DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 13 z 23
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23

 #392970  autor: Techwin
 13 mar 2010, 18:37
Generalnie zawsze mam ustawiony w K800i ręczny wybór Plusa, kilka dni temu zmieniłem na wybór automatyczny i do dzisiaj było ok, niestety po wejściu do pewnej kawiarni (Kraków) po paru minutach zerkając na wyświetlacz zauważyłem "brak dostępu" i pełny sygnał Plusa, pomogło dopiero ponowne ręczne wybranie Plusa. Tak więc idealnie nie jest w tej kwestii w Playu. Zaznaczam że dotyczy to u mnie wyłącznie pasma GSM bo 3G mam wyłączone.

 #392992  autor: zik
 13 mar 2010, 21:03
No właśnie o to chodzi. Zasięgu Play nie ma, jest zasięg Plusa ale... telefon nie wiadomo dlaczego nie może zalogować się do Plusa. Nie wiem czyja to wina czy Playa któremu zależy na tym aby telefon jak najpóźniej się do Plusa zalogował bo wcześniej może pojawi się jakaś jedna kreseczka zasięgu macierzystego, czy też Plusa który z jakichś powodów utrudnia logowanie w swojej sieci kart sim Playa. W każdym razie jak mamy wybór automatyczny i wyjeżdżamy z miasta to jest bardzo duża szansa że pomiędzy większymi miastami nie będziemy mieć żadnego zasięgu - ani Playa którego nie ma ani Plusa który jest ale telefon się tam nie może zalogować. Bardzo proste rozwiązanie to ustawioenie na sztywno Plusa - ale czy tak być powinno?
Play4You zróbcie jakieś testy, wyjedźcie z kilkoma różnymi komórkami z ustawionym trybem automatycznym poza Warszawę i sprawdźcie jak działa przelogowywanie do Plusa i ile czasu to telefonowi zajmuje

 #393027  autor: prezeswk
 14 mar 2010, 04:27
zik pisze:No właśnie o to chodzi. Zasięgu Play nie ma, jest zasięg Plusa ale... telefon nie wiadomo dlaczego nie może zalogować się do Plusa. Nie wiem czyja to wina czy Playa któremu zależy na tym aby telefon jak najpóźniej się do Plusa zalogował bo wcześniej może pojawi się jakaś jedna kreseczka zasięgu macierzystego, czy też Plusa który z jakichś powodów utrudnia logowanie w swojej sieci kart sim Playa.
W interesie Plusa jest wpuszczać klientów Playa, bo Play im za to płaci. W interesie Playa jest właśnie nieautoryzowanie swoich simek jeśli "idą" poprzez sieć Plusa. Stwierdzenie Play4you2 o drobnych ustawienia mających na celu preferowanie naszej sieci jak dla mnie wszystko wyjaśnia. W Poznaniu także mam kłopoty z ręcznym ustawieniem Plusa (załapuje dopiero za którymś razem), chociaż na szczęście sieć Playa na 3G działa poprawnie, więc nie ma potrzeby siedzieć na Plusie.

 #393170  autor: byrrt
 15 mar 2010, 08:15
Pierdziele - wybrałem na sztywno ręcznie plusa i wsio mi ryba.. Wkurza mnie ten Play a jeszcze ok 22 miesięcy cyrograf :roll:

 #393219  autor: aree1987
 15 mar 2010, 13:07
byrrt pisze:Pierdziele - wybrałem na sztywno ręcznie plusa i wsio mi ryba.. Wkurza mnie ten Play a jeszcze ok 22 miesięcy cyrograf :roll:
To się ciesz.. U mnie jak wybiorę ręcznie Plusa to i tak telefon przechodzi sam na zasięg Play :shock:

 #393240  autor: byrrt
 15 mar 2010, 14:41
Nie wiem co masz za telefon ale nie sądzę żeby nie dało się ustawić na sztywno sieci.. Nie masz opcji przełączenia trybu wyszukiwania sieci (automatyczny/ręczny)? Bo jak tego nie zmienię to faktycznie zmienić sieć mogę ale tylko na "tę" chwilę a potem telefon robi jak uważa.. Ustawie na ręczne to jak nie znajdzie sieci którą mu wymuszam pyta czy nie podłączyć do innej ale sam nie próbuje..

 #393242  autor: Pijo
 15 mar 2010, 14:46
aree1987 pisze:ę ciesz.. U mnie jak wybiorę ręcznie Plusa to i tak telefon przechodzi sam na zasięg Play :shock:
Przecież już dostałeś informacje ze nietrzymanie Plusa to problem twojej Motoroli . Zmien telefon i tyle.

 #393298  autor: aree1987
 15 mar 2010, 17:26
Pijo pisze:
aree1987 pisze:ę ciesz.. U mnie jak wybiorę ręcznie Plusa to i tak telefon przechodzi sam na zasięg Play :shock:
Przecież już dostałeś informacje ze nietrzymanie Plusa to problem twojej Motoroli . Zmien telefon i tyle.
A co Ty możesz wiedzieć pisałem, że wcześniej było ok.. Co jakiś czas wyrzuca z Plusa także moich znajomych, co wcześniej nie miało miejsca.

 #393438  autor: jacek kowal
 16 mar 2010, 11:37
play4you2 pisze:. Owszem, są poczynione drobne ustawienia mające na celu preferowanie naszej sieci
O, a można wiedzieć jakie? Dotyczą nadajników czy telefonów w plajowej ofercie?

 #393453  autor: poziom
 16 mar 2010, 12:46
We Wrocławiu też wywala z plusa. Wczoraj przełączyłem się na +sa, bo gsm p4 w godzinach szczytu to jakaś padaczka, teraz patrzę i telefon (nokia 1650, najnowszy soft 6.00) wrócił do domu.

 #393461  autor: krzysiekn
 16 mar 2010, 13:52
Winą jest wprowadzenie Stanu Darmowego.
Play ogranicza dostęp do Plusa, żeby mieć jak najmniejszą stratę finansową z tej usługi przy użyciu roamingu.

U mnie wszystko było OK, ale przez chwilkę. Teraz oba numery, zarówno prepaid jak i postpaid mają ograniczony dostęp do Plusa. Logowanie ręczne dochodzi do skutku dopiero po 5-6 próbie. Lokalizacja Kraków

 #393474  autor: Andrzej24
 16 mar 2010, 14:33
Ja opiszę jak to jest u mnie. Okolice Nowego Sącza. Jak telefon leży przez dłuższy czas to przy próbie przelogowania do Plusa za pierwszym razem nie działa. Dopiero za drugim razem ręczne przelogowanie działa. Przy przelogowaniu do Playa i ponownym przelogowaniu do Plusa działa za pierwszym razem. Problem się znowu pojawia jak telefon dłużej leży. Jaki czas to nie wiem. Czy to jest normalne? Raczej nie. Wygląda na to, że system usypia i trzeba go obudzić. Po jakim czasie znowu usypia to nie wiem. Niech się tym Play zajmie bo to wszystko wyjaśnia, czemu jednym działa a innym nie.

 #393482  autor: metpablo
 16 mar 2010, 15:04
U mnie na szczęście od czasu zgłoszenia problemu wraz z numerem do Play4you2 (16 lutego) problem zupełnie ustąpił. Telefon w trybie auto kiedy zgubi Playa ładnie przełącza się na Plusa. W trybie ręcznym wybór Plusa jest akceptowany za pierwszym razem. Wszystko na 2G w Warszawie.

Nowe Włochy w Warszawie - nie pogadasz na 2G Playa.

 #393522  autor: KamaZ
 16 mar 2010, 17:07
metpablo pisze:U mnie na szczęście od czasu zgłoszenia problemu wraz z numerem do Play4you2 (16 lutego) problem zupełnie ustąpił. Telefon w trybie auto kiedy zgubi Playa ładnie przełącza się na Plusa. W trybie ręcznym wybór Plusa jest akceptowany za pierwszym razem..
Na moim numerze sytuacja wygląda podobnie dzięki pomocy play4you2. Za to na numerze, który leżał 2 miesiące nieużywany zanim przełączy się na Plusa i nie wyświetla Brak dostępu do sieci trzeba próbować parę razy. Cóż nie pozostaje nic innego jak ustawienie Plusa ręcznie.

 #393554  autor: kowcio
 16 mar 2010, 19:20
U mnie w Poznaniu ładnie działa- bez poblemu wchodzi do Plusa, ale to też zalezne jest od telefonu. I muszę pochwalić Play za to, że telefon siedzi w jednym nadajniku będąc w domu, a nie lata jak opętany (tak jak w Erze u mnie to wygląda).
Jakość rozmów też w Play 3G jest rewelacyjna, w 2G zmienna ale jest ok. No i nie miałem problemów z telefonem w 3G, ani razu. Od kilku dni używam Play bardzo intensywnie i chyba podmienię tego całego Plusa na Pleja.

 #393557  autor: invadersmustdie
 16 mar 2010, 19:52
kowcio pisze:Jakość rozmów też w Play 3G jest rewelacyjna, w 2G zmienna ale jest ok. No i nie miałem problemów z telefonem w 3G, ani razu. Od kilku dni używam Play bardzo intensywnie i chyba podmienię tego całego Plusa na Pleja.
Ja mam ustawione na sztywno 3G Play i muszę się z Tobą zgodzić: jakość super, nigdy nie miałem problemów z siecią, nawet o północy w Sylwestra zero problemów. To całe siedzenie w Plusie, które tu każdy opisuje jako problem na wszelkie bolączki do mnie kompletnie nie przemawia. A już wcale nie rozumiem ludzi z większych miast mających pretensje, że nie mogą się zalogować do Plusa. Jak macie dostęp do zasięgu Play, to po co logować się do Plusa?

 #393590  autor: radar77
 16 mar 2010, 20:58
invadersmustdie pisze:
kowcio pisze:Jakość rozmów też w Play 3G jest rewelacyjna, w 2G zmienna ale jest ok. No i nie miałem problemów z telefonem w 3G, ani razu. Od kilku dni używam Play bardzo intensywnie i chyba podmienię tego całego Plusa na Pleja.
Ja mam ustawione na sztywno 3G Play i muszę się z Tobą zgodzić: jakość super, nigdy nie miałem problemów z siecią, nawet o północy w Sylwestra zero problemów. To całe siedzenie w Plusie, które tu każdy opisuje jako problem na wszelkie bolączki do mnie kompletnie nie przemawia. A już wcale nie rozumiem ludzi z większych miast mających pretensje, że nie mogą się zalogować do Plusa. Jak macie dostęp do zasięgu Play, to po co logować się do Plusa?

Po to, że mam zasięg na poziomie 2 kresek i do tego handovery są źle skonfigurowane. Tak więc jak zacznę rozmowę w jednym pokoju to nie mogę przemieścić się do drugiego i odwrotnie.
Zgłaszałem problemy, ale poprawili tylko czesciowo. Handover dojdzie do skutku, przy dużej różnicy w sygnale. Tyle tylko, że w obu pokojach mam go na poziomie -95dBm. Jak stwierdził dział techniczny, to w tym roku nie planują rozbudowy o pasmo GSM dwóch najbliższych stacji nodeB. Pozostaje zatem korzystanie z 3G, z którym nie ma problemu lub z roamingu z przypadku telefonów z GSM. A to tylko osiedle 80tyś. luda w Łodzi. Dziwne podejście moim zdaniem. Chociaż nie.. Orange od 3 lat nie może uruchomić też UMTSu na 2 z 4 stacji. Pozwolenie z UKE jest od dawna. Anteny nowe też, a sygnału niet.

--
pozdrawiam
radar77

 #393629  autor: dr184
 16 mar 2010, 22:07
Faktycznie jakość rozmów na 3G jest znaczenie lepsza. W jednym kącie pokoju telefon loguje się do 3,5G Play i żadnych szumów, na 2G takowe występują. Stan darmowy daje możliwość testów:P
Co do tematu:
Nowy starter play (aktywowany niecały miesiąc temu) przelogowuje się do plusa zwykle od razu. Chociaż kilka razy zdarzyło mi się, że trwało to do 1 minuty. Ręczny wybór plusa bez problemu.
Telefon Nokia 5800.
Ciekawe czy to zależy właśnie od tego, jak stara jest karta sim? Od telefonu?
Bo z tego co czytam, to nawet nie od nadajnika, bo na jednym telefony potrafią się logować i nie logować do plusa...

 #393687  autor: kerim36
 17 mar 2010, 07:23
invadersmustdie pisze:A już wcale nie rozumiem ludzi z większych miast mających pretensje, że nie mogą się zalogować do Plusa. Jak macie dostęp do zasięgu Play, to po co logować się do Plusa?
poniewaz po ichniejszej "optymalizacji sieci" zeby pogadac musze sterczec przy oknie, a na plusie moge spokojnie przemieszczac sie po domu - i ot cala tajemnica recznego ustawienia plusa

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #393719  autor: rogmaniek
 17 mar 2010, 11:41
Jeszcze co do jakości połączeń na 3G: Też muszę przyznać, że zawsze jest wzorcowa. Na 2G nie przeprowadzam raczej rozmów, ale po ostatnich testach, bynajmniej w Poznaniu, nie mogę narzekać. Zasięg 3G P4 w Poznaniu, na niektórych osiedlach jest lepszy, niż Polkomtela. Cóż, gdyby operator Minusa wybudował i odpalił "papierowe" Node'y i BTS''y, to by inaczej "wyglądało".

Jeśli chodzi jeszcze o E-GSM P4, to trochę się obawiam, w końcu bez pasma GSM/DCS 1800Mhz'ów oraz z ilością tylko 25 kanałów ich 2G pewnie będzie i jest przeciążone w tzw. godzinach szczytu. Na szczęście tego nie odczuwam mając do dyspozycji zasięg 3G.

Jednak coś z tą konfiguracją sieci nie jest wzorcowo. Było już o tym pisane, ale i w Poznaniu są miejsca, gdzie nawet przy tzw. maksymalnym zasięgu 3G, na poziomie ok. 80dBm, telefon zamiast zalogować się do innego NodeB, nawet gdyby zasięg nie był "maksymalny" "rzuca się" na 2G :roll: Zazwyczaj jednak jest tak, że przy mniejszym zasięgu 3G telefon i tak jest zalogowany do NodeB. Co ciekawe w mojej rodzinnej miejscowości nawet przy bardzo słabym zasięgu 3G, gdy jest taki, to telefon wraca z BTS'a do NodeB :-D

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!
  • Strona 13 z 23
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23