ktoś zakłóca sygnał. Zapytaj operatora aby to sprawdzili.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152982  autor: HappyBoy
 02 lip 2023, 22:45
Karlos20 pisze:
02 lip 2023, 21:49
Możliwe, że ktoś zakłóca sygnał.
Raczej wątpię. Od tygodnia sieć Orange/T-Mobile ma problemy na terenie całego powiatu. Brak zasięgu czy bardzo słaby sygnał to od tygodnia norma (przeciążona sieć ?). Play/Plus w tych samych lokalizacjach działa prawidłowo.
 #1153007  autor: KC-KARLOS
 03 lip 2023, 09:17
HappyBoy: na terenach pozamiejskich urządzenia "wzmacniające" sygnał wpływają też na jej przeciążenie. Warto tym problemem zainteresować NetWorkSa i UKE. Przecież mogą to sprawdzić, co na danych nadajnikach się dzieje. Warto też popytać okolicznych mieszkańców, jak im usługi "działają".
W moim wypadku ludzie narzekają na Play, ale nic z tym sobie operator nie robi, aby poprawić jakość usług w turystycznym mieście, szczególnie w centrum (masz pod nosem nadajniki, a one wykręcają kilka megabitów w środku dnia [a gorzej jest we wnętrzu budynków] - to nie jest normalne). Niestety.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153499  autor: Vieslav
 11 lip 2023, 13:59
Może po prostu zaczęły się wakacje i przyjechali turyści, co spowodowało zapchanie sieci?
 #1153520  autor: forum_tg
 11 lip 2023, 16:49
Muszę przyznać że w mojej okolicy też sieć Orange ma jakieś problemy 😢
Zasieg się zdecydowanie pogorszył Miasto to nie jest turystyczne
 #1153527  autor: iphoneski
 11 lip 2023, 18:30
Może po prostu trwają albo są zaplanowane jakieś prace, dlatego sieć działa na pół gwizdka? Z kolei u mnie prędkości ostatnio uległy poprawie, także to nie jest problem globalny. Najlepiej zapytać u źródła co się dzieje.
 #1153863  autor: forum_tg
 16 lip 2023, 17:44
Karlos20 pisze:
03 lip 2023, 09:17
HappyBoy: na terenach pozamiejskich urządzenia "wzmacniające" sygnał wpływają też na jej przeciążenie. Warto tym problemem zainteresować NetWorkSa i UKE.
a co tutaj NetWorkS może zrobić? w jaki sposób może pomóc?
 #1153876  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2023, 20:03
forum_tg: może warto ten fakt zakłóceń ich poinformować? UKE kontroluje takie rzeczy. O i T starają się, aby ich usługi w ramach NetWorkSa działały jak należy. A takie niezbyt legalne urządzenia to utrapienie nie tylko dla operatorów. Można za opłatą ogarnąć legalne opcje na polepszenie sygnału (Orange ma np. femtokomórki - prywatne mini nadajniki sieci komórkowej podpinane do internetu kablowego dające lokalnie odrobinę lepsze prędkości 3G/LTE).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155890  autor: forum_tg
 14 sie 2023, 17:47
Żeby dołożyć trzy grosze...
Długi weekend spedzam w Gdańsk Brzeźno i Orange padło Nawet problemy z płatnościami karta bo przy plaży terminale nie działają
U mnie problem z siecią totalny Bez znaczenia czy OFnk czy abonament firmowy.
Zasiwg słaby, jakość połączeń jak za króla świeczka ;)

Ale Play bez zarzutu Cały czas LTE w telefonie oraz modemie.
 #1155891  autor: Remington
 14 sie 2023, 18:04
Ćwieczka!

U Ciebie można byłoby zwalić na sezonowy ruch w turystycznej miejscowości, natomiast ja w zeszłym tygodniu byłem w Poznaniu i Orange oraz TM to była masakra - prędkość jak na lejku do tego stopnia że nawet serwerami DNS się nie łączyła, a ja potrzebowałem wideorozmów. Restarty routera nie pomagały, w nocy na trochę ruszyło potem znowu rano było słabo w końcu się poprawiło, ale wtedy to już wyjeżdżałem. Teraz podobno już jest tam dobrze.