DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #53295  autor: Jasiek
 11 lut 2006, 21:39
Jak zmierzyć prędkość internetu GPRS i czy nie przerywa połączeń,albo czy przełącza się pomiędzy BTS-ami.Może ktos z kolegów,który sie zna na tym może to jakos mi wytłumaczyć.GPRS w Idei mam od maja.Karta PCMCIA jest w kompie stacjonarnym,bo kupiłem adapter na PCI.Wszystko nibby chodzi,ale niekóre strony otwieraja sie bardzo powoli.Np.strony pekao24 nie można wogóle otworzyc i trzeba próbowac kilka razy.Szanowny ORANGE nie ma nawet ulgowej infolinii,gdzie mozna zgłaszać reklamacje tylko dzwonic trzeba na numer komórkowy a tam... opcji do cholery,później muzyczka a na końcu połączenie z konsultanatem :twisted: .DZIADOSTWO!!!!Jak złożyłem reklamację to miałem dostac odpowiedź po 3 dniach a dzis mija 8 i nkt nie dzwonił! Sam zadzowniłem,to facet powiedział,że sprawdzili i że u mnie nie było żadnych zakłóceń.Ech... szkoda pisać o żabojadach i ich dojeniu Polaków!Może ktos napisze jak sensownie sprawdzić czy nie przerywa połączen i jaki jest transfer.Pozdrawiam,

 #53299  autor: Kaczy
 11 lut 2006, 21:42
Prędkość chwilową można zmierzyć tu.


Poza tym program NetLimiter ma możliwość pokazywania prędkości, oraz np. program firewall Sygate Personal Firewall.

To takie chałupnicze metody sprawdzania, ale na pewno istnieją jakieś specjalne programy do testowania i sprawdzania prędkości połączenia.

...::: Made for loneliness :::...
 #53637  autor: D@rio
 12 lut 2006, 20:41
Jasiek pisze:Jak zmierzyć prędkość internetu GPRS i czy nie przerywa połączeń,albo czy przełącza się pomiędzy BTS-ami.Może ktos z kolegów,który sie zna na tym może to jakos mi wytłumaczyć.GPRS w Idei mam od maja.Karta PCMCIA jest w kompie stacjonarnym,bo kupiłem adapter na PCI.Wszystko nibby chodzi,ale niekóre strony otwieraja sie bardzo powoli.Np.strony pekao24 nie można wogóle otworzyc i trzeba próbowac kilka razy.Szanowny ORANGE nie ma nawet ulgowej infolinii,gdzie mozna zgłaszać reklamacje tylko dzwonic trzeba na numer komórkowy a tam... opcji do cholery,później muzyczka a na końcu połączenie z konsultanatem :twisted: .DZIADOSTWO!!!!Jak złożyłem reklamację to miałem dostac odpowiedź po 3 dniach a dzis mija 8 i nkt nie dzwonił! Sam zadzowniłem,to facet powiedział,że sprawdzili i że u mnie nie było żadnych zakłóceń.Ech... szkoda pisać o żabojadach i ich dojeniu Polaków!Może ktos napisze jak sensownie sprawdzić czy nie przerywa połączen i jaki jest transfer.Pozdrawiam,
Prędkość połączenia:
www.twojeip.wp.pl
www.numion.com
www.dsl.cz

BTS'y: wymagany zaimpletowany NetMonitor w telefonie.

Przerywanie połączeń:
cieżko to zmierzyć. To poprostu widać. Ale możesz sprawdzić jego "jakość" na zasadzie PING'a.