DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 459 z 533
  • 1
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 461
  • 533
 #1068967  autor: 3G
 02 kwie 2019, 23:05
Ja to nie rozumiem tych problemów z włączeniem/wyłączaniem roamingu. Od lat na wielu numerach dzwonię do BOK Play/RBM i zrobione w kilka minut. Jakbym miał się bawić w jakieś zgłoszenia to bym chyba zwariował.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1068968  autor: spotify
 02 kwie 2019, 23:17
iphoneski pisze:
02 kwie 2019, 15:40
Kilka stacji postawionych w przeciągu 8 miesięcy robi swoje - jeszcze rok temu nie było tam mowy o choćby szczątkach sieci własnej a dziś można normalnie korzystać,
W niektórych miejscach nowe stacje zrobiły swoje ale nie zawsze i wszędzie. W pomorskim na pewno czuć różnicę na Kaszubach. W rejonach innych np okolice Szemudu, Kamienia (mimo nowych stacji - co najmniej 2) nadal cienko z Play.
U Ciebie jak widać też jakaś zmiana na pozytyw.
Dla odmiany jechałem ostatnio Tuchola, Wielka Gacno, Tlen, Osie, Rybno do A1 (nawet dwa razy w ciągu tygodnia) i wiadomo teraz zima i liści mało. To w lasach N! traci zasięg (TM co najmniej raz i co chwile na zmianę LTE/3G, Orange co najmniej 3 razy i również co chwile LTE/3G na zmianę. W obu sieciach rozmowa na LTE albo 3G do urwania zasięgu) i raz czy dwa - na spotify nie mogłem zmienic nagrania bo nie było w stanie załadować (za słaby sygnał zasięgu).
Jeszcze zza czasów jesieni dziur było więcej. To samo miałem z Plusem. Obecnie na tych terenach nie sprawdzałem Play ani Plusa. Pewnie im więcej się przyroda będzie się teraz budzić, tym więcej problemów

Czy open.fm nie buforuje i w przypadku braku zasięgu korzystasz z bufora?
Poza tym ile on potrzebuje? 96kb/s? To jest prędkość osiągalna w 2G ;)
 #1068970  autor: iphoneski
 03 kwie 2019, 00:07
@spotify Open nie ma bufora w ich aplikacji dlatego ich wybrałem mimo średniej jakości. To mało istotne ile potrzebuje, chodziło mi o to żeby sprawdzić czy transmisja będzie ciągła i to się udało.
Co do zmiany piosenki w Cekcynie stanąłem sobie dłużej i odpaliłem Tidal, tam stacja jest potrzebna teraz zaraz już bo na oparach z innych stacji zmiana trwała jakieś 5 sekund i to w stojącym aucie, w budynku pewnie byłby brak sieci.
Byłem w tamtych okolicach jesienią i było o wiele gorzej, teraz tylko Cekcyn zrobić i będzie dobrze a może i najlepiej wśród wszystkich na sporym obszarze. Dziwne że nie dowieszają sie na maszcie przy ul. Leśnej bo to by elegancko wypełniło lukę
I sprawdź sobie teraz Play na tej trasie o ile będziesz jechać, jestem ciekawy opinii bo ja po dzisiaj jestem pozytywnie zaskoczony. Tylko wcześniej zleć wyłączenie RK bo z tym balastem nie ma to większego sensu.
 #1068972  autor: spotify
 03 kwie 2019, 00:32
Nie sprawdzałem w miejscu, tylko podczas jazdy autem i to grubo powyżej 90km/h :) W końcu fajne proste i w lesie, więc aż fajnie się takimi drogami śmiga.
Co do spotify - słucham zawsze muzyki na najwyższym bitrate czyli 320kb/s i przy słabym nawet 3G był problem z płynną muzyką.

Nie wiem czy będzie najlepiej w Play bo na znacznym obszarze (nawet na tej drodze którą wymieniłem odcinkami przez miejscowości) to N! ma najwięcej stacji i z reguły Play ma obok innych lub na innych. Tylko w jednym miejscu postawił stacje całkowicie w odmiennej lokalizacji (Osie). Więc najpierw niech się zbliża pokryciem i ilością stacji ;)
Masz tak w tej trasie licząc od Tucholi (w samej Tucholi 4 stacje N!, dwa Plusa i dwa Play)- Łosiny stacja TMobile (brak innych), Ceckyn (Plus i Tmobile na jednym maszcie, drugi maszt tylko Orange), Małe Gacno (wszyscy na maszcie TMobile łącznie z Play), Tleń (wszyscy na maszcie TMobile łacznie z Play), Osie W3 na kościele a Play maszt własny (jeszcze między Tleń a Osie w Brzemiona jest maszt Orange) i w Lipinkach maszt TMobile gdzie są wszyscy łacznie z Play. I zarówno N! jak i Plus nie zapewniają ciągłości teraz a co dopiero jak drzewa dostaną liście ;)
Niżej na mapie łącznie z Bysław (gdzie są obecnie wszyscy) czy Wierzchucin gdzie stoi maszt Play i TM to nie wiem, bo nie jeżdżę tamtędy ale patrząc na mapę - nadal Play nie ma przewagi ;) Lubiewo (tylko TMobile), Lniano (maszt Tmobile i dowieszony Play), Drzycim (TMobile i Play - własne lokalizacje) itd ;)
Więc mówiąc żartem - nie podniecaj się jeszcze ;)
 #1068978  autor: Mixiorek
 03 kwie 2019, 08:07
iphoneski pisze:
02 kwie 2019, 15:40
Moja rada: jak nie mieszkacie w jakiejś dziurze wyłączajcie RK

Wujek dobra rada. Z rzeczywistością ma tyle wspólnego co wujek dobra rada.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1068989  autor: iphoneski
 03 kwie 2019, 09:08
@spotify W Wierzchucinie stanął maszt T? Coś mnie ominęło? No i pominąłeś np stację Play w Białowieży, z której szczątkowy sygnał dolatuje aż do Cekcyna, przy stacji kolejowej można nawet z sieci korzystać a to ponad 10 km, w Bysławiu przed uruchomieniem Play korzystałem ze stacji Cierplewo a to też spory kawałek. Dlatego właśnie byłem ciekaw twojej opinii po przejechaniu tej trasy, bo ilość stacji swoje a życie swoje.
 #1068996  autor: Robert K
 03 kwie 2019, 11:11
Mixiorek pisze:
03 kwie 2019, 08:07
iphoneski pisze:
02 kwie 2019, 15:40
Moja rada: jak nie mieszkacie w jakiejś dziurze wyłączajcie RK

Wujek dobra rada. Z rzeczywistością ma tyle wspólnego co wujek dobra rada.
Przejeżdzam czasami do rodziców przez miasteczko Błażowa na Podkarpaciu i gdyby nie RK to bym był poza siecią. W pozwoleniach radiowych na razie też nic Play tam nie ma. Z tym wyłączaniem RK osobiście to bym nie szarżował .
 #1068998  autor: iphoneski
 03 kwie 2019, 11:18
Dlatego ma to być przemyślana indywidualna decyzja każdego. Mi osobiście ta usługa nie jest już potrzebna a nawet przeszkadza, więc zdecydowałem się na wyłączenie. Wiadomo, że jak ktoś przebywa w miejscach bez zasięgu to wyłączenie RK tylko zaszkodzi.
 #1068999  autor: Mixiorek
 03 kwie 2019, 11:45
Takie miejsca to moim skromnym zdaniem niekoniecznie, tu zacytuję "dziury". Jeżeli ktoś chce mieć ciągły zasięg, podróżuje po kraju itp. to wyłączenie RK wydaje się być delikatnie pisząc odważne lub lekkomyślne. Ale co kto lubi.
Dla przypomnienia - 13km w linii prostej od swojej siedziby Play nie ma zasięgu własnego.
RK to niestety póki co nadal zło koniecznie dla osób chcących mieć ciągły zasięg w kraju. Miejscami/ klastrami/ wokół komina może być faktycznie lepiej bez RK.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1069001  autor: iphoneski
 03 kwie 2019, 11:57
@Mixiorek Ja wyłączyłem głównie ze względu na skakanie po sieciach i ignorowanie zasięgu własnego. Też sporo podróżuję ale są to głównie miasta więc zasięg mam a w razie czego jest druga karta pomarańczowych na której mam jakieś grosze i mogę z niej skorzystać. Ostatnio w pociągach miałem kartę internetową tylko z zasięgiem własnym i dawała radę a telefon szukał partnera roamingowego i marnował baterię.
Problemy będą pewnie gdy latem pojadę w góry albo pod namioty ale to dopiero za kilka miesięcy i wtedy się będę martwić.
 #1069011  autor: spotify
 03 kwie 2019, 15:16
iphoneski pisze:
03 kwie 2019, 09:08
W Wierzchucinie stanął maszt T? Coś mnie ominęło?
Wg mapy BTS stacja TMobile tam stoi i ma pozwolenie z roku 2018 (bo na 10 lat biorą pozwolenia i ma datę ważną do 2028) Chociaż nie wiem czy to nie dowieszenie się do masztu Play (nieczytelne w adresie poza nr 120 )
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 75&zoom=13
Napisałem, że w dól nie jeżdżę i opieram się na mapie bts
No i pominąłeś np stację Play w Białowieży, z której szczątkowy sygnał dolatuje aż do Cekcyna, przy stacji kolejowej można nawet z sieci korzystać a to ponad 10 km
Uważasz, że szczątkowy zasięg only L800 (5Mhz) w Play to jakiś komfort pracy? A co mnie to, że trzeba po całej miejscowości biegać, żeby zasięg złapać i trafić aż na stację kolejową by mieć jakiś komfort? Nie popadajmy w skrajności.
Dlatego właśnie byłem ciekaw twojej opinii po przejechaniu tej trasy, bo ilość stacji swoje a życie swoje.
Na razie mam umowę gdzie mam i nie mam zamiaru latać z kartą Play. To nic nie zmieni na ten moment dla mnie. W styczniu 2019 skończyłem zabawy z Play i czekam na finisz budowy sieci. Zasięg wyspowy jaki obecnie oferuje sieć Play mnie nie interesuje. I pewnie wielu innych, patrząc po ilościach odchodzących z tej sieci w samym pierwszym kwartale 2019
iphoneski pisze:
03 kwie 2019, 11:57
Problemy będą pewnie gdy latem pojadę w góry albo pod namioty ale to dopiero za kilka miesięcy i wtedy się będę martwić.
Udzielają się tutaj na forum ludzie, co jarają się telekomunikacją i mogą się bawić we włączanie/wyłączanie RK, wymuszanie zasięgu macierzystego itd.
Powiedz to zwykłemu Kowalskiemu :-) On na pewno nie ma nic innego w życiu niż bawić się w telefonie z zasięgiem. :mrgreen:
Jakbym był w wieku młodzieżowym i jeździł do szkoły komunikacją to bym też się mógł bawić z nudów. Ale w codziennym użytkowaniu nie mam czasu a tym bardzie ochoty. I wielu Kowalskich również.
 #1069017  autor: iphoneski
 03 kwie 2019, 17:38
@spotify Czyli Wierzchucin to dowieszenie gratów na maszt Play bo ten właśnie jest na dz. 120 z tego co pamiętam. Pytanie czy już działa, Play wystartował tam pod koniec lipca. Ten nadajnik z Białowieży to był tylko przykład tego jak czasem daleko potrafią siać sygnałem wieżowce stawiane przez Play dlatego nie przeliczam tych stacji 1:1 bo to nie ma sensu. Nie szedłem specjalnie rozmawiać przy torach, wysiadałem tam po prostu i musiałem zadzwonić.
Nie będę tego tłumaczył Kowalskiemu bo on by i tak nic z tego nie zrozumiał a po drugie mi się nawet nie chce. Raporty przenoszenia numerów są dla mnie zupełnie abstrakcyjne. Najwięcej ludzi idzie do Plusa. Przeniósłbyś tam numer? Bo ja jakoś nie. No i traci też O i T. Jaki z tego wniosek? A no taki, że ludzie mają gdzieś czy działa i jak działa, ważne że jest za 19:90 w a2 i gitara. Jak Play sieci nie miał to nikomu to nie przeszkadzało bo rozdawali wszystko jak leci i cały czas byli na plusie w tych bilansach. Się tak czasem zastanawiam czy jest sens w tym kraju coś robić skoro ludność i tak ma to gdzieś.
 #1069034  autor: Kryniczanin
 03 kwie 2019, 20:10
Play u mnie chce postawić dwa nowe maszty działka 284/3 w Bereście przy DW 981. Stacja ta załata dużą dziurą jaką ma W4 od Krzyżówki właśnie do Berestu. Tu nikt nie ma zasięgu. No i w Mochnaczce Wyżnej na działce 30/2 obok masztu T-Mobile. W tej chwili Play siedzi na maszcie Orange około 1km niżej.
 #1069079  autor: mikkel07
 04 kwie 2019, 15:49
Melduje, że chyba u mnie wdrażają "5GReady" :D . Rędziny/k Częstochowy ID: CZE040, "pająki" chodzą po maszcie, nadajnik całkowicie wyłączony, sygnał łapie z pobliskich Rudnik z Cemexu. Na nadajniku jak kiedyś pisałem są po 2 anteny na sektor - jedne od L800 i U900 zamontowane w kwietniu 2017 roku, obsługujące już chyba MIMO4x4, i prawdopodobnie będą dziś wymieniać stare wysłużone anteny od pasm 1800/2100 MIMO2x2, które są od początku istnienia bts/eNobe na nowe MIMO4x4. Jak kiedyś napisałem - błędnie zresztą, że stacja obsługuje radiolinie 1107Mb/s to był to mój błąd, pomyliłem się. W rzeczywistości leciała tu radiolinia pojedyncza 247Mb/s od Częstochowy ze stacji ID047, która to była podłączona już radiolinią 1107Mb/s z pobliską stacją CZE044 będącą w kościele pw Sw J. Kantego, dalej leciał do centrali już światłowód. Z tego co widzę to będzie stawiana/albo już jest nowa stacja w Mirowie (CZE7006) i prawdopodobnie albo dodadzą jeszcze jedną radiolinie 247Mb/s w obecnym układzie albo dosył do CZE040 w mojej miejscowości przejmie nowa stacja ta w Mirowie (ID7006) na radiolinii 494Mb/s, która to jest bardzo bisko centrali więc mogło by dalej lecieć 1107Mb/s. Niestety na teren nie mogę się dostać więc nie zagadam robotników. Raczej aby wprowadzić same QAM256 nie łazili by po maszcie i nie wyłączyliby go. Z drugiej strony trochę dziwi, że tak późno się za to zabrali, jakąś godzinkę do tyłu, i ciekawe ile potrwa zanim jak już dodadzą (oby bo ostatnio było coraz bardziej zapchana już nie tylko w kwestii pasm ale i radiolinia 247Mb/s nie wyrabiała) te nowe anteny i wprowadzą synchronizacje, QAM256, Cloud Air itp.. Ciekawe ile zajmie też konfiguracja, jest to jeden z niższych masztów z końca 2011, jeszcze jak Play nie stosowało 100metrowych konstrukcji parasolowych. Do tej pory pomimo, że maszt nie najwyższy a wręcz rzekłbym, iż idealny - to zasięg był idealny. Oby czegoś nie skopali jak N!, którzy co jak wejdą na jakąś stacje i coś dłubią za chwilę zasięg o 20% niższy. Ciekawe dlaczego ale anteny, o wile niżej zawieszone na tej stacji Plusa G/U/L900i L1800 też zostały wyłączone ale tak ma chyba być bo to "szczerbaty" się kiedyś dostawił bo miał tu dużą ciemną dziurę. Może za tydz jak już zsynchronizują i dołożą radiolinie bo za słaba, wycisnę na agregacji 1800/2100 w MIMO4x4 więcej jak 148Mb/s, które są rekordem dla tej stacji we wrześni 2017 roku o 4-tej nad ranem.

Edit: No i d@@a. Nic nie zrobione, stacja wznowiona, zasięg powrócił. Ciekawe co zmienili. Bo chyba nic ;-/
Zmieniony tylko priorytet i główne pasmo. Zamiast 15Mhz na L1800 głównym się stało L2100 na 10Mhz. :-/ Może jutro jednak coś.
 #1069153  autor: Mixiorek
 06 kwie 2019, 10:58
CKR - Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, Konstancin-Jeziorna. Na zewnątrz słaby lub szczątkowy sygnał L800. U900 jest z nieco mocniejszym sygnałem.
Wejście do budynku, koniec sygnału własnego i zaczyna się jazda -> RK. Przez chwilę LTE Orange a po chwili 3G TMobile.
Póki co nie zanosi się na nowe stacje w uzdrowiskowej strefie A (przepisy). Będzie cały czas kibel z sygnałem wewnątrz. Na zewnątrz mogą się starać by doświetlać stacjami wokół. O ile zaczną je w końcu stawiać. Zostało nieco ponad 2,5 roku a jakoś nie zanosi się póki co na te nowe stacje. Procedura administracyjne min z 2 lata (?) to chyba czas by je rozpocząć?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1069154  autor: Mixiorek
 06 kwie 2019, 11:36
Kilka minut temu - Cieciszew, K-J. Ekipa VW Crafter CGD. „Przepiąłem port, zobacz czy pali się na zielono” :)

Obrazek

Oby to zwiastowało rychłe odpalenie stacji.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1069161  autor: Spacedust
 06 kwie 2019, 15:21
Stacja bazowa T-Mobile/Orange oraz nowa stacja PLAY (sygnał z anten T-Mobile) na ul. Sandomierskiej / Niżańskiej w Poznaniu (betonowy słup T-Mobile), PLAY dodał swoje RRU (chyba po 3 na sektor) oraz swoją malutką skrzynkę obok tej wielkiej siłowni T-Mobile.

Faktycznie nie ma tam L2600, a L2100 nadaje tylko na 5 MHz (nadal nośna 474). L1800 jest na 15 MHz.

http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... omierska-R

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 #1069195  autor: Kryniczanin
 07 kwie 2019, 12:59
CKR - Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, Konstancin-Jeziorna. Na zewnątrz słaby lub szczątkowy sygnał L800. U900 jest z nieco mocniejszym sygnałem.
Wejście do budynku, koniec sygnału własnego i zaczyna się jazda -> RK. Przez chwilę LTE Orange a po chwili 3G TMobile.
Póki co nie zanosi się na nowe stacje w uzdrowiskowej strefie A (przepisy). Będzie cały czas kibel z sygnałem wewnątrz. Na zewnątrz mogą się starać by doświetlać stacjami wokół. O ile zaczną je w końcu stawiać. Zostało nieco ponad 2,5 roku a jakoś nie zanosi się póki co na te nowe stacje. Procedura administracyjne min z 2 lata (?) to chyba czas by je rozpocząć?
Ja mam to na odwrót :-)

Szpital w Krynicy po wejściu w N śladowy sygnał U900 z Góry Parkowej z którego nie da się korzystać z neta. Stacja nie ma L800. Plus twardo się trzyma L900 z dworca bądź Parkowej a Play ma stację na szpitalu i jako jedyny ma zasięg od podziemi przez windę do szczytu.

Podobnie sprawa wygląda w prywatnym szpitalu rehabilitacyjnym na Reymonta. Play ma stację 200m w linii prostej.
 #1069196  autor: Mixiorek
 07 kwie 2019, 13:47
Tam gdzie Play ma stacje własne to teren uzdrowiskowej strefy A? Kiedy powstały te stacje?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 459 z 533
  • 1
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 461
  • 533
  • 1
  • 457
  • 458
  • 459
  • 460
  • 461
  • 533