DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #742315  autor: Kasiastaaa
 21 sie 2014, 16:40
Planuję zakup telefonu Lenovo S660 ale dowiedziałam się że nie ma on tego 3G, na początku nie wiedziałam co to jest i do czego służy, jednak gdy poczytałam trochę w internecie dowiedziałam się że ma to związek z internetem oraz że wtedy nie można korzystać z darmowego internetu Areo. Jednak moje pytanie jest takie czy również nie działa na tym żaden inny internet na kartę? Bo przykładowo do codziennego użytku (czyli w domu) korzystałabym z wifi, ale gdy chciałabym gdzieś wyjść mogłabym wtedy włączyć sobie jakiś pakiet internetowy, ale to tylko tak od czasu do czasu gdyby ten internet byłby mi koniecznie potrzebny. Dlatego kieruję to pytanie do tych którzy się na tym znają z nadzieją że ktoś mi to wytłumaczy tak abym to zrozumiała (bo poczytanie o tym w internecie widocznie nie było dla mnie wystarczające). ;D

 #742317  autor: hdfunpack
 21 sie 2014, 16:47
Internet będzie działał, jednak w 2G jest on dużo wolniejszy, maksymalna prędkość to około 200 kbit/s, natomiast w 3G to nawet 21 mbit/s.

[ Dodano: 2014-08-21, 16:51 ]
Swoją drogą gdzie się dowiedziałaś, że nie ma 3G?

www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/s660/Lenovo-S660.html

Tutaj piszą, że ma.

 #742354  autor: Niezgodna7
 21 sie 2014, 20:21
Poza internetem - 3G przydatne jest do wideo rozmów, które ostatnio stały się jakieś ,,niechciane" dla producentów smartfonów...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #742470  autor: Aryus Nowak
 22 sie 2014, 10:09
Ma też wadę: mocniej promieniuje szkodliwie niż 2G i w promieniu 0.5-1 m uszkadza DNA komórek.
Tylko nikomu o tym nie mówić bo xxxxxxx xxxx weźmie to za idiotyzm. :twisted:

P.S.
http://goo.gl/maps/B9eyi
Radar pozahoryzontalny klasy Don 2M (Hen House wg terminologii NATO) stosuje podobną technologię mikrofal i dobrze wypala trawę.


Od Admina: proszę o nie obniżanie poziomu
Ostatnio zmieniony 22 sie 2014, 11:57 przez Aryus Nowak, łącznie zmieniany 1 raz.

Jedność naszą siłą.
 #742483  autor: Flash999
 22 sie 2014, 10:47
Aryus Nowak pisze:Ma też wadę: mocniej promieniuje szkodliwie niż 2G i w promieniu 0.5-1 m uszkadza DNA komórek.
Tylko nikomu o tym nie mówić bo plebs umysłowy weźmie to za idiotyzm. :twisted:

P.S.
http://goo.gl/maps/B9eyi
Radar pozahoryzontalny klasy Don 2M (Hen House wg terminologii NATO) stosuje podobną technologię mikrofal i dobrze wypala trawę.
Kolejna "moher babcia" będąca przeciw budowie masztów i wież, które powodują choroby, raka, bóle głowy, złe samopoczucie nawet gdy nie są jeszcze uruchomione?
Babcia się modli, a na kościele cały komplet pasm i częstotliwości od wszystkich opów - jakoś przestaje wszystko boleć.

A tak na poważnie, 3G promieniuje mniej od 2G. Jest też oszczędniejszy dla baterii, więc to też o czymś świadczy.

Tak BTW, niezłe prowo.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #742486  autor: Niezgodna7
 22 sie 2014, 10:53
3G oszczędniejszy? :-D
Aha, rozumiem, że jak w 2G dłużej bateria mi działa niż w 3G, to stąd ten wniosek? Okej, nie mam więcej pytań....

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #742497  autor: Flash999
 22 sie 2014, 11:13
Calm7 pisze:3G oszczędniejszy? :-D
Aha, rozumiem, że jak w 2G dłużej bateria mi działa niż w 3G, to stąd ten wniosek? Okej, nie mam więcej pytań....
Oszczędniejszy. Tak, dobrze przeczytałeś.

To, że Tobie działa dłużej na GSM, niż na UMTS to nic nie znaczy. Wszystko polega na różnicy zasięgu i częstotliwości, gdybyś miał do porównania GSM 900 MHz vs UMTS 900 MHz i biorąc pod uwagę identyczny zasięg (warunki laboratoryjne, nigdy nie osiągniesz tego na żywo) 3G pobierałoby mniej energii.

Patrząc na Twoją wiedzę to nie mam więcej pytań.
Calm7 pisze:To nie pytaj, skoro żyjesz w labolatorium. My - nie
:- p
I weź tu porozmawiaj "na serio". Dorośnij i nie rób postów tymczasowych bo to dziecinada.
Koniec OT.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2014, 18:38 przez Flash999, łącznie zmieniany 1 raz.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #742518  autor: Niezgodna7
 22 sie 2014, 12:19
To nie pytaj, skoro żyjesz w labolatorium. My - nie
:- p

 #742522  autor: macc
 22 sie 2014, 12:25
macie tu jest opisane 3g co i jak

technologia 3g
 #742696  autor: Aryus Nowak
 23 sie 2014, 00:23
Przede wszystkim komórki 3G pracują w zakresie GHz a te częstotliwości oddziałują już bardzo szkodliwie na organizmy żywe zakłócając ich własne częstotliwości pracy.
Fale długie, krótkie (kHz) czy nawet UkF (MHz) mogą być w miarę bezpiecznie eksploatowane nawet przy dużych mocach nadajników.
Nie mają właściwości jonizujących jak GHz.

Jedność naszą siłą.

 #742700  autor: saleen
 23 sie 2014, 00:41
Przeciez czestotliwosci sa prawie takie same
GSM to 1800 lub 900MHz
UMTS to 2100 lub tez 900MHz
 #742764  autor: Aryus Nowak
 23 sie 2014, 12:24
Ale to są już zakresy GHz.
Ja piszę o niskich MHz.
Różnica wygląda następująco.
Między GHz a MHz podstawowa różnica modulacji wynosi 1.000 x.
Jednak w myśl formuły E=mC^2 gdzie za C wstawimy różnicę fal, wtedy energia (negatywna) rośnie faktycznie milion razy.
Sprawdźcie sami ile więcej można upakować informacji na dużych czestotliwościach. :?:
Jeżeli nadają 3G na 900 MHz to będzie oczywiście 5.44 x mniej szkodliwe niż na 2.100.

2100:900=2.333
2.333^2=5.443
Tak właśnie powinno prawidłowo liczyć się wszelkie zagadnienia związane z energią: w postępie geometrycznym a nie liniowym.
To podstawowy błąd obecnej nauki która nawet nie rozumie swoich, i tak statycznych formułek.

Jedność naszą siłą.

 #742846  autor: pakierhakierxd
 23 sie 2014, 17:14
Najlepiej to wyrzuć komputer,telefon do pieca a sam przenieś się na wieś będziesz zdrowszy :D

Pozdrawiam :)

 #742955  autor: Dziedzic Pruski
 23 sie 2014, 20:57
Jeżeli telefon ma być tylko do dzwonienia, to wystarczy bez 3G. Nawet ostatnio kupiłem Nokię 206 Dual Sim bez 3G i działa rewelacyjnie, a bateria trzyma długo, prawie 12 dni.
Do internetu 3G jest bardzo przydatne i tutaj nie ma co oszczędzać.

Przełączenie mojego iPhone 4 na 2G wydłuża życie baterii na stanie oczekiwania do tygodnia. Na 3G niecałe dwa dni. To tyle w kwestii realiów na temat zużycia energii.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #742962  autor: Sig
 23 sie 2014, 21:18
Dziedzic Pruski pisze:Jeżeli telefon ma być tylko do dzwonienia, to wystarczy bez 3G. Nawet ostatnio kupiłem Nokię 206 Dual Sim bez 3G i działa rewelacyjnie, a bateria trzyma długo, prawie 12 dni.
Do internetu 3G jest bardzo przydatne i tutaj nie ma co oszczędzać.

Przełączenie mojego iPhone 4 na 2G wydłuża życie baterii na stanie oczekiwania do tygodnia. Na 3G niecałe dwa dni. To tyle w kwestii realiów na temat zużycia energii.
Ale z drugiej strony w LTE (czyli tym prawdziwym 4G) bateria trzyma dłużej niż w 3G. Generalnie to jest akademicka dyskusja, bo powinno się zacząć od tego do czego telefon będzie wykorzystywany i jak ważna dla nas jest bateria. Jeżeli ktoś ma chęć to może żonglować 2G/3G - to da się przecież przestawić w telefonie. Podobnie dla rozmów _teoretycznie_ 2G wystarczy, tylko pozostaje pytanie na jak długo. PAsmo będzie coraz bardziej kastrowane pod U900 przecież, choć pozostanie obecne, no i nie wiadomo do końca jak wygląda np. obsługa HD Voice w danym modelu w danej sieci w 2G (choć znów - nie każdy potrzebuje). Generalna uwaga - jeżeli na telefonie ma być jakiś internet, to nie warto rozpatrywać telefonu bez 3G. Jeżeli będzie to internet sporadyczny i komuś się chce i mu zależy na czasie pracy na baterii - może sobie sam przestawiać na 2G, ale znów - jak już ktoś rozpatruje smartfona i czas pracy na baterii to może wyjść lepiej i z mniejszym bólem głowy mając drugi, klasyczny telefon (co nie jest abstrackj przy tak śmiesznie tanich ofertach za nawet nielimitowane połączenia głosowe).
Ja dziś nie kupiłbym telefonu 2G only.

Radosnego bełkotu jednego z przedmówców nie ma co komentować, trolli się ignoruje i ewentualnie raportuje...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #742963  autor: saleen
 23 sie 2014, 21:21
Sig pisze:
Ale z drugiej strony w LTE (czyli tym prawdziwym 4G) bateria trzyma dłużej niż w 3G.
Mógłbyś powtórzyć? :D

 #742970  autor: Dziedzic Pruski
 23 sie 2014, 21:32
Czasem włączam LTE w iPadzie Air, ale nie zauważyłem różnicy pomiędzy 3G.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #742982  autor: Flash999
 23 sie 2014, 22:10
saleen pisze:
Sig pisze:
Ale z drugiej strony w LTE (czyli tym prawdziwym 4G) bateria trzyma dłużej niż w 3G.
Mógłbyś powtórzyć? :D
To prawda, tylko różnica w czasie działania ZAWSZE zależy od pokrycia zasięgiem w danym terenie. Gdy działasz na 1 kresce 4G i często wskakuje na 3G, to o czym piszemy? Samo przełączenie na niższą technologie pobiera dużo energii.
Jałowa dyskusja.

Stacje bazowe w województwie podlaskim