DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

 #729781  autor: tommy45
 03 lip 2014, 11:35
Ja wykorzystałem 280 GB i dostałem blokadę do końca okresu rozliczeniowego. Po rozmowie z infolinia dowiedziałem się, że w przyszłym miesiącu też mogą stwierdzić ze za dużo korzystam. Tylko nie powiedzieli mi po jakiej ilości danych, to ich subiektywna ocena. A umowa na dwa lata, dziwnym trafem nie ma oferty bez limitu na rok. Zrezygnowałem bo za pół roku nielimitowane może się już kończyć po 50 GB :lol:

 #729818  autor: user_delete34
 03 lip 2014, 13:59
Była mowa o zmianie oprogramowania, bla bla bla.

Czy w sprzedawanych przez Plusa urządzeniach (szczególnie mam na myśli zestaw router D-Link + ant. zewn.) jest opcja wymuszania trybu LTE bez dostępu do HSPA+, by uniknąć "jechania z limitu"? Czy ta opcja jest w niebrandowanym i w brandowanym oprogramowaniu, czy tylko w niebrandowanym, bo Plus swoje wykastrował? A może w ogóle nie ma tam takiej opcji?

Czy tylko ja tego nie widzę, czy nadal nie ma konkretnego zapisu odnośnie nielimitowanego limitu? Wyczytałem tylko o 3 stopniach QoS, możliwym ograniczeniu do 32 Kbps i w zasadzie możliwości jeszcze wolniejszej transmisji (w stosunku do 2 pozostałych) w najwolniejszej klasie.

[ Dodano: 2014-07-03, 14:09 ]
Jeszcze osobno pytanie: czy w tych taryfach jest opcja dokupienia kolejnych SIMów, by korzystać w np 2 urządzeniach na raz?

 #729824  autor: kaspeed
 03 lip 2014, 14:15
Dokladnie 150gb to bezpieczna granica na miesiac powyzej to juz 99%odciecie od sieci/ zzwolnienie...

 #729830  autor: darase
 03 lip 2014, 14:37
150? W tej chwili a za kilka miesięcy może być 50 :D
Najważniejsze nałapać klientów na dwa lata :) i np. taki
Sms: Chcesz surfować z maksymalną prędkością (w mojej okolicy 20Mb/s) wykup prędkość 10zł-10Mb/s, 20zł-20Mb/s itd.
:)

eCoal i nie ma problemu :-)

 #729837  autor: garfield-
 03 lip 2014, 14:59
Pojawiła się opcja za 39,90 (24 m-ce)bez sprzętu z limitem 20GB i spadkiem do 10 MB/s po jego wykorzystaniu w LTE - całkiem smerfastycznie :)

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/plus ... 30881.html

 #729858  autor: muchakk
 03 lip 2014, 15:43
Jak ktoś jest ciekawy to mam najwyższą taryfę i po przekroczeniu limitu podstawowego nadal mam pełną prędkość w 2g/3G ;-)

 #729931  autor: kaspeed
 03 lip 2014, 20:11
Pewnie błąd systemu.Te 150gb to wg mnie wystarczająco..I licze że za 2lata będzie to standard a nie....

 #729992  autor: darase
 04 lip 2014, 00:01
39,90zł bez sprzętu za 20GB plus kilka GB za zamówienie pezez internet :)

Play chciał mi przedłużyć internet za 49,90zł 22GB. :D muszą lepiej się postarać :D

eCoal i nie ma problemu :-)

 #730009  autor: david4nal
 04 lip 2014, 01:36
@darase
No co by nie powiedzieć to na ofertę Plusa/CP konkurencja nie odpowiedziała. Może są zdezorientowani albo myślą sobie what the f##k :P.

 #730183  autor: kaspeed
 04 lip 2014, 18:05
W ciągu roku dwóch będzie standardem limit około 100-150gb za około 70zł;) (zbliżone limity do radiówek)

 #730198  autor: KR2615
 04 lip 2014, 19:13
Radiówi ani żadne inne, "normalne" łącza nie maja limitow

 #730209  autor: kaspeed
 04 lip 2014, 19:55
Obrazek


Uwierz mi ogromna liczba operatorów nadal stosuje limity zwłaszcza w radiówkach..
Dlatego jestem pewny że limity w polsacie z czasem zrównają się z tymi w radiówkach/kablówkach..I nie są to operatorzy co mają 100 200 klientow bo po 5-6 tyś.

W mojej okolicy są 4 operatorzy.Jeden Monopolista radiowo kablowy ( w miescie kabel i radio 5g i na wsi radio.- tu kożystam z tego operatora w miescie na kablu niemam limitu na wsi zaś jak widzisz mam....) Drugi dostawca ma 2 opcje internetowe z limitem w normalnej cenie limit 80gb lub za dopłatą 30zł brak limitu..Kolejny operator również ma limity na radiowce...
4operator niema limitów na radiu ale radio maksymalną prędkosć ma 4/4 mega ( co ciekawe symetryk)

Nie tylko u mnie w miescie widuję takich operatorów....Testowałem dostęp do każdego radiowego opa z mojego zasięgu i tam gdzie były limity prędkosci były zgodne z umowami...Tam gdzie limitu brak a było dużo biorców bywały ogromne dławienia a to przy pobieraniu a to przy wysyłaniu...Limity 150gb to forma walki z przeciążeniami sieci...
Tak samo masz w Polsacie bezpieczna cicha granica dla lte to około 150gb powyżej miałem pół oficjalne info z technicznego że mogą odcinać...Pasma nie są z gumy;)

Jeszcze rok temu mój dostawca w bloku 60/5mega oferował z limitem 200gb mieś...potem jak wprowadzili światła do bloków limity zdjęto.Na radiu pozostały bo inna technologia...( mnie to nie przeszkadza bo te 150gb i tak cięzko mi wyssać...)

 #739178  autor: Micho
 09 sie 2014, 21:12
Pytanie do użytkowników internetu z CP. Jak to teraz się sprawuje? W tej chwili jestem w Vectra i na przedłużenie umowy zaoferowali mi za 84zł pakiet złoty (116 kanałow) i internet 10mb (w tej chwili mam tv takie samo a net 8mb za 81zł). Oferta śmiechu warta wiec zainteresowałem się ofertą CP. Za 75zł oferują tv pakiet familijny i internet LTE 20GB. Z tym że podają, że po zużyciu tych 20GB prędkość spada do 10mb/s. Faktycznie jest ten "lejek" czy tak jak było wcześniej do 150GB nie obcinają prędkości? Ja zużywam miesięcznie 30-50GB. I jak ze stabilnością połączenia? Bo często gram w gry online i nie chciałbym żeby zrywało :)

 #739184  autor: KR2615
 09 sie 2014, 21:35
W kazdym wiekszym miescie w godzinach szczytu jest fatalnie z predkoscia wiec jesli masz mozliwosc porzadnego lacza kabloweg to lepiej przy nim pozostan. Stabilne 10mb to calkiem niezla predkosc i na pewno lepsza oferta od pseudo internetu bez limitu a 9zl moim zdaniem to niewiele i warto dolozyc i zostac przy Vectrze.

 #739190  autor: Sig
 09 sie 2014, 22:33
Specyfiką internetu mobilnego są jego zmienne parametry - reagujące na obciążenie stacji. Równie dobrze możesz mieć wspaniałe prędkości cały czas, jak i mogą być jakieś spadki w godzinach szczytu.
Perspektywicznie patrząc to oferta, szczególnie łączona Plusa i CP jest tak dobra, że będzie się dobrze sprzedawać, obciążenie stacji z czasem wzrastać - być możerozbudowa radiolinii, czy aukcja kolejnej częstotliwości nadążą za wzrostem popularności, a może nie.

Oferta Plusa mi się podoba (i naprawdę jest bez limitu, złośliwości niepotrzebne...), jednakże to logiczne, że należy ją rozpatrywać tylko, jeżeli nie ma alternatywy w postaci dobrego kabla. Chyba w Plusie nadal jest ten tydzień testowania bez konsekwencji - zawsze możesz spróbować jak to wypada w danej lokalizacji. Ja sprawdzonego kabla w znośnej cenie na _żaden_ internet mobilny bym nie zmieniał, nawet na tego Plusa, który moim zdaniem oferuje najlepszą jakość wśród operatorów (za korzystanie z internetu Play musieliby mi dopłacić...).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #739230  autor: habish
 10 sie 2014, 10:43
Według moich szacunków (na podstawie wypowiedzi użytkowników Power LTE na kilku forach) "ukryty" średni limit to ok 300GB.
Tu masz kolegę: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... &start=124 któremu internet co prawda zwalnia, przez lejki 20Mb/s i teraz aktualnie 5Mb/s ale już przetransferował 450GB a cały czas nie ma lejka 32kb/s, tylko spokojnie sobie śmiga na 5Mb/s.
W najgorszym przypadku zakładają lejek 1Mb/s.

Na PlusForum znajdziesz masę osób dla których transfer 300GB nie był problemem.
 #743316  autor: Lodzermensch
 25 sie 2014, 09:43
No i jest kolejna odsłona sympatycznej firmy CP. Jako, że łącze nie osiąga więcej jak 20 Mbit/s a zapłaciłem za więcej zwróciłem się do CP o obniżenie abonamentu. Jest tak, jakbym miał przekroczony limit cały czas. W odpowiedzi na pismo reklamacyjne CP odsyła mnie do sądu :D
Co za skurwysyny.

 #743325  autor: habish
 25 sie 2014, 10:17
To nie lepiej kupić antenę zewnętrzną i polepszyć sygnał a co za tym idzie także i transfer ?

 #743327  autor: robertnik
 25 sie 2014, 10:22
No ale widziałeś co podpisujesz... Ciesz się że nie 32kb/s jak stoi w umowie. Zgodziłeś się na to wszystko, a że umowa jak by nie patrzeć jest anty konsumencka to już inna sprawa...
Widziały gały co brały.
Tak to żerowanie na ludzkiej naiwności i tak to nie jest uczciwe, ale mimo to podpisałeś...