DAJ CYNK
  • Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
Wszelkie rozmowy i dyskusje o sporcie. Zarówno od strony kibica, jak i aktywnego uczestnika.
 #85939  autor: Rogal
 15 lip 2006, 02:52
Trybunał Sportowy włoskiej federacji piłkarskiej ogłosił wyrok w sprawie klubów zamieszanych w ustawianie wyników spotkań Serie A. Juventus Turyn, Lazio Rzym i AC Fioretina zostały zdegradowane do Serie B, zaś AC Milan rozpocznie sezon z ujemnym kontem.

Nałożone kary:

- Juventus Turyn stracił tytuły mistrza Włoch wywalczone w sezonach 2004/05 i 2005/06 (sąd postanowił nie przyznawać tytułu mistrzowskiego za ten sezon), został zdegradowany do Serie B i do nowego sezonu wystartuje z minus 30 punktami; drużyna nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów
- Lazio Rzym zostało zdegradowane do Serie B i do nowego sezonu wystartuje z minus 7 punktami; drużyna nie zagra w przyszłym sezonie w Pucharze UEFA.
- AC Fiorentina została zdegradowana do Serie B i zostanie jej odjęte 12 punktów; drużyna nie zagra w przyszłym sezonie w eliminacjach Ligi Mistrzów.
- AC Milan pozostanie w Serie A, ale nowy sezon rozpocznie z minus 15 punktami; w przyszłym sezonie nie będzie mógł grać w Lidze Mistrzów, gdyż został ponadto ukarany odebraniem 44 punktów wywalczonych w poprzednim (2005/06) sezonie.
-Trzynastu piłkarzy z 23- osobowego szerokiego składu reprezentacji Włoch, która wywalczyła tytuł mistrzów świata, było zawodnikami drużyn ukaranych przez trybunał.

Źródło - www.onet.pl
A przed Finałem MŚ była mowa o amnesti dla tych klubów, jeśli Włoska drużyna zdobędzie złoto, ale to tylko była mowa i pewnie podpucha żeby Włosi lepiej grali :roll:

 #86027  autor: dawid_wj
 15 lip 2006, 16:29
i bardzo dobrze zrobil!!
Nie PZPN sie uczy od lig zachodnich. Jakby polskim klubom zajrzalo w oczy widmo spadku przez kupowanie meczy i sędziow to nastepny sezon napewno nie bylby tak rozsprzedawany.
A troche sie orientuje w pilce i wiem ze mecze sprzedawane sa nawet na poziomie ligi okregowej.

[you] daj 5-taka

http://www.polskajazda.pl --> pokaż czym jeździsz

http://polskajazda.pl/Profil,Simson,S,5 ... Brava/2583 -moje fury

 #86137  autor: Rogal
 16 lip 2006, 03:52
dawid_wj pisze:A troche sie orientuje w pilce i wiem ze mecze sprzedawane sa nawet na poziomie ligi okregowej.
i nie tylko w klasie A, B i C mecz można kupić za beczke piwa :wink:

 #89602  autor: Przemek
 29 lip 2006, 00:56
Mi się bardziej podoba jak w niższych klasach rozgrywkowych zawodników sprzedaje się np.za 50 piłek :lol: ale wracając do tematu,ostatecznie w Serie B wylądował tylko Juventus 8) i dobrze,bo tej drużyny nie cierpię :wink: reszta przystąpi do rozgrywek Serie A z ujemnymi punktami a AC Milan będzie walczył w eliminacjach Ligi Mistrzów :shock: