DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1157588  autor: awgj
 18 wrz 2023, 14:00
Chcę kupić kilka dekoderów Telewizji Nowej Generacji do świetlic w internacie ośrodka dla dzieciaków, któremu pomagamy w sprawach okołokomputerowych.

Po pierwsze: czy wykorzystanie takich dekoderów może czymś im grozić? Czy nie narusza to jakiegoś punktu umowy końcowej lub ogólnych przepisów? To jednak publiczne odtwarzanie telewizji, więc nie chciałbym ich narazić na jakieś konsekwencje prawne. Wcześniej mieli tutaj chyba Canal+, ale poniszczyli anteny satelitarne i zasugerowałem im telewizję internetową.

Po drugie: wziąłem na siebie na kilka dni do testów taki dekoder, ale okazało się, że w czasie testów nie mogę na nim nic aktywować. A właśnie na tym mi najbardziej zależało - jak dokładnie PRAKTYCZNIE wygląda sam proces aktywacji np. pakietu Netflix czy powiedzmy Polsatu oraz zamawianie filmów z Wypożyczalni. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie czy jest nad tym jakakolwiek kontrola oraz możliwość ograniczenia tego systemu lub jego wyłączenia. Wiecie, ciekawe dzieciaki na pewno będą w tym szperały i nie chcę, by nabiły Ośrodkowi gigantyczny rachunek za wypożyczone filmy lub usługi.
Może ktoś opisać, jak wygląda taki proces zamawiania krok po kroku z własnego doświadczenia? Klikam na klawisz Zamów na filmie i co wtedy? Przychodzi na telefon podłączony do usługi telewizji jakiś SMS z kodem do aktywacji? A jak aktywuje się np. Netflix czy HBO? Potrzebuję założyć indywidualne konto dla tych usług dla każdego dekodera? Może ma ktoś film z takiego procesu (na YT jest film z prezentacji TNG, ale w tym temacie padają same ogóły).

Po trzecie: trafiłem na lekki chaos informacyjny w Playu. Ośrodek kupi w Play jeden numer telefoniczny telefon na abonament i około 6 dekoderów zarejestrowanych na niego (taki jest wstępny plan).
I teraz pod telefonem pomocy technicznej dowiedziałem się, że na abonament za KAŻDY z 6 dekoderów będę miał upust 20 zł, natomiast w punkcie sprzedaży powiedziano mi, że tylko na pierwszy z dekoderów będę miał ulgę (i docelowo mam kupić 6 różnych numerów). Jaka jest prawda?

Po czwarte: tutaj wchodzi też temat dekoder TNG vs multiroom. I teraz tak:
- multiroomów mogę mieć tylko 3 sztuki do jednego dekodera TNG,
- aktywacja jakiejś jednej usługi (np. Netflixa) na głównym dekoderze TNG, wymusza używanie go z automatu na pozostałych multiroomowych dekoderach (nawet nie wiem jak to licencja Netflixa ogarnie),
- co z aktywacją na dekoderach multiroomowych czegoś np. z Wypożyczalni - każdy ma swoje dostępy czy też "spływa" to z ustawień glównego
- jak w ogóle one się "widzą" między sobą i łączą w "zalezność" od głównego dekodera? Jest jakiś panel konfiguracyjny do zarządzania taką paczką?


Bardzo proszę Was o pomoc, wskazówki, sugestie, podpowiedzi i informacje w tych tematach.