DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
 #38513  autor: eone
 28 gru 2005, 19:29
TEST TELEFONU NOKIA 3200

Co w pudełku?

Standardowy zestaw, jaki można otrzymac to :
-telefon
-bateria
-ladowarka
-zestaw słuchawkowy
-pasek na reke
-trzy kolorowe, trójwymiarowe komplety wkładek
-instrukcja obsługi

Pierwsze wrazenie

Nokia 3200 jest telefonem bez watpienia przeznaczonym dla młodzieży, świadczy o tym jej dosc ekstrawagancki wyglad zewnętrzny. Od razu rzuca się w oczy trójwymiarowa obudowa, a dokładniej wkladka, która możemy zmienic na jaka tylko chcemy, jest bowiem możliwość wycinania obudow wycinarka, której standardowo w komplecie nie ma. Telefon przy wymiarach 107x45x21 wazy 90gram, wymiarowo podobny do innych Nokii z series 40. Wygodnie się go trzyma.

Klawiatura


Po pierwszym zerknieciu wydaje się być dziwna, może wydawac się również, ze ma za malo klawiszy, ale to tylko zludzenie. Przyciski sa pogrupowane po dwa. Na początku szybkie pisanie sms’ow bez patrzenia na klawiature wydaje się być nie możliwe, aczkolwiek ja te umiejętność opanowałem w około 4 dni. Podświetlanie klawiatury jest bardzo jasne i wyrazne, w białym kolorze. Klawiatura posiada czterokierunkowy klawisz nawigacyjny, jest on bardzo wygodny. Po przytrzymaniu jakis czas „*” zapala się latarka, dwie mocno swiecace diody znajdujące się obok zlacza pop-port.

Menu

Standardowe rozwiązanie Nokii. Można ustawic dwa tryby menu „Lista” i „Siatka” wyswietlajaca ikonki 3x3. Do tego jest 8 kolorystyk (niebieska, fioletowa, czerwona, pomaranczowa, szara, zielona turkusowa i rozowa)


Wyświetlacz

Również można powiedziec, ze jest to standard w Nokii. Potrafi pokazac 4096 kolorow w rozdzielczości 128x128. W stanie czuwania jest możliwość ustawienia dowolnego obrazka, bądź zegara. Telefon posiada 1MB pamieci dynamicznej przeznaczonej na aplikacje Java, dzwonki, tapety itd. Nie jest to wiele, ale powinno wystarczyc.

Ksiazka adresowa

Jednemu numerowi pozwala przypisac pięć numerów telefonów (ogólny, komórka, dom, biuro, faks) oraz 4 szczegółów (adres e-mail i www, adres pocztowy, notatka), a także zdjęcia wyświetlanego podczas nadchodzącego połączenia. Pamięć pozwala na zachowanie 256 kontaktów. Wpisy można posegregowac na piec grup, kazda ma inna ikonie podczas polaczenia, może mieć również inny dzwonek. Brakuje niestety wybierania glosowego. Wpisy mogą być pokazane jednoczesnie z telefonu, jak i karty SIM. Można je również kopiowac z telefonu na karte i odwrotnie.

Dzwonki

Niestety…tylko 4-ro tonowe, ich jakość nie zachwyca. W standardzie w telefonie sa trzy dzwonki polifoniczne i jedenaście monofonicznych. Nokia 3200 umozliwia zapisanie pieciu profili, w których można ustawiac rozne parametry. Profile mogą samoczynnie się o podanej przez użytkownika godzinie wyłączać, bądź włączać. Należy dodac, ze Nokia 3200 oblsuguje pliki *.amr, czego nie można powiedziec o np. młodszym bracie 3200 – Nokii 3100.

MMSy

Niegdyś w Nokiach można było wysyłać MMSy zajmujące nie wiecej niż 45kB, Nokia 3200 pozwala wysyłać MMSy zajmujące nawet do 100kB, można do MMSa dodac również dźwięk..

SMSy

Nokia umozliwa tworzenie wlasnych folderów i w nich umiesczac SMSy. 885 znakow maksymalnie w sześciu sms’ach. Wiadomości można tworzyc używając słownika T9 z możliwością dodawanie nowych wyrazow. Jest możliwość zmiany wielkości czcionki.

Transmisja danych

Nokia 3200 posiada GPRS Class 10, maksymalnie może być aktywnych 5 slotow, każdy po 13,4kbps. Nokia również zaimpletowala HSCSD – komutowana transmisja danych, uzyskać prędkości do 43,2kbps. Polaczenie telefonu z komputerem, bądź innych urzadzeniem można uzyskac za pomoca IrDY (portu podczerwieni) Niestety 3200 nie posiada BT (Bluetooth’a)
W telefonie jest również oczywiście przegladarka WAP w wersji 2.0, która dziala bez problemow. Rozmowy można przeprowadzac przez zestaw sluchakowy, np. ten, który standardowo jest w zestawie (również za pomoca tego mikrozestawu można słuchać wbudowanego RADIA FM, które zapamietuje 20 stacji i gra naprawde bardzo ladnie, jest w nim również tryb stereo, po podlaczeniu zestawu stereo)

Aparat fotograficzny

Nokia 3200 posiada wbudowany aparat fotograficzny, robiący zdjęcia w rozdzielczości 352x288 i 80x96 w trzech jakosciach (niskiej, średniej i wysokiej) Aparat w zupełności wystarcza do robienia zdjęć, które chcemy wysłać MMSem, ale do np. zdjęć z wakacji się nie nadaje. Aparat posiada tryb nocny, który jest bardzo przydatny przy slabym oświetleniu.
W telefonie jest możliwość edycji zdjec i obrazkow. Można np. do zdjęcia dodac ramke, tekst, wyciac kawalek obrazka itp.

Przykładowe zdjęcia :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Inne

Telefon posiada również takie funkcje, jak mi.n :
-kalendarz, widok tygodniowy i miesięczny, z możliwością dodawania notatek
-dyktafon, maksymalny czas zapisu jednej notatki wynosi 1min.
-gry,w pamięci zainstalowane 2 („Bounce” i „Virtual Me”) – obie ciekawe, z efektami świetlnymi i wibracyjnymi, dodatkowe można ściągnąć inne gry Java.
-kalkulator, z podstawowymi funkcjami i przelicznikiem walut
-budzki, jakoś dźwięk budzika można ustawic dzwonek, bądź radio.


Bateria

to ogniwo litowo-jonowe o pojemności 720MaH, przy czestych rozmowach i sporej ilości sms’ow wytrzymuje około 2-3 dni.

Podsumowanie

Nokia 3200 jest bardzo udanym telefon Nokii, posiada wiele przydatnych funkcji, do zabawy, jak i pracy, choc jej design na to nie wskazuje. Główne zalety telefonu to radio i możliwość wycinania wlasnych obudow, zas wady to wyświetlacz, który jest slabo widoczny przy dobrym mocnym oświetleniu, aparat robiący wyrazne zdjęcia, choc o malej rozdzielczości i klawiatura z na pierwszy rzut oka niewygodnie polaczonymi przyciskamiprzyciskami, chociaz przyzwyczajenie się do niej to tylko kwestia czasu.
Model ten jest jednak bardzo ciekawy i wart polecenia wszystkim, którzy chca się worozniac telefonem, bowiem Nokia 3200 nie jest telefonem bardzo popularnym.

autor : eone
wszelkie prawa zastrzezone :)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2006, 19:19 przez eone, łącznie zmieniany 1 raz.

 #38549  autor: Dragon
 28 gru 2005, 21:28
niezle, ale zaaaaajebiscie obiektywny jestes :P

 #38550  autor: eone
 28 gru 2005, 21:30
heh :)
wszyscy mi to zawsze mowia %-)
szkoda tylko, ze bez fotek, ale nie mialem czym zrobic :-(

 #38645  autor: Slodziak
 29 gru 2005, 12:12
Ja tam tego Fona miałem 1,5 roku i powiem wam jedno... Naprawde sie oplaciło!!! Nigdy sie na nim nie zawiodłem, chociaż go nie oszczedzałem, "parę" razy wypadl mi z kieszonki na asfalt i nic!!! Ja jestem z niego w pełni zadowolno i dzwonki wcale nie są takie zle mimo i z 4-o tonowe, moj kumpel na 6320 mial Satisfaction i ta sama wersja i umnie brzmiala lepiej!!!!

 #38675  autor: Damiano
 29 gru 2005, 13:24
Nieźle, ale brakuje fotek :)

 #57689  autor: dziedziel
 02 mar 2006, 20:25
Test na 5+, mnie sie bardzo podoba.