DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 6 z 24
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24

 #487962  autor: Spacedust
 09 lip 2011, 16:21
joxar1 pisze:U mnie to wygląda tak:

http://www.youtube.com/watch?v=qYnsz0_7 ... r_embedded

Telefon po zalogowaniu się (jednak sieć go "nie wpuszcza") czym prędzej ucieka do PLAY, a przy ponownych poszukiwaniach brakuje Orange (czasem tylko GSM, czasem GSM i 3G) na liście operatorów.
U mnie też się loguje do Orange jako SOS po chwili znów jest wyszukiwanie sieci i po chwili znów Orange SOS.

 #487973  autor: remi89
 09 lip 2011, 17:18
Z tego wywiadu wynika że krajowy roaming z Orange działa na cały kraj (obejrzyj od 5:30), nie tylko w okolicach Przemyśla. Zaś na telepolis jest info że tylko regionalnie, ponieważ zostały im zaktualizowane karty SIM. To w końcu komu tu wierzyć Rzecznikowi czy serwisowi?

P@weŁ

 #487974  autor: joxar1
 09 lip 2011, 17:20
Użytkownikom. Jak widać, roaming jest dla tych, którzy byli w tamtych stronach oraz dla kolegi z Poznania :P

 #487976  autor: remi89
 09 lip 2011, 17:28
Dziwny ten Play, po co gadają głupoty. Mi niestety nie będzie dane być w okolicach Przemyśla, ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.

P@weŁ

 #487989  autor: rogmaniek
 09 lip 2011, 18:41
remi89 pisze:ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.
Niestety, ale mi nadal nie udaje się zalogować do sieci Centertela. Chociaż coś tam musieli zmienić/skonfigurować, bo najdłużej próbuje się zalogować do Orange. Gdy wybieram sieć PTC lub Aero2, to telefon bardzo szybko wyrzuca komunikat: "brak dostępu". A w przypadku Centka, w/w komunikat, pojawia się dopiero po kilku sekundach.

POZdrawiam*

[ Dodano: 2011-07-09, 18:46 ]
Tylko uściślę, że oczywiście do sieci Polkomtela, Nokia 6220 classic, loguje się szybko i za pierwszym razem :smt047

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #488011  autor: mkowalski
 09 lip 2011, 20:02
remi89 pisze:Z tego wywiadu wynika że krajowy roaming z Orange działa na cały kraj (obejrzyj od 5:30), nie tylko w okolicach Przemyśla. Zaś na telepolis jest info że tylko regionalnie, ponieważ zostały im zaktualizowane karty SIM. To w końcu komu tu wierzyć Rzecznikowi czy serwisowi?
remi89 pisze:Dziwny ten Play, po co gadają głupoty. Mi niestety nie będzie dane być w okolicach Przemyśla, ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.
Nie, Play nie "gada głupot"! Mają rację, że roaming Orange działa na terenie całego kraju.

Sprawa wygląda tak, że część kart dostała aktualizację dającą im dostęp do sieci Orange na terenie całego kraju. Z tym, że aktualizację przesłano do kart "wschodnich" - nie wiadomo jednak w jaki sposób je wybrano. Jeśli jednak nasza karta dostała dostęp do Orange, to będzie działać w tej sieci na terenie całego kraju.

 #488046  autor: Spacedust
 09 lip 2011, 23:01
mkowalski pisze:
remi89 pisze:Z tego wywiadu wynika że krajowy roaming z Orange działa na cały kraj (obejrzyj od 5:30), nie tylko w okolicach Przemyśla. Zaś na telepolis jest info że tylko regionalnie, ponieważ zostały im zaktualizowane karty SIM. To w końcu komu tu wierzyć Rzecznikowi czy serwisowi?
remi89 pisze:Dziwny ten Play, po co gadają głupoty. Mi niestety nie będzie dane być w okolicach Przemyśla, ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.
Nie, Play nie "gada głupot"! Mają rację, że roaming Orange działa na terenie całego kraju.

Sprawa wygląda tak, że część kart dostała aktualizację dającą im dostęp do sieci Orange na terenie całego kraju. Z tym, że aktualizację przesłano do kart "wschodnich" - nie wiadomo jednak w jaki sposób je wybrano. Jeśli jednak nasza karta dostała dostęp do Orange, to będzie działać w tej sieci na terenie całego kraju.
No to pozostaje czekać aż roaming będzie ogólnokrajowy.

 #488050  autor: maciek764
 09 lip 2011, 23:14
Nie będzie.

 #488056  autor: mkowalski
 09 lip 2011, 23:24
Uściślijmy - roaming z Orange jest ogólnokrajowy (działa na terenie całego kraju), ale nie jest ogólnodostępny (działa tylko dla wybranej grupy klientów).

 #488090  autor: Claudec
 10 lip 2011, 10:05
mkowalski, nie trudź się, jak ludzie nie potrafili zrozumieć czytając newsa na telepolis, to twoje słowa również będą zbyt ciężkie do zrozumienia :P

 #488178  autor: horas
 10 lip 2011, 18:39
witam,
w piątek zgłosiłem na Play24 prośbę o aktualizację moich dwóch kart SIM bym mógł korzystać z roamingu w sieci Centertel'a.
Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź...okarze się czy tzw. roaming ogólnokrajowy jest faktycznie ogólnokrajowy ;)
Prośbę swoją umotywowałem słabym zasięgiem sieci macierzystej i jeszcze słabszym zasięgiem Plusa w mojej okolicy.

 #488230  autor: rmpogorzelski
 10 lip 2011, 22:34
Podejrzewam że będzie sukces jeśli będą wiedzieli o co chodzi.

 #488231  autor: maciek764
 10 lip 2011, 22:41
Też tak sądzę. Oni tam nawet nie wiedzą jak okres wypowiedzenia policzyć, a Wy ich w taki techniczny wir wciągacie :-D

 #488275  autor: horas
 11 lip 2011, 08:05
maciek764 pisze:Też tak sądzę. Oni tam nawet nie wiedzą jak okres wypowiedzenia policzyć, a Wy ich w taki techniczny wir wciągacie :-D
pożyjemy zobaczymy :lol:
myślę, że dziś dostanę odpowiedź i się nią z Wami podzielę 8)

 #488317  autor: rogmaniek
 11 lip 2011, 11:39
horas pisze:w piątek zgłosiłem na Play24 prośbę o aktualizację moich dwóch kart SIM bym mógł korzystać z roamingu w sieci Centertel'a.
Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź...
horas pisze:myślę, że dziś dostanę odpowiedź i się nią z Wami podzielę
Sam jestem ciekawy, czy się zgodzą :smt047 Oby, bo sam bym o to poprosił. Fajnie jest wiedzieć, że w razie braku zasięgu P4, czy niedogodnościach z roaming'iem Polkomtela, jest też dostępna sieć Centertela.

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #488348  autor: horas
 11 lip 2011, 13:25
no i dostałem odpowiedź.....muszę zdiagnozować problem sam...
tzn. wypełnić arkusz gdzie wystąpił problem (szczegółowy opis) i odesłać do Play'a
i wtedy technicy sprawdzą mój "problem" i zdecydują czy należy mi się roaming w Centku czy nie :x
roaming ogólnokrajowy ale nie dla każdego :evil:

 #488351  autor: rogmaniek
 11 lip 2011, 13:38
horas pisze:tzn. wypełnić arkusz gdzie wystąpił problem (szczegółowy opis) i odesłać do Play'a
No tak. To im wypełnij szczegółowo ten szablon. I dokładnie opisz, żeby zrozumieli, o co Ci chodzi :smt112
horas pisze:roaming ogólnokrajowy ale nie dla każdego
Też mi się to nie podoba. Skoro inni, będąc w Przemyślu, mogą już korzystać, w całej Polsce, z zasięgu także PTK Centertel. Może jednak "pozwolą", Twojej karcie SIM, na logowanie się do sieci Orange :-D

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #488355  autor: horas
 11 lip 2011, 13:44
rogmaniek pisze:No tak. To im wypełnij szczegółowo ten szablon. I dokładnie opisz, żeby zrozumieli, o co Ci chodzi
i tak też zrobię 8)
rogmaniek pisze:Też mi się to nie podoba. Skoro inni, będąc w Przemyślu, mogą już korzystać, w całej Polsce, z zasięgu także PTK Centertel. Może jednak "pozwolą", Twojej karcie SIM, na logowanie się do sieci Orange :-D
dokładnie tak jak mówisz...myślę, że jakby więcej takich jak "MY" zasypało Play24 zgłoszeniami o aktualizację swoich SIM'ów i wpuszczenie ich do sieci PTK to może odniosłoby to jakiś wymierny skutek
dlaczego większa część Polski nie może korzystać z ogólnokrajowego roamingu z Centertelem ??!!? :evil:

 #488357  autor: rogmaniek
 11 lip 2011, 13:50
horas pisze:dokładnie tak jak mówisz...myślę, że jakby więcej takich jak "MY" zasypało Play24 zgłoszeniami o aktualizację swoich SIM'ów i wpuszczenie ich do sieci PTK to może odniosłoby to jakiś wymierny skutek
Też myślę napisać, do Nich, zgłoszenie w tej kwestii. Tylko muszę użyć innych argumentów, niż Ty. Praktycznie cały czas jestem w POZnaniu*. Ale mogę zwrócić uwagę P4, że nie każdy Klient jest równo traktowany, pod względem dostępu do sieci, w roaming'u krajowym. Bo jeśli ktoś był, choćby w Przemyślu, to już ma zasięg sieci Orange, w całej Polsce. Powtórzę się, ale to, wg mnie, nie jest fair.

POZdrawiam*

[ Dodano: 2011-07-11, 14:20 ]
Dodam, że wysłałem zgłoszenie. Pewnie, mimo odpowiedzi na kilka pytań, wyślą mi szablon do wypełnienia. Ważne, żeby zmienili ustawienia, aby moja karta SIM, też miała możliwość zalogowania się do sieci PTK Centertel :smt112 To czekam na odpowiedź z P4.

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #488373  autor: pakierhakierxd
 11 lip 2011, 14:52
Też bym chciał mieć taką możliwość choć zasięg plusa i playa mam lepszy od orange w domu, dlaczego osoby które są w przemyśle mogą mieć zasięg orange w całej Polsce a nie tylko tam to nie sprawiedliwe.

Pozdrawiam :)
  • Strona 6 z 24
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 24