DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #802058  autor: Nikita_Bennet
 17 maja 2015, 14:01
Witajcie

Wpadł mi w łapki taki modem, wiem staroć ale chcę go uruchomić nie w jego sieci macierzystej z której pochodzi ale w sieci tmobile (mam tam kartę taktaka i 2stówki na koncie).

Pytania, jak wywalić całość z play'a i wgrać coś bez brandingu abym mógł korzystać z karty sim każdego operatora.
Od czego zacząć? Co wgrać aby go nie uwalić a trochę mi posłużył.

pzdrwm Nikita_Bennet
 #802059  autor: kamil1221
 17 maja 2015, 14:16
Ściągnij ze strony producenta oryginalny program do obsługi modemu. Nie ma po co flashować...
Kod: Zaznacz cały
 Huawei mobile partner
Sprawdź czy modem nie posiada blokady sieci na Play. Jeśli ma, będziesz musiał ją ściągnąć. Kiedyś na allegro sprzedawali kody do ściągania blokady.
 #802060  autor: Nikita_Bennet
 17 maja 2015, 14:31
http://consumer.huawei.com/en/mobile-br ... 131-en.htm
???

Ewentualnie co mam poinstalować aby mi ten modem nie namieszał w systemie?
Na razie się nim bawię i chciałbym wszystko poustawiać, potestować i przygotować przed reinstalka systemu, potem reinstalka i tylko minimum śmieci od modemu.
 #802105  autor: Nikita_Bennet
 17 maja 2015, 18:47
tak na szybko - włożona stara karta taktaka i podanie pinu i modem śmiga ale nie w 3G, chyba wina karty. Jeszcze tylko muszę się upewnić czy będzie to działać po Win XP.
 #802107  autor: cyanoone
 17 maja 2015, 19:17
Może nie ma zasięgu 3G. Playowe e3131 są fabrycznie bez locka. Kiedyś trzeba było je do Aero2 odblokować, w sensie częstotliwość 900 w 3G. Sprawdź czy u Ciebie to coś pomoże.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #802145  autor: goral2099
 17 maja 2015, 23:58
Modemy z Play, z tego co wiem, nie mają SIM-LOCKów, więc możesz używać z kartami wszystkich operatorów. Wystarczy wgrać niebrandowanego Mobile Partnera. Nie trzeba nawet używać Mobile partnera - wystarczy zainstalować same sterowniki (możesz je wyciągnąć z modemu - wystarczy rozpakować) i użyć systemowego kreatora do stworzenia połączenia modemowego. W ten sposób masz najmniej śmieci. :)

A co do braku 3G to tak jak napisał cyanoone - NAJPRAWDOPODOBNIEJ albo brak zasięgu albo nieaktywne pasmo w modemie. Jeżeli to drugie, to trzeba aktywować wszystkie pasma, ale za pomocą TopNetInfo, bo nowe Mobile Partnery, z tego co pamiętam, nie zawsze sobie z tym poprawnie radziły.
 #802337  autor: pipawolowa
 19 maja 2015, 00:07
Użył przedłużacz usb. do zresetowania ustawień pasm użyj top net info lub aplikacje play online ustawiając wszystkie pasma/np tylko wcdma.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein
 #802358  autor: Nikita_Bennet
 19 maja 2015, 09:33
goral2099 pisze:.... wystarczy zainstalować same sterowniki (możesz je wyciągnąć z modemu - wystarczy rozpakować) i użyć systemowego kreatora do stworzenia połączenia modemowego. W ten sposób masz najmniej śmieci. :)
a nie wiesz jak się ma instalacja sterowników tego modemu do sieci wifi w kompie?
Trochę to z innej beczki ale instalowałem win8.1 na kompie siostry, parę godzin na programy, ustawienia, drukarki, sieć wifi. Zrobiłem wszystko jak dla siebie. Szwagier wpadł na pomysł żeby podpiąć modem usb i sieć wifi siadla w lapiku.

PS: ten e-3131 to nawet fajna zabawka - dzis testowałem z kartą abo z playa - na plusie, tmobile i play nieźle działa.
 #802391  autor: pakierhakierxd
 19 maja 2015, 11:48
Nie trzeba instalować nie brandowanego oprogramowania,mam ten sam modem -nie jest taki zły ma hspa + :) ,mam oprogramowanie Playa a używam Aero 2/Orange/Play :]

Pozdrawiam :)
 #802392  autor: pakierhakierxd
 19 maja 2015, 11:49
Nawet do tego modemu dokupiłem router do którego wtyka się ten router. Obecnie postanowiłem się pozbyć tego modemu i routera i karty Playa z 15 gb ,jak by ktoś może chciał kupić to pisać na pw ,podam link na Allegro ;)

Sobie zmieniam na router lte + na Rbma ;)

Pozdrawiam :)
 #802396  autor: Nikita_Bennet
 19 maja 2015, 12:01
pakierhakierxd pisze:Nie trzeba instalować nie brandowanego oprogramowania,mam ten sam modem -nie jest taki zły ma hspa + :) ,mam oprogramowanie Playa a używam Aero 2/Orange/Play :]
też to zauważyłem metodą prób i błędów, śmiga i play i taktak.
Jedyne co to nie wiem jakim cudem zainstalowanie tego modemu pod Windows 8.1 rozwaliło mi konfigurację sieciową tak że nawet w protokoły wejść nie mogę.