DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #5225  autor: Dreed
 07 maja 2005, 21:16
Witek cos ukrywa przed nami :)

www.Ngage.pl

 #5235  autor: WitekT
 07 maja 2005, 23:58
Eeee... Nic nie ukrywam. W maju ogłoszenie wyników przetargu, w maju przyznanie koncesji i częstotliwości. :)

 #5247  autor: Dragon
 08 maja 2005, 11:18
a kiedy dokladnie ?

 #5248  autor: WitekT
 08 maja 2005, 11:21
Już jutro, znaczy w poniedziałek, 9. maja. :)
Potem zapewne seria odwołań przegranych, które URTiP planuje, że zakończą się w czerwcu. Wtedy oficjalnie zostaną przyznane nowe częstotliwości.

 #5251  autor: Dragon
 08 maja 2005, 11:47
a jakie sa szanse ze te odwolania cos zmienia ?

 #5252  autor: WitekT
 08 maja 2005, 12:06
Trudno powiedzieć... Nie wiem jakie asy w rękawie mają operatorzy - czy mówią prawdę, czy tylko blefują. Era ma papier jeszcze od Zdrojewskiego, który dostała wraz z koncesją na UMTS z obietnicą, że nowi gracze zostaną wprowadzeni na tych samych warunkach co dotychczasowi.

 #5269  autor: xlord
 08 maja 2005, 17:20
WitekT pisze:Już jutro, znaczy w poniedziałek, 9. maja. :)
....
... zacznie sie wojan podjazdowa bez ofiar, ale za to w towarzystwie szelesczacych dokumentow, papierow innej masci i ciezko opadajacych teczek pelnych protestow. A wszystko tylko i wylacznie w celu jak najwiekszego opoznienia.

Pozdrawiam

 #5656  autor: koralowiec1
 17 maja 2005, 17:26
A co z umowami?

Mając umowę dwuletnią w Idei mogę ją zerwać bez żadnych konsekwencji jak zmienią nazwę? W sumie to podpisywałem papiery z Ideą.....

 #5665  autor: WitekT
 17 maja 2005, 20:17
Nie podpisywałeś umowy z Ideą, tylko z PTK Centertel. Idea i Orange to tylko i wyłącznie nazwy handlowe.

 #5668  autor: koralowiec1
 17 maja 2005, 20:30
Heh.... Sprawdzę co mam na umowie kiedyś, ale czytając Wasze wypowiedzi nasunęło mi się właśnie to pytanie z tym wypowiedzeniem umowy. W sumie dobrze wiedzieć co się kroi w przyszłości.

Pozdr!

 #5671  autor: Dragon
 17 maja 2005, 20:47
a tak aporopo wypowiedzenia umowy- kiedys na Allegro widzialme jakies super poradniki ze niby byl blad w umowie i mozna bylo ja latwo zerwac bez konsekwencji, wie ktos o co chodzilo ?

 #5673  autor: WitekT
 17 maja 2005, 21:22
Nie ma uniwersalnego sposobu - trzeba po prostu usiąść nad Prawem Telekomunikacyjnym i regulaminami świadczenia usług poszczególnych operatorów i próbować atakować ich słabe punkty. ;)

 #5778  autor: xlord
 20 maja 2005, 19:49
Jesli ktos ma zapal to moze4 sobie studiowac prawo telekomunikacyjne i walczyc, ale czy to jest warte tych kilku zlotych? Przy, wlasciwie, minimalnie rozniacych sie ofertach operatorow korzysci oceniam na kilkanascie zlotych w skali roku. Biore pod uwage swoje rachunki (ok. 3 godzin rozmow w miesiacu) i to co bym zyskal przechodzac do najbardziej korzystnego abo.

Pozdrawiam

 #5782  autor: WitekT
 20 maja 2005, 21:22
Tu nie chodzi o parę zł, ale często o możliwość wypowiedzenia umowy.
Np. UOKiK szykuje teraz decyzję w słynnej sprawie Polkomtela - można wypowiadać umowę bez ponoszenia kosztów, ale Polkomtel mówił, że kara była w załączniku, itp. No i nie wiem czy UOKiK już wydał czy zaraz wyda decyzję, która w tej kwestii utrze trochę nosa Polkomtelowi. ;)

 #5931  autor: BOBSTER
 25 maja 2005, 11:09
Wie ktoś może czy przy zmianie nazwy Idei na Orange , zlikwidują program profit ??? Mam tam prawie 3000ptk i nie wiem czy je wykorzystać :?

 #5932  autor: WitekT
 25 maja 2005, 11:11
Wątpię, żeby zlikwidowali - co najwyżej zmienią jego nazwę. ;)

 #6622  autor: RobertX
 05 cze 2005, 19:31
Przeciiez nie mogą tak radykalnie wszystkiego pozmienia! Pwenie na początku zmieni się tylko nazwa a dopiero potem beda wprowadzane inne zmiany. Dobrze mowię tzn. piszę ;) ???

 #6624  autor: Gadulix
 05 cze 2005, 19:48
Czy warto teraz podpisywać umowę z Ideą? Chodzi mi tutaj o ofertę na firmę... Jak myślicie ??
Słyszałem, że od września mają być znaczne zmiany ofert, a wszystko ma sprowadzić się do ofert pre-paid... Albo tak jak teraz działa Mix (Jedna Idea Mix) ... :D prawdopodobnie nie będzie czegoś takiego jak darmowe minuty w abonamencie itp... ewentualnie pakiety...

 #6668  autor: RobertX
 06 cze 2005, 09:03
Teraz wedle twojegu uznania, potrzebny jest ci abonament czy nie. Teraz chyba jeszcze nie mozna przewidziec co sie stanie z tymi ofertami.

 #6769  autor: Piotr
 08 cze 2005, 12:56
Obserwując to co dzieje się na chwilę obecną na naszym rynku telefonii komórkowej chyba najsensowniejszym rozwiązaniem jest postąpienie w taki sposób jaki zaproponował jeden użytkownik tego forum.

Zakupić karty SIM w jakimś pre-paidzie i np. co miesiąć doładowywać konta swoich pracowników bo wychodzi taniej :wink:

Trochę to dziwne ale cóż to w końcu jest Polska :-D