DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 52 z 67
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 67
 #1026732  autor: sp6huk
 17 paź 2018, 21:19
LTE 1800 [15MHz]
Obrazek
LTE 800 [10MHz]
Obrazek

Pozwolenie na 2600MHz od ponad roku, ale coś im się nie spieszy.
 #1026735  autor: JFK2016
 17 paź 2018, 21:22
sp6huk pisze:LTE 1800 [15MHz]
Obrazek
LTE 800 [10MHz]
Obrazek
I w jednym, i w drugim przypadku coś masz "nie halo" z sygnałem na modemie (prędkości upload zdecydowanie za niskie).
 #1026737  autor: piotrzet
 17 paź 2018, 21:26
Ping też coś za wysoki. Nawet przy znaczym obciążeniu nadajnika ping jest niski jeśli chodzi o LTE

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026740  autor: sp6huk
 17 paź 2018, 21:30
piotrzet pisze:Ping też coś za wysoki. Nawet przy znaczym obciążeniu nadajnika ping jest niski jeśli chodzi o LTE
No widzisz jak już jest kiepsko w niektórych lokalizacjach z TM, ja do routera mam poniżej 1ms
JFK2016 pisze:I w jednym, i w drugim przypadku coś masz "nie halo" z sygnałem na modemie (prędkości upload zdecydowanie za niskie).
W obu przypadkach RSSI >=-51dBm
 #1026744  autor: piotrzet
 17 paź 2018, 21:38
sp6huk
Kiepsko to faktycznie jest jak ping jest niski, a prędkości są wyższe w wysyłaniu niż w pobieraniu. A tutaj już widać, że niedość, że ping wysoki to i różnice w prędkościach zbyt małe dla obciążenia sieci. Wiesz u mnie w domu jak podstawię router na parterze to mam 25 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania, a wystarczy postawić wyżej i prędkość wzrasta do ponad 70 Mb/s. Żeby nie było, że bzdury. LTE 1800 15 MHz Obrazek

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026748  autor: sp6huk
 17 paź 2018, 21:51
piotrzet pisze:sp6huk
Kiepsko to faktycznie jest jak ping jest niski, a prędkości są wyższe w wysyłaniu niż w pobieraniu. A tutaj już widać, że niedość, że ping wysoki to i różnice w prędkościach zbyt małe dla obciążenia sieci. Wiesz u mnie w domu jak podstawię router na parterze to mam 25 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania, a wystarczy postawić wyżej i prędkość wzrasta do ponad 70 Mb/s. Żeby nie było, że bzdury. LTE 1800 15 MHz Obrazek
OK, tylko u mnie router nie stoi na parapecie, jest podpięty do anteny zewnętrznej cybertecha 10dbi [Huawei B525], z którego ponad rok temu miałem transfery ponad 100 Mb/s.

Obrazek
Obrazek
 #1026757  autor: matek451
 17 paź 2018, 22:18
Niektórym trudno przełknąć gorzką pigułkę czyli fakt że bez limitu w T-mobile zrobiło swoje. Na LTE1800 sygnał ideał, na LTE800 gorzej ale wiadomo że antena Cybertecha nie pracuje na 800MHz. I to wszystko w mieście gdzie T-mobile ma 3 BTS-y z LTE1800N! na jednym też swoje LTE800. Powoli proponuję się przyzwyczajać do faktu że nie tylko na wsi gdzie jest gołe LTE800 sieć T-Mobile pada.
 #1026774  autor: JFK2016
 17 paź 2018, 23:00
matek451 pisze:Niektórym trudno przełknąć gorzką pigułkę czyli fakt że bez limitu w T-mobile zrobiło swoje. Na LTE1800 sygnał ideał, na LTE800 gorzej ale wiadomo że antena Cybertecha nie pracuje na 800MHz. I to wszystko w mieście gdzie T-mobile ma 3 BTS-y z LTE1800N! na jednym też swoje LTE800. Powoli proponuję się przyzwyczajać do faktu że nie tylko na wsi gdzie jest gołe LTE800 sieć T-Mobile pada.
Nie trudno uwierzyć, bo tu wiara nie ma nic do rzeczy, tylko @sp6huk ssie dane "aż miło" i ma włączony jakiś lejek (gdyby faktycznie był tak przeciążony nadajnik to upload byłby co najmniej 3x wyższy przy tych parametrach połączenia). To że T-Mobile nie stosuje lejków 32kbps/512kbps, nie oznacza że zostawia sieć w "samopas".
 #1026779  autor: matek451
 17 paź 2018, 23:20
Jak ktoś chce psa uderzyć to kij zawsze znajdzie. Najpierw zarzut o parametry sygnału a jak okazuje się że jest idealny to ssie na maksa i ma jakiś nieformalny lejek. Czekamy na kolejne "teorie", przecież sieć T-Mobile nie może się degradować. Co tam fakty, jak nie potwierdzają zdania niektórych to gorzej dla faktów. Proponuje nie ośmieszać się dalej i przyjąć z pokorą że LTE w T-Mobile nie jest z gumy. Testy kolegi nie są mniej wiarygodne od waszych. A jesli T-mobile stosuje nieformalne lejki w internecie bez limitu to niczym nie różni się od Plusa a nawet gorzej bo Plus przynajmniej przyznaje się do FUP. Okazuje się że różowy król jest nagi i powoli wycofuje się z bez limitu tylnymi drzwiami I to po roku oferty.
 #1026782  autor: sp6huk
 17 paź 2018, 23:44
Taryfa którą posiadam to RELAX. 100GB LTE + 50GB 3G.
Użytkownika, który zużywa średnio poniżej 4GB na dobę nie nazwałbym ssaczem, więc wątpię, żebym dostał od TM lejka. Aż z ciekawości sprawdziłem, umowę mam z TM dokładnie od 566 dni, sobie teraz policz łączną ilość pobranych/wysłanych danych na ilość dni.

LTE1800
Obrazek
 #1026825  autor: Barciur
 18 paź 2018, 06:50
Takie coś osiągam na LTE 1700/2100 (pasmo 4) od T-Mobile USA na Nokii 6 z LTE Cat 4 czyli bez agregacji pasma. Ale to jest o 0:30. O godzinie 21 miałem 5 mbps. ;) Widzę po nich trochę podobieństwa do Playa :P Pasmo zasięgowe (B12) też mają na 5 MHz (chociaż to się zmienia, bo teraz pasmo 71 wchodzi, ale prawie nie ma na to telefonów jeszcze).

Obrazek
 #1026869  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 08:54
matek451
Ty zachowujesz się tak jakby to tylko T-Mobile miał zapchane lokalizacje. A prawda jest taka konkurencja oferty bez limitu nie ma tylko śmieszne paczki po 200 GB czy mniejsze, a lokalizacje zapchane są i tak i tak. I nikt nie ma z tym problemu, że takie są. Kolejny fakt jest taki że te parametry bardziej świadczą o słabym sygnale niż o przeciążonym nadajniku, a sam doskonale wiesz, że gdy ktoś nie poda parametrów to trudno zweryfikować. Także skończ wypisywać te bzdury, że komuś się trudno z tym pogodzić, że T-Mobile jest zapchany w niektórych lokalizacjach bo po pierwsze to żadna nowość bo nie stało się to od czasu kiedy wprowadzili nolimits, a po drugie konkurencja nawet nie ma takich ofert, a i tak jest zapchana i tak.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026941  autor: matek451
 18 paź 2018, 10:22
Ja się zachowuję normalnie, podchodzę realnie do faktu że świadczenie usługi bez limitu danych nawet z ograniczonym DL do 20Mb/s w dłuższej perspektywie czasu musi się skończyć tak jak u kolegi w Świdwinie. Ty nie masz żadnego pojęcia o temacie, powtarzasz bzdury o kiepskich parametrach sygnału jak mantrę. Kolega pokazał parametry sygnału na LTE1800 są idealne, na LTE800 bardzo dobre więc co jeszcze wymyślisz żeby bronić tych swoich poronionych teorii ?. Pokazany test z 23.45 gdy użytkownicy pójdą spać udowadnia ze sieć w godzinach szczytu ledwo zipie. Ty nawet nie sprawdziłeś skąd jest kolega, że w Świdwinie działają 3 stacje bazowe LTE1800N! a na tej 'jego' tez LTE800T-mobile i znów się produkujesz z tym jak to bez limitu T-Mobile jest wspaniałe, jedyne i niepowtarzalne. Dla twojej informacji, Świdwin to miasto z 15tys ludności, BTS-y 3xLTE1800 N! i 1x LTE800 T-mobile już nie dają rady, takich miejsc jest coraz więcej. To nie jest jednostkowy przypadek i nie jedna wiejska stacja z only LTE800. Przykład T-mobile idealnie obrazuje jak rok działania usługi no limit, na dodatek za psie pieniądze może wpłynąć na obciążenie sieci LTE. I nie wypisuj kolejny raz że powinni najpierw przetestować zanim podpisali umowy. Jak brali usługę to działała cacy, po roku degradacja sieci LTE staje się w wielu miejscach faktem i nie jest to wina użytkownika. Operator porwał się z motyką na słońce. Jakby nie przewidział skutków. Podejmuje teraz jakieś działania, typu wycofanie MAX-a, promowanie na siłę oferty z DL do 20Mb/s, propozycje korzystania z 3G zamiast LTE a w ostateczności nawet nie chce sprzedawać domowego. Skoro jest tak dobrze to po co takie działania? Nie kompromituj się dalej, przed wrześniem 2017 trudno było znaleźć lokalizację T-Mobile zapchane na amen, no limit zrobił swoje. Sieć T-mobile nie jest cudownym wyjątkiem, TB danych przewalane przez użytkowników potrzebują pasma. A na koniec jak zawsze u Ciebie aluzja do innych operatorów. Konkurencja nie ma takich ofert bo doskonale wie że ich sieć też nie da rady udźwignąć no limit bez niskiego lejka. No i potrzebuje kasy , nie każdego operatora stać na bez limitu danych praktycznie za 29 zł na m-c.
 #1026955  autor: piotrzet
 18 paź 2018, 10:37
matek451
Po pierwsze speedtest który podał wcale nie świadczył o przeciążeniu sieci tylko raczej o słabych parametrach dopiero w kolejnym poście je dodał po drugie dziwne, że jakoś tutaj o T-M wypisujesz że oferta obciąża i w ogóle jakoś o konkurencji tego nie widzę. Nie dość że oferta jest lepsza od konkurencji, ma możliwość zmiany w ciągu umowy i konsultanci odradzają ją w przypadku obciążonych lokalizacji to jeszcze źle. Pokaż mi w takim razie sieć w której mamy lepszą ofertę a nie ma zapchanych lokalizacji. Widać, niektórym nie podoba się dalej to, że T-M wprowadził coś rewolucyjnego, a konkurencja nawet z tym nie potrafiła się równać. Co do promowania oferty 20 Mb/s proste więcej można tego sprzedać niż prędkości 60 Mb/s co jest logiczne. Po za tym rozumiem masz dostęp do danych i wiesz z jakiego powodu oferta MAX została wycofana? Bo inaczej jak nie to nie potwierdzone bzdury. Skoro T-M ma tyle tak zapchanych lokalizacji to czemu od roku średnie prędkości nie maleją a wzrastają? A to że piszesz, że nie było zapchanych lokalizacji to świadczy tylko o twojej nie wiedzy. Jeszcze nie spotkałem się z taką idealną siecią co takich problemów by nie było. To samo mogę napisać o Play czy innych sieciach i też można napisać oferta 100GB zrobiła swoje i zapchała sieć na amen. Także skończ wypisywać te farmazony bo się to nudne robi. I kończę z tym offtopem bo dyskusja nie ma z tobą najmniejszego sensu. Bo ciągle T-M jaki to zły bo ma nolimits i nawet konsultanci nie chcą sprzedać oferty, a konkurencja jak ma 100 GB i zapchane nadajniki i to nawet że sprzedają kolejne aktywacje na zapchanych lokalizacjach to żadnego słowa nie można o nich powiedzieć. Śmieszne to i nic więcej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1026993  autor: matek451
 18 paź 2018, 11:38
A czy to jest temat która sieć jest lepsza, którą ofertę wybrać? Nie, temat dotyczy prędkości internetu mobilnego wszystkich operatorów. Użytkownik pokazał działanie T-mobile u niego na LTE w godzinach szczytu i jest nie halo, sieć nie daje rady. Jak zwykle podniecasz się rankingami w speedtestach. Ty świata poza T-mobile nie widzisz, nie trafia do ciebie podstawowy argument ze sprzedaż ofert no limit wpłynęła na ilość przewalanych danych i musi się odbić na jakości LTE. Ludzie tego doświadczają i dzielą się swoimi doświadczeniami. Nie interesuje ich jak działają inni operatorzy, jakie mają oferty. Oni brali domowy T-mobile z określonych względów i nie podoba im się że po jakimś czasie na LTE maja po kilka Mb/s. Nie sztuką jest wprowadzić taka ofertę ale zapewnić użytkownikom sensowne prędkości w niej. Przecież to jest usługa dedykowana do zastosowań domowych. Co komu po no limit z takimi prędkościami? Jeśli nie sprzedają czy promują z DL do 20Mb/s to widać że się rok temu pomylili wprowadzając całkowite bez limitu z wysokimi progami DL a nawet MAX. Po roku aby utrzymać minimalny poziom usługi LTE muszą stosować działania ograniczające , cudów nie ma, coś za coś. Idea aby pod strzechy wprowadzić łącza domowe bez limitu danych w oparciu o sieć mobilną może i słuszna ale z jej wykonaniem bywa różnie. Każdy operator musi się liczyć ze specyfiką polskiego użytkownika, chce dużo i tanio a jak bez limitu to nie zakręca kurka, niech sobie leci. DIL był przykładem ,sam dla testów wykorzystałem 2TB/m-c. Niestety ale życie weryfikuje takie oferty, wątpliwe aby któryś z operatorów sprzedawał za 29zł/m-c TB danych w internecie mobilnym. Tendencje są już inne. Główny powód koszty, drugi określona przepustowość sieci mobilnych.
 #1026997  autor: pakierhakierxd
 18 paź 2018, 11:49
niestety wszystko zależy od lokalizacji,obciążenia nadajników a nawet czy jest lato :D
w moim przypadku w lato internet potrafił tak działać że na lte nie dało się prawie korzystać tzn jakiś film obejrzeć :D
http://www.speedtest.net/result/7726965788
Ale tak to jest z mobilnym

Pozdrawiam :)
 #1027001  autor: matek451
 18 paź 2018, 12:03
Tylko klienci internetu domowego T-Mobile korzystają cały rok. Podpisują abonament na 2 lata i jak na początek działa im te 20Mb/s to liczą że tak będzie przez cała umowę. T-mobile im nie jest w stanie tego zagwarantować. Te ograniczenia w sprzedaży też nie pomogą bo internet domowy nie jest przypisany do konkretnej lokalizacji, nie mówiąc o jakiś priorytetach na BTS-ie czy rezerwacji pasma na BTS-ie dla jego użytkowników.
  • Strona 52 z 67
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 67
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 67