DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1104736  autor: Michu
 13 paź 2020, 22:41
Hej,

Mam pytanie do użytkowników eSim w Orange na kartę w iPhone.
Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru do nich właśnie ze względu na taka opcję.
Przeczytałem jednak, że są małe problemy:
    1. Brak możliwości przekierowania połączenia np. na pocztę głosową w przypadku niedostępności
    2. Kiedy rozmawiamy na standardowym SIM, eSIM po prostu się wyłącza - brak połączenia oczekującego, brak powiadomienia o rozmowie, brak SMS o rozmowie
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?
 #1104737  autor: Karlos20
 13 paź 2020, 22:45
Michu: wyżej wymienione problemy występują, np. we Flexie, w przypadku gdy masz eSIMa + dodatkową kartę SIM, która współdzieli z eSIMem wszystkie komponenty ofertowe. Pytałem niedawno czy nadal ten problem występuje w wątku o Orange Flex (rozważam powrót do nich), tylko nie wiem, czy powrót zaplanować z użyciem fizycznej SIMki czy eSIM.
f0ku5 pisze:
07 paź 2020, 20:53
Niestety nic się nie zmieniło. Mało tego, doszły kolejne błędy z kategorii tych drobnych, ale masakrycznie denerwujących, jak na przykład brak powiadomień dla osoby dzwoniącej do użytkownika Flexa o tym, że osoba ta prowadzi akurat rozmowę. Przy włączonych połączeniach oczekujących ta osoba po prostu słyszy sygnał połączenia, zamiast komunikatu o trwającej rozmowie.
Mówię oczywiście o sytuacji, kiedy ktoś ma dodatkową kartę SIM. W konfiguracji z jednym SIM'em we Flexie wszystko działa super.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104776  autor: Michu
 14 paź 2020, 19:43
Karlos20 pisze:
13 paź 2020, 22:45
Michu: wyżej wymienione problemy występują, np. we Flexie, w przypadku gdy masz eSIMa + dodatkową kartę SIM, która współdzieli z eSIMem wszystkie komponenty ofertowe. Pytałem niedawno czy nadal ten problem występuje w wątku o Orange Flex (rozważam powrót do nich), tylko nie wiem, czy powrót zaplanować z użyciem fizycznej SIMki czy eSIM.
Jeśli dobrze zrozumialem opis na stronie Orange - to w przypadku ofert na kartę następuje wymiana karty SIM na eSIM co oznacza, że będzie funkcjonowała jedna... tak na chłopski rozum :) Czy w takim wypadku w/w problemy też występują?
 #1104786  autor: Karlos20
 14 paź 2020, 21:23
Przy posiadaniu jako jednej jedynej karty eSIM, nie powinno być problemów. W innym wypadku, zawsze można ją wymienić na kolejnego eSIMa, bądź ostatecznie na zwykłego, fizycznego SIMa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104823  autor: Michu
 15 paź 2020, 11:52
Karlos20 pisze:
14 paź 2020, 21:23
Przy posiadaniu jako jednej jedynej karty eSIM, nie powinno być problemów. W innym wypadku, zawsze można ją wymienić na kolejnego eSIMa, bądź ostatecznie na zwykłego, fizycznego SIMa.
Z fizycznym jest ten problem, że moj główny nr jest w PLAY, który ani myśli wprowadzić eSIM. Więc zostałbym z dwoma kartami fizycznymi a w iP jest miejsce tylko na 1x nano i 1x eSIM :)
 #1104834  autor: Spacedust
 15 paź 2020, 15:37
Ja dzisiaj w trakcie rozmowy przez PLAY próbowałem przeglądać Internet przez Orange Flex eSIM i nic z tego, ale telefon zapytał czy chce przełączyć transmisję danych na PLAY i wtedy ruszyło.

Mi się podoba ten eSIM, wszyscy operatorzy to powinni mieć no może poza Plusem. Wtedy można szybko przetestować różne sieci i wybrać dla siebie najlepszą. Szkoda, że Heyah 01 nie ma eSIM.
 #1104850  autor: kozien70
 15 paź 2020, 21:21
Spacedust pisze:
15 paź 2020, 15:37
Ja dzisiaj w trakcie rozmowy przez PLAY próbowałem przeglądać Internet przez Orange Flex eSIM i nic z tego, ale telefon zapytał czy chce przełączyć transmisję danych na PLAY i wtedy ruszyło.
Rodzaj karty (eSIM czy zwykła) nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu Twój telefon to dual sim dual standby, co oznacza, że gdy rozmawiasz z jednej karty to druga jest wyłączona.
 #1104853  autor: iphoneski
 15 paź 2020, 22:14
Spacedust pisze:
15 paź 2020, 15:37
Ja dzisiaj w trakcie rozmowy przez PLAY próbowałem przeglądać Internet przez Orange Flex eSIM i nic z tego, ale telefon zapytał czy chce przełączyć transmisję danych na PLAY i wtedy ruszyło.
Musisz w ustawieniach zaznaczyć przełączanie danych koń, wtedy automatycznie przejdziesz na karte Play podczas rozmowy.
 #1104880  autor: Michu
 16 paź 2020, 11:01
Spacedust pisze:
15 paź 2020, 15:37
Mi się podoba ten eSIM, wszyscy operatorzy to powinni mieć no może poza Plusem. Wtedy można szybko przetestować różne sieci i wybrać dla siebie najlepszą. Szkoda, że Heyah 01 nie ma eSIM.
IMHO Plus o ile to wprowadzi to na szarym końcu - z tego co słyszałem, on ogólnie nie lubi jabłek. Jak inni producenci pójdą w kierunku eSIM, wtedy coś się może zmienić :)

Co do możliwości testowania - masz racje, fajna sprawa - chociaż mogliby uprościć proces przenoszenia - np. brak konieczności podpisywania dokumentów, a jedynie poświadczenie za pomocą profilu zaufanego :) Wtedy można byłoby skakać po sieciach :)
T-mobile i eSIM - ja obstawiam, że w pierwszej kolejności pojawi się w nowym pre-paidzie TM a później w czerwonej łapie :)
 #1104882  autor: iphoneski
 16 paź 2020, 11:51
Michu pisze:
16 paź 2020, 11:01
Co do możliwości testowania - masz racje, fajna sprawa - chociaż mogliby uprościć proces przenoszenia - np. brak konieczności podpisywania dokumentów, a jedynie poświadczenie za pomocą profilu zaufanego :) Wtedy można byłoby skakać po sieciach :)

Z profilem byłoby pewnie więcej roboty, ale już np w Heyah 01 jest weryfikacja przez konto bankowe, podobnie działa to choćby w Lotto. A jak robiłem lokatę bez konta w jednym z banków wystarczyło zdjęcie dowodu i potem konsultant je weryfikował. Niestety u operatorów nadal trzeba iść do salonu, podpisać tonę papierów żeby się przenieść, o ile w ogóle pracownik nie spuści człowieka na drzewo twierdząc, że kart nie mają żeby wydać po przeniesieniu. No chyba, że abonament to wtedy spoko - z 15 kart się znajdzie.
T-mobile i eSIM - ja obstawiam, że w pierwszej kolejności pojawi się w nowym pre-paidzie TM a później w czerwonej łapie :)
Może tak być tym bardziej, że ta nowa karta stoi podobno na jakiejś nowej platformie, więc istnieje szansa, że po wprowadzeniu wszystko nie wybuchnie na wieki ;)
 #1104901  autor: matkis90
 16 paź 2020, 18:55
iphoneski pisze:
Niestety u operatorów nadal trzeba iść do salonu, podpisać tonę papierów żeby się przenieść, o ile w ogóle pracownik nie spuści człowieka na drzewo twierdząc, że kart nie mają żeby wydać po przeniesieniu.
Chlubnym wyjątkiem jest tutaj Orange. Nawet decydując się na fizyczną kartę SIM, przeniesienie do oferty na kartę można zrealizować przez kuriera DPD, składając jeden podpis.
 #1105207  autor: Michu
 19 paź 2020, 23:52
iphoneski pisze:


Chlubnym wyjątkiem jest tutaj Orange. Nawet decydując się na fizyczną kartę SIM, przeniesienie do oferty na kartę można zrealizować przez kuriera DPD, składając jeden podpis.
Tak moze jest. Skutek mam dzisiaj taki, że po przeniesieniu numeru do Orange najpierw był błąd SIM... po wizycie w 2 salonach (w Orange Smart - najwiekszym nie mogli wymienic, musialem jechac tam gdzie skladalem wniosek o przeniesienie numeru) ... numer dalej nie działa. Przy próbie połączenia dostaje komunikat ze numer nie jest zarejestrowany - a pracownicy twierdza ze jest. Próba zarejestrowania karty nie powiodła się. Złożyłem skarge i zalozyli ticketa tech... który po kilku godzinach zniknął... zadzwoniłem drugi raz i już dostałem na inny nr sms z nr zgłoszenia i std teksem o czasie rozpatrzenia :] super siec %$#@