DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

 #741655  autor: Golarz Filip
 19 sie 2014, 11:58
divhashmorex pisze:Golarz Filip,

Według Regulaminu opłata będzie wynosić 29,99 zł za 25/30 GB limitu.
Do tego nocny transfer w ramach abonamentu.
OK,w końcu dobry regulamin.Ja czytałem wszystkie ( nawet te z 6/12 GB ) a tego nie trafiłem.
Dzięki

 #741658  autor: Sowolog
 19 sie 2014, 12:11
Czy po wyrażeniu zgód marketingowych Play bardzo atakuje w tym zakresie (sms, telefony)?
Obecnie mam abonament na starych warunkach (zgody wyłączone) i jest całkowity spokój.

 #741660  autor: Blank
 19 sie 2014, 12:18
Sowolog,
nie wiem jak teraz, ale dawniej (2011 bodajże) miałem prawie cały rok włączone zgody i dostałem kilka SMSów, oraz raz zadzwonili (nie licząc propozycji przedłużenia - te były 3 razy).
Z drugiej jednak strony, kiedyś Play nie wymagał zgód marketingowych, więc jeśli wymaga, to pewnie nie bez powodu.

Tak czy siak, wątpię, aby byli gorsi od pozostałych sieci. T-Mobile i Orange w spamie nie pokona nic [ w plusie co ciekawe nie mam już ani jednego znajomego xD ], ale znajomi, którzy zgłupieli i mają Cyfrowy Polszmat narzekają na spam mimo wyłączonych zgód ].

[ Dodano: 2014-08-19, 12:20 ]
Golarz Filip,
Nie jest łatwo znaleźć. Nowa oferta miała być nowa, lepsza, prostsza. Dwie rzeczy się zgadzają. Tą prostotę to chyba z prostatą autora pomylili...
Niech wystarczy za komentarz, iż sama nowa oferta to obecnie 24 różne regulaminy, które udało mi się znaleźć. A dodac należy jeszcze ofertę przedłużeniową (zakładając, że będzie różna, a nie musi byc) .

[ Dodano: 2014-08-19, 12:30 ]
EDIT: Znalazł ktoś regulamin tej oferty z dodatkowymi 25GB?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #741684  autor: Golarz Filip
 19 sie 2014, 13:34
Prostota wg. Play :)

Obrazek

 #741691  autor: patrix-83
 19 sie 2014, 14:01
Wytłumaczcie mi to bo nie rozumiem tego regulaminu ONLY SIM PLAY INTERNET: jeśli biorę ofertę tylko sim za 29,99zł dla indywidualnych na 18 m-cy to po 6 m-cach jestem niejako zmuszany do płacenia 49,99zł??? Przecież miał być wybór - po 6 m-cach albo dopłacam 10zł do tych 29,99zł i mam dodatkowe 25GB albo dopłacam 20zł i mam no limit a nie że operator narzucił mi w umowie że będę obowiązkowo płacił po 6 m-cach 49,99zł a z regulaminu ONLY SIM http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... 082014.pdf (PARAGRAF II, PUNKT 1, TABELA 1) jasno wynika że jest to narzucone. Tak to mam interpretować że abonament rośnie na pozostałe 12 m-cy umowy o 20zł i koniec????
Bo jeśli tak to żadna rewolucja to nie jest i nie ma się czym podniecać bo 49,99zł za okrojoną własną sieć Play to trochę za drogo. Wytłumaczycie mi to???

 #741697  autor: Blank
 19 sie 2014, 14:07
Patryk83żółwik,
Interesuje cię ten Regulamin, jeśli jesteś zainteresowany pakietem 25-30 GB (25, jeśli kupisz w salonie).

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie wyboru po 6 miesiącach, lecz w czasie zakupu oferty. Albo decydujesz się na 29,99 zł z limitem 25 GB i 6 miesiącami nielimitowanego internetu (potem nadal 29,99, ale bez nielimitowanego dostępu), albo płacisz 49,99 zł z limitem 25GB i nielimitowanym dostępem, a przez 6 miesięcy masz rabat 20 zł.

W obu ofertach, nocny transfer jest dołączany w ramach abonamentu. Moim zdaniem, oferta za 29,99 jest zatem atrakcyjniejsza ;)

Niestety, nigdzie nie mogę odnaleźć tego dodatkowego pakietu 25 GB za 10 zł. Może bedzie to po prostu pakiet dodatkowy (w sensie: do wykupienia, a nie stały element oferty)?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 14:12 przez Blank, łącznie zmieniany 2 razy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #741699  autor: Ruben
 19 sie 2014, 14:09
divhashmorex pisze:Tak czy siak, wątpię, aby byli gorsi od pozostałych sieci. T-Mobile i Orange w spamie nie pokona nic [ w plusie co ciekawe nie mam już ani jednego znajomego xD ], ale znajomi, którzy zgłupieli i mają Cyfrowy Polszmat narzekają na spam mimo wyłączonych zgód ].
Mnie ostatnio na numer w Play nękali w sprawie ubezpieczeń pomimo wyłączonej zgody. Denerwujące to było, bo potrafili w ciągu dnia 3 razy dzwonić. W końcu zgłosiłem do BOK i dowiedziałem się, że sam włączyłem zgodę podczas niby rozmowy telefonicznej, co oczywiście było nieprawdą.
Co do TM to chyba najbardziej atakują SMSami. Sporo znajomych ma Cyfrowy Polsat i nie narzekają na spam marketingowy.
Ale wracając do tematu, to dobrze że poprawili limity, bo odstawali z tym mocno ostatnio. Oferta niby miała być prosta a pytań i wątpliwości jednak sporo ;) Dobrze, że ktoś jednak ruszył sprawę internetu mobilnego, bo LTE Plusa chyba nie wytrzymałaby ruchu ponieważ spory ruch w salonach Plusa w związku z nową ofertą i smartDOMem. Teraz pewnie Play przejmie część ruchu.

 #741705  autor: patrix-83
 19 sie 2014, 14:25
Sowolog
divhashmorex
Dzięki za wyjaśnienie - czyli tylko w ofercie ONLY SIM zakupionej na odległość będzie taka możliwość.
Ale jest jeszcze jeden szkopuł - w przytoczonych przez was regulaminach nie ma napisanego czy ja będę mógł wykupić po 6 m-cach no limt za 20zł i nie ma też nic o dodatkowych GB za 10zł więc mniemam że jak zwykle prawnicy fioletowego operatora pisali regulamin na kolanie czy ja jestem ślepy i nie widzę tego???
Wskażcie w którym punkcie to pisze że będzie można wykupić no limit za 20zł po 6 m-cach?

 #741778  autor: Blank
 19 sie 2014, 20:08
Patryk83żółwik,

że tak zacytuje siebie z kilku postów wyżej ;D
Wszystko wskazuje na to, że nie będzie wyboru po 6 miesiącach, lecz w czasie zakupu oferty. Albo decydujesz się na 29,99 zł z limitem 25 GB i 6 miesiącami nielimitowanego internetu (potem nadal 29,99, ale bez nielimitowanego dostępu), albo płacisz 49,99 zł z limitem 25GB i nielimitowanym dostępem, a przez 6 miesięcy masz rabat 20 zł.
Czyli, PRAWDOPODOBNIE, w chwili zakupu oferty wybierasz:
Albo 29,99 zł na cały okres umowy z limitem 25 lub 30 GB z bonusem nielimitowanego internetu na pół roku.
Albo 49,99 zł na cały okres umowy z brakiem limitu na zawsze, oraz rabatem 20 zł przez pierwsze pół roku.
Nic nie wskazuje na to, abyś potem miał możliwość zmiany zdania.


Co do tego pakietu za 10 zł, też nie znalazłem. Przypuszczam, że będzie dostępny jako pakiet dodatkowy.

Oferta jest dostępna takze w salonach. Po prostu dawałem regulamin, który miałem w schowku. Regulamin oferty w salonie jest także dostępny.

A tutaj oferta z urządzeniem, także przy sprzedaży na odleglość

oferty z urządzeniem działają tak samo jak tylko sim, ale dopłacasz do nich 20, 30 lub 40 zł miesięcznie.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #741782  autor: goral2099
 19 sie 2014, 20:30
play.pl/resources/pdf/2014/Regulamin-uslugi-Internet-bez-limitu-co-miesiac_18082014.pdf play.pl/resources/pdf/2014/Regulamin-uslugi-Pakiet-25GB-co-miesiac_18082014.pdf

pabloki wrzucił w komentarzach pod newsem. Wygląda na to, że można dokupić...

 #741793  autor: darase
 19 sie 2014, 21:05
Super oferta dla przedłużających, za 35zł 50GB + 5GB :)
To mi się podoba :)

eCoal i nie ma problemu :-)

 #741796  autor: Morfi
 19 sie 2014, 21:20
jakie to bez limitów
Operator zastrzega sobie prawo do obniżenia prędkości transmisji danych danemu Abonentowi po przekroczeniu przez niego 100 GB
w danym Okresie Rozliczeniowym w ramach usługi „Internet bez limitu”. W takim przypadku do końca Okresu Rozliczeniowego Abonent
będzie miał możliwość pobierania i wysyłania danych z największą prędkością, jaka jest możliwa do osiągnięcia w danych warunkach
technicznych w technologii HSPA i LTE, jednakże nie większą niż 2 Mb/s (górna granica prędkości) w przypadku danych pobieranych,
oraz nie więcej niż 384 kb/s (górna granica prędkości) w przypadku danych wysyłanych. Zastrzeżenie to dotyczy wyłącznie sytuacji, w któ-
rej wyjątkowo intensywne korzystanie z transmisji danych w godzinach największego obciążenia sieci może w istotny sposób wpływać na
pogorszenie jakości połączeń transmisji danych dla pozostałych użytkowników sieci.
zaraz sie okaze ze caly czas jestem w tej "wyjatkowej sytuacji"

 #741803  autor: mn9
 19 sie 2014, 21:37
darase pisze:Super oferta dla przedłużających, za 35zł 50GB + 5GB :)
To mi się podoba :)
To chyba teraz do Plusa nie przejdziesz ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #741812  autor: darase
 19 sie 2014, 21:51
Mn9, jutro czas ostateczny jak zadzwonią z Play :) ale masz rację, cena jest decydująca :)
35zł(55GB) do 60zł(25GB) kosztem Lte.
Jesli Play nie zwiększy mi prędkości chociażby o 2Mb/s to rozwiążę umowę :D

eCoal i nie ma problemu :-)

 #741814  autor: Flash999
 19 sie 2014, 21:59
Morfi pisze:jakie to bez limitów
A takim to nigdy nie pasuje...
Ciekawe, gdyby to był Twój interes, chociażby jako ISP, to dałbyś wszystkim nolimit i brak ograniczenia prędkości?
Pasmo operatora jest ściśle określone, to nie guma, gdzie sobie będziesz rozciągał i ładował ile wejdzie terminali.
Wszyscy by chcieli LTE 50 mega bez limitu za 30 zł. Bądźmy realistami, przyjdą takie czasy, gdzie łącza stacjonarne będą limitowane (niektóre już są, jednak większość osób o tym nie wie, bo nie jest to mówione wprost, a limity są na tyle wysokie, że dla ogromnej większości to nie przeszkadza).
Z drugiej strony dziwię się, że tyle osób potrzebuje kilkaset giga miesięcznie. Torrenty ciągniecie całą dobę?

Update

Pamiętaj, jaki nolimit by to nie był - zawsze operator "zastrzega sobie prawo". Do wielu rzeczy.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 22:52 przez Flash999, łącznie zmieniany 1 raz.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #741820  autor: patrix-83
 19 sie 2014, 22:08
divhashmorex
dziękuję Ci za szczegółowe wyjaśnienia i dokładny opis tego wszystkiego i regulamin - teraz jest to dla mnie bardziej jasne po Twoich objaśnieniach bo jak zwykle Play trochę namieszał i trochę ciężko było to pozbierać w całość :)

[ Dodano: 2014-08-19, 22:12 ]
darase pisze:Super oferta dla przedłużających, za 35zł 50GB + 5GB :)
To mi się podoba :)
Poproszę regulamin tej oferty dla przedłużających i gdzie to znalazłeś bo szukam i szukam i nie widzę tego nigdzie - z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2014, 22:16 przez patrix-83, łącznie zmieniany 1 raz.

 #741824  autor: Morfi
 19 sie 2014, 22:13
Flash999 pisze:
Morfi pisze:jakie to bez limitów
A takim to nigdy nie pasuje...
Ciekawe, gdyby to był Twój interes, chociażby jako ISP, to dałbyś wszystkim nolimit i brak ograniczenia prędkości?
Pasmo operatora jest ściśle określone, to nie guma, gdzie sobie będziesz rozciągał i ładował ile wejdzie terminali.
Wszyscy by chcieli LTE 50 mega bez limitu za 30 zł. Bądźmy realistami, przyjdą takie czasy, gdzie łącza stacjonarne będą limitowane (niektóre już są, jednak większość osób o tym nie wie, bo nie jest to mówione wprost, a limity są na tyle wysokie, że dla ogromnej większości to nie przeszkadza).
Z drugiej strony dziwię się, że tyle osób potrzebuje kilkaset giga miesięcznie. Torrenty ciągniecie całą dobę?
powoli mój drogi. 100GB to masa i raczej jej nie przekrocze. Mój brat ogląda mnóstwo filmów na youtube gdzie 1 film to koło 300-400MB (tak, doczekaliśmy się filmów w HD). przy takim zużyciu nawet 100GB to nie jest dużo. to co mnie irytuje to lansowanie "bez limitow" gdzie limit jest oraz przetestuj za 0 zl ale zaplac 30zl oplaty aktywacyjnej. i nie chodzi tutaj o tę opłatę czy jest sluszna czy nie ani czy 100gb to wystarczajaco czy nie. ani tez o marketing bo jak dzwoni jakiś palant i *wciska* oferte to niby uzywa innego jezyka?

a tak offtopic to chcialbym zebysmy doczekali sie symetrycznych internetow naziemnnych a nie ekspansji mobilnych.

edit; a z oferty i tak chetnie skorzytam ;-)

[ Dodano: 2014-08-19, 22:20 ]
Swoją drogą podoba mi się sposób w jaki napisane są te regulaminy. Stosowanie akapitów, nieodnoszenie się bez przerwy do innych paragrafów i ustępów. Regulamin w plusie wygląda jak ustawa sejmowa >_<

 #741833  autor: Blank
 19 sie 2014, 22:49
Patryk83żółwik,

goral2099 dał te regulaminy:
play.pl/resources/pdf/2014/Regulamin-uslugi-Internet-bez-limitu-co-miesiac_18082014.pdf
play.pl/resources/pdf/2014/Regulamin-uslugi-Pakiet-25GB-co-miesiac_18082014.pdf

Więc chyba będzie można w wypadku taryfy za 29,99 PLN potem wybrać:
29,99 zl za 25 GB
39,99 zl za 50 GB
49,99 zł za no limit
(nie ma możliwości wybrania 50 GB i no limitu jednocześnie)

Co więcej, w każdym miesiącu zdaje się będzie można zmieniać zdanie (pod warunkiem wyłaczenia uslugi przed upływem miesiąca). To by było coś.

Dwa powyższe Regulaminy tylko przejrzałem. Jutro doczytam :D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament