DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1154358  autor: legus
 21 lip 2023, 12:33
Witam,
mam nadzieję że trafiam na dobre forum. Korzystam z lokalnego radiowego internetu, który sam w sobie był fatalny a teraz jeszcze operator podniósł cenę.
Postanowiłem potestować internet t-mobile bez limitu 60mb. Wczoraj otrzymałem router ZTE MF286D i średnia prędkość internetu na kablu na kompie to 12mb. Czy można to jakoś ulepszyć? I Czy do tego routera można jakoś zamontować antenę zewnętrzną? W mojej miejscowości nie ma nadajnika, najbliższy jest około 4 km ode mnie. Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam!
 #1154361  autor: babciagienia1p
 21 lip 2023, 12:44
@legus
Mało prawdopodobne, żeby można coś ulepszyć. Ostatnie harce T-Mobile są żenujące...
Napisz na priva do @matek451. On jest - tutaj - najlepszym specjalistą od routerów, anten, agregacji pasm. Od pewnego czasu zniknął. Co prawda jest zafiksowany w kierunku najlepszy operator to Play, ale wiedzę ma potężną...
 #1154362  autor: legus
 21 lip 2023, 12:53
Dzięki za pomoc, poszukam jeszcze starych routerów, tam miałem jakieś anteny. Muszę działać szybko bo w najgorszym razie cofnę wypowiedzenie. Dobrego dnia!
 #1154481  autor: kemsinenu
 23 lip 2023, 12:12
Dobrze jakbyś podał jaka to stacja oraz jakie pasma łapiesz na telefonie w miejscu gdzie możesz umieścić antenę, np. na dachu.

Kiedyś kupiłem antenę 1800-2100 15 dbi na cybertech.com.pl i znacząco pomogła. Jednak to zależy od lokalnych warunków. Może da się zamówić i ewentualnie zwrócić w razie niepowodzenia.
 #1154525  autor: IC_Current
 23 lip 2023, 17:15
@legus
Trzeba podać lokalizację i zrobić stosowne pomiary z kartą w telefonie z aplikacją NetMonster. Na forum na E jest cały dział jak takie pomiary robić i na co zwrócić uwagę. Nie będę powtarzał się i pisał tu poradnika na pięć stron. Poczytaj tam i potem wróć i podaj wszystkie dane do analizy. Kolega @matek451 też tam na E często pisze.