DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1165268  autor: jamto02
 03 lut 2024, 10:50
Podepnę się pod ten temat choć nie wiem czy słusznie....
Jestem typowym cebularzem a dodatkowo aż tak nie siedzący w "tych" sprawach. Dotychczas jadę na 2 gb i RWK w Orange i to mi wystarcza (takie moje potrzeby) Jedynie w czasie wakacji/urlopu kombinuję jak wyssać więcej GB, ale to inny wątek na inny czas. Trafiłem jednak na ofertę 80 GB na rok w Orange za 45 zł. Jak dla mnie to i za dużo/i za drogo ale.....
Chciałbym raz zapłacić, włożyć sima, nie bawić się w włącznie, wyłączanie, wbijanie kodów, doładowywać itd.... Czy znacie inne opcje, mniej za taniej? Albo w drugą stronę drożej ale na dłużej? Znalazłem niby na 12 lat ale zaczynam się zastanawiać ile w tym ściemy (ukryte pakiety, fruwanie między pakietami, kody itd...) a ile prawdy.
Może trafi się coś na co się skuszę bo te migrowania dla GB trochę już są irytujące.
Czyli podsumowując. Kupuję, wkładam do telefonu (bo nawet nie wiem czy to oferty do telefonów czy innych urządzeń) , przez rok lub więcej nie robię nic jedynie korzystam z neta....
 #1165270  autor: KC-KARLOS
 03 lut 2024, 10:59
jamto02: kup online starter Orange za 299 zł. Wiem - dużo. Ale masz już w nim aż 2048 GB internetu na cały rok + bez limitu minuty/sms/mms i wstęp do 5G. Bez kodów, smsów i pokrętnych kombinacji (komponenty będą się same uruchamiały po aktywacji startera). Choć zachęcam po jego aktywacji wysłać jednego smsa o treści START na 814, wówczas będziesz mieć neta o 1 miesiąc dłużej + 425 GB ekstra. Łącznie 2473 GB na 13 miesięcy (wychodzi sumarycznie oszałamiające 23 zł mies.). Na każdym urządzeniu ta karta zadziała (trzy formaty: mini/micro/nano SIM, a w komputerowym Mój Orange można wymienić na eSIM). Nigdzie nie ma takiego podobnego startera z innej sieci.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2024, 11:03 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165271  autor: MariuszY
 03 lut 2024, 11:02
@jamto02: masz już OFnK, więc wiesz jak to działa. Jeśli operator cię satysfakcjonuje, a twoje potrzeby zamykają się w kilkudziesięciu GB na rok to przecież model jest prosty. Doładowujesz online 6x po 5zł, zgarniasz bonus za doładowania, a kasę przeznaczasz na "Więcej czasu na internet" za 29zł/rok. Aktualnie w tym modelu masz 6x12,5GB (75GB) lub na starterach zamawianych online 6x22,5GB (135GB). Operacja prosta - raz przygotowujesz starter doładowaniami, przedłużasz wszystko za kasę i masz rok z głowy. Jeśli takie parametry cię satysfakcjonują to możesz wszystko powielić x razy i uzyskać x krotność GB oraz x lat ważności wszystkiego. Nie jest to oczywiście max korzyści do uzyskania, ale dla każdego i "bez magii". :wink:
 #1165273  autor: babciagienia1p
 03 lut 2024, 11:11
@jamto02
1) Orange - 300 GB + 425 GB (z zabawą). Koszt 300 GB - 0,00 zł za 365 dni (do tego dojdzie jeszcze kilkadziesiąt GB, które pomijam), 425 GB - 5, -zł za 465 dni. Jest możliwość przedłużania.
2) Plush - 450 GB za 10,- zł rocznie (do 8 lutego 2024 - 5,- zł), do tego 525 GB nieistotnych i trudnych do wykorzystania. Jest możliwość przedłużania 450 GB.
3) Plus Elastyczna - 1200 GB za 29,- zł rocznie, do tego jak w pkt.2.
Wszystko powyżej dla numerów przenoszonych od innego operatora.
 #1165275  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:14
@Karlos dałbym dużo ale za dużo lat, za 13 m. zdecydowanie za dużo jak na moje potrzeby.....
@MariuszY Mój zamiar jest taki by było jak najdłużej a GB jak "najmniej" Myślę że 1gb na/m. to i tak za dużo. Ale jeśli "włączy się to " w sezon urlopowy to warto to rozważyć.... Migrowania na RWK w Orange też mnie już irytują i chyba wole kupić starter niż czekać na kuriera
 #1165276  autor: KC-KARLOS
 03 lut 2024, 11:18
jamto02: te startery na alledrogo to zwykłe startówki z opisem jak przygotować taką porcję danych, które tak naprawdę zrobisz to samemu za mniejszą kasę, niż na tym serwisie sprzedażowym - a Tobie nie chce się bawić w takie rzeczy. Więc masz 2 opcje - wyżej wymieniona za jednorazowe 299 na 13 miesięcy (z możliwością przedłużenia), albo do 731 GB w cenie startera 5-złotowego, do rozłożenia nawet na 3 miesiące lub dłużej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165277  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:25
@Babciabagienna dopiero co wszedłem w Orange RWK (niecały miesiąc) łapię się na to? Co i jak?
Plusch brzmi ciekawie ale jakie szczegóły?
 #1165278  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:28
Karlos20 pisze:
03 lut 2024, 11:18
jamto02: te startery na alledrogo to zwykłe startówki z opisem jak przygotować taką porcję danych, które tak naprawdę zrobisz to samemu za mniejszą kasę, niż na tym serwisie sprzedażowym - a Tobie nie chce się bawić w takie rzeczy. Więc masz 2 opcje - wyżej wymieniona za jednorazowe 299 na 13 miesięcy (z możliwością przedłużenia), albo do 731 GB w cenie startera 5-złotowego, do rozłożenia nawet na 3 miesiące lub dłużej.
Ten wygląda na "normalny" https://allegro.pl/oferta/starter-inter ... 2236732724 pozostałe, jest tak jak piszesz. Ale zapytałem czy są też jakieś inne których nie znalazłem.... mniejsze/tańsze
 #1165279  autor: MariuszY
 03 lut 2024, 11:30
@jamto02: problem w twojej sytuacji to nie ilość danych, bo ta jak piszesz będzie "aż nadto" wystarczająca, tylko czas na ich wykorzystanie. Usługa płatna to koszt 29zł/rok - uruchamiasz i zapominasz o całej reszcie. Jeśli chcesz taniej to już tylko z pakietami NL za 1zł + "sezonowe" promocje - wtedy wystarczy jakieś 10zł/rok utrzymania tego "na chodzie". Za tę kasę masz minimum 25GB. Jeśli karta ma być w telefonie, to nie twórz problemów. Jeśli zaś szukasz neta na inne urządzenie - napisz to jasno proszę, bo nie będziemy się domyślać co stanowi przeszkodę.
Zawsze będzie tak, że to co sprzedają tobie inni jest droższe od tego co przygotujesz sobie sam, więc albo koszty, albo minimum wkładu wysiłku własnego w przygotowanie, uruchomienie, pamiętanie, umiejętne korzystanie... :D
 #1165280  autor: babciagienia1p
 03 lut 2024, 11:32
@jamto02
Łapiesz się w Orange. W przypadku Plusha i Plusa dużo pisania. Boję się dużo pisać na forum, żeby mnie nie zbanowali za uzycie "nienawistnych" słów. Ostatnio mieli zastrzeżenia do słowa "dlaczego"...
Mam nadzieję, że wyślę Ci na priv do końca dnia...
 #1165281  autor: KC-KARLOS
 03 lut 2024, 11:33
jamto02: nie, ten z linku to tak jak opisywałem zwykły starter 5 zł z kodem zasilającym karty + opisem ogarnięcia takiego limitu danych na rok czasu. Tymczasem taką opcję samodzielnie przygotujesz za jedyne 30 zł (z kosztem startera). Oszczędzasz minimum 15 zł + koszt wysyłki. No i nie uwzględnia obecnych promocji 100 + 200 GB, które też mogą być ważne rok czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165282  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:38
@MariuszY dokładnie tak. Bardziej chodzi mi o czas na wykorzystanie niż ilość GB choć zmienia się to podczas urlopu wtedy GB potrzebne. Chciałem to poruszyć w innym czasie ale.... np Orange daje 100gb/mies. za zgody. Dla mnie to idealne, gdyż. Smartfona używam TYLKO do neta (na co dzień klasyka) dlatego wymiany simów to nie problem ale zabawa w migracje powoli już tak...
No i z doświadczenia wiem, że warto mieć dwóch operatorów. Nieraz "gasła" nawigacja bo brak zasięgu a ratunkiem był drugi sim.
 #1165284  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:41
babciagienia1p pisze:
03 lut 2024, 11:32
@jamto02
Łapiesz się w Orange. W przypadku Plusha i Plusa dużo pisania. Boję się dużo pisać na forum, żeby mnie nie zbanowali za uzycie "nienawistnych" słów. Ostatnio mieli zastrzeżenia do słowa "dlaczego"...
Mam nadzieję, że wyślę Ci na priv do końca dnia...
A bardzo dziękuję.... Myślałem że już tu opisane gdzieś jest, no ale jeśli nie to (...) oczywiście rozumiem. Znam temat bo też jestem wyjadaczem promocji bankowych ;) i wiem, że czasami trzeba dziób zamknąć.
 #1165286  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:43
Karlos20 pisze:
03 lut 2024, 11:33
jamto02: nie, ten z linku to tak jak opisywałem zwykły starter 5 zł z kodem zasilającym karty + opisem ogarnięcia takiego limitu danych na rok czasu. Tymczasem taką opcję samodzielnie przygotujesz za jedyne 30 zł (z kosztem startera). Oszczędzasz minimum 15 zł + koszt wysyłki. No i nie uwzględnia obecnych promocji 100 + 200 GB, które też mogą być ważne rok czasu.
Czyli ściema.... Warto było zapytać.
 #1165287  autor: babciagienia1p
 03 lut 2024, 11:49
@jamto02
Wszystko jest opisane na forum. Trzeba tylko poszukać. Wiedza jest powszechnie dostępna. Możliwości są świadomie oferowane przez operatorów. Nie ma żadnej potrzeby "zamykania dzioba".
Nie chcę odpowiadać Ci na forum, WYMODEROWANO
Ostatnio zmieniony 03 lut 2024, 12:51 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wymoderowano off-top
 #1165289  autor: jamto02
 03 lut 2024, 11:58
babciagienia1p pisze:
03 lut 2024, 11:49
@jamto02
Wszystko jest opisane na forum. Trzeba tylko poszukać. Wiedza jest powszechnie dostępna. Możliwości są świadomie oferowane przez operatorów. Nie ma żadnej potrzeby "zamykania dzioba".
Nie chcę odpowiadać Ci na forum, bo mam obawy, że znowu użyję jakiegoś słowa, które mogłoby być uznane za "nienawistne", np. "dlaczego", "na wymoderowano", "dziadowska/-i".
To forum jest tak potężne że trudno mi tu konkrety znaleźć. Gdzie/co szukać?
 #1165291  autor: zulu144dwa
 03 lut 2024, 12:45
jamto02 pisze:
03 lut 2024, 11:58
To forum jest tak potężne że trudno mi tu konkrety znaleźć. Gdzie/co szukać?
Konkrety to masz w regulaminach usług i promocjach u operatorów.
Informacje na forum mogą tylko pomóc w zrozumieniu regulaminów i własności niektórych usług=promocji ujętych bądź nie ujętych w regulaminie.
Ostatnio dla usług Orange np sprawdzałem działaninie NL cyklicznych z promocjami 1200GB, 2400GB i 4800GB.
Aktualnie ciekawe jest włączenie darmowego NL 25GB z promocją 4800GB a następnie nawet w stanie zawieszenia włączanie promocji 1200GB lub 2400GB lub 4800GB.
1200GB jeszcze nie sprawdzałem.
Z informacji na forum można wyczytać, że samo włączenie (przy aktywnym lub zawieszonym) darmowym NL na 31 dni da 200GB (z 2400GB) i 400GB (z 4800 GB) co częściowo już osobiście sprawdziłem. Przy zawieszonym NL takie włączenie powoduje dodatkowo, że nie potrzeba korzystać z guzika Zwrot Zamrożonych GB przez 31 dni.
Spokojnie do zabawy na nowym (lub przeniesionym) starterze Orange można dodać dodatkowe darmowe 600GB (pakiet internet w NL) do już podanych darmowych 306 GB -nowy (302GB przeniesiony) (saldo bonus za doładowanie)+425GB (pakiet internet w NL).
Skorzystanie kiedy potrzeba ze stopki (NL za 1 zł) zapewni tanie utrzymanie GB.

PS. Polecam też korzystanie z wyszukiwarki na forum tylko trzeba podać odpowiednie słowa kluczowe.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1165297  autor: MariuszY
 03 lut 2024, 13:16
Pozwolę sobie przypomnieć wszystkim tu:
jamto02 pisze:
03 lut 2024, 10:50
Jestem typowym cebularzem a dodatkowo aż tak nie siedzący w "tych" sprawach. Dotychczas jadę na 2 gb i RWK w Orange i to mi wystarcza (takie moje potrzeby) Jedynie w czasie wakacji/urlopu kombinuję jak wyssać więcej GB, ale to inny wątek na inny czas...
Może trafi się coś na co się skuszę bo te migrowania dla GB trochę już są irytujące.
Czyli podsumowując. Kupuję, wkładam do telefonu (bo nawet nie wiem czy to oferty do telefonów czy innych urządzeń) , przez rok lub więcej nie robię nic jedynie korzystam z neta....
Dla jamto02 "dużo" danych z tytułu wątku w którym piszemy to poniżej 100GB i chciałby korzystać z nich jak najdłużej. Wybaczcie, ale nie rozumiem jak mogą pomóc tutaj wypowiedzi o setkach GB za setki złotych lub migracje tu czy tam.
Skoro karta z netem ma być w telefonie to podtrzymuję swoje - OFnK, którą jamto02 już posiada. Umiejętne doładowywanie, uruchamianie NL za 1zł raz w miesiącu i korzystanie z darmowych promo w zupełności wystarczy. Jeśli neta ma być trochę więcej - oczywiście można skorzystać ze wspomnianych podpowiedzi. Jeśli "użytkownik końcowy" będzie to inna osoba, to wspomniane czynności można uruchamiać z poziomu apki, bez konieczności użycia telefonu z daną kartą. I to wszystko za, jak myślę, "nieduże" pieniądze - w zależności od potrzeb od 10zł w góre na rok.