DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1153030  autor: kemsinenu
 03 lip 2023, 13:19
Przecież nie ma ograniczenia ilości danych w Aero2. Jest ograniczenie prędkości tak jak w a2mobile powyżej 15 GB i captcha. Niech czytelnik sobie zdecyduje czy to mu odpowiada.
 #1153045  autor: KC-KARLOS
 03 lip 2023, 15:04
BDI odpada.
Opcja a2mobile już częściowo pasuje, bo co miesiąc odnawia się pula GB w ramach lejków co kilka GB (zresztą można samemu włączyć jeszcze raz tą samą opcję usługową [do 5x], wtedy dostaje nowe 31 dób po aktywacji, a niewykorzystany transfer sumuje się z tym nowym - w tym wypadku wpada kolejne 5 GB na pełnej prędkości, reszta GB w lejkach się nie sumuje).
Uwaga, ta opcja dobra będzie jedynie na smartfonie, przy routerze mobilnym/domowym LTE/5G lejki od 0,5 do 3 mbps będą uciążliwe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1154843  autor: asffaf
 28 lip 2023, 21:58
Karlos20 pisze:
30 cze 2023, 13:37
forum_tg:
tak jak opisałem przy propozycji od T, oferty głosowe nie działają w routerze. Karta z ofertą nielimitowaną loguje się do sieci, ale natychmiast przesyła smsa o konieczności włożenia karty do smartfona - net w tej sytuacji nie działa.

Równolegle oferują też Internet Domowy 4G/5G bez limitu danych z konkretną prędkością 30/60/90 mbps lub z urządzeniem typu IDU/ODU bez limitu danych i prędkości - w konkretnych lokalizacjach do 500 metrów. W tej sytuacji karta SIM działa też na smartonie, ale gdy wyjdziemy poza strefę (nawet liczy się zalogowanie do bardziej odległego nadajnika) to prędkość spada do żałosnych 0,5 mega.

55 zł/mc to średnia cena za UNLMTD we Flexie - w kombinacji ze zmianą planu co 2 miesiące. Przykład:
1 miesiąc: masz plan za 30 - przechodzę na najwyższy za 80 i włączam UNLMTD
2 miesiąc: biorą 80 zł i odnawiam UNLMTD a następnie schodzę do planu za 30.
3 miesiąc: biorą 30 zł i przechodzę na plan 80 i włączam UNLMTD
4 miesiąc: biorą 80 zł, odnawiam UNLMTD i schodzę do 30.
i tak cały czas. To tylko kilka kliknięć w aplikacji Flex. O wygasającej UNLMTD jestem powiadamiany.
Przyjmując 1 rok używania - średni koszt wychodzi 55 zł/mc.

Mam pytanie czy w opcji zamiana abo 80 na 30 co drugi miesiąc będzie działała dodatkowa karta z int nielimitowanym za 0 zł?
 #1154845  autor: KC-KARLOS
 28 lip 2023, 22:08
asffaf: będzie działać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155135  autor: tgrzebien
 01 sie 2023, 15:03
Mam pytanie odnośnie flexa i przechodzenia pomiędzy ofertami 30 i 80 gb żeby mieć non stop unlimited. Nie do końca rozumiem to przeskakiwanie. Jak wyglądają opłaty miesięczne przy takim sposobie? Mam od 1.01 plan 30 i od razu aktywuję 80 i ten 80 mam do końca miesiąca ale płacę jak za 30 i dopiero od 1.02 płacę za 80 i przechodzę na 30 i mam go do 1.03? Jak przejdę z 80 na 30 to unlimited jest aktywny cały czas? i Co jak mam dodatkowe 3 numery na tym koncie? Na nich też działa unlimited? I czy to jest prawdziwy unlimited bez żadnych ograniczeń?
 #1155139  autor: KC-KARLOS
 01 sie 2023, 16:42
tgrzebien: to proste. Podam prosty przykład np. przy moim koncie.

1. Mam aktywny plan od 1go do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego (przykład od 1 sierpnia 2023). Korzystam z planu za 30 zł z 30 GB podstawy. GB rozdaje innym numerom we Flexie, a następnie zmieniam plan za 80 zł. Zmiana zrealizuje się od razu. Rozsyłam do 149 GB innym numerom we Flex i następnie za 0 zł aktywuje UNLMTD (net bez limitu) na 30 dób czyli 720 godzin (pokaże ważność do 31.08.2023).

2. Na godzinę przed odnowieniem planu 1 września pobierają 80 zł, a potem aktywuje się 150 GB podstawy - 149 GB przesyłam innej osobie we Flex, i upewniając się, że UNLMTD mi wygasł, ponownie go aktywuje. Jest ważny kolejne 720 godzin (pokaże datę do 1 października). Następnie zmieniam plan z 80 na 30 zł, które mi pobiorą 1 listopada. Włączony net bez limitu będzie nadal aktywny nawet po zejściu na niższy plan!

3. 1 listopada ponawiam to, co robiłem 1 sierpnia. Czyli wysyłam 29 GB i upewniając się, że UNLMTD się wyłączył, zmieniam plan na 80 zł i odpalam neta bez limitu.

4. a 1 grudnia robię to samo co 1 września.

Oznacza to, że co 2 miesiące za UNLMTD płacimy mniej - zamiast 80 jedynie 30 zł! I to nie jest żaden wielki wyczyn, czy kombinatorstwo - skoro operator pozwala na zmianę planu w trakcie jego trwania bez ekstra kosztów - tak powinny działać obecne abonamenty.

Uwaga, dodam tylko że ten sposób będzie opłacalny wyłącznie gdy ustanie promocja "Latko z Orange Flex", w którym na danym koncie w Klubie Flex możemy otrzymać do 80 GB za 0 zł oraz UNLMTD dla każdego planu (nawet najtańszego od 15 zł) za 5 zł na 5 dób (120 godzin).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155361  autor: KC-KARLOS
 04 sie 2023, 19:51
tgrzebien: tak, ustawiasz 1 usługę na 1 numerze telefonu (ale ma wpływ na karty-klony, bo one współdzielą ustawienia głównej karty). Chcesz ustawić na innym numerze - musisz ją odpalić osobno.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155366  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 22:17
Virgine Mobile wystartował z nową promocją do końca roku. Za 5 zł startowe i doładownie 10 zł możemy aktywować #GIGAMAKS za darmo plus bonus 400GB przy aktywacji pierwszego NL do końca roku.
Zgarnij darmowy pakiet #GIGAMAKS na miesiąc:

Kup starter, doładuj konto za min. 10 zł i włącz na miesiąc pakiet za 0 zł kodem *222*31*1#.
Gotowe! Dostajesz za darmo: nielimitowane rozmowy i SMS-y, 30 GB internetu 5G.
Potem pakiet odnowi się co miesiąc za 30 zł, jeśli na koncie będą środki.


Ukraina z 10GB na 30dni nadal aktualna *222*6#.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155371  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 22:59
forum_tg pisze:
04 sie 2023, 22:24
400 GB można przedłużać? Np przez NL?
Nie można przedłużać 400GB.
Regulamin promocji Miesiąc za darmo:
https://virginmobile.pl/media/documents ... %99__1.pdf
I ważne regulaminowe ograniczenie prędkości do 70Mb. W zasadzie to Virgine ma zawsze takie ograniczenie na nadajnikach PLAY.
Te 400GB atomatycznie aktywowane przy NL to jak z regulaminu wynika to połączenie:
150 GB startowego
150 GB dodatkowego
1200GB przez rok.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155380  autor: KC-KARLOS
 05 sie 2023, 01:07
Te regulaminowe ograniczenie 70 mbps to raczej fikcja, skoro ten pakiet zintegrowany wraz z paczką GB ma też wstęp do Fake5G Playa, dzięki czemu można wyciągnąć wyższe prędkości przy idealnych warunkach. Sami sprawdźcie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155708  autor: koszalineo941268
 09 sie 2023, 20:06
Karlos20 pisze:
30 cze 2023, 13:37
forum_tg:
tak jak opisałem przy propozycji od T, oferty głosowe nie działają w routerze. Karta z ofertą nielimitowaną loguje się do sieci, ale natychmiast przesyła smsa o konieczności włożenia karty do smartfona - net w tej sytuacji nie działa.
Czy to jest legalne?

Pytam w kontekście ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r., który w pkt. (5) stanowi:

Uzyskując dostęp do internetu użytkownicy końcowi powinni mieć swobodę wyboru między różnymi rodzajami końcowych urządzeń określonymi w dyrektywie Komisji 2008/63/WE (4). Dostawcy usług dostępu do internetu nie powinni nakładać ograniczeń w zakresie korzystania z urządzeń końcowych służących do łączenia się z siecią, oprócz wymogów nałożonych przez producentów lub dystrybutorów urządzeń końcowych zgodnie z prawem Unii.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32015R2120
 #1155709  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2023, 20:17
koszalineo941268:
BINGO! To ciekawa przesłanka, aby ich ewentualnie zaskarżyć do UOKiK za takie działania.
Pytanie, czy to się tyczy sieci mobilnej czy stacjonarnej? To nie jest sprecyzowane.

Z drugiej strony klient podpisuje umowę / wchodzi w warunki promocji/oferty, która jest umocowana też regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych, która chroni operatora przed delikwentami, którzy mogą wpływać na negatywne działanie usług. A ssających pseudo heavy userów internetu mobilnego nie brakuje (siebie czy innych tak nie uważam, skoro w oparciu o LTE można korzystać z tv IPTV, która sama w sobie pożera sporo zasobów GB/TB).
I jak zawsze z tym T (nie powiem jak) - ma z tym problem. Skoro się boją obciążeń sieci (na taryfie głosowej), to po co w niej dają neta nielimitowanego - tylko na smartfonie? Nie lepiej wrócić do systemu lejków? Nie naruszają przepisów i zasad, jeśli w umowach i ofertach będzie jasno opisane po ilu GB/TB prędkość zostanie obniżona, aby ochronić zasoby sieci i sprawiedliwe korzystanie z netu.
Już mogli sobie odpuścić takie ograniczenie na taryfie NIELIMITOWANA M, która ma lejek 30 mbps i jest wystarczająca dla wielu osób.
Prawda jest taka, że obecnie taryfy uniwersalne oferują dużo więcej możliwości, niż te dedykowane wyłącznie do daty.
Jakoś dla klientów biznesowych (Magenta Biznes) nie mają takich obostrzeń i działają podobnie jak oferta Flex.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155712  autor: Remington
 09 sie 2023, 21:16
Karlos20 pisze:
09 sie 2023, 20:17
koszalineo941268:Z drugiej strony klient podpisuje umowę / wchodzi w warunki promocji/oferty, która jest umocowana też regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych, która chroni operatora przed delikwentami, którzy mogą wpływać na negatywne działanie usług.

Nie z drugiej strony, tylko to są zupełnie odrębne kwestie. Tam gdzie by zachodziła kolizja, pierwszeństwo mają przepisy prawne, a sprzeczny z nimi zapis regulaminu/umowy kwalifiikuje się wówczas do rejestru klauzul zabronionych.
 #1155724  autor: mariusz9a
 10 sie 2023, 08:53
Tylko tu jest jeszcze jedna kwestia - przepis dotyczy usług typu DATA, a domniemam że piszecie o karcie SIM do usług głosowych. I teraz, czy tu ten zapis w ogóle ma zastosowanie? Bo jeśli kupisz kartę SIM do usług DATA, to ograniczeń przecież nie ma ;-) I w druga stronę - kartę SIM Voice możesz wsadzić do dowolnego telefonu obsługującego chociaż jedno pasmo działające w danej sieci, czyli spełniającego odpowiednie wymagania techniczne.
 #1155780  autor: darekka
 11 sie 2023, 11:03
Czepiać się by można taryfy data i obowiązku używania dostarczonego przez operatora sprzętu, bo inaczej lejek np.1Mb, a tak bywa. Inne taryfy głosowe już mogą być blokowane w innym sprzęcie niż telefon.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155782  autor: Remington
 11 sie 2023, 11:09
mariusz9a pisze:
10 sie 2023, 08:53
Tylko tu jest jeszcze jedna kwestia - przepis dotyczy usług typu DATA, a domniemam że piszecie o karcie SIM do usług głosowych.

Skoro karta SIM do usług głosowych daje też dostęp do internetu, to kwalifikuje się pod ten przepis.

W Niemczech podobne praktyki zostały uznane za niezgodne z prawem i telekomy musiały się wycofać.