DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #11905  autor: Thekk
 17 sie 2005, 18:44
Witam
Na początku września wygasa moja umowa z Plusem. Już dostałem ofertę przedłużenia umowy (zniżka na abonament, ale nie mogę wymienić telefonu). A mi właśnie zależy na wymianie aparatu. Już sobie wybrałem konkretny model (SE K700i spełnia moje wymagania), ale zastanawiam czy telefon wymienić już teraz, czy poczekać do września ? Może Plus obiniży ceny ? (obecna cena też mi odpowiada, tyle, że oszczędzone pieniądze mógłbym wydać na akcesoria itp)

I z tąd moje pytanie: czekać, czy nie ?

 #11908  autor: Irek
 17 sie 2005, 19:10
Na SE k700i w życiu nie spadnie cena - na pewno nie do września. wymień telefon. Aha chcesz przedłużyć umowę i mieć zniżki? A jak byś zrezygnował ze zniżek to dostaniesz telefon na wymianę?

"And one more thing..."

 #11916  autor: D@rio
 17 sie 2005, 20:45
Mowiac szczerze cena telefonu SE K700i spadla juz. I wcale ie jest ona taka wysoka. NIe dawno znajomy robil sobie PWA to chyba zaplacil za ten telefon 69zł. netto dla taryfy z abonamentem 100zł. Jesli nie chcesz rabatu a chcesz bardzo ten telefon to zadzwon do DOKu PlusGSM (26 01 lub 601102601) i zapytaj o cene oraz czy ten telefon jest dostepny dla Ciebie ;) A tak apropo...wlasnie sie popsul ten telefon znajomemu. Nie chce mu odbierac polaczen. Nie wiem co jest. Sam sie zdziwilem ze taki telefon i sie popsul...
Natomiast czy czekac...ja bym poczekal :) i dopiero ok 15 Wrzesnia zrobil wymiane, moze akurat spadnie :) ...choc teraz cena tez nie jest wysoka :) A tak apropo...jesli moge cos od siebie :) Jak masz brat tego SE to wez sobie Siemensa S65 +) ...taka moja rada. Ale jak chcesz :)

 #11917  autor: WitekT
 17 sie 2005, 20:46
Ja z MP100 w Plusie w marcu za K700i dałem bodajże 19 zł. ;) Przy przedłużaniu umowy oczywiście.

 #11919  autor: Irek
 17 sie 2005, 20:55
Witek to czemu kłamiesz, że masz T39m?

"And one more thing..."

 #11921  autor: WitekT
 17 sie 2005, 20:57
A nie kłamię. :) K700i od razu poszedł na sprzedaż - za 750 zł. :)

 #11923  autor: Thekk
 17 sie 2005, 21:00
Umowę podpisałem 6. września, więc przedłużenie muszę załatwić wcześniej (czekanie do 15. odpada, poza tym chcę załatwić wszystko za jednym razem).
Do jesito: Niestety nie można mieć tych dwóch rzeczy naraz. Albo zniżki, albo nowy telefon. Ja wybieram telefon...
Do D@rio: ... bo mój obecny mnie łagodnie mówiąc denerwuje. Jest nim Siemens M55 i teraz mam uprzedzenia do tej firmy (choć S65 przynajmniej na papierze jest ciekawy).

A telefon na pewno jest osiągalny, bo już się dowiedziałem, że do Nokii 6230 musiałbym dopłacić ok. 500zł. A jak mogę dopłacić do takiego telefonu, to zakładam, że do SE K700i też się kwalifikuję :]

 #11925  autor: WitekT
 17 sie 2005, 21:02
A czemu musisz koniecznie podpisać przed 6? 10 dni Cię chyba nie zbawi... ;)

 #11927  autor: Irek
 17 sie 2005, 21:04
WitekT pisze:A nie kłamię. :) K700i od razu poszedł na sprzedaż - za 750 zł. :)
Nie spodziewałem się tego po Tobie :-D

"And one more thing..."

 #11928  autor: Thekk
 17 sie 2005, 21:04
Wydawało mi się, że trzeba podpisać aneks przed wygaśnięciem aktualnej umowy.

 #11929  autor: Irek
 17 sie 2005, 21:06
Thekk Rozumiem, że zależy Ci na telefonie i zachowaniu tego samego numerku! Dobrze robisz.

"And one more thing..."

 #11930  autor: Thekk
 17 sie 2005, 21:08
Zgadza się. Numer mam bardzo podobny do domowego, więc mi się podoba (jestem przyzwyczajony). A na siemensie to chyba niedługo poćwiczę rzucanie na odległość :twisted:

 #11931  autor: WitekT
 17 sie 2005, 21:09
Wcale nie musisz podpisywać przed wygaśnięciem umowy - możesz w dowolnym momencie nie wcześniej niż 2 tygodnie przed jej końcem. Teoretycznie nie musisz podpisywać wogóle - jak Ci się odwidzi np. w styczniu to wtedy pójdzie do salonu i podpiszesz. :)

 #11933  autor: Thekk
 17 sie 2005, 21:12
Dobra, ale co będzie jeśli będę chciał np. zgłosić reklamacje ? Ofertę z miejscem na podpis dostałem miesiąc temu...

 #11934  autor: Irek
 17 sie 2005, 21:15
Thekk pisze:Zgadza się. Numer mam bardzo podobny do domowego, więc mi się podoba (jestem przyzwyczajony). A na siemensie to chyba niedługo poćwiczę rzucanie na odległość :twisted:
Aha. Co do numeru podobnego do domowego to już się z tym spotkałem. Kumpel kupował jakiś czas temu k500i w promocji. Zapytali mu się czy ma jakieś życzenia co do numeru. On powiedział, że nie ma. To koleś w salonie Plusa powiedział, że poszuka czegoś podobnego do jego numeru domowego. Numer stacjonarki jest siedmicyfrowy. Koleś dostał numer - dokładnie taki sam jak jego domowy - to znaczy ostatnie 6 cyfr. Cool. Tylko Plus tak potrafi!!!

"And one more thing..."

 #11936  autor: Irek
 17 sie 2005, 21:18
WitekT pisze:Wcale nie musisz podpisywać przed wygaśnięciem umowy - możesz w dowolnym momencie nie wcześniej niż 2 tygodnie przed jej końcem. Teoretycznie nie musisz podpisywać wogóle - jak Ci się odwidzi np. w styczniu to wtedy pójdzie do salonu i podpiszesz. :)
A do tego w kazej sieci jest coś takiego jak poziom negocjacji. Im więcej będziesz ich "molestował" tym więcej Ci dadzą!! Na przykład w Idei są trzy poziomy!

"And one more thing..."

 #11939  autor: Thekk
 17 sie 2005, 21:25
Ciekawe jak długo wytrzymaliby w salonie firmowym. Tylko, że ja mam NowyPlus 45, więc na molestowanie klienta z tym abonamentem raczej nie są wrażliwi.

Wracając do głównego pytania, czy ew. obniżka może być naprawdę znaczna ?

 #11940  autor: WitekT
 17 sie 2005, 21:25
O tak - na pewno nie można dać się zbyć podstawową ofertą. :) Nie żądać nie wiadomo czego, ale być stanowczym. :) Mnie zjechali z ceną z 300coś do 19 zł - ale fakt, że procedury w Plusie znałem chyba lepiej niż ten konsultant (m.in. "zapomniał" sprzedać mi przy przedłużaniu Simplusa za 1 zł).

 #11942  autor: Irek
 17 sie 2005, 21:30
Witeku tak to już bywa, że tak powiem(bez obrazy Panowie) laicy wiedzą więcej niż pracownicy Salonów Firmowych. Smieszne, ale prawdziwe!

"And one more thing..."

 #11944  autor: Thekk
 17 sie 2005, 21:33
To widzę, że przed wyprawą po nowy telefon muszę się jeszcze przeszkolić :D

A poza tym to właśnie się zorientowałem, że od 7 do 18 nie będzie mnie w kraju (jakoś zapomniałem), a na wyjazd przydałby mi się nowy telefon. To czekać czy nie ? (jeszcze muszę wziąć pod uwagę formatowanie baterii :?)


A jeśli miałbym negocjować to może obniżyliby cenę nokii 6230 do poziomu SE...