DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #888544  autor: habish
 24 wrz 2016, 12:16
Jeżdżąc ostatnio rowerem po swojej okolicy (wioski pod Kościanem, 50km na południe od Poznania) zauważyłem znaczny wzrost instalacji ODI-IDU na budynkach, wioski może nie są duże, mają średnio po ok. 300 mieszkańców, ale w każdej pojawiło się kilka ODU.

Teraz już wiem skąd ten nagły wzrost, w końcu przyszedł czas na moją wioskę, pojawiło się w niej o takie auto:
Obrazek

Facet chodzi od drzwi do drzwi i prezentuje ofertę Cyfrowego Polsatu - TV oraz Internet.
W środę zbierali zamówienia a już w czwartek przyjechali instalatorzy i instalowali zestawy ODU na domach:
Obrazek
Foto wykonane w mojej wiosce, najbliższe LTE1800: 3 stacje w odległości 9km, LTE800: 2 stacje w odległości 9km, jest jeszcze U900 na stacji oddalonej o 1,5km ale jak wiadomo, ODU-IDU nie wspiera U900.

Nie znam niestety oferty, bo nie było mnie w domu gdy odwiedził nas przedstawiciel, ale mama która chwilę z nim rozmawiała przekazała mi że oferowali Internet LTE już od 10zł.
Swoją drogą, jedyna alternatywa internetu wygląda u nas tak: http://lubonet.com/OFERTA,129.html
Muszę podpytać sąsiada jak mu to działa i ile faktycznie za to płaci.

Czy ktoś z was zauważył coś podobnego w swoich okolicach?
 #888548  autor: maniek89
 24 wrz 2016, 12:52
Jeśli to odu- idu 100 to raczej nie warto, bo ograniczenie tylko do 30 Mb/s, pracuje tylko w LTE i tylko w paśmie 1800 Mhz. Nie ma w nim dostępu do karty sim. Zamontowana jest na stałe. Jeśli to odu-idu 200 to ok - obsługuje lte do 150 Mb/s, więcej częstotliwości jest już chyba też dostęp do karty sim.
 #889355  autor: kaspeed
 29 wrz 2016, 17:30
Prędzej bym wolał radiowkę to co podałes 6mega.Brak limitów nie jestem zalezny od nadajników CP które rożnie chodza.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #889788  autor: marcinek243
 02 paź 2016, 13:06
Patryk7588 pisze:Od dawna w ofercie jest tylko ODU-IDU 200.
Znajomemu miesiąc temu założyli padake - 100. Po uświadomieniu mu w co się wpakował po chwili wykłócania dostał łaskawie 200