DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 4 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 70

 #488122  autor: Maniek99
 10 lip 2011, 13:36
W mojej opinii w tym tekście:
W przypadku konieczności posiadania terminala z aktywną kartą SIM Uczestnik przetargu powinien zapewnić możliwość pracy terminali z kartą SIM dowolnego operatora (Uczestnik przetargu jest zobowiązany udostępnić innym operatorom wszelkie dane techniczne umożliwiające zaimplementowanie tej funkcjonalności) oraz bezpłatnie udostępniać dodatkowe karty SIM umożliwiające uzyskanie dostępu do Internetu.
Może nie chodzić wcale o pracę bezpłatnego internetu na kartach innych opów.
Tylko o to, że jeżeli do usługi niezbędny byłby terminal (np. płatny), to nie może on mieć sim-locka.
A że taki modem na LTE2600 nie będzie działał na dzień dzisiejszy z żadnym innym polskim opem, to już inna sprawa.

A ten zapis:
Uczestnik przetargu jest zobowiązany udostępnić innym operatorom wszelkie dane techniczne umożliwiające zaimplementowanie tej funkcjonalności
można uznać za martwy.
 #488464  autor: piotros.org
 11 lip 2011, 21:30
Wreszcie... :)
Od 28.06 czekałem na informację, że mogę udać się po odbiór karty SIM i wreszcie dzisiaj do mnie dotarł mail... :)
Z 1 dnia roboczego na początku zmieniło im się na 9 dni roboczych na obsłużenie zgłoszenia... Ciekawe jak będzie później...

piotros

 #488478  autor: Publius
 11 lip 2011, 22:04
Ja zgłaszałem 4.07, to pewnie jeszcze sobie poczekam... :D

 #488950  autor: Wolf
 13 lip 2011, 19:10
Zastanawiam się, czy będzie mi działało na modemie wbudowanym w Acer Aspire One D250 (ten netbook oferowany z iPlusem)? Nigdzie nie mogę się dokopać do specyfikacji technicznej samego modemu... Ktoś próbował na tym urządzeniu? :)

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL

 #488959  autor: kerim36
 13 lip 2011, 20:27
Wolf,

o ile dobrze pamietam w tym acer jest modem option
po parametrach: http://www.option.com/en/products/produ ... ons/#start

widac, ze nie obsluguje umts 900

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #488968  autor: jakubd
 13 lip 2011, 20:52
Wolf: Acer na swojej stronie informuje, że montował w środku dwa modemy: Qualcomm Gobi1000 (niezgodny z Aero2) oraz Gobi2000 (zgodny) - zgodność tych modemów sprawdzisz między innymi tutaj: http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawie ... dowie.html
Niestety musisz sam sprawdzić jaki dokładnie w środku masz modem. Informację znajdziesz albo w aplikacji firmy Qualcomm do łączenia się z Internetem. Jeżeli tam nie będzie podanego modelu, sprawdź VID (VendorID) i PID (ProductID) w Menedżerze urządzeń - na tej podstawie da się ustalić który dokładnie masz model i czy będzie zgodny.
kerim: nie znalazłem nigdzie informacji o montowaniu modemów Option w tym Acerze.

 #488970  autor: kerim36
 13 lip 2011, 21:08
jakubd pisze:kerim: nie znalazłem nigdzie informacji o montowaniu modemów Option w tym Acerze.
nie szukalem, tylko widze, ze u siebie w katalogu z driverami pod d250 mam te drivery

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #489006  autor: jakubd
 14 lip 2011, 00:06
A na stronie Acera są do pobrania sterowniki do modemów Qualcomm :) tak więc nie wiemy, jaki modem może mieć Wolf u siebie - dopóki nie sprawdzi, nic więcej nie pomożemy.

 #489292  autor: IK`ey
 14 lip 2011, 20:02
Mam taki pytanie: czy modem E870 będzie współpracował z siecią Aero2? Z góry dzięki za info.

Ik`ey

 #489293  autor: mkowalski
 14 lip 2011, 20:04
IK`ey pisze:Mam taki pytanie: czy modem E870 będzie współpracował z siecią Aero2? Z góry dzięki za info.
Niestety nie. E870 dla UMTS obsługuje tylko 850/1900/2100 MHz.

 #489300  autor: IK`ey
 14 lip 2011, 20:35
mkowalski pisze:
IK`ey pisze:Mam taki pytanie: czy modem E870 będzie współpracował z siecią Aero2? Z góry dzięki za info.
Niestety nie. E870 dla UMTS obsługuje tylko 850/1900/2100 MHz.
Dzięki.

Ik`ey

 #489408  autor: rogmaniek
 15 lip 2011, 10:50
Mam pytanie, do Tych, którzy już korzystają z internetu Aero2. Sprawdzaliście może, jak daleko sieje NodeB, do którego Jesteście najczęściej zalogowani? Dobre kilka kilometrów zasięgu raczej być powinno. Na pewno dużo zależy od konfiguracji. Ciekawe, z jakiej odległości od stacji, na zewnątrz budynków, można jeszcze skorzystać z internetu? W końcu to pasmo 900MHz.

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #489471  autor: uwazny
 15 lip 2011, 14:51
Czy ktoś czytał regulamin tej usługi (p.11)?

1.Dlaczego tej umowy nie można WCALE rozwiązać - poza przypadkiem zmiany regulaminu?
2. Dlaczego umowa nie wygasa nawet w wypadku śmierci abonetna?

Dlaczego definicja terminu "Umowa" zawarta w p. 2.19 określa umowę zawartą bez zachowania formy pisemnej a wymagane jest dostarczenie wypełnionego formularza na piśmie?

Ktoś zapytał o to operatora AERO2?

 #489514  autor: Wolf
 15 lip 2011, 18:02
jakubd pisze:tak więc nie wiemy, jaki modem może mieć Wolf u siebie - dopóki nie sprawdzi, nic więcej nie pomożemy.
Jak wróci do mnie netbook, to powiem, co mam - na chwilę obecną dzięki wielkie za dotychczasową pomoc, jak będzie Qalcomm, to pewnie będę szukał jakiegoś modemu na USB...
uwazny pisze:1.Dlaczego tej umowy nie można WCALE rozwiązać - poza przypadkiem zmiany regulaminu?
Może to kwestia tego, że to na określony czas usługa jest? Ale tez powinna być jakaś forma wypowiedzenia umowy...

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL

 #489521  autor: alkonauta
 15 lip 2011, 18:36
Nie chce mi sie teraz dokladnie cytowac, ale w tej umowie to i nawet literowki sa. A juz najlepsze to jest stwierdzenie: "Abonent przekazuje Operatorowi swoje dane oraz dowód osobisty i oryginał dowodu wpłaty Depozytu". No tego to jeszcze nie bylo. Mam im oddac dowod i co jeszcze :D

 #489524  autor: mo-xo
 15 lip 2011, 18:44
Maciej Bebenek redaktor świata telekomunikacji na twitterze

Czekającym na "Darmowy Internet" z #Aero2 zalecam cierpliwość: SIM-y będą dostępne najwcześniej w ostatnim tygodniu lipca
http://tiny.pl/hfzwc

 #489651  autor: Gormar
 16 lip 2011, 10:41
Jeżeli ta informacja od pana Maciej Bebenek jest prawdziwa to niezły klops. Ludzie będą czekali połowę wakacji, aby skorzystać z tej oferty. Granda.

Czyżby ludzie z Aero2 zamówili jedynie 500 kart SIM? Pewnie obawiali się, że przy dużym zainteresowaniu będą mieli więcej "klientów" darmowego dostępu do Internetu niż płacących za usługę transferu danych w Cyfrowym Polsacie :).

 #489682  autor: kerim36
 16 lip 2011, 12:42
mo-xo pisze:Cytat:
Czekającym na "Darmowy Internet" z #Aero2 zalecam cierpliwość: SIM-y będą dostępne najwcześniej w ostatnim tygodniu lipca
jesli to sie potwierdzi to jest kolejna sprawa do zgloszenia wszystkim oczekujacym na karty do UKE

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #490167  autor: martini
 18 lip 2011, 15:56
to już jest przegięcie z ich strony, ja swoją kartę odebrałem na początku lipca tylko dzięki "uprzejmości" pracowniczek po przejechaniu większej trasy, wszystkim wciskają kit że nie ma kart, zgodnie z regulaminem usługi wystarczy wysłać formularz, zapłacić i przybyć po kartę, po odmowie wydania karty pokazują "regulamin" czyli wydruk ze strony, że trzeba czekać na maila, spławiają tym samym resztę chętnych, radzę wydrukować regulamin i powalczyć, karty które "są nieprzygotowane" znajdują się w ciągu 15 minut, pamiętajcie również jeśli uda się Wam zdobyć kartę, że "zrobicie im dużą krzywdę mówiąc innym że da się kartę w prosty sposób zdobyć"
więcej o problemach z różnymi sieciami i jak załatwiać z nimi s[rawy już wkrótce opiszę na mojej stronie www.simplik.pl zapraszam

 #490171  autor: MK_
 18 lip 2011, 16:16
Da się wykonywać połączenia głosowe z tej karty? Jeżeli nie, to jest jakiś komunikat?

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc
  • Strona 4 z 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 70
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 70