DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1157368  autor: KC-KARLOS
 12 wrz 2023, 10:22
Apple Pay - niezawodny. Bez pinu i innych wynalazków poprzez FaceID. Nie jest net wymagany do zapłacenia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1157370  autor: Moonoon
 12 wrz 2023, 10:59
Korzystam na przemiennie HCE/BLIK i właściwie mam tylko jeden problem z autorskim HCE.
Nie działa płatność za zakup biletów we Wrocławskim MPK. Terminale zgłaszają błąd tokena.
Zbliżeniowy BLIK działa bez problemu.
Kontaktowałem się z bankiem ale nie pomogli w tej sprawie.

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1157373  autor: muddy
 12 wrz 2023, 12:09
Karlos20 pisze:
12 wrz 2023, 10:22
Apple Pay - niezawodny. Bez pinu i innych wynalazków poprzez FaceID. Nie jest net wymagany do zapłacenia.
Google Pay też nie wymaga PINu. Wystarczy odblokowanie telefonu (na jeden z wybranych sposobów). W momencie płacenia sieć nie jest potrzebna pod warunkiem, że na urządzeniu są pobrane wcześniej tokeny (dzieje się to w tle, automatycznie). Owszem, po kilkudziesięciu transakcjach bez połączenia sieciowego będzie problem z płatnością, bo tokenów zabraknie.
Inne implementacje HCE niż Goole Pay MOGĄ wymagać połączenia w momencie płacenia, gdyż token może być generowany tylko on-line w momencie płacenia. Nie wiem, jak wiele takich implementacji jest jeszcze w Polsce aktywnych.
W Apple Pay "element bezpieczny" nie jest wirtualny w sieci (jak w HCE), tylko na urządzeniu - zaleta pełnej kontroli nad sprzętem. To dlatego można wykonywać nieskończoną liczbę płatności offline.
Wcześniej, w świecie androida, "element bezpieczny" znajdował się na karcie SIM, co też pozwalałoby na płatności offline bez limitu (i chyba wczesna implementacja Android Pay to wspierała), lecz okazało się to "nieco" niepraktyczne z biznesowego punktu widzenia - wymagało współpracy banku i operatora komórkowego.

MM
 #1158984  autor: bogna22
 18 paź 2023, 22:15
testy :)
HCE logowanie do aplikacji - a że brak @ = brak płatności :D
Blik zbliżeniowy Santander - bez @ zadziałał
Google Pay - synchronizuje/odświeża w czasie rzeczywistym... kwestia jakości połączenia @. Telefon @, widział iż karta zablokowana w aplikacji banku po kilku sekundach. Telefon bez @, ale karta zablokowana przez WWW = terminal nie puścił, a GP info iż wyjaśnij z bankiem...
Wywołując aplikację GP, nawet po EDGE, zaktualizujesz potrzebne dane bankowe.

Tu chyba mamy przypadek iż telefon nie jest używany on-line, aplikacja GP jest wyłączana przez funkcję oszczędzania energii = brak synchronizacji?
Standardowo, po odblokowaniu biometrycznym, GP zaakceptował mi każda płatność na dowolną kwotę, obojętnie z/bez @. Przy 4/5 płatności, wykonywanej raz za razem (kupony :mrgreen: ) prośba o ponową biometrie.
 #1158990  autor: user14
 18 paź 2023, 23:09
Moonoon pisze:
12 wrz 2023, 09:53
Dowiedziałem się kumpel ma konto w PKO BP

Moja aplikacja też klika razy komunikowała, że wkrótce stracę możliwość płatności telefonem jak będę offline (dziwne, bo transmisji nie wyłączam). Dodatkowo co ileś transakcji zbliżeniowych żąda PIN-u mimo kwoty poniżej 100zł.
Sam mam konto w PKO BP i jest tam tak: jeśli ma ktoś ustawione źródło płatności NFC na aplikacje banku IKO to niestety nie zadziała ona bez Internetu. Ja płacąc nie raz w cukierni, która znajduje się w kompletnej dziurze jeśli chodzi o zasięg, gdy używałem jeszcze aplikacji IKO również miałem problemy, odrzucało co chwilę transakcje z powodu, że jestem offline, raz ekspedientka musiała wychodzić z terminalem na zewnątrz, abym mógł zapłacić. Teraz przypiąłem po prostu kartę z PKO BP do aplikacji Google Pay, zmieniłem żródło płatności NFC na Google Pay i wszystko działa bez Internetu. Płacę nawet z wyłączoną transmisją danych i WI-Fi. We wspomnianej cukierni już również problemów z płatnością nie ma. Płacimy wtedy jak zwykłą kartą i nie trzeba żadnych Internetów i zasięgów sieci. Przecież da się płacić opaską Mi Band, która również z siecią komórkową się nie łączy, a płacić się da nawet z wyłączonym Bluetooth. Po prostu lajką, którzy chcą płacić telefonem i nie wiedząc jak to zrobić pytają się ekspedientów w banku , którzy konfigurują im płatność po ich aplikacji IKO, a ona działa tylko przy połączeniu z Internetem. Wystarczy zmienić źródło płatności z IKO na Google Pay, przypiąć kartę i wszystko będzie śmigać Offline.

discord: qklon
 #1159161  autor: rsig
 21 paź 2023, 13:11
Przyporządkowanie NFC w telefonie to jedno, ale i w samym IKO też można wybrać czy płatności zbliżeniowe mają być realizowane przez kartę płatniczą czy przez Blika. Jeśli wybierzemy kartę to teoretycznie internet nie powinien być potrzebny.
 #1159217  autor: user14
 22 paź 2023, 15:34
rsig pisze:
21 paź 2023, 13:11
Przyporządkowanie NFC w telefonie to jedno, ale i w samym IKO też można wybrać czy płatności zbliżeniowe mają być realizowane przez kartę płatniczą czy przez Blika. Jeśli wybierzemy kartę to teoretycznie internet nie powinien być potrzebny.
Pewnie tak też by to zadziałało. Ja jak korzystałem z IKO do płatności zbliżeniowych miałem ustawione właśnie przez Blika i nie działało to niestety bez Internetu. Możliwe, że gdyby ustawić w IKO realizacje płatności zbliżeniowych przez kartę (bo taka opcja jest) to bardzo możliwe, że działałoby to bez Internetu - nie próbowałem tego, korzystam teraz z karty przypiętej do Google Pay, co działa bez Internetu.

Karta Revolut przypięta w Google Pay też działa bez Internetu, a więc pewnie każdy bank i każda karta zadziała w offline przez Google Pay. Podobnie w Mi Bandach z funkcją NFC, tam przecież nie ma dostępu do Internetu, a zarówno PKO BP jak i Revolut mi na opasce bez problemu działają.

discord: qklon