DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 1158
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1158

 #551307  autor: DanielR
 01 maja 2012, 09:47
ezaq pisze:Pożaru się nie planuje, ale przewiduje
Owszem "coś" zawsze da się przewidzieć, ale jak choćby widać po tym przykładzie i ramiarze problemu w holenderskiej sieci, wszystkiego i tak nie da się przewidzieć i wszystkiemu zapobiec.

 #551321  autor: Ruben
 01 maja 2012, 10:53
Jak to mawiał klasyk "oczywistą oczywistością jest", że przy tak wielkim projekcie jakim jest Networks! nie da się uniknąć niedogodności i trudności. Jeżeli ktoś uważa, że jest to możliwe i zależy wyłącznie od pracowników i organizacji pracy, to znaczy, że nigdy nie pracował na dużej budowie. To jest jak poligon i przy tak dużym zadaniu na pewno pojawi się coś nie przewidzianego z czym będą musieli zmierzyć się technicy. Może nieprzewidzianie zawieźć sprzęt, elektronika itp. na które to rzeczy technicy mają mały wpływ.
Mimo wszystko uważam, że dokładają wiele starań żeby zrobić to najsprawniej jak tylko można więc nie zarzucałbym pochopnie jak niektórzy "olewczego" podejścia do tematu.
Wiadomo, że operatorzy robią to z myślą o oszczędnościach ale mam nadzieję, że nie pogorszą nam zasięgu :-)

Podany został wcześniej przykład przerwania światłowodu. Nie wiem, czy usuwał ktoś z Was np. awarię na światłowodzie? Niby prosta sprawa a czasem może się przeciągać. Łatwo jest krytykować, bo tak najwygodniej i wysiłku to nie kosztuje :-)

 #551324  autor: Kaczy
 01 maja 2012, 11:06
Ruben pisze: Podany został wcześniej przykład przerwania światłowodu. Nie wiem, czy usuwał ktoś z Was np. awarię na światłowodzie? Niby prosta sprawa a czasem może się przeciągać. Łatwo jest krytykować, bo tak najwygodniej i wysiłku to nie kosztuje
Prosta sprawa? :) Minimum 2-3 godziny jak wszystko jest ok i kabel ma mało włókien.

...::: Made for loneliness :::...

 #551326  autor: Ruben
 01 maja 2012, 11:12
Kaczy, tak napisałem, bo większość tak to postrzega a przecież dochodzi dojazd, zlokalizowanie, odkopanie i dopiero spawanie. Trafimy na 72J, to mamy "trochę" roboty :wink:

 #551330  autor: Kryniczanin
 01 maja 2012, 11:39
Nie należy zapominać że bardzo często technicy sieci uważają że wszystko jest ok dopiero jak im jakiś abonent szczegółowo i technicznie opiszę problem wiedzą jak się zabrać za coś bo "u nich jest wszystko ok". Miałem taką sprawę dopiero po kilku zgłoszeniach i pismach po tygodniu naprawili stację oczywiście przez tydzień u nich było wszystko ok ale w końcu przyznali się.

 #552358  autor: Mordrag
 06 maja 2012, 23:01
NetWorks z sygnałem -100 dBm 5 km od Node B
Obrazek
Prędkość
Obrazek

Jest nieźle, ale pewnie dlatego, że nie jest zapchany. Postawili kilkanaście nadajników i kolejnych nie widać. Konkurencja ma znacznie lepsze pokrycie na UMTS900. Play ze swoim 2 mb/s UMTSem900 jest wystarczający (pokrycie oraz prędkość)

[ Dodano: 2012-05-06, 23:20 ]
Play UMTS900 przy -98 dBm
Obrazek
Może i prędkością nie dorównuje NetWorks! ale dzięki mniejszemu opóźnieniu strony wczytują się znacznie szybciej.
Obrazek

No cóż. NetWorks! trochę za późno wzięło się do roboty (rok w plecy) Ciężko im będzie dorównać do Aero2 czy nawet Play na UMTS900.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #552537  autor: zajadacz
 07 maja 2012, 16:42
agaak pisze: Co do samego U9oo nie spodziewajcie się na nim 6-10Mb/s, nie po to jest to. To typowe pojemnościowe pasmo, będzie prędkość przycinana do powiedzmy 1Mb/s, ale szybkością (ping) strona się wczyta.
Chyba pokryciowe a nie pojemnościowe. Pojemnościowe to jest U2100, gdzie każdy operator ma po trzy nośne 5 Mhz. U900 w wykonaniu PTK i PTC operator ma mieć po pół nośnej.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #552695  autor: Jan.
 08 maja 2012, 02:10
agaak pisze:Może się okazać iż U9oo wiele dobrego przyniesie, rozumiem wyłączanie trybu U21oo, jakość, stabilność i zasięg tego jest dyskusyjny w budynkach.
Mam nadzieje że na taki pomysł nie wpadną. Nie od dzisiaj wiadomo że wyższe częstotliwości i większa gęstość komórek (btsów) to o wiele lepsze rozwiązanie dla miast niż postawienie mniejszej liczby nadajników na niższej częstotliwości które potem nie będą się wyrabiać.
U900 jest super poza miastami, a miastach niech będzie ale jako wsparcie dla U2100 gdy to nie będzie mogło się przebić przez jakiś mur :D

 #552709  autor: horas
 08 maja 2012, 08:17
a propos budowy wspólnej sieci przez Networks!
czy dysponuje ktoś z Was listą/mapką odpalonych/planowanych BTS/NodeB w Polsce ??
zawsze korzystam z tej mapki http://btsearch.pl/index.php
być może właściciel w/w strony umieści na swojej mapce nadajniki Networks! ??

 #552715  autor: alkonauta
 08 maja 2012, 08:27
Nie ma czegos takiego jak zasieg Networks. Kazda z sieci zachowuje SWOJE czestotliwosci.

 #552719  autor: horas
 08 maja 2012, 08:42
alkonauta pisze:Nie ma czegos takiego jak zasieg Networks. Kazda z sieci zachowuje SWOJE czestotliwosci.
dokładnie tak, ale korzystają z JEDNEGO BTS'a/NodeB
co można na mapce dokładnie i ładnie pokazać :wink:

 #554542  autor: INTRO
 16 maja 2012, 18:55
Swoją drogą ciekaw jestem czy poznamy i kiedy poznamy które stacje będą współdzielone a które będą zlikwidowane w ramach dublujących się stacji, przeglądam co miesiąc wykazy UKE, ale jakoś nie zauważyłem zbyt dużego przybycia pozwoleń dla Orange i T-Mobile. Narazie znany jest harmonogram wdrażania networks w Polsce i na samym końcu sieć networks będzie budowana w dawnym koszalińskim.

 #554553  autor: Mordrag
 16 maja 2012, 19:25
Harmonogram rozbudowy NetWorks! przewiduje iż w maju północny-wschód będzie pokryty UMTS900. Z tego co mi wiadomo to jakiś szokujących postępów nie widać nie wspominając już o pozwoleniach-braku ich uzyskania. Stacje nie wyrosną tak jak grzyby po deszczu, ani się nie zmodernizują.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #554617  autor: ja.michal
 17 maja 2012, 03:04
Nie musi pozwoleń na przez zmianę stacji przybywać. Piszę o 2100MHz. Skoro jakaś jest likwidowana i zwyczajnie stawiana w lokalizacji niedaleko to UKE może tylko zmienić stare pozwolenie, a nie koniecznie wydawać nowe.
Z tego co widzę w aktualnym wykazie UKE to tylko 78 pozycji (łącznie Orange i T-Mobile) ma informacje, że pozwolenie zmienione.

 #554666  autor: INTRO
 17 maja 2012, 12:38
Stacje mają być wspólne ale częstotliwości ma każdy operator mieć oddzielne, więc jeżel w wykazie UKE jest czynna stacja Orange i jest na niej planowane uruchomienie wspólnego zasięgu networks, no to obok pozwolenia, które jest już wydane dla Orange powinno się pojawić pozwolenie dla T-Mobile.

 #555564  autor: horas
 21 maja 2012, 09:47
widzę, że temat przyschnął 8)
czy ktoś uświadczył już możności korzystania z NETWORKS! ??
mieli wystartować w II kwartale br. m.in. w Świnoujściu ...

 #555570  autor: Mordrag
 21 maja 2012, 10:31
Prędkość minimalnie większa od UMTS900 Playa natomiast w Play niższy ping. Rewelacji nie ma. Nie wspominając już o ślimaczym tępie rozwoju.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #555573  autor: Kryniczanin
 21 maja 2012, 10:46
Jakość głosowa na poziomie play U900 więc wysokim - dużo wyższym niż Aero 2.

Ale pamiętajmy że Networks nie jest obciążone więc to może fałszować wyniki.

 #555576  autor: horas
 21 maja 2012, 10:51
w jakich okolicach sprawdzaliście Networks! ??

 #555778  autor: Kryniczanin
 21 maja 2012, 22:43
Nowy Sącz całe miasto, część drogi Nowy Sącz - Krynica, Stary Sącz stacja PKP.

[ Dodano: 2012-05-22, 09:01 ]
Od wczoraj rozpoczęła się rozbudowa Networks w Nowym Sączu i potrwa około 2 tygodnie.

http://www.sadeczanin.info/gospodarka/t ... 7s4Z8VckaY
  • Strona 2 z 1158
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1158
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1158