DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #753057  autor: Sławek
 01 paź 2014, 12:49
Mam internet w Play. Potrzebuję routera WiFi, który będzie pracował STALE podłączony do prądu. Dlatego też obawiam się zakupu routera mobilnego czy telefonu do utworzenia WiFi - nie wiem, czy bateria wytrzyma (nie napuchnie, nie przegrzeje się, nie wybuchnie), nie chciałbym stracić dachu nad głową ;D

Rozwiązania, które brałem pod uwagę:

1. Stacjonarny router WiFi (Huawei B-593s-22) z wbudowanym modemem - cena ok. 400zł.

2. Modem LTE + jakikolwiek używany i działający komputer z wyjętą baterią z WiFi służący jako router (koszt nawet ok. 200złw sumie).

3. Stale włączony jeden z używanych komputerów w mieszkaniu z podłączonym modemem - minus: czasami kompa, z którego się korzysta, trzeba jednak wyłączyć (cena nawet 100zł za modem).

Które rozwiązanie polecacie, a może macie własne? Proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem. Ostateczny koszt przyjętego rozwiązania ma znaczenie :-)

 #753060  autor: Ruben
 01 paź 2014, 13:10
Sławek, jeżeli możesz pozwolić sobie na taki wydatek, to jak najbardziej polecam rozwiązanie nr 1 czyli stacjonarny router WiFi (Huawei B-593s-22) z wbudowanym modemem. Praktycznie nie grzeje się.
Można też kupić używanego TP Linka za około 50-70zł i do tego modem LTE. łączny koszt to coś około 250-300zł. Modemy jednak też się grzeją więc pierwsze rozwiązanie najlepsze.

 #753065  autor: Sławek
 01 paź 2014, 13:32
Teoretycznie mogę, wolałbym jednak tyle nie wydawać... W tej cenie mogę kupić używanego HP Mini z wbudowanym modemem z niego udostępnić połączenie. Szkoda, że telefony i mobilne routery nie mogą działać na samej ładowarce po wyjęciu baterii.

Edit: Padło na D Link DWR 923. Jest o połowę tańszy :-)

 #753163  autor: garfield-
 01 paź 2014, 23:13
Sprawdź wydajność USB przesyłu danych jak masz możliwość oraz wydajność prądową (tutaj można się posiłkować ewentualnie aktywnym hubem usb.
Ja mam przetestowane tp-linki 1043 oraz 3420 z openwrt

Jeśli oczywiście zależy CI na prędkości wyższej niż 10 Mb/s.

Miałem sytuację , że na komputerze osiągałem 30, poprzez ruter max 11.
Na stornie tp-linka jest nawet ostrzeżenie o róznicy wydajności pomiędzy wersjami tego samego rutera.

 #753403  autor: alco86
 03 paź 2014, 00:36
telefonu do utworzenia WiFi - nie wiem, czy bateria wytrzyma (nie napuchnie, nie przegrzeje się, nie wybuchnie)
Używam bardzo często smartfonów jako routerów wifi lub usb i nic się z nimi nie dzieje, oprócz tego, że trzeba je wówczas często ładować, bo taki router zżera baterie, ewentualnie mieć je ciągle podpięte do ładowarki lub portu usb w komputerze. Sprawdzone i nie musisz się niczego obawiać, aczkolwiek na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem będzie po prostu stacjonarny router wifi.

 #753454  autor: jacoo
 03 paź 2014, 11:09
@pakier

Mam podobny zestaw tylko modem ZTE MF821 i po testach stwierdzam że prędkość neta jest wyższa w mojej lokalizacji ze stacjonarnego routera np huawei b593 czasem nawet aż o ok 10mb/s więcej chyba routery posiadają mocniejsze wbudowane anteny i lepiej wyłapują sygnał sieci.

Poza tym w w mniejszej cenie niż ten zestaw kupiłem ostatnio ZTE MF28D, wystarczy poszukać na ogłoszeniach typu tablica lub alledrogo

 #753455  autor: pakierhakierxd
 03 paź 2014, 11:17
Może i prędkość neta wyższa tylko ten router ma 2 zewn anteny a to da lepszy zasięg wifi ;) ,akurat w moim przypadku to jest ważne ;) ,ja przy routerze Tp Linka z 2 antenami stosuje jeszcze repeater Asusa ;D ,jak bym zmienil na mobilny to tylko ten zestaw ;) ,ludzie nie narzekają.Ale pewnie zmienię na kablówkę przez światłowód bo podobna cena.

 #753746  autor: matek451
 04 paź 2014, 17:35
Wybrałeś jak najgorzej. Router DWR-923 nie obsługuje LTE1800 oraz UMTS900. Jest w większości lokalizacji nieprzydatny do Play. Działa jedynie na UMTS200 a więc możesz z niego korzystać jedynie w miejscach gdzie Play ma BTS-y UMTS2100, czyli 3G w miastach. Również wybór MF28D to lipa. Problematyczny, z niedopracowanym firmware. większość z nich ląduje w serwisie. Na forum Play na jego temat , wad , usterek jest cała historia 'zadowolonych" userów. Oprócz B-593s-22 jedyny sensowny wybór to DWR-921 ale to też 400 zł. Z routerów TP-linka zgodnych z modemami USB LTE najlepiej brać WR-1043v2, WDR-3600. Zmienić OFW na Gargoyle. Tańsze jak MR-3420v2 mają problemy z poprawnym działaniem z modemami LTE. Taniej jak za 350-400 zł jesli ma być dobrze i niezawodnie nie da rady.

 #753757  autor: buba1234
 04 paź 2014, 18:22
Witaj matek, bardzo się cieszę, że tu zacząłeś pisać.

________________________________

 #753772  autor: MaciejM
 04 paź 2014, 19:17
WDR3600 + FW Gargoyle, co prawda można też na nim "wgrać" DD-WRT, ale ddwrt ma drobne problemy z obsługą modemów. MR-3420 v2 na Gargoylu czy na OpenWrt nie powinny mieć problemów z modemami LTE.

 #755146  autor: Sławek
 10 paź 2014, 17:10
alco86 pisze:
telefonu do utworzenia WiFi - nie wiem, czy bateria wytrzyma (nie napuchnie, nie przegrzeje się, nie wybuchnie)
Używam bardzo często smartfonów jako routerów wifi lub usb i nic się z nimi nie dzieje, oprócz tego, że trzeba je wówczas często ładować, bo taki router zżera baterie, ewentualnie mieć je ciągle podpięte do ładowarki lub portu usb w komputerze. Sprawdzone i nie musisz się niczego obawiać, aczkolwiek na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem będzie po prostu stacjonarny router wifi.
Nie zrozumiałeś. On ma być non stop pod ładowarką i stale pracować, a to jest niebezpieczne.
matek451 pisze:Wybrałeś jak najgorzej. Router DWR-923 nie obsługuje LTE1800 oraz UMTS900. Jest w większości lokalizacji nieprzydatny do Play. Działa jedynie na UMTS200 a więc możesz z niego korzystać jedynie w miejscach gdzie Play ma BTS-y UMTS2100, czyli 3G w miastach.
Router ma być używany w niemalże centrum Warszawy ; )
Kupiłem ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=4658078869
Ale idzie do zwrotu. Sprzedawca, wbrew komentarzom, okazał się kompletną pomyłką. "nowy router" okazał się porysowany, bez folii ochronnej, bez instrukcji, gwarancji, z zasilaczem od ZTE (sic!). W dodatku coś w nim lata. Zamówiłemm2 X, 3 X router został wysłany na błędny adres. Sprzedawca dopiero 8 X łaskawie na moje żądanie przekierował przesyłkę czekającą w niewłaściwym UP w innym mieście do Warszawy. Dziś odebrałem i ogarnęła mnie dzika wściekłość. Napisałem gościowy, że to kpina, a on odparł, że kpina to moje teksty i żebym szedł do "terapełty" (pisownia oryginalna). Na moje pytanie, co z tym robimy, odparł że mogę zwrócić. Więc czekam teraz na zwrot środków i wysyłam mu to badziewie. Skończony...
No ; )

Tak więc temat aktualny.

Kupowanie routera do modemu i dodatkowo modemu LTE jest dla mnie bez sensu. Już lepiej kupić używanego netbooka i do niego podpiąć modem, i z niego udostępnić połączenie.

 #755208  autor: jacoo
 10 paź 2014, 21:59
Wg opinii na innych forach zestaw osobny modem+ porządny router pracuje bardziej stabilnie i mają większy zasięg wifi niż te wbudowane cuda, miałem przetestowany zestaw Mf821+ MR3420 i stwierdzam że w porównaniu do Huawei B593 spisuje się to gorzej :)

Już faktycznie wolałbym kupić telefon z uszkodzoną szybka z obsługą LTE niż wywalić tyle kasy za mobilny router.

Swoją drogą mam na sprzedaż ZTE MF28D jakby coś to napisz na PW

 #755423  autor: Sławek
 11 paź 2014, 23:13
jacoo:
Sławek pisze:Nie zrozumiałeś. On ma być non stop pod ładowarką i stale pracować, a to jest niebezpieczne
Zasięg ma być na mieszkanie, bez cudów.
Router, który kupiłem, nie był mobilny.

 #755445  autor: robertnik
 12 paź 2014, 01:24
Sławek pisze:Kupowanie routera do modemu i dodatkowo modemu LTE jest dla mnie bez sensu. Już lepiej kupić używanego netbooka i do niego podpiąć modem, i z niego udostępnić połączenie.
Oczywiście własne zdanie możesz mieć, tego nie kwestionuję, ale daj przykład używanego netbooka z modemem LTE żebyśmy mieli jakieś porównanie.
Z ciekawszych, niestety drogich jest Huawei e5170. Ciekawsze ponieważ to hybryda mifi i stacjonarnego routera, a branie własnego internetu z sobą na wyjazdy uważam za bardzo miły dodatek.

 #755594  autor: Sławek
 12 paź 2014, 21:33
robertnik pisze:
Sławek pisze:Kupowanie routera do modemu i dodatkowo modemu LTE jest dla mnie bez sensu. Już lepiej kupić używanego netbooka i do niego podpiąć modem, i z niego udostępnić połączenie.
Oczywiście własne zdanie możesz mieć, tego nie kwestionuję, ale daj przykład używanego netbooka z modemem LTE żebyśmy mieli jakieś porównanie.
Z ciekawszych, niestety drogich jest Huawei e5170. Ciekawsze ponieważ to hybryda mifi i stacjonarnego routera, a branie własnego internetu z sobą na wyjazdy uważam za bardzo miły dodatek.
Drogie to jak cholera :D

Właściwie netbook jest bez różnicy, byle miał wifi i był tani - lepszy od klasycznego routera o tyle, że większa funkcjonalność (w razie awarii komputera, można na nim coś napisać ;) ).
Internet nie ma być przenoszony (już któryś raz to piszę ;p ) - mam 4GB w telefonie, więc mi to wystarcza. Jak tak patrzę na ceny, to chyba rzeczywiście kupno routera mobilnego będzie najprostszym wyjściem, tylko trzeba będzie się bawić w podłączanie i odłączanie od ładowarki : /