DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1156881  autor: Jan2747282
 02 wrz 2023, 23:26
Czesc,

Nie jestem w stanie polaczyc sie z siecia w USA (play na karte). Chodzi przede wszystkim o mozliwosc odbierania smsow. Przed wyjazdem w salonie zapewniono mnie, ze wszystko bedzie dzialac. Czy ktos bedzie w stanie podpowiedziec jak sie do tego zabrac?

Z gory dzieki!
 #1156898  autor: adrjannn
 03 wrz 2023, 11:17
Może to głupie, ale próbowałeś zgłosić problem Play'owi (np. przez chat w aplikacji) ?
 #1156901  autor: MariuszY
 03 wrz 2023, 11:26
Jan2747282 pisze:
02 wrz 2023, 23:26
Nie jestem w stanie polaczyc sie z siecia w USA (play na karte).
Czyli jak rozumiem telefon nie loguje się do operatora:
1. Play - jaka taryfa (bo nie w każdej masz roaming),
2. roaming - czy włączony,
3. model telefonu - czy obsługuje amerykańskie zakresy częstotliwości,
4. lokalizacja - czy w tym miejscu wśród dostępnych operatorów znajduje się partner roamingowy.
Czy ręczne wyszukiwanie sieci działa?
 #1156934  autor: rsig
 03 wrz 2023, 17:56
W opcjach roamingu przełącz z "krajowego" na "międzynarodowy"
 #1157030  autor: Ubinoob
 04 wrz 2023, 23:20
Może głupie, ale musisz mieć telefon z LTE. Nie ma GSM i UMTS, więc telefony bez LTE się nie zalogują. Dodatkowo, jak chcesz dzwonić to koniecznie telefon z VoLTE wspieranym w roamingu. Play ma S8HR z AT&T.
 #1157108  autor: bogna22
 06 wrz 2023, 13:08
Jak wyżej, upewnij się iż roaming w operatora i w ustawieniach poprawnie ustawiony czyli włączony.
Poszukaj względnie normalnego wifi, hotel/dom/knajpa, tam w US and A jest troszeczkę inaczej niż w EU. VoWiFi powinno Ci ogarnąć SMS jeśli ogarniało w PL...
Zwróć uwagę, iż po sieci komórkowej możesz mieć roaming @LTE, ale nie wspierane VoLte u danego dostawcy.
Ogólnie PL karta w tryb samolotowy i wifi... bo koszty zabójcze...
Podpytaj, czy uda Ci się ogarnąć na Ciebie/kogoś np. taki Mint Mobile $45, czy inny plan tylko data, będzie to taki drugi telefon dostawcą @ via WiFi dla PL komórki... Uważaj na blokady theteriongu - choć w tym temacie cywilizacja tam zawitała..
Stara sztuczka, ze starego telefonu LTE zrobić roaming wifi dla swojego w krajach "cywilizowanych", czytaj drogich :) Część droższych telefonów umie z drugiej karty udostępnić @ dla pierwszej, ale prościej na dwa urządzenia :)