DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
 #1094946  autor: Szczupak2000
 11 maja 2020, 00:00
Odbieram internet mobilny przez router dwr 921. Mam kartę sim z Plusa z normalnym abonamentowym internetem oraz Plush internet mobilny na drugiej karcie. Jestem w miejscu gdzie zasięg jest dosyć słaby. I teraz mój problem. Dlaczego przez większość czasu prędkość na speed teście oraz przy normalnym korzystania, gdy włożę kartę Plush jest 3-5 razy mniejsza niż gdy używam karty Plus. Karta Plus nawet obierając w telefonie daje przez większość czasu szybszy transfer niż Plush przez router. Sytuacja jest najbardziej zauważalna w tzw 'godzinach szczytu' wieczornego gdy ogólnie transfer trochę spada na obu.Czy możliwe jest, że nadajnik przeteoretyzuje abonamentową kartę Plusa mimo, iż to jest ta sama firma? A może to coś innego? Dziękuję.
 #1094947  autor: Remington
 11 maja 2020, 01:22
Ktoś tu kiedyś pisał, że w Plusie nie ma priorytetyzacji, bo pożałowali na jej wdrożenie. Nie wiem ile w tym prawdy.

Jaki masz ustawiony APN w tym routerze? A bardziej, jaki APN masz przy korzystaniu z jednej, a jaki z drugiej karty?

iPlus ma LTE na APN-ach "internet" oraz "plus"
Plus i Plush tylko na "plus"

Sytuację wytłumaczyłoby więc, że masz APN "internet" niezależnie od karty. Nie napisałeś jednak czy abo w Plusie to abo głosowy z pakietem internetu, czy iPlus.
 #1095035  autor: JFK2016
 11 maja 2020, 23:13
Remington pisze:
11 maja 2020, 01:22
Ktoś tu kiedyś pisał, że w Plusie nie ma priorytetyzacji, bo pożałowali na jej wdrożenie. Nie wiem ile w tym prawdy.
To bzdury pisał-taka priorytetyzacja była, jest i będzie, podobnie jak w N i w Play również.
 #1095038  autor: Szczupak2000
 12 maja 2020, 00:53
Remington pisze:
11 maja 2020, 01:22
Ktoś tu kiedyś pisał, że w Plusie nie ma priorytetyzacji, bo pożałowali na jej wdrożenie...

Jaki masz ustawiony APN w tym routerze? ...

iPlus ma LTE na APN-ach "internet" oraz "plus"
Plus i Plush tylko na "plus"

Sytuację wytłumaczyłoby więc, że masz APN "internet" niezależnie od karty. Nie napisałeś jednak czy abo w Plusie to abo głosowy z pakietem internetu, czy iPlus.
Dzięki za odp. Karta plusa to nie iplus ale zwykly sim z z pakietami na wszystko, ktòry przekladam z telefonu. APN w obu przypadkach ustawiony na plus. Dzisiaj robilem testy i momentami internet przez hotspot z komorki z karta Plusa jest szybszy kilka razy od netu z karty Plush internet mobilny siedzacej w routerze co jest totalnie nielogiczne, bo ten o wiele lepiej lapie sygnal. Wydaje mi sie, ze musi byc priorytet. W dzien obie smiegaja podobnie szybko. Kolo 18-19 i tak do 23/24 zaczynaja sie diametralne roznice w transferze.
 #1095088  autor: TomLee
 12 maja 2020, 12:34
To trochę dziwne, że plush działa tylko na APN plus. Już o tym zapomniałem, ale rzeczywiście kiedyś po włożeniu karty plusha do modemu musiałem stworzyć nowy profil bo na standardowym APN internet nie działał.
 #1095089  autor: Remington
 12 maja 2020, 12:42
@TomLee to nie kwestia Plusha tylko taryf głosowych - LTE mają dostępne tylko na APN=plus. Tylko taryfy internetowe mają LTE w APN=internet.

Nie rozumiem zupełnie, po co Plus jako jedyny bawi się w rozróżnianie APN-ów (nawet każdemu MVNO przypisują osobny APN, choć zazwyczaj działa dowolny).