DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 93
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 93

 #679593  autor: MaciejM
 03 gru 2013, 14:18
DanielR, mnie to dopiero głowa musi boleć. Masz Plusa jest 300 m od mego domu i sektor anteny U2100/LTE1800 wycelowany jest prosto w mój dom tak, że sygnał w piwnicy mam -65 dBm :D
sąsiedzi też nie narzekają

jakoś mnie głowa nie boli, a 2 metrowych pająków jeszcze nie widziałem, farba na ścianach nadal się trzyma.

Głowa by im nie bolała gdyby to były maszty T-Mobile i Orange one jakimś cudem nie nadają szkodliwych fal elektromagnetycznych :-D

Ktoś im po prostu dobrze zapłacił za tą całą szopkę, lub zazdroszczą właścicielowi działki. POlaczki Cebulaczki, stare przyzwyczajenia z komuny.

 #680522  autor: wook
 06 gru 2013, 05:51
Maszt nie ale zasięg chcą mieć na full,

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #680559  autor: Marcin_7
 06 gru 2013, 11:23
Tak po ludzku to ich rozumiem.
Ktos im rypnal bez pozwolenia maszt "przed oknami" wykorzystujac sztuczki administracyjno/prawne.
Nie musza sie na tym znac (fale radiowe i ich wplyw na organizmy zywe), zreszta tak samo jak my sie nie znamy - oni nie wierza ze to jest bezpieczne dla zdrowia, a my wierzymy.

 #680628  autor: Spacedust
 06 gru 2013, 15:30
Marcin_7 pisze:Tak po ludzku to ich rozumiem.
Ktos im rypnal bez pozwolenia maszt "przed oknami" wykorzystujac sztuczki administracyjno/prawne.
Nie musza sie na tym znac (fale radiowe i ich wplyw na organizmy zywe), zreszta tak samo jak my sie nie znamy - oni nie wierza ze to jest bezpieczne dla zdrowia, a my wierzymy.
A potem się kończy tak ;)

Obrazek

 #680692  autor: Morvius
 06 gru 2013, 17:58
MaciejM pisze: sygnał w piwnicy mam -65 dBm :D
a tak poważnie jak to jest z tym, pytam bo się nie znam, w którą stronę pokazuje słaby a w którą mocny sygnał? :P przykładowo teraz mam -91dBm :D

Klasyczny obserwator wątku.

 #680699  autor: user_delete34
 06 gru 2013, 18:31
Skala jest na minusie.
-91 dBm jest więc niższą siłą niż np -85 dBm.

 #680935  autor: astelitt
 07 gru 2013, 18:46
Spacedust pisze:[ Dodano: 2013-12-07, 13:02 ]
http://informacje.kolobrz...t-jednak-stanal - klasyczne T-Mobile :)
To bedzie stacja Polkomtela + Aero2 i Mobyland

 #680966  autor: Spacedust
 07 gru 2013, 20:58
astelitt pisze:To bedzie stacja Polkomtela + Aero2 i Mobyland
Od kiedy oni takie słupy mają ? Ich stacja jest na Wendów.

 #680971  autor: joxar1
 07 gru 2013, 21:17
To jest dokładnie ta stacja. Redaktor w artykule po prostu użył jakiegoś przybliżonego adresu.

Identyczna plusowa stacja stoi w również Kołobrzegu, przy ul. Lwowskiej.

 #682640  autor: ciekawy
 14 gru 2013, 00:19
MaciejM pisze:Byłoby najlepsze rozwiązanie, ciemnogród nie potrafi samodzielnie decydować. Gdyby maszt stawiał Orange czy T-Mobile nikt by nie protestował.

Fale radiowe od Orange czy T-Mobile jakimś cudem nikomu nie szkodzą, najszkodliwszy zawsze play. :smt005


Pewnie dobre pieniądze dostali za taki bojkot. Tak jak z doliną Rospudy i ekoterrorystami, którzy dobrą łapówkę dostali.

PS: Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to iż nie mają sensownego i logicznego wytłumaczenia komu i dlaczego ten maszt przeszkadza.
bo takim ludziom każdy maszt przeszkadza dla zasady, chcą się pokazać że są niby bohaterami to protestują szkoda tylko że kiedy codziennie oglądają tv nie pomyślą że mają tv dzięki tym falom,masztom przeciwko którym protestują, gdyby ci ludzie żyli dawniej i protestowali to wątpię czy udałoby się 3 sieciom zbudować taki zasięg jaki dziś mają

 #682642  autor: MaciejM
 14 gru 2013, 00:27
O maszty protestują i pewnie dumni z siebie są jacy to bohaterowie tak wiele mogą. Gdyby VAT zwiększyli do 60%, paliwo podrożało do 10 zł za L nikt by nie protestował. Ech ciemna masa...

 #682644  autor: ciekawy
 14 gru 2013, 00:33
Marcin_7 pisze:Tak po ludzku to ich rozumiem.
Ktos im rypnal bez pozwolenia maszt "przed oknami" wykorzystujac sztuczki administracyjno/prawne.
Nie musza sie na tym znac (fale radiowe i ich wplyw na organizmy zywe), zreszta tak samo jak my sie nie znamy - oni nie wierza ze to jest bezpieczne dla zdrowia, a my wierzymy.
myśląc o tym że wszystko jest szkodliwe dla zdrowia to ludzie musieliby zrezygnować z samochodów które wydalają spaliny bo szkodzą zdrowiu, ktoś z protestujących o tym myśli ?

ktoś z protestuących pomyślał żeby się pozbyć komórki na zawsze dlatego że fale z tych nadajników które są są szkodliwe bo docierają do komórki którą mają przy głowie ?

może zrezygnować z tv cyfrowej naziemnej bo zbiera szkodliwe fale z często tych samych masztów na których są też nadajniki sieci komórkowych ?

może zrezygnują z telewizora i monitora do kompa i czytania książek bo od tego się oczy psują ?

może zrezygnują ze spożywania pokarmów bo od tego się brudzą zęby i trzeba chodzić do dentysty ?

piszę o tym żeby pokazać absurd sytuacji,że jedne szkodliwe dla zdrowia rzeczy są ok i nikt nie powie o tych szkodliwych rzeczach ani słowa,a jak sieć chce wybudować nadajnik,maszt to już robią wielkie halo jakby nie mieli nadajników innych sieci,
z takim podejściem ci ludzie powinni się odciąć od cywilizacji, a nie udawać że jednego nie akceptują ale inne szkodliwości do których się przyzwyczaili nawet nie pomyślą że mogą szkodzić

[ Dodano: 2013-12-14, 00:36 ]
MaciejM pisze:O maszty protestują i pewnie dumni z siebie są jacy to bohaterowie tak wiele mogą. Gdyby VAT zwiększyli do 60%, paliwo podrożało do 10 zł za L nikt by nie protestował. Ech ciemna masa...
niestety,zgadza się, udają jak to chcą żyć zdrowo,a sami wsiadają do samochodu i kurzą z rury wydechowej spalenizną, to co, to jest ok bo im wygodnie tak żyć ?

jak zrezygnują z samochodów i będą jeździć rowerami które nie wydalają spalin to może uwierze w ich szczere intencje,

a jak ma coś nowego powstać to źle bo mogliby się przyczynić do rozwoju konkurencji i lepszych ofert ?

tylko współczuć dzieciom tych ludzi,bo jeśli dziecko rozbolała główka,brzuch to nie jest to od nadajnika komórkowego bo tak samo można powiedzieć że to od nadajników telewizyjnych, od fali cb radia, albo od tego że ludzie się nie znają i szukają przyczyny tam gdzie jej nie ma i jak zwykle skupiają swoje narzekanie że jest im źle na nic niewinnym nadajniku który ma powstać,

jak ludzie tak będą utrudniać i nadużywać tego prawa do protestów to jeszcze jakiś rząd zrobi ustawe że zabiera to prawo do protestów i wtedy każdy kto przeszkodzi poniesie konsekwencje,a najważniejsze będą papiery że ma pozwolenie, do tego prowadzi bezmyślnie używane prawo do czegoś,w tym przypadku do protestów, jak ludzie nie umieją tego prawa używać z głową tylko używają "bo tak" to niech się potem nie zdiwią że może się pojawić pomysł zabrania im tego prawa

 #684861  autor: user_delete34
 23 gru 2013, 00:54
To ja się nie dziwię wszystkim, którzy protestują przeciw stacjom PLAYa - przecież oni 4G używają od dawna. :smt005
More research is needed
i póki co tego bym się trzymał, nieużywany router LTE - wyłączał i nie przyklejał komórki do ucha na sztywno.

 #684926  autor: Spacedust
 23 gru 2013, 12:14
Markadiusz pisze:To ja się nie dziwię wszystkim, którzy protestują przeciw stacjom PLAYa - przecież oni 4G używają od dawna. :smt005
More research is needed
i póki co tego bym się trzymał, nieużywany router LTE - wyłączał i nie przyklejał komórki do ucha na sztywno.
Ja niestety muszę potwierdzić wysoką szkodliwość LTE przy zasięgu 3 kresek (-91 dBm). Na mierniku praktycznie niczym się to nie rożni od pomiaru przy samej szybie włączonej mikrofalówki.

Uzyskałem wartości ponad 180 000 mikrowatów na m2. Praktycznie trzeba by wyjść z pomieszczenia, aby bezpiecznie z tego korzystać, no chyba, że się ma antenę zewnętrzną na dachu ;)

Przy dobrym zasięgu 3G telefon nadaje z mocą 0,0001W/m2 czyli tyle co nic. Przy 2G zawsze jest ok. 18 000 mikrowatów, dlatego lepiej używać UMTS900/2100 niż GSM900/1800.

 #684995  autor: user_delete34
 23 gru 2013, 16:47
Spacedust pisze: Ja niestety muszę potwierdzić wysoką szkodliwość LTE przy zasięgu 3 kresek (-91 dBm). Na mierniku praktycznie niczym się to nie rożni od pomiaru przy samej szybie włączonej mikrofalówki.
Trudno, najwyżej będziemy świecić. A mówię serio, bo jakoś wątpię, byśmy nagle zrezygnowali z nowej technologii, bo ktoś wmawia nam o jej (prawdziwej przecież! - z Twojego doświadczenia) szkodliwości. Znowu, jeśli ludzie nadal żyją pomimo tak szkodliwego wzrostu stężenia CO2 w powietrzu po upowszechnieniu samochodów - chyba wszyscy zaraz pamięci nie potracimy ani nic takiego.
Zaskoczyłeś mnie słabszym polem w przypadku 3G, nie wiedziałem o tym.

 #685241  autor: Spacedust
 24 gru 2013, 23:30
Markadiusz pisze:
Spacedust pisze: Ja niestety muszę potwierdzić wysoką szkodliwość LTE przy zasięgu 3 kresek (-91 dBm). Na mierniku praktycznie niczym się to nie rożni od pomiaru przy samej szybie włączonej mikrofalówki.
Trudno, najwyżej będziemy świecić. A mówię serio, bo jakoś wątpię, byśmy nagle zrezygnowali z nowej technologii, bo ktoś wmawia nam o jej (prawdziwej przecież! - z Twojego doświadczenia) szkodliwości. Znowu, jeśli ludzie nadal żyją pomimo tak szkodliwego wzrostu stężenia CO2 w powietrzu po upowszechnieniu samochodów - chyba wszyscy zaraz pamięci nie potracimy ani nic takiego.
Zaskoczyłeś mnie słabszym polem w przypadku 3G, nie wiedziałem o tym.
Tu masz dwa testowe filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=8xFH9mhOrDM
http://www.youtube.com/watch?v=FeowA87KIQ4

 #685247  autor: ciekawy
 25 gru 2013, 00:25
może ci ludzie protestujący są opłaceni przez konkurencje Play-a ? np może opłacą pare osób,które zbiorą nieświadomych ludzi żeby protestowali ?

a skoro tak dbamy o zdrowie,środowisko to trzeba zrezygnować z

samochodów i benzyny bo to co wychodzi z rury wydechowej samochodu jest szkodliwe dla człowieka i środowiska,

telewizora bo fale do odbioru tv to są też te fale,których używają komórki,

cb radio też może być szkodliwe po analizie, w końcu to są mocne fale,

drzewa, trzeba przejść tylko na elektronike bo ścinanie drzew jest szkodliwe dla przyrody i protestujący jako pierwsi powinni przestać używać papieru
  • Strona 5 z 93
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 93
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 93