DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 1158
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1158

 #552719  autor: horas
 08 maja 2012, 08:42
alkonauta pisze:Nie ma czegos takiego jak zasieg Networks. Kazda z sieci zachowuje SWOJE czestotliwosci.
dokładnie tak, ale korzystają z JEDNEGO BTS'a/NodeB
co można na mapce dokładnie i ładnie pokazać :wink:

 #554542  autor: INTRO
 16 maja 2012, 18:55
Swoją drogą ciekaw jestem czy poznamy i kiedy poznamy które stacje będą współdzielone a które będą zlikwidowane w ramach dublujących się stacji, przeglądam co miesiąc wykazy UKE, ale jakoś nie zauważyłem zbyt dużego przybycia pozwoleń dla Orange i T-Mobile. Narazie znany jest harmonogram wdrażania networks w Polsce i na samym końcu sieć networks będzie budowana w dawnym koszalińskim.

 #554553  autor: Mordrag
 16 maja 2012, 19:25
Harmonogram rozbudowy NetWorks! przewiduje iż w maju północny-wschód będzie pokryty UMTS900. Z tego co mi wiadomo to jakiś szokujących postępów nie widać nie wspominając już o pozwoleniach-braku ich uzyskania. Stacje nie wyrosną tak jak grzyby po deszczu, ani się nie zmodernizują.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #554617  autor: ja.michal
 17 maja 2012, 03:04
Nie musi pozwoleń na przez zmianę stacji przybywać. Piszę o 2100MHz. Skoro jakaś jest likwidowana i zwyczajnie stawiana w lokalizacji niedaleko to UKE może tylko zmienić stare pozwolenie, a nie koniecznie wydawać nowe.
Z tego co widzę w aktualnym wykazie UKE to tylko 78 pozycji (łącznie Orange i T-Mobile) ma informacje, że pozwolenie zmienione.

 #554666  autor: INTRO
 17 maja 2012, 12:38
Stacje mają być wspólne ale częstotliwości ma każdy operator mieć oddzielne, więc jeżel w wykazie UKE jest czynna stacja Orange i jest na niej planowane uruchomienie wspólnego zasięgu networks, no to obok pozwolenia, które jest już wydane dla Orange powinno się pojawić pozwolenie dla T-Mobile.

 #555564  autor: horas
 21 maja 2012, 09:47
widzę, że temat przyschnął 8)
czy ktoś uświadczył już możności korzystania z NETWORKS! ??
mieli wystartować w II kwartale br. m.in. w Świnoujściu ...

 #555570  autor: Mordrag
 21 maja 2012, 10:31
Prędkość minimalnie większa od UMTS900 Playa natomiast w Play niższy ping. Rewelacji nie ma. Nie wspominając już o ślimaczym tępie rozwoju.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #555573  autor: Kryniczanin
 21 maja 2012, 10:46
Jakość głosowa na poziomie play U900 więc wysokim - dużo wyższym niż Aero 2.

Ale pamiętajmy że Networks nie jest obciążone więc to może fałszować wyniki.

 #555576  autor: horas
 21 maja 2012, 10:51
w jakich okolicach sprawdzaliście Networks! ??

 #555778  autor: Kryniczanin
 21 maja 2012, 22:43
Nowy Sącz całe miasto, część drogi Nowy Sącz - Krynica, Stary Sącz stacja PKP.

[ Dodano: 2012-05-22, 09:01 ]
Od wczoraj rozpoczęła się rozbudowa Networks w Nowym Sączu i potrwa około 2 tygodnie.

http://www.sadeczanin.info/gospodarka/t ... 7s4Z8VckaY

 #555985  autor: INTRO
 22 maja 2012, 19:29
"Proces modernizacji naszej sieci w ramach każdego z klastrów może potrwać do trzech tygodni. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem, na tyle, na ile będzie to możliwe, prace będą prowadzone w nocy i godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do PTC zostanie wyłączona na nie dłużej niż trzy godziny. Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci.” Czyli wszystko jasne, tak jak myślałem nie da się zmodernizować sieci bez braku dostępu do usług, na całe szczęśćie prace będą prowadzone w godzinach nocnych. Budowa Networks rusza a PTC już chce swoje stacje sprzedawać.

http://www.telepolis.pl/news.php?id=25233

Widać że Orange i T-Mobile mają już zaplanowaną całą modernizacje sieci i wiadomo które stacje będą współdzielone, a które nie, ciekawe kiedy my się dowiemy, które stacje wejdą do networks, a które nie, uważam że skoro networks buduje taką sieć to powinien wziąć pod uwagę opinie abonanetów o zasięgu, bo wiadomo że sieć będzie oparta na dotychczasowych lokalizacjach, Plus wymyślił dobrą aplikację nadajniki w której to my abonenci wskazujemy miejsca w których operator może poprawić zasięg, tym bardziej networks powinien klientom takie coś umożliwić, skoro ma to być najdoskonalsza sieć to niech będzie ona budowana razem z abonentami, których uwagi będą bardziej cenniejsze niż planowanie techników którzy siedzą za biurkiem a nie w miejscu gdzie nie ma zasięgu- w ocenie technika pracującego w networks zasięg stacji oddalonej o 8 km powinien być w tym, miejscu, a w rzeczywistości zasięgu nie ma, wystarczy spojrzeć na mapki zasięgu chociażby T-Mobile, według tej mapki zasięg w mojej miejscowości powinien być bez problemu, tymczasem nawet na zewnątrz budynków ciężko złapać 2 kreski na 7 kresek zasięgu, a telefon non stop przelogowuje się do różnych stacji, bo nie ma jednego silnego sygnału, a w środku budynków to już w ogóle, przy oknie jescze coś złapię. Także skoro ma być idelna sieć niech będzie oparta o uwagi abonentów.

 #555993  autor: Mordrag
 22 maja 2012, 19:44
INTRO, jestem sceptycznie nastawiony na rozwój NetWorks! Na konferencji mówili, że w maju 2012 roku NetWorks! obejmie kawałek północnego wschodu i północnego zachodu. Jak na razie brak jakiegokolwiek postępu.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #555999  autor: alkonauta
 22 maja 2012, 20:05
Ja tez jestem sceptycznie nastawiony do Networks. Uwazam ze to typowe pijarowe bicie piany z najwyzsza jakoscia uslug a chodzi tylko i wylacznie o ciecie kosztow.

 #556019  autor: Mordrag
 22 maja 2012, 21:38
Jak z podziałem częstotliwości ? Orange kilka kanałów na rzecz UMTS900 T-Mobile tak samo i przykładowo Orange będzie mógł korzystać tylko i wyłącznie ze swoich częstotliwości ? (co spowoduje jeszcze większe zapychanie się GSM900 w Orange, które i tak ledwo dyszy) Czy będą współdzielone między sobą ?

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #556022  autor: ezaq
 22 maja 2012, 21:51
Było wiele razy. Wspólny ma być tylko UMTS900 (tutaj szczegółowe wyliczenia, który z operatorów ile przeznaczy kanałów GSM na ten cel - na podstawie odpalonych stacji w Nowym Sączu). Pozostałe częstotliwości każdy z operatorów będzie wykorzystywał jedynie na własny użytek.

 #556025  autor: Edmund
 22 maja 2012, 22:03
Najbardziej opłacalne byłoby przeprowadzenie przez UKE refarmingu częstotliwości 900MHz i 1800MHz (głównie mi chodzi o W3), ale to najlepiej po przeprowadzonym przetargu na 1800. Wówczas to operatorom naprawdę byłoby łatwiej wprowadzać nowe technologie na jednym ciągłym bloku częstotliwości. O czymś takim było słychać ze 3 lata temu.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #556035  autor: Mordrag
 22 maja 2012, 22:54
Edmund, przydałby się obecnie grupa Solorza ma 29.6 mhz których na pewno nie wykorzystuje w pełni dla pasma 1800 mhz, a Orange i T-Mobile skromne 9.6 mhz, Play nie ma nic. Polkomtel zostanie wykluczony z przetargu ?

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #556040  autor: ezaq
 22 maja 2012, 23:08
Mordrag pisze:grupa Solorza ma 29.6 mhz których na pewno nie wykorzystuje w pełni dla pasma 1800 mhz
Z tego co kojarzę, to 20 MHz jest wykorzystywane przez LTE, a pozostałe 9,6 MHz (czyli tyle ile mają także pozostali operatorzy) to GSM1800, więc raczej nic się nie marnuje.

 #556045  autor: Mordrag
 22 maja 2012, 23:19
ezaq, czyli całe pasmo 20 mhz mają tylko dla LTE ?

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #556063  autor: ezaq
 22 maja 2012, 23:47
Mordrag, dokładnie. Na początku używano 10 MHz, ale aby osiągnąć prędkość pobierania na poziomie 100 Mb/s (teoretycznie) trzeba mieć do dyspozycji 20 MHz. Szerokość pasma dla LTE1800 Cyfrowego Polsatu została zwiększona 13 czerwca ubiegłego roku.

LTE Cyfrowego Polsatu przyspiesza do 100 Mb/s

Ale odbiegliśmy trochę od głównego tematu wątku ;-)
  • Strona 2 z 1158
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1158
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1158