DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1161806  autor: Ramzesiok
 19 gru 2023, 00:45
Hejka! Nie mam pojęcia czy wstrzeliłem się w dobry dział. Borykam się od dłuższego czasu z dziwnymi telefonami z numeru nieznanego/prywatnego, a bardziej my. Od jakiegoś czasu wydzwania do mnie jak i do moich znajomych nieznany osobnik. Wygląda to bardzo dziwnie z uwagi na to, że rozprzestrzenia się to jak jakis wirus. W mojej grupce znajomych jest to już w sumie norma, że ten "ktoś" ciągle wydzwania. Zazwyczaj jest to cisza, ale zdarzaja się jakieś groźby. Ten ktoś wie o nas sporo, nie mam pojęcia skąd. Dzisiaj rozmawiałem ze swoją dziewczyną i po zakończeniu rozmowy dostała ona dwa telefony od numeru prywatnego, gdzie wcześniej nikt taki nie dzwonił. Zacząłem się zastanawiać, czy jest to możliwe że poprzez numer telefonu ktoś zdobywa kolejne numery, aby dzwonic do wlascicieli i ich straszyć? Nie potrafię sobię tego wytłumaczyć i nie nazwałbym to niegroźnymi żartami. Nigdy nie słyszałem o tego typu zagrywkach. Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki i pozbyciu się takowych połączeń. Dodam, że moja dziewczyna nie odebrała tego połączenia. Operator PLUS
 #1161812  autor: mariusz9a
 19 gru 2023, 08:53
Jeśli to groźby to miło byłoby w pierwszej kolejności odwiedzić komisariat policji i to zgłosić - jest to przestępstwo. U operatora może zablokować połączenia z ukrytych numerów. Sam telefon ma też cały wachlarz możliwości blokowania połączeń, np z numerów spoza książki kontaktów.
 #1161824  autor: IC_Current
 19 gru 2023, 12:48
@Ramzesiok
Po prostu któryś znajomy w grupie jest niechlujem technicznym i zainstalował albo dał uprawnienia do swojej książki telefonicznej i inne uprawnienia systemowe podejrzanej aplikacji. Być może też zalogował się kontem Google na "dziwnym" serwisie i nadał uprawnienia do odczytu informacji z konta.
Teraz ten ktoś przez niechluja w grupie ma dostęp do informacji o Waszych wszystkich znajomych.