DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1161618  autor: watchman
 12 gru 2023, 16:06
Elo, tak jak w tytule. Nie miałem do tej pory styczności z Play Internet na kartę, z tego mam pytanie dot. tej ich oferty do ludzi, którzy z tej oferty korzystają na co dzień. Mianowicie, która paczka internetu schodzi jako pierwsza, druga, trzecia a która jako czwarta [200 gb z pakietu, 400 gb z promocji 4800 gb, 25 gb za doładowanie za 50 zł, 200 gb na start] i czy dopiero po zużyciu wszystkich tych paczek załącza się lejek, bodaj 1 Mb/s, czy po zużyciu tych pakietowych 200 gb i trzeba wtedy dokonać jakichś dodatkowych czynności, aby zlikwidować lejek?

I tak w ogóle, czy dobrze rozumuję, że po utracie daty ważności na połączenia wychodzące niewykorzystane środki z doładowania przeliczane są na mega/gigabytey?

I jeszcze jedno pytanie, czy po przejściu z PINK 2.0 na taryfę głosową odNowa w czasie ważności połączeń wychodzących środki z doładowań wydłużają swoją datę ważności np. do 14 dni, jeżeli ich data ważności była krótsza, czy ich data ważności pozostaje bez zmian?

Dzięki i pozdrawiam.
 #1161665  autor: KC-KARLOS
 13 gru 2023, 18:51
watchman: w czasie aktywnej usługi "Miesiąc bez limitu" jeśli wyczerpiesz całe dostępne zasoby przegród GB, włącza się lejek 1 mbps do końca ważności usługi, kasa nie jest konsumowana. Możesz dokupić za 5 zł pakiet 5 GB "NON STOP", który na najbliższe 5 GB pozwoli korzystać z neta na pełnej prędkości, jeśli go wykorzystasz, prędkość ponownie spadnie do 1 mbps - regulamin paczki dodatkowej > https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 092017.pdf

Czy kasa niezużyta jest zamieniana na GB? Tego osobiście nie testowałem, bo zdążyłem zawsze przed utratą ważności połączeń internetowych zużyć całą kasę na koncie.

Z PINK 2.0 przejdziesz jedynie na głosową Formułę Play Na Kartę, a stamtąd migrujesz do odNOWY. Migracja do FPNK ustawia 14 dni ważności konta, do odNOWY - 13 miesięcy. Przypominam o utracie innych środków niż kasa główna przy migracjach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161667  autor: watchman
 13 gru 2023, 19:23
Karlos20: Dzięki byQ. Czyli rozumiem, że lejek załącza się dopiero po wykorzystaniu tych wszystkich paczek neta?

Co do "po utracie daty ważności na połączenia wychodzące niewykorzystane środki z doładowania przeliczane są na mega/gigabytey" taką sytuację miałem teraz na startówce INK 2.0, gdzie po doładowaniu za 10 zł wpadło bonusowe 200 gb, ale bodaj po 7 czy tam 10 dniach to 10 zł zniknęło z konta (po czasie ważności tych 10 zł) a pojawiło się jakieś 433 mb, z tego taki mój wniosek.

Sposób przejścia z PINK 2.0 do odNowy jest mi znany. Chodzi mi głównie o to, czy przy zmianie taryfy wydłużę np. do 14 dni ważność połączeń wychodzących, gdy aktualna ważność na połączenia wychodzące jest krótsza, bo jak wiadomo, bez ważności na połączenia wychodzące w Playu w zasadzie nie da się korzystać z karty ;)

Pozdrawiam.
 #1161673  autor: KC-KARLOS
 13 gru 2023, 22:33
watchman: zgadza się. 1 mbps będzie po wyczerpaniu wszystkich GB, złotówki nie będą naruszone.

Oki, czyli faktycznie te złotówki zmieniają się na specjalny pakiet na pół roku. Tyle, że aby je zużyć, musisz mieć aktywne konto na wychodzące. Dla mnie to złodziejstwo, abyś nie mógł tych złotówek doładowanych odzyskać, w przypadku dezaktywacji konta. Bardzo kontrowersyjna funkcjonalność.

Jeśli chodzi o migrację INK2.0 > FPNK sprawa jest prosta: jeśli ważność wynosi od 1 do 13 dni to ją wydłużasz do 14 dni liczonych od dnia migracji, jeśli ważność była dłuższa - skróci się do 14 dni. Przypomnę - znów potrzebne jest ważne konto, aby dokonać zmiany taryfy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161681  autor: watchman
 14 gru 2023, 11:08
Karlos20: Dziękuję, ale tak sobie myślę, że w odNowie czy FPNK tak czy siak kartę trzeba będzie co miesiąc za chociażby piątaka doładowywać, żeby nie pobierało opłaty za niekorzystanie z numeru i ewentualnie jak już się 50 zł uzbiera to wrócić na PINK 2.0 i odpalić miesiąc internetu bez limitu. Tak kombinuję, żeby móc do takiej karty dorejestrowywać startery, a jak wiadomo, żeby móc dorejestrować nowy starter stara karta musi mieć ważność na połączenia wychodzące. Choć widzę, że na dorejestrowanym już nowym starterze widnieje możliwość dorejestrowania kolejnego startera. Teoretycznie chyba sie tak nie da, wiadomo Ci coś w tej kwestii?
 #1161691  autor: babciagienia1p
 14 gru 2023, 14:06
@watchman
1) W odNOW-ie nie musisz doładowywać co miesiąc, żeby nie płacić kary za brak aktywności. Wystarczy, że "na chwilę" zmienisz taryfę "tam i z powrotem", nie później niż przed początkiem kolejnego cyklu rozliczeniowego..
2) W FPnK nie ma kary za brak aktywności.
3) Jesteś pewien, że do dorejestrowania kolejnego numery trzeba mieć aktywne wychodzące na numerze podstawowym? Na logikę wydaje się inaczej. Przecież chodzi tylko o potwierdzenie danych. Dorejestrować można przez obie aplikacje P24.
4) Nie da się dorejestrować do "drugiego poziomu". Dorejestrować można tylko do numeru, który był zarejestrowany w punkcie stacjonarnym.
 #1161692  autor: KC-KARLOS
 14 gru 2023, 14:18
watchman: zamiast płacić 50 zł/mc za 100/200 GB na pełnej prędkości + bonus 200 GB z pierwszego zasilenia za 10, nie lepiej kupować startery z taryfą głosową za 5 zł (odNOWA lub FPNK), zasilić taką kartę za 10 zł i włączyć 200 GB na start na 30 dni? Oszczędzasz aż 45 zł na takim procederze. A kolejny numer możesz łatwo dorejestrować z poziomu obecnego konta w Play24, bądź korzystając z bankowości mobilnej jeśli masz konto w Banku Millennium (przy tej metodzie nie ma limitu ilości rejestrowania takich kart SIM).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161694  autor: watchman
 14 gru 2023, 14:48
Dzięki za cenne rady ;)

babciagienia1p: 3) Taką sytuację miałem ze startówką zarejestrowaną w salonie, gdzie po upływie ważności na poł. wychodzące utraciłem możliwość rejestracji kolejnej startówki poprzez 24.play.pl, dopiero jak doładowałem się za piątkę taka możliwość powróciła. Może u mnie wystąpił jakiś błąd, u Was taka sytuacja nie występowała? Niestety przy próbie rejestracji smsem wywala błąd.

Karlos20: Właśnie taki mam plan ;) Tyle, ze u mnie występują opisywane przeze mnie problemy. Może to tylko moja niewiedza w tym temacie. W Play24 dorejestrować kolejną startówkę mogłem jedynie jak przedłużyłem ważności na połączenia wychodzące na startówce zarejestrowanej w salonie, dlatego te moje alpejskie kombinacje ze zmianami taryf ;) A do numeru zarejestrowanego w salonie w Play'u jest limit dorejestrowań kolejnych kart? Wydawało mi się, że w Play'u takich limitów nie ma.