DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #5985  autor: makok
 26 maja 2005, 08:59
Witam

Wynajmuję mieszkanie (przynajmniej raz w roku przeprowadzka) oraz posiadam 3 telefony na firmę (w każdej sieci). W takim układzie nie opłaca mi się w żaden sposób instalować stacjonarnego tel + neo, bo w najtańszej wersji wyniosło by mnie to >100zł.

Dlatego chciałem zapytać, czy ktoś używa (przede wszystkim na terenie Poznania, ale nie tylko) transmisji danych w technologii EDGE w sieciach IDEA i ERA. Nigdzie nie ma benchmarków takich usług.
Konkretnie myślę o MOC w idea lub o blueconnect w erze.

Jak to chodzi? W różnych momentach... np święta, weekendy, noc itp.

Akurat kończą mi się umowy a rachunki mam dość duże, więc spróbuję zawnioskować o te usługi taniej (na przedłużenie - bez kart) - przynajmniej w idei, bo era wymaga nowej aktywacji.

cholerni nasi operatorzy...

 #5987  autor: WitekT
 26 maja 2005, 10:19
Poczekaj tydzień na ofertę Plusa.
Ile miesięcznie potrzebujesz MB?

 #5992  autor: makok
 26 maja 2005, 10:53
Wiem, że plus ma tego typu usługi na najwyższym poziomie, ale akurat tej karty nie mogę uziemnić pozostawiając ją w domu (nie tylko ja korzystam z netu w domu).
Zakup kolejnej niestety wiąże się z kaucją (kiedyś dawno temu sobie nabruździłem w plusie ;-)

Ile potrzebuję? uuu dziś siedzę na 2Mbit LANie z kafejki na dole... za 80zł ale niestety zmiana mieszkania w ten weekend... :( buuu
Więc potrzebuję całe mnóstwo MB ;D

cholerni nasi operatorzy...

 #5996  autor: Dragon
 26 maja 2005, 11:31
chyba Blue Conect nylby lepszy, bardziej przyszlosciowy i wiekszt zasieg EDGE

 #6019  autor: makok
 26 maja 2005, 14:59
Sądzisz, że EDGE w erze jest o większym zasięgu?
Bo nie widziałem nigdzie mapy zasięgu EDGE w idei... jest tylko ogólna. Może masz jakiś link?

cholerni nasi operatorzy...

 #6080  autor: Jasiek
 27 maja 2005, 14:15
Zakupiłem Licencję GPRS w Idei,bo nie mam innej alternatywy.Mieszkam na wsi i mam dość modemu i usług TPSA.GPRS prędkośći ma takie jakie podaje,czyli jak po modemie.Mam za to komfort,ze wkładam PCMCIA do czego chce i mam net.Co do modemu SonyEricsson GC 75 to ma słaby sygnał.Teraz bardzo poszukuje KONEKTORA ANTENOWEGO do tego modemu,bo chce uczepić antenke.Wtedy prawdopodobnie chodzi juz nie źle.Jak ktos cos wie,to bedę bardzo wdzięczny.

 #6159  autor: makok
 27 maja 2005, 16:49
Nareszcie jakieś fakty. Dzięki.

Mógłbyś wkleić do posta wynik pinga?
z wiersza poleceń (CMD) wpisz:

ping -n 12 -l 128 wp.pl


Chciałbym porównać jaki jest minimalny, średni i maksymalny czas dla takich wartości oraz czy są jakiś straty. Bo słyszałem że GSM ma opóźnienia w transferze...

Z góry dzięki[/i]

cholerni nasi operatorzy...

 #6254  autor: WitekT
 29 maja 2005, 13:36
Ping w GPRS jest w okolicach 800-1000 ms.