DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 331 z 374
  • 1
  • 329
  • 330
  • 331
  • 332
  • 333
  • 374
 #1059934  autor: Kryniczanin
 20 gru 2018, 19:58
Sferia nie dostała zgody @UKE2UKE na płatność za pasmo 800 MHz w ratach - wynika z moich informacji.
Jakby dostała to byłby skrajny przykład faworyzowania jednego gracza kosztem innych.
 #1059973  autor: Mixiorek
 21 gru 2018, 11:51
Grupa Cyfrowy Polsat wdraża LTE TDD na częstotliwości 2600 MHz
Data:
21 gru 2018

Grupa Cyfrowy Polsat jako pierwszy operator w Polsce wdraża w swojej sieci LTE Plus Advanced technologię TDD w paśmie 2600 MHz, co oznacza, że oferuje swoim klientom dostęp do Internetu wykorzystując w sumie 95 MHz różnych nośnych LTE. Wprowadzenie technologii TDD ma na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach i zaoferowanie jeszcze lepszego dostępu do Internetu klientom. Obecnie działa już kilkadziesiąt stacji LTE TDD na terenie całego kraju.
 TDD (Time Division Duplex) i FDD (Frequency Division Duplex) to dwa różne sposoby realizacji transmisji danych w LTE. Różnica między nimi polega na sposobie wykorzystania częstotliwości do transmisji do i od klienta: technologia FDD używa dwóch, na stałe rozdzielonych, fragmentów pasm do transmisji w obu kierunkach w tym samym czasie, natomiast technologia TDD używa jednego, wspólnego fragmentu pasma do naprzemiennej w czasie transmisji downlink/uplink. Na potrzeby technologii TDD i FDD wykorzystywane są również nieco inne fragmenty pasm dzięki czemu Grupa Cyfrowy Polsat oferuje już dostęp do Internetu z wykorzystaniem 60 MHz w paśmie 2600 MHz (nośna 20 MHz FDD oraz dwie nośne 2x20 MHz TDD). Podobnie jak w przypadku innych nośnych LTE, nowe zasoby częstotliwościowe można również agregować z innymi nośnymi FDD.
 Wdrożenie TDD w sieci LTE Plus Advanced, jak każda innowacja, wymaga również odpowiedniego sprzętu wspierającego tę technologię od strony klienta. I tu dobra wiadomość dla klientów korzystających z Internetu domowego ODU-IDU 300 – ich urządzenie bezproblemowo wspiera technologię TDD LTE! Również wielu użytkowników smartfonów bez problemów będzie mogło korzystać z nowej technologii, bowiem czołowi producenci sprzętu coraz częściej uzupełniają swoje urządzenia w obsługę LTE TDD 2600 MHz.

http://www.grupapolsat.pl/pl/archive/gr ... i-2600-mhz#

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1059977  autor: p2225
 21 gru 2018, 12:05
"Grupa Cyfrowy Polsat jako pierwszy operator w Polsce wdraża w swojej sieci LTE Plus Advanced technologię TDD w paśmie 2600 MHz(...)"
Jako pierwszy i ostatni. Macie całe pasmo, heloł? :lol:

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1059981  autor: muddy
 21 gru 2018, 13:03
Może będą chcieli sprzedać zbędne 10MHz innemu operatorowi - mają 50 MHz, a sensownie mogą wykorzystać tylko 40 MHz.

MM
 #1059986  autor: dt
 21 gru 2018, 13:35
"Grupa Cyfrowy Polsat jako pierwszy operator w Polsce wdraża w swojej sieci LTE Plus Advanced technologię TDD w paśmie 2600 MHz(...)"

Mogli zaszaleć i wpisać pierwszy i jedyny :D I wszystko się zgadza a jak pięknie brzmi :mrgreen: Najważniejsze że potwierdzają agregację z FDD. Tam gdzie już jest to pasmo z reguły jest wszystko rzucone do walki no może poza 2100 które jest w odwodzie.
 #1059987  autor: piotrzet
 21 gru 2018, 13:37
A które modele telefonów obsługują? Tylko to, że ma w specyfikacji nie znaczy, że nie jest zablokowane przez soft.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1060002  autor: habish
 21 gru 2018, 16:52
p2225 pisze:
21 gru 2018, 12:05
"Grupa Cyfrowy Polsat jako pierwszy operator w Polsce wdraża w swojej sieci LTE Plus Advanced technologię TDD w paśmie 2600 MHz(...)"
Jako pierwszy i ostatni. Macie całe pasmo, heloł? :lol:
Każdy z czterech operatorów ma blok w paśmie TDD, zaktualizuj swoje dane :-)

Dla mnie najciekawszy jest fragment:
"Podobnie jak w przypadku innych nośnych LTE, nowe zasoby częstotliwościowe można również agregować z innymi nośnymi FDD."
Muszę zweryfikować czy faktycznie FDD agreguje się z TDD.
 #1060004  autor: p2225
 21 gru 2018, 17:03
Ale tu jest mowa o LTE2600. Wiem, że każdy ma blok 5MHz w 2100 MHz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1060013  autor: matek451
 21 gru 2018, 18:35
Dyskusja czysto teoretyczna bo śladowe ilości uruchomionych BTS-ów z TDD LTE2600 nie pozwalają raczej na rzetelną ocenę działania sieci w tym paśmie. Wiadomo że to głównie Wielkopolska, uruchomione na "potworach "Plusa z wieloma sektorami jak BT33121 w Kościanie. Kolega Patryk może najwięcej o tym powiedzieć. Póki co to taki nieswieży "sponsorowany news'. TDD LTE2600 Plus uruchomił w Wielkopolsce już dawno.
 #1060048  autor: dt
 22 gru 2018, 02:12
Z nowszych lokalizacji Kowalewo Pomorskie. Plus stawia to w takich miejscach gdzie tego najbardziej potrzebuje czyli gdzie jest największe obciążenie sieci a są to najczęściej małe i średnie miejscowości.
 #1060273  autor: bed
 25 gru 2018, 16:25
Plus już stracił albo niedługo straci (wystąpili o pozwolenie na rozbiórkę) jedną ze swoich stacji w Łodzi na ul. Limanowskiego 147 (zajezdnia autobusowa Limanowskiego), ale za to zyska gdzieś na bodajże Drewnowskiej 102. Jeden za jeden - bilans jeszcze nie jest taki zły :P Chociaż jedna nie jest zastępcą drugiej.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1060320  autor: Spacedust
 27 gru 2018, 00:48
W Koninie działa LTE2600TDD i miałem okazję to przetestować po raz pierwszy w życiu. Karta PLAY bez problemów zalogowała się w roamingu krajowym. TDD wskakuje na automacie i ma najwyższy priorytet. Zasięg jest minimalnie gorszy od zwykłego LTE2600. W budynkach czasami nie ma zasięgu TDD mimo bliskiej odległości wtedy wskakuje albo LTE2600 albo LTE1800. Wpadła mi tylko jedna nośna, tej drugiej za żadne skarby nie złapałem. Może ona służy tylko do agregacji?

Obrazek
 #1060358  autor: matek451
 27 gru 2018, 14:27
Są już pierwsze efekty wyłączenia LTE800sferii i pierwsze kłopoty ludzi z IDU-ODU200 https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=24864 zgodnie z moimi przypuszczeniami Plus niewiele zrobił w temacie a obawy były słuszne. Pokazuje to też prawdę o tym co pisali tu niektórzy miłośnicy Polkomtela jak @muchakk . Informacje od konsultantów Plusa na temat wymiany sprzętu nie warte funta kłaków mozna włózyć między bajki. Na Forum Plusa konsultanci milczą.
 #1060364  autor: muchakk
 27 gru 2018, 15:29
@matek451

Sorry, ale do miłośnika jakiejkolwiek sieci dużo mi brakuje ;). Lista o której wspominałem istnieje i potwierdza to nawet komunikat prasowy wydany przez PLUS'a: https://gsmonline.pl/artykuly/plus-lte- ... sieg-sieci

"Niewielkiej grupie klientów zapewniliśmy aktualizację oprogramowania ich urządzeń lub, jeśli było to konieczne, bezpłatną wymianę sprzętu na nowy, obsługujący wspomniane 900 MHz i inne wykorzystywane przez nas częstotliwości."

Zwróć też uwagę, że użytkownik na plusforum ma zasięg LTE1800 więc nie został bez internetu. To, że działa słabo to inna sprawa i taka sytuacja NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA, ale ten temat powinien klient poruszyć w reklamacji do plusa.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie psiocze na jedną wybraną "złą" sieć wszędzie gdzie popadnie. Widziałem Cię chyba w kazdym serwisie GSM i wszędzie wielki płacz z Twojej strony jaki to PLUS jest niedobry. Skoro taka zła ta sieć jest to po kiego marnujesz jeszcze swój czas na pisanie o niej? Idz to T-mobile albo Orange gdzie masz VoLTE voWIFI o który tutaj wszyscy się tak burzą. Spróbuj normalnie korzystać z telefonu z włączonymi tymi usługami, a może przekonasz się dlaczego jeszcze nie ma tego w PLUSie. Ahh zapomniałem nie musisz tego robić, Ty już przecież wiesz wszystko najlepiej.
 #1060365  autor: piotrzet
 27 gru 2018, 15:36
Co do VoLTE i VoWiFi problemów od dawna nie ma, a jeśli są to tak samo jak i w Plusie może być z połączeniami przez 3G. Do tego jeśli problemy wieku tzw dziecięcego były to zostały rozwiązane Plus nawet nie zaczął udostępniać tej usługi a co dopiero mówić o wyeliminowaniu tych błedów które zawsze są. Po za tym pomijając to ciekawe czemu Plus dalej nie ma certyfikacji Apple? Co też napiszesz, że telefony są mało popularne albo niedopracowane? Jeśli chodzi o Plusa to jest to obecnie najbardziej zacofana sieć i tyle w temacie pogódź się z tym, a najbardziej śmieszy teraz to wyłączenie LTE800 a chwalenie się odpaleniem TDD2600 na kilku stacjach w kraju :lol: Nawet Play, który nie ma jeszcze sieci w całym kraju już ich wyprzedził i są co raz dalej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1060368  autor: matek451
 27 gru 2018, 16:17
Pokaz mi oficjalny komunikat na stronach CP/Plusa do użytkowników IDU-ODU200 na temat wyłączenia LTE80Ssferii oraz jakie mają podjąć działania w tej sprawie gdy korzystają z LTE800. To co wygaduje ta Pani nie ma żadnego znaczenia, ona nie ma zielonego pojęcia o co chodzi . IDU-ODU200 nie posiada modemu LTE z torem radiowym LTE900 więc jaka aktualizacja oprogramowania? Nie podała też jakiej ilości klientów to dotyczy i w jaki sposób wezwano ich do wymiany sprzętu, napisanie że grupa była nieliczna świadczy o całkowitej indolencji i niewiedzy tej Pani. Sam pytałem w kilku salonach CP/Plusa i konsultanci nie mieli żadnej wiedzy na ten temat. A co do użytkownika na Forum Plusa to życzę ci abyś wylądował w jego lokalizacji i korzystał z LTE1800aero2 na ODU200, widać że masz małe pojęcie o internecie mobilnym i tym cudzie techniki z CP. Człowiek ma 7-8km do BTS-a Bełżec lub Narol przez lasy a ty piszesz że ma dostęp do internetu na LTE1800, nic tylko korzystać. No i w tej sytuacji jest też jego sąsiad i pewnie wielu innych. Mają składać reklamację bo wbrew temu co pisze Pani Rzecznik a wcześniej ty w swoim fejku operator wcale im nie wymienił sprzętu. Nawet ich o niczym nie poinformował a na Forum konsultanci piszą jakieś bzdury o modernizacji sieci. Przewidywałem kłopoty użytkowników Plusa/CP, uprzedzałem ich o tym co się stanie za co dostałem dwa bany na Plus Forum . Pisanie o problemach jakie napotykają użytkownicy w Plusie to nie jest żadne psioczenie, dziwnym trafem to w tej chwili największa grupa spośród klientów internetu mobilnego w Polsce, która ma problemy. To pokłosie braku inwestycji w sieć operatora przez ostatnie lata.
 #1060370  autor: iphoneski
 27 gru 2018, 16:40
muchakk pisze:
27 gru 2018, 15:29
Idz to T-mobile albo Orange gdzie masz VoLTE voWIFI o który tutaj wszyscy się tak burzą. Spróbuj normalnie korzystać z telefonu z włączonymi tymi usługami, a może przekonasz się dlaczego jeszcze nie ma tego w PLUSie.
Korzystam z tych usług w Play i mimo to nie rozumiem dlaczego nie ma ich jeszcze w Plusie. O ile VOLTE to bardziej bajer i można bez niego żyć to wifi calling akurat jest usługą bardzo praktyczną gdy masz słaby zasięg albo w podróżach poza UE. No i w sumie można powiedzieć, że kiedyś tego nie było i ludzie jakoś żyli, ale telefonów komórkowych i kolorowej telewizji też kiedyś nie było i ludzie jakoś funkcjonowali bez tych zbędnych elementów.
  • Strona 331 z 374
  • 1
  • 329
  • 330
  • 331
  • 332
  • 333
  • 374
  • 1
  • 329
  • 330
  • 331
  • 332
  • 333
  • 374