DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 50 z 54
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 54

 #762134  autor: armator11
 11 lis 2014, 13:37
Witajcie.

Czy roaming z T-Mobile oznacza dostęp do KAŻDEGO nadajnika różowych? Pytam bo ostatnio kilka razy z powodu braku zasięgu macierzystego logowało mnie do T 3G - zasięg full ale informacja "tylko alarmowe". Po chwili łączyło do innego nadajnika T z zasięgiem szczątkowym 2G ale już z pełnym dostępem. Czy jest to powód do reklamacji?

 #762138  autor: cyanoone
 11 lis 2014, 13:55
armator11, jako klient P4 masz dostęp do 2G i 3G T mobile. Jeśli nie działa to pisz reklamacje lub przełącz się na Plusa, od niedawna wpuszcza do Aero2.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #781829  autor: marcinek243
 01 lut 2015, 23:49
Chyba ostatnio coś grzebali w konfiguracji. U mnie telefon siedzi już tylko kilka minut w roamingu po wejściu w zasięg macierzysty a nie godzine jak kiedyś.
 #785539  autor: Benjamin Linus
 18 lut 2015, 17:13
dziś kolejny raz miałem logowanie na kilka chwil do LTE w TM.

Wiem, że u góry widać tylko 1 kropkę/kreskę, ale program z którego jest screen wyprzedza o kilka sek. info na górnej belce iphona.

Obrazek

po około 5sek. wskoczyło mi LTE z Play.

szkoda że nie udało mi się złapać : PLAY (T-Mobile) LTE. fajnie to wyglądało.
 #785553  autor: Spacedust
 18 lut 2015, 18:09
@Benjamin - jest to normalne - telefon wbija się na obcą sieć LTE na parę sekund po przełączeniu przełącznika Włącz LTE dzięki temu czasem mogę skanować obce sieci LTE nie posiadając normalnie do nich wstępu.

W taki sam sposób można się logować do Orange czy do MobyLandu (Plusa).

Niestety nie oznacza to jeszcze uruchomienia roamingu. Jeśli się pojawi natomiast PLAY (T-Mobile) LTE to wtedy daj znać ;)
 #785564  autor: Benjamin Linus
 18 lut 2015, 18:54
no to o tym napisałem.

byłem w roam TM i wrzuciło mnie do LTE,

napisałem o tym w ost. zdaniu, było na telefonie, ale jak zrobiłem screena to zostało tylko tak jak widać na zdjęciu.

jechałem z włączoną apką i tyle zdążyłem zrobić
 #785571  autor: Spacedust
 18 lut 2015, 19:09
Jeśli jest włączone LTE to telefon co jakiś czas będzie próbował się logować nawet do obcych sieci LTE. Fajnie byłoby kiedyś tak ustawić telefon, aby siedział na UMTS900, a do UMTS2100 nie miał wstępu, więc musiałby wrócić do UMTS900 ;)
 #791787  autor: pbbablin
 21 mar 2015, 10:05
Pisałem kilka reklamacji co do zasięgu w Play na roamingu innych sieci i nie wiele załatwiłem. Wiadomo często głosowe uciekają od macierzystej a internetowej trzymają. Przy okazji się dowiedziałem ze nr internetowe stopniowo odblokowywane i mogą się logować do wszystkich technologi w T-Mobile. A głosowe do wszystkich operatorów LTE.
 #791810  autor: Sig
 21 mar 2015, 14:22
pbbablin pisze:Pisałem kilka reklamacji co do zasięgu w Play na roamingu innych sieci i nie wiele załatwiłem. Wiadomo często głosowe uciekają od macierzystej a internetowej trzymają. Przy okazji się dowiedziałem ze nr internetowe stopniowo odblokowywane i mogą się logować do wszystkich technologi w T-Mobile. A głosowe do wszystkich operatorów LTE.
Dowiedziałeś się, czy _sprawdziłeś_? Bo wiesz, nie takie rzeczy można usłyszeć od konsultanta Play...
Jakoś trudno jest mi uwierzyć, żeby T-Mobile wpuszczało do roamingu krajowego LTE klientów Play, gdy (chyba nadal) swoich klientów wpuszcza tylko w taryfach JUMP...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #791811  autor: pbbablin
 21 mar 2015, 14:34
Sam się zdziwilem jak gościu mi to mówił byl z działu technicznego. Jednej sprawy nie byl pewien pytal się innego działu. Wiec mozna mu tu wierzyć. Juz nie ma LTE bezpłatnego wiec by mieli z czego innym siecia płacić. Na gsm.biz.pl już mowili ze nie którzy mogli korzystac z LTE T-Mobile.
 #791813  autor: mi80
 21 mar 2015, 14:39
pbbablin pisze:Wiec mozna mu tu wierzyć. Juz nie ma LTE bezpłatnego wiec by mieli z czego innym siecia płacić.
Naucz się najpierw polskiego, a potem idź między ludzi.
 #791842  autor: pbbablin
 21 mar 2015, 17:39
T-Mobile mają umowę z P4 na wszystkie technologię w tym na LTE. Zdziwiło mnie ze niby też LTE u innych operatorów. W T-Mobile to jak nardzie się przekonałem ze mają ograniczenia na LTE w taryfach na kartę frii a jeśli już to małe pakiety. I to właśnie po zmianie na JUMP. Do testów zasięgowych się nie nadaję.
 #791870  autor: Sig
 22 mar 2015, 07:02
pbbablin pisze:Sam się zdziwilem jak gościu mi to mówił byl z działu technicznego. Jednej sprawy nie byl pewien pytal się innego działu. Wiec mozna mu tu wierzyć. Juz nie ma LTE bezpłatnego wiec by mieli z czego innym siecia płacić. Na gsm.biz.pl już mowili ze nie którzy mogli korzystac z LTE T-Mobile.
No to fajnie, choć nie jest to odpowiedź na moje pytanie :-). O planach doskonale wiem, pytałem tylko, czy sprawdzałeś, no, ale na tamtym portalu z reguły są pewne informacje. Ogólnopolskiego wpuszczenia na roaming oferty internetowej jednak bym się nie spodziewał. Głosowa (dla internetu w LTE, bo VoLTE przecież nie ma) - jak najbardziej. Chyba, chyba, że o wszystkim zadecyduje aukcja i to kto tę sieć będzie budować. Może być np. rozstrzygnięcie - dwa podmioty, Orange z T-Mobile, Plus z Play i wtedy ogólnopolskie LTE bym widział. Może.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #791953  autor: bed
 22 mar 2015, 17:29
Nie ma i wcale nie jest powiedziane, że będzie zaraz mieć, pomimo testów. Chociaż nie uruchomienie VoLTE w ciągu powiedzmy roku byłoby strzałem w stopę, biorąc pod uwagę L800 które ruszy w najbliższych tygodniach.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #791960  autor: p2225
 22 mar 2015, 18:04
bed pisze:Chociaż nie uruchomienie VoLTE w ciągu powiedzmy roku byłoby strzałem w stopę, biorąc pod uwagę L800 które ruszy w najbliższych tygodniach.
Znikoma ilość połączeń VoLTE. Nawet teraz ciężko zestawić połączenie z HD Voice na 3G. Telefonów z VoLTE jest nadal bardzo mało, a licencja za VoLTE również sporo kosztuje.
Co innego gdyby to było między operatorami, a tak to sporo przepłacą.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #791961  autor: pbbablin
 22 mar 2015, 18:12
Już sprawdziłem na swoich kilku numerach przez router Huawei E5377s. Jak sprawdzałem swoje karty głosowe były wszystkie sieci i technologie w nawiasie było napisane dostępne jak się próbowałem logować do LTE był błąd. Na karcie internetowej było wszystko zabronione. Jak rozmawiałem z konsultantem o LTE i sprawdzał moje konto to na kilku nr odblokował Orange. A co do LTE to mówił ze nie mam odblokowanego bo to moze tylko sieć i robi to stopniowo. Możliwe ze już w swoim dziale technicznym miał do czynienia z odblokowanym w roamingu. Mówił jak by miał pojecie. Inaczej było jak dzwoniłem do T-Mobile i się pytałem gdzie uruchomiono tą technologie w mojej okolicy. Babka za bardzo nie mogła znaleźć. A jak się pytałem o Play to mówiła ze do ich nadajników to ma dostęp tylko Orange i T-Mobile we wszystkich technologiach. Moze inni też sprawdzą?
 #802179  autor: Ziendal
 18 maja 2015, 11:29
A ja mam nietypowe pytanie.
Jak dotąd siedziałem w T-Mobile więc telefon gdy transmisja była włączona,ale akurat nic nie robiłem schodził z hspa+ do czystego 3g.
W virgin na zasięgu Playa schodzi co najwyżej do Hspa.
Jak myślicie ma to wpływ na baterie? Teraz nie mogę porównać bo zmieniłem telefon.
  • Strona 50 z 54
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 54
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 54