DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #770866  autor: Anthrax
 16 gru 2014, 23:06
Poszukuję jak w temacie dobrego modemu HSPA+.
Interesują mnie modele o maksymalnej prędkości pobierania od 14,4 do 21,6 Mbps - planuję korzystać na nim z internetu od Play'a. Ważne, aby modem zapewniał stabilne połączenia i nie zrywał połączeń. Cena - na razie granicznej nie ustaliłem.
PS. Nie szukam modemu LTE, ponieważ zasięg w tej technologii mam przeciętny, a wolę już mocniejsze i stabilne HSPA+ niż niedostatecznie stabilne LTE.
 #771067  autor: Maniek99
 17 gru 2014, 19:54
Ja bym jednak nie skreślał LTE.
Wujek ostatnio na przedłużenie dosłał modem i mimo że jest na granicy zasięgu, to w 3G łapał z 1,5Mb, a w LTE ponad 3Mb.
W końcu to tylko stówa różnicy, a za rok/dwa dojdzie LTE800.
 #771280  autor: jedrek
 18 gru 2014, 13:50
Jak już kupujesz to kup modem LTE, bo jest on kompatybilny wstecz i HSPA+ obsługuje. Nabyj E3372 i po sprawie.
 #771291  autor: Anthrax
 18 gru 2014, 14:40
Tylko że po pierwsze, sygnał LTE jest naprawdę słabiutki, a ja nie mam zamiaru latać po mieszkaniu ze sprzętem (komputer stacjonarny), po drugie ten modem jest znacznie droższy, a po trzecie nie chcę dodatkowo wywalać pieniędzy na repeatery LTE. Dlatego też skłaniam się ku wskazanym wyżej prędkościom, tym bardziej, że nie ściągam setek gigabajtów danych, więc wystarczy mi spokojnie taka prędkość jaką wskazałem w temacie :)