DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1167807  autor: mirekK
 10 mar 2024, 20:15
Potrzebuję zablokować "na odległość, bo nie mam fizycznego dostępu do urządzenia" połączenia wychodzące poza Polskę.
Właściciel niestety wylądował w szpitalu i nie ma z nim kontaktu :( korzystając z tej okazji współlokator (starsza niezbyt ogarnięta elektronicznie, ale inteligentna osoba spoza rodziny) zaczęła używać tego tel do dzwonienia.
Martwią nad ewentualne koszty połączeńza granicę, bo na pewno był jakiś pakiet bezpłatnych minut, ale nie nolimit.
Nie jestem do końca pewien, ale to raczej abonament Orange.

Macie jakieś pomysły ?
Myślałem o zainstalowaniu na swoim urządzenia apki Orange lub prościej zalogowaniu się do konta online, ale nie wiem jaka jest procedura ?
W play można łatwo dodać nr, wystarczy podanie pinu, który przychodzi na urządzenie, z którym coś robimy. I to raczej mogłoby się udać.
Wszystkie dane osobowe posiadam, gdyż to najbliższa rodzina.
 #1167809  autor: babciagienia1p
 10 mar 2024, 21:15
@mirekK
Rejestracja i pierwsze logowanie do www Mój Orange przy użyciu SMS-a weryfikacyjnego, następnie podanie e-maila i hasła, którymi będziesz mógł logować się do konta już bez weryfikacji.
Zakładam, że przy abonamencie nie będzie trzeba podawać numeru usługi (jest na fakturze).
Chyba jeszcze jest jeden krok z jednorazową weryfikacją, żeby mieć dostęp do bilingów oraz opisu wszystkich usług (nawet archiwalnych!!!) z danymi, w Orange, dla konkretnego numeru PESEL. Czasami pokazują nawet jeszcze z TP S.A.

--------------Edycja_1---------------
Logowanie www i procedura rejestracji są w prawym górnym rogu strony https://orange.pl ("zaloguj").
--------------Edycja_2---------------
Po założeniu konta na e-mail będziesz mógł kontaktować się, z BOK-iem przez czat, jako właściciel numeru bez jakiejkolwiek weryfikacji. Wystarczy, że wejdziesz na czat z konta numeru, w którego sprawie chcesz działać.