DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #777235  autor: ronnie
 11 sty 2015, 23:41
Witajcie,

Mam nadzieje że dział dobry, jeśli nie to bardzo przepraszam. Mój problem polega na tym, że 2 dni temu dostałem e-fakture na normalna kwotę, a dzisiaj przychodzi SMS, że z powodu dużego transferu danych jest do zapłacenia ponad 1500 zł czy to w ogóle jest możliwe żeby w 2 dni tyle się tego nabiło? Nie wiem czy to istotne ale telefonem który posiadam jest Samsung Galaxy Core Plus. Miał ktoś kiedyś taki problem? co robić ?.

Pozdrawiam :D

Edit: Dodam też ze z internetu korzystałem normalnie, bez żadnych szaleństw, dodatkowo mam w domu wi fi wiec też nie wiem skąd taka kwota...
 #777250  autor: adik
 12 sty 2015, 00:22
jeśli masz taryfę gdzie nie ma lejka to jest to możliwe,ale tylko wtedy,z drugiej strony to wątpliwe żeby operator pozwolił nabić ci aż taki rachunek.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #777253  autor: m.sta
 12 sty 2015, 00:43
A masz jakikolwiek pakiet ? W starych abonamentach, szczególnie w tak zacofanej sieci jak plus opłaty za internet dochodzą do 20-40 gr/100 kb wtedy, jak przypadkiem zaczęły ci się ściągać aktualizacje, czy włączyłeś jakiś film na YouTube etc. mogło ci nabić kilkaset MB i rachunek gotowy.
Nie lekceważ tego, to nieciekawa sytuacja. Było sporo takich sytuacji, zwykle operator szedł na rękę klientowi ale to po bataliach. Nie zazdroszczę ci..
 #777259  autor: Niezgodna7
 12 sty 2015, 01:14
Musisz się skontaktować z operatorem, i dowiedzieć ile KONKRETNIE MB ściągnęło, i o której h.
Porównasz to danymi w fonie, itd.
Również dopytaj okres rozliczenia Twego pakietu danych MB, oraz jego wielkość.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #777266  autor: bazooka
 12 sty 2015, 07:01
Nie wiem jak jest w PLUSie, ale zobacz czy po zalogowaniu do systemu na stronie masz poglądowo zestawienie połączeń - wklej nam print screena z transmijsi danych z tych dwóch dni, albo opisz co i jak.
Podaj wielkość wykupionych pakietów internetowych, koniec okresu rozliczeniowego (jak pisze Calm7). Nie wierzę również, że z automata nie miałeś załączonego limitu kwotowego na wysokość miesięcznego zobowiązania (to pewien standard) - przewertuj umowę :!:
Czasami w takich sytuacjach warto zamówić biling w formie papierowej o ile reklamacja z odwołaniem się do etyki traktowania klienta nic nie pomoże.
 #777292  autor: najs37
 12 sty 2015, 10:51
MOżesz to reklamować, ale jednoczesnie musze Ci powiedzieć ze mogło się nabic tyle. Nawet jesli masz pakiet internetowy z lejkiem to lejek zakładany jest dopiero po zakończeniu sesji która przekroczyła pakiet więc jesli powiedzmy masz 500mb w pakiecie, wykorzystane masz 490mb i nagle zaczynasz ściągać plik który ma 900mb to lejek masz dopiero po zakonczeniu sciagania i naliczone opłaty. Ale zadzwon zareklamuj napewno
 #777301  autor: najs37
 12 sty 2015, 11:31
Wszędzie tak działa w kazdej sieci lejki pakietów działaja tak samo. A to dlatego drogi geniuszu poniewaz dane wykorzystane podczas sesji zliczane są po jej zakonczeniu w sieciach komórkowych.
 #777657  autor: st.konsultant
 13 sty 2015, 19:13
najs37 pisze:Wszędzie tak działa w kazdej sieci lejki pakietów działaja tak samo. A to dlatego drogi geniuszu poniewaz dane wykorzystane podczas sesji zliczane są po jej zakonczeniu w sieciach komórkowych.
Bzdura. Nigdy nie słyszałem o takim działaniu lejka. Na pewno nie działa tak w T-Mobile.
 #777756  autor: pakierhakierxd
 14 sty 2015, 08:43
Nigdy w Playu nic nie zostalo mi policzone poza abo za net odkad mam lejek w pakiecie,tak w innych sieciach tez pewnie jest a ty cos wymyslasz,lejek jest wlasnie po to to aby uchronic przed wysokim rachunkiem !

Pozdrawiam :)
 #779357  autor: M4rio
 20 sty 2015, 15:28
Wejdz na plusforum.pl tam sa pracownicy plusa online i napewno Tobie pomoga.

TAG
 #781661  autor: Simbas
 01 lut 2015, 12:54
Nie wiem, jaki masz system w telefonie. Ale jeśli to Samsung, to na pewno Android (tylko niektóre miały Bada). Możesz więc sobie sprawdzić wchodząc w : ustawienia --> dane komórkowe. Tam możesz poglądowo sprawdzić wykorzystany w danym okresie transfer.

Pzdr. for all Obrazek
 #781677  autor: pakierhakierxd
 01 lut 2015, 13:59
Tak jest jak ludzie kupują smart a nie mają pakietu netu (nie wyłączą danych komórkowych w ustawieniach !).

Pozdrawiam :)