DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 458 z 533
  • 1
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 533
 #1068753  autor: Pawrzes
 31 mar 2019, 00:47
Mixiorek pisze:
30 mar 2019, 23:27
Czy to nie wszystko na północ, północny-wschód od Wawy? Warszawę chyba mieli też przenieść na Erika?
Tak bo klastry połączą się z Podlasiem i Lubelszczyzną gdzie też są już Eryki i Świętokrzyskie również ma pierwsze rodzynki we wschodniej i południowej części (w Play i Plusie to region Warszawa, w N! to Katowice) O Warszawie nie słyszałem i wygląda na to, że najbliżej pozostanie Legionowo bo 2 stacje w Jabłonnie były w ramach testów a wrócił tam Huawei. Od kilku dni Serock jest na Ericssonie ale już zbudowana i odpalana w szokującym tempie stacja w Ludwinowie Zegrzyńskim w tej gminie jest na Huawei, natomiast obstawiam Wólkę Radzymińską w gm. Nieporęt na Ericssonie gdzie pewnie zaczęła się budowa.
Niektóre stacje w woj. podlaskim pewnie zyskają brakujące pasma wraz z wymianą sprzętu jak to się dzieje w mazowieckim.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 00:59 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam
 #1068754  autor: WellDone
 31 mar 2019, 00:57
W Krakowie Play zdycha. Myślałem, że to chwilowe, ale od miesiąca to samo. Nawet w miejscach z "5G ready" w godzinach szczytu transfery często po pół mega. W Timo i Orange rzadko kiedy poniżej 50... Druga sprawa, czego kompletnie nie rozumiem, pomimo największej siatki L800 w mieście, w miejscach takich jak garaże podziemne, piwnice itp. wskakuje RK, a na karcie z wyłączonym RK jest brak zasięgu. A jak już wpadnie w RK to można całe miasto przejechać i dalej siedzi w roamingu.
W nocy faktycznie można pociągnąć ponad 200Mbps, tylko co z tego?

Prośba o pomoc w identyfikacji stacji:
Obrazek

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1068764  autor: Athantor
 31 mar 2019, 10:56
sindikat pisze:
28 mar 2019, 16:30
Play ma rozmach bez dyskusji.
Stacje szybciej się pojawiają niż pozwolenia UKE.
Przykład: Szymki, powiat białostocki, woj. Podlaskie.
W ubiegłym tygodniu przy zabudowaniach leżała biało-czerwona kratownica. Szukałem w pozwoleniach i była pustka. A dzisiaj w nowych wykazach na BTSearch jest już fioletowy balon.
No elo. :lol:
Obczajcie tego bydlaka :mrgreen:

:!: ( kliknięcie prawym myszy → "pokaż obraz" na stronie ibb po wczytaniu pełnej jakości wyświetla w jeszcze wyższej jakości)
:arrow: Szymki 30, dz. nr 238, gm. Michałowo, podlaskie, BIA5592

Widać który bok będzie w kierunku granicy.
TSD, odważnie stawiać budkę przed postawieniem masztu...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

L800 4x4 i G900?
Pawrzes pisze:
30 mar 2019, 23:14
Athantor pisze:
27 mar 2019, 21:00
Coś takiego, niezidentyfikowanego, złapane Kudryczach

@Pawrzes, pomógłbyś? :)

U900 z Zabłudowa ale U/L2100 faktycznie z miejscowości Chraboły :-)
Ociebaton. 20km. :shock: A ja w domu mam problem z porządnym odbiorem ze 120m...

To i skoro Zabłudów:

:arrow: Zabłudów, Trawiasta 1, dz. nr 105/8, fabryka SaMASZ, gm. Zabłudów, podlaskie, BIA4450:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 ▸ LTE2100+L1800+L800
Obrazek ObrazekObrazek

SINR pod anteną -5dBm. Swoją drogą, miasto 2,5K mieszkańców, a brak L2600.

 ▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Jak poprzednio :D

▸ G1800
Obrazek ObrazekObrazek

TSD, chyba kolejna lokalizacja gdzie play ma pozwolenie z Orange, ale postawił i tak własną. Coś chyba się nie dogadują... :roll:
Pawrzes pisze:
30 mar 2019, 23:14
Athantor pisze:
27 mar 2019, 21:00

Tak przy okazji zapytam, czy wiesz może o co chodzi z E-CID zaczynającymi się od szóstki? Do tej pory wszystkie u nas zaczynały się jedynką. Takoż eNBID >20000...
Czy jest to może nieujemnie skorelowane z zastosowanie Ericssona zamiast Huawei? ;-)
Tak, to numeracje stacji ze sprzętem Ericsson. Oprócz tego dodawana jest cyfra 2 do istniejącego eNB po wymianie Huawei na Ericsson lub zupełnie nowy numer...
No tak właśnie myślałem, że jest coś na rzeczy. Dziękuję.
Pawrzes pisze:
30 mar 2019, 23:14
Już trochę się uzbierało sprzętu nowego dostawcy na Mazowszu:
[...]
I każdego tygodnia lista się wydłuża.
I oby więcej!

Ja też mam jednego. Doszło L1800/L2100, U2100, G1800.
CHYBA zmieniły się CID-y L800 i U900.

:arrow: Moszczona Pańska, dz. nr 215/2, gm. Nurzec-Stacja, podlaskie, SMT4410, {foto}

▸ L1800+L2100+L800
Obrazek ObrazekObrazek
Szału nie ma.

▸ L800
Obrazek

▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ G1800
Obrazek ObrazekObrazek.
EDGE dziewicze. :)

@Pawrzes, jak zwykle, jakbyś znalazł chwilkę wolnego czasu, i mógłbym Cię prosić o dodanie Zabłudowa i Chraboł do bazy wraz z aktualizacją Moszczony.
Jeszcze raz dziękuję Ci gorąco! :smt006
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 11:06 przez Athantor, łącznie zmieniany 1 raz.

:-)
 #1068765  autor: dagonPL
 31 mar 2019, 11:04
Dzieki za te fotki. Kawał dobrej roboty.

Twitter @FonRuchalFest
 #1068766  autor: Athantor
 31 mar 2019, 11:20
dagonPL pisze:
31 mar 2019, 11:04
Dzieki za te fotki. Kawał dobrej roboty.
Przyjemność po mojej stronie. Nie często nadarza się się okazja na tak pikantne zbliżenia. :lol:
@sindikat, dzięx za cynk!

:-)
 #1068773  autor: spotify
 31 mar 2019, 11:54
marcin19883 pisze:
30 mar 2019, 23:40
PLAY ma gdzieś klientów. Nadal trwa awaria internetu. Od piątku nie mogą sobie z nią poradzić. To trochę żałosne :evil:
Masz z Play gorzej niż w wenezuelskim serialu.
WellDone pisze:
31 mar 2019, 00:57
Nawet w miejscach z "5G ready" w godzinach szczytu transfery często po pół mega. W Timo i Orange rzadko kiedy poniżej 50... Druga sprawa, czego kompletnie nie rozumiem, pomimo największej siatki L800 w mieście, w miejscach takich jak garaże podziemne, piwnice itp. wskakuje RK, a na karcie z wyłączonym RK jest brak zasięgu. A jak już wpadnie w RK to można całe miasto przejechać i dalej siedzi w roamingu.
U mnie jest to samo. Brak zasięgu w wielu miejscach. RK się wszędzie wpycha i ciężko wrócić (chyba że sam wymusisz) i wolny net. Tym razem krótko bo nie chce mi się pisać tego samego po raz setny

@Pawrzes
Nie jestem radiotechnikiem. Już wiele razy było pisane, że parasole sieją daleko ale nie zapewniają zasięgu indoor. @WellDone własnie napisał wyżej, że pomimo L800 brak zasięgu Play np w piwnicach.
N! nie stawia wież po 60-65m jak Play i nawet jak postawi wieże 50m, to nie wiesza ich na szczycie stacji, tylko kilka metrów niżej (Play wiesza na samym szczycie)
Może w N! sieje dalej U2100 ale w Play mocniej LTE (taka konfiguracja, gdzie Play opiera swoją sieć głównie na LTE i to jest priorytet)
N! z reguły wisi zdecydowanie niżej. Do stacji Play wiesza anteny niżej a Play do stacji N! wiesza anteny wyżej od N!.
Spacedust pisze:
30 mar 2019, 17:07
I to jest dziwne, bo u mnie w PLAY jakby się popsuło po wyłączeniu roamingu krajowego.
Poczekaj jeszcze trochę. Niech dopieszczą. Teraz Play nie ma już opcji " cyk i roaming" zarówno w przypadku obciążenia swojej sieci macierzystej czy też w przypadku braku zasięgu. Mają co robić. Jestem ciekaw czy do 2021 włącznie po pokryciu Polski będą w stanie również się pozbyć RK od razu czy będą jeszcze rzeźbić rok czy dwa.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 13:00 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1068778  autor: iphoneski
 31 mar 2019, 12:49
@WellDone Ja bym to gdzieś zgłosił, to trochę dziwne żeby ileś stacji zdychało jednocześnie na kompletach. Jedna czy tam dwie to jeszcze ok ale większa ilość to jest jakiś problem i operator powinien coś z tym zrobić.
 #1068833  autor: Spacedust
 01 kwie 2019, 11:53
Nowiutka karta abonamentowa VM loguje się u mnie do PLAY, T-Mobile i Orange. Nie działa jedynie Plus. Sprawdzę przy okazji w Centrum.

W każdym bądź razie przeniesienie z Plusa do VM poszło w przeciągu jednej nocy. O 6-tej rano już zasięgu Plusa nie było.

Jako ciekawostkę warto dodać, że na ekranie starej Nokii Ashy 302 pojawiło się 3.5G, a wcześniej w Plusie było samo 3G czyli jest cały czas HSPA+ przez cały czas. Wyłączenie opcji włącz HSDPA powoduje, że z powrotem wraca 3G.
 #1068876  autor: marcin19883
 01 kwie 2019, 21:17
spotify pisze:
31 mar 2019, 11:54
Masz z Play gorzej niż w wenezuelskim serialu.
W tym roku jest dużo gorzej. Już drugi raz mi się zdarzyła awaria kilkudniowa. To uciążliwe. Niby zasięg jest, ale co 10 sekund rozłącza neta. Nawet strony nie da się do końca załadować.
Dziś mamy poniedziałek i chyba w końcu naprawili internet, bo od kilku godzin Up Time ciągły. :o Z tego co się dowiedziałem to: Sulęczyno, Gowidlino, Sierakowice i może kilka miejscowości dalej nie miało neta jak ja. :shock:
 #1068904  autor: iphoneski
 02 kwie 2019, 12:02
Pojechałem sobie do Bysławia i przy okazji sprawdziłem czy działa stacja i działa. Mamy L2100, L1800, L800 i 900. .
Speedtest: Obrazek
Jeszcze CID L2100: 4493631
Niestety na resztę nie starczyło czasu.
I zagadka: karta z wyłączonym RK siedzi cały czas w zasięgu Play. Gdzie w tym czasie jest zalogowana druga z włączonym roamingiem? ;)
Jeszcze niezidentyfikowane z tamtych okolic: L800: 4493612
@Pawrzes Mógłbyś?
 #1068922  autor: 3G
 02 kwie 2019, 15:29
4493612 to jest to samo co 4493631 tylko pasmo L800 i pierwszy sektor, a nie trzeci ;)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1068925  autor: iphoneski
 02 kwie 2019, 15:40
Dzięki :)
To tak żeby nie tworzyć kolejnego posta.
Dziś pierwsza trasa bez RK. Po dzisiejszym dniu chyba rozumiem dlaczego różni ludzie twierdzą że Play to syf a nie sieć w podróży. Miałem 2 telefony, jeden swój bez RK a drugi z roamingiem. Mój praktycznie cały czas LTE, na trasie włączone open.fm i na 70 km może 3 razy przestawało grać na jakieś dwie:trzy sekundy i wracało. Telefon na włączonym roamingu wpadł sobie w roaming T i miał gdzieś mijane stacje własne. Oczywiście w T nie działa LTE (jakby nie można było połączyć się do O), więc po pierwsze bateria szła błyskawicznie a po drugie transmisja była taka bardziej teoretyczna. No i w samym Play24 widać ilość zerwanych sesji. Na telefonie bez RK jeden raz, na tym z roamingiem 4 albo 5. Moja rada: jak nie mieszkacie w jakiejś dziurze wyłączajcie RK, korzysta się o wiele wygodniej.
Co do samego miejsca podróży tj. gminy Cekcyn, Bysław i okolice widać ogrom pracy wykonanej tam przez Play. Kilka stacji postawionych w przeciągu 8 miesięcy robi swoje - jeszcze rok temu nie było tam mowy o choćby szczątkach sieci własnej a dziś można normalnie korzystać, konieczna jest jeszcze stacja w samym Cekcynie, bo na zewnątrz jest sygnał z okolicznych stacji, ale wewnątrz prawdopodobnie sygnału brak
 #1068963  autor: Barciur
 02 kwie 2019, 22:43
Czy można RK wyłączyć zgłoszeniem przez Play24 na luzie?I w razie czego ponownie włączyć?
 #1068965  autor: iphoneski
 02 kwie 2019, 22:47
Plusa i T możesz nawet telefonicznie od ręki, w przypadku O musisz zrobić zgłoszenie (ja tak miałem). Włączenia nie sprawdzałem ale kilka osób na forum już aktywowało po wyłączeniu także można.
 #1068967  autor: 3G
 02 kwie 2019, 23:05
Ja to nie rozumiem tych problemów z włączeniem/wyłączaniem roamingu. Od lat na wielu numerach dzwonię do BOK Play/RBM i zrobione w kilka minut. Jakbym miał się bawić w jakieś zgłoszenia to bym chyba zwariował.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1068968  autor: spotify
 02 kwie 2019, 23:17
iphoneski pisze:
02 kwie 2019, 15:40
Kilka stacji postawionych w przeciągu 8 miesięcy robi swoje - jeszcze rok temu nie było tam mowy o choćby szczątkach sieci własnej a dziś można normalnie korzystać,
W niektórych miejscach nowe stacje zrobiły swoje ale nie zawsze i wszędzie. W pomorskim na pewno czuć różnicę na Kaszubach. W rejonach innych np okolice Szemudu, Kamienia (mimo nowych stacji - co najmniej 2) nadal cienko z Play.
U Ciebie jak widać też jakaś zmiana na pozytyw.
Dla odmiany jechałem ostatnio Tuchola, Wielka Gacno, Tlen, Osie, Rybno do A1 (nawet dwa razy w ciągu tygodnia) i wiadomo teraz zima i liści mało. To w lasach N! traci zasięg (TM co najmniej raz i co chwile na zmianę LTE/3G, Orange co najmniej 3 razy i również co chwile LTE/3G na zmianę. W obu sieciach rozmowa na LTE albo 3G do urwania zasięgu) i raz czy dwa - na spotify nie mogłem zmienic nagrania bo nie było w stanie załadować (za słaby sygnał zasięgu).
Jeszcze zza czasów jesieni dziur było więcej. To samo miałem z Plusem. Obecnie na tych terenach nie sprawdzałem Play ani Plusa. Pewnie im więcej się przyroda będzie się teraz budzić, tym więcej problemów

Czy open.fm nie buforuje i w przypadku braku zasięgu korzystasz z bufora?
Poza tym ile on potrzebuje? 96kb/s? To jest prędkość osiągalna w 2G ;)
 #1068970  autor: iphoneski
 03 kwie 2019, 00:07
@spotify Open nie ma bufora w ich aplikacji dlatego ich wybrałem mimo średniej jakości. To mało istotne ile potrzebuje, chodziło mi o to żeby sprawdzić czy transmisja będzie ciągła i to się udało.
Co do zmiany piosenki w Cekcynie stanąłem sobie dłużej i odpaliłem Tidal, tam stacja jest potrzebna teraz zaraz już bo na oparach z innych stacji zmiana trwała jakieś 5 sekund i to w stojącym aucie, w budynku pewnie byłby brak sieci.
Byłem w tamtych okolicach jesienią i było o wiele gorzej, teraz tylko Cekcyn zrobić i będzie dobrze a może i najlepiej wśród wszystkich na sporym obszarze. Dziwne że nie dowieszają sie na maszcie przy ul. Leśnej bo to by elegancko wypełniło lukę
I sprawdź sobie teraz Play na tej trasie o ile będziesz jechać, jestem ciekawy opinii bo ja po dzisiaj jestem pozytywnie zaskoczony. Tylko wcześniej zleć wyłączenie RK bo z tym balastem nie ma to większego sensu.
 #1068972  autor: spotify
 03 kwie 2019, 00:32
Nie sprawdzałem w miejscu, tylko podczas jazdy autem i to grubo powyżej 90km/h :) W końcu fajne proste i w lesie, więc aż fajnie się takimi drogami śmiga.
Co do spotify - słucham zawsze muzyki na najwyższym bitrate czyli 320kb/s i przy słabym nawet 3G był problem z płynną muzyką.

Nie wiem czy będzie najlepiej w Play bo na znacznym obszarze (nawet na tej drodze którą wymieniłem odcinkami przez miejscowości) to N! ma najwięcej stacji i z reguły Play ma obok innych lub na innych. Tylko w jednym miejscu postawił stacje całkowicie w odmiennej lokalizacji (Osie). Więc najpierw niech się zbliża pokryciem i ilością stacji ;)
Masz tak w tej trasie licząc od Tucholi (w samej Tucholi 4 stacje N!, dwa Plusa i dwa Play)- Łosiny stacja TMobile (brak innych), Ceckyn (Plus i Tmobile na jednym maszcie, drugi maszt tylko Orange), Małe Gacno (wszyscy na maszcie TMobile łącznie z Play), Tleń (wszyscy na maszcie TMobile łacznie z Play), Osie W3 na kościele a Play maszt własny (jeszcze między Tleń a Osie w Brzemiona jest maszt Orange) i w Lipinkach maszt TMobile gdzie są wszyscy łacznie z Play. I zarówno N! jak i Plus nie zapewniają ciągłości teraz a co dopiero jak drzewa dostaną liście ;)
Niżej na mapie łącznie z Bysław (gdzie są obecnie wszyscy) czy Wierzchucin gdzie stoi maszt Play i TM to nie wiem, bo nie jeżdżę tamtędy ale patrząc na mapę - nadal Play nie ma przewagi ;) Lubiewo (tylko TMobile), Lniano (maszt Tmobile i dowieszony Play), Drzycim (TMobile i Play - własne lokalizacje) itd ;)
Więc mówiąc żartem - nie podniecaj się jeszcze ;)
 #1068978  autor: Mixiorek
 03 kwie 2019, 08:07
iphoneski pisze:
02 kwie 2019, 15:40
Moja rada: jak nie mieszkacie w jakiejś dziurze wyłączajcie RK

Wujek dobra rada. Z rzeczywistością ma tyle wspólnego co wujek dobra rada.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 458 z 533
  • 1
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 533
  • 1
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 533