DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 20 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #1154257  autor: Moonoon
 20 lip 2023, 17:38
Na 99% to ten CID :-)
W samych Sianożętach wiszą już chyba anteny pod true 5G i oby w następne wakacje było dane nam z nich skorzystać :smt005

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1154875  autor: 3G
 29 lip 2023, 13:51
Skansen, czyli jakość netu mobilnego w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim. Tylko sieć coś się nie zgadza ;)

Plus
Obrazek

T-Mobile - często Edge, często na szczątkach LTE brak możliwości przeprowadzenia testu, w końcu się udało:
Obrazek

Play tylko 3G
Obrazek

PS. Dlaczego Speedtest nie chce mi udostępnić testów T-mobile i Playa? Chciałem je przedstawić w takiej samej formie jak Plusa.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1154883  autor: Moonoon
 29 lip 2023, 16:11
To się zdarza jak szybko po teście przełącza się na inną aplikację a wynik pomiaru jest niski. Jeśli chcesz mieć pewność, że pomiar się zapisał to od razu spróbuj go udostępnić z ekranu z rezultatem..

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1156426  autor: Mixiorek
 24 sie 2023, 11:14
TMobile i Play w Jastarni chodzą jak krew z nosa. W zasadzie od około 08:00 do 24:00.
TMobile - sprawdzone w LTE i fake 5G (DSS)
Play - LTE

Zastanawia mnie z czego to wnika? Przez cały dzień lecą relacje foto-wideo ludzi na serwisy społecznościowe? Ludzie też ciągle coś oglądają?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1156427  autor: DEVI_UI
 24 sie 2023, 11:30
Ciekawi mnie jak działa tam Plus.
Jak na plaży mnóstwo ludzi to część z nich z pewnością z neta korzysta. Może bardziej zbyt duża ilość użytkowników podłączonych do sektora? W dodatku słaba konfiguracja stacji i niewystarczający doprowadzony dosył.
W T-Mobile w dodatku może objawiać się L900, które potrafi sobie tak nagle wskoczyć nawet, gdy jesteś pod stacją i parametry wyższych pasm są dobre. Takie bolączki Nokii.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2023, 11:34 przez DEVI_UI, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1156431  autor: babciagienia1p
 24 sie 2023, 11:57
@maniek357
Taki drobny niuans.
Raport powstał na podstawie sprawdzania sieci z samochodu. Tymczasem niektóre bałtyckie plaże są "nieco" oddalone od traktów asfaltowych, a te "najlepsze" są zupełnie zagubione, więc wychodzi z tego testu lekka lipa.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2023, 14:09 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1156436  autor: Mixiorek
 24 sie 2023, 12:24
Czytałem jednak brakuje mi tam najważniejszej informacji -> kiedy zrobiono te „testy”. Byłoby fajnie dotrzeć do „oryginalnej” wersji.

Moje testy robię od kilku dni w szeroko rozumianym centrum Jastarni. Nie na zachodzie gdzie w ogóle jest problem z samym zasięgiem. Jestem od centrum delikatnie na wschód a to oznacza, że +- mogą mnie wspiera 2 stacje. Aga ma komplet pasmi temp przy porcie jest chyba bez 800. Obiekt na oczyszczalni ścieków w stronę Juraty w sumie też wspiera wschodnią Jastarnię ale przy tej odległości to raczej głównie outdoor. Wydma i Las oraz Posejdon to główne obiekty dla tej stacji.

A, ludzi jest moim zdaniem nieco mniej niż to bywało.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1160393  autor: user14
 13 lis 2023, 01:18
Ja może nie do końca o prędkości, ale o zasięgu. Będąc w sierpniu w Zoo w Krakowie byłem zdziwiony, że w każdej sieci nie ma w ogóle zasięgu. Jestem z małej wioski pod Krosnem, gdzie bez problemu mam LTE2600, jadąc całą drogę do Krakowa (prawie 200km) problemów z zasięgiem nie miałem, a tu duże miasto Kraków i w Zoo zasięgu nie ma, w żadnej sieci.
Dokładnie wygląda to tak: przy dolnym parkingu całkowity brak zasięgu Play (przełącza się na roaming Orange), jedna kreska LTE w NetWorkS! (sprawdzane zarówno na Orange jak i T-Mobile, wszędzie tak samo; strony Internetowe praktycznie się nie wczytują)
- przy górnym parkingu całkowicie wysiada zasięg Orange i T-Mobile, ale Play zaczyna hulać w pięciu kreskach na LTE, jest tam BTS KRA7140 i zasięg z niego jest taki świetny (ironia), że sięga może max 100m, do głównej bramy Zoo (wydaje mi się, że to jakaś mikrokomórka, anteny wyglądają tam bardzo nietypowo). Przekraczając bramę Zoo zasięg Play spada do zera. Idąc w głąb Zoo gdzieniegdzie pojawia się jedna kreska T-Mobile i Orange (w większości Zoo całkiem brak), Play nie działa, przełącza się na słabiuteńki roaming z Orange. W niektórych miejscach Zoo wskoczy 1 kreska 3G w NetWorkS! (ciekawe, że nie tylko w Orange, ale również w T-Mobile i to z jakiegoś odległego BTSa w miejscowości Bębło (16km w linii prostej)). Plusa nie sprawdzałem, ale po próbie wyszukania sieci w głębi Zoo również go nie pokazuje. Wyszukiwanie sieci w opcji wybór sieci znajdowało tylko Orange 2G i T-Mobile 2G (zasięg na nich to tylko 1 kreska). Także Plus na pewno też tam nie działa. Był taki problem, że po rozdzieleniu się z grupą nie mogliśmy się ze sobą skontaktować. Nawet SMSy nie przychodziły. Jedno z częściej słyszalnych słów od ludzi zwiedzających Zoo to: "nie mam tu zasięgu". Wiem, że to teren lasku Wolskiego, ale ja po okolicznych wsiach w swojej okolicy chodząc po lasach, w środku dużego lasu z 2G z wiejskich BTSów problemu nie mam, a w większości lasów jest nawet LTE800/900.

Na ul. Księcia Józefa w Krakowie zatrzymałem się w restauracji. Na zewnątrz 1, max 2 kreski LTE800/900 w Orange, T-Mobile i Play. W każdej sieci Internet ledwo działa. Wewnątrz restauracji - Orange jakieś 2-3 kreski 2G, czasami 1 kreska 3G; T-Mobile jakieś 2-3 kreski 2G; Play - 1-2 kreski 2G, czasem 1 kreska 3G. Strony Internetowe w żadnej sieci się nie wczytują.

Jestem zdziwiony, że u mnie na "zadupiu" problemów z zasięgiem nie ma, a w takim dużym mieście występują takie problemy z zasięgiem. Wiem, że to obrzeża i w centrum Krakowa problemów nie ma, ale i te obrzeża to już teren Krakowa, gdzie zasięg zapewniony powinien być, tym bardziej w miejscu turystycznym jakim jest Zoo, w którym zasięgu kompletnie nie ma.

discord: qklon
 #1160403  autor: Mixiorek
 13 lis 2023, 11:09
Kraków jako miasto, administracja nie lubi sieci komórkowych. Wież, masztów i innych konstrukcji.
"Strefa zdedigitalizowana".

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1160412  autor: kozien70
 13 lis 2023, 12:49
user14 pisze:
13 lis 2023, 01:18
- przy górnym parkingu całkowicie wysiada zasięg Orange i T-Mobile, ale Play zaczyna hulać w pięciu kreskach na LTE, jest tam BTS KRA7140 i zasięg z niego jest taki świetny (ironia), że sięga może max 100m, do głównej bramy Zoo (wydaje mi się, że to jakaś mikrokomórka, anteny wyglądają tam bardzo nietypowo).
Ta stacja, dość świeża, nie ma jeszcze pomiarów w SI2PEM ani w krakowskim BIPie, więc możliwe, że działa póki co na pół gwizdka. Szkoda, że nie masz jej zdjęć.
 #1160454  autor: user14
 13 lis 2023, 23:56
kozien70 pisze:
13 lis 2023, 12:49
user14 pisze:
13 lis 2023, 01:18
- przy górnym parkingu całkowicie wysiada zasięg Orange i T-Mobile, ale Play zaczyna hulać w pięciu kreskach na LTE, jest tam BTS KRA7140 i zasięg z niego jest taki świetny (ironia), że sięga może max 100m, do głównej bramy Zoo (wydaje mi się, że to jakaś mikrokomórka, anteny wyglądają tam bardzo nietypowo).
Ta stacja, dość świeża, nie ma jeszcze pomiarów w SI2PEM ani w krakowskim BIPie, więc możliwe, że działa póki co na pół gwizdka. Szkoda, że nie masz jej zdjęć.
Ja tam byłem początkiem sierpnia także ta stacja dopiero startowała, sam ją zgłaszałem do bazy :D. Wtedy ta stacja wyglądała tak: mały murowany komin (wielkość pewnie podobna do piętrowego domu), po dwóch przeciwnych stronach dwie anteny jak w mikrokomórkach, takie tuby, do tego antena jak odbiorcza LTE do użytku domowego (ten taki trójkąt) z logiem Playa. Ona była najwyżej, skierowana w kierunku centrum Krakowa. Wszystko połączone kabelkami do małej skrzynki (mniejszej niż zwykle na BTSach) z napisam: KRA7140. Żadnych radiolinii tam nie widziałem. Zdjęcia niestety nie mam. Możliwe, że to jakaś retransmisja. Przy samej stacji 5 kresek, ale pobieranie speedtestem między 5, a 10 mbps, także słabo. 100 metrów od stacji w każdą stronę zasięg zaczynał słabnąć, a 200 metrów od stacji nie było go w ogóle. Także w Zoo zasięg z Playa z tej stacji tylko był przy samej bramie. W głębi Zoo już NetWorkS! lepiej sobie radził, mimo iż też go praktycznie nie było, to czasem ta jedna kreska 2G chociaż wskoczyła.

discord: qklon
 #1160476  autor: kozien70
 14 lis 2023, 13:05
Z twojego opisu wynika, że ta stacja to raczej jakiś minirepeater, mający dać zasięg przy wejściu - może po to, żeby móc zapłacić blikiem kupując bilet do zoo ;) Jak będę w Krakowie to udam się tam, bo mnie zaciekawiłeś opisem.
 #1160479  autor: Moonoon
 14 lis 2023, 13:24
Może tak być a normalna stacja ma dopiero powstać... w/g rejestru mają być 2 sektory z antenami na 13m

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
  • Strona 20 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22