DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

 #742962  autor: Sig
 23 sie 2014, 21:18
Dziedzic Pruski pisze:Jeżeli telefon ma być tylko do dzwonienia, to wystarczy bez 3G. Nawet ostatnio kupiłem Nokię 206 Dual Sim bez 3G i działa rewelacyjnie, a bateria trzyma długo, prawie 12 dni.
Do internetu 3G jest bardzo przydatne i tutaj nie ma co oszczędzać.

Przełączenie mojego iPhone 4 na 2G wydłuża życie baterii na stanie oczekiwania do tygodnia. Na 3G niecałe dwa dni. To tyle w kwestii realiów na temat zużycia energii.
Ale z drugiej strony w LTE (czyli tym prawdziwym 4G) bateria trzyma dłużej niż w 3G. Generalnie to jest akademicka dyskusja, bo powinno się zacząć od tego do czego telefon będzie wykorzystywany i jak ważna dla nas jest bateria. Jeżeli ktoś ma chęć to może żonglować 2G/3G - to da się przecież przestawić w telefonie. Podobnie dla rozmów _teoretycznie_ 2G wystarczy, tylko pozostaje pytanie na jak długo. PAsmo będzie coraz bardziej kastrowane pod U900 przecież, choć pozostanie obecne, no i nie wiadomo do końca jak wygląda np. obsługa HD Voice w danym modelu w danej sieci w 2G (choć znów - nie każdy potrzebuje). Generalna uwaga - jeżeli na telefonie ma być jakiś internet, to nie warto rozpatrywać telefonu bez 3G. Jeżeli będzie to internet sporadyczny i komuś się chce i mu zależy na czasie pracy na baterii - może sobie sam przestawiać na 2G, ale znów - jak już ktoś rozpatruje smartfona i czas pracy na baterii to może wyjść lepiej i z mniejszym bólem głowy mając drugi, klasyczny telefon (co nie jest abstrackj przy tak śmiesznie tanich ofertach za nawet nielimitowane połączenia głosowe).
Ja dziś nie kupiłbym telefonu 2G only.

Radosnego bełkotu jednego z przedmówców nie ma co komentować, trolli się ignoruje i ewentualnie raportuje...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #742963  autor: saleen
 23 sie 2014, 21:21
Sig pisze:
Ale z drugiej strony w LTE (czyli tym prawdziwym 4G) bateria trzyma dłużej niż w 3G.
Mógłbyś powtórzyć? :D

 #742970  autor: Dziedzic Pruski
 23 sie 2014, 21:32
Czasem włączam LTE w iPadzie Air, ale nie zauważyłem różnicy pomiędzy 3G.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #742982  autor: Flash999
 23 sie 2014, 22:10
saleen pisze:
Sig pisze:
Ale z drugiej strony w LTE (czyli tym prawdziwym 4G) bateria trzyma dłużej niż w 3G.
Mógłbyś powtórzyć? :D
To prawda, tylko różnica w czasie działania ZAWSZE zależy od pokrycia zasięgiem w danym terenie. Gdy działasz na 1 kresce 4G i często wskakuje na 3G, to o czym piszemy? Samo przełączenie na niższą technologie pobiera dużo energii.
Jałowa dyskusja.

Stacje bazowe w województwie podlaskim