DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 162 z 226
  • 1
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 226
 #1141408  autor: Mixiorek
 11 sty 2023, 10:48
Złapałem nową stację w warszawskim Wawrze. Wał Miedzeszyński, okolica Bronowskiej.
4903
1255223
55
L2600
1255230
62
L1800

Podejrzewam, że to może być słup na budynku:
WAR2409
Warszawa
Wał Miedzeszyński 438

Prośba do wtajemniczonych o potwierdzenie ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1141424  autor: Martino
 11 sty 2023, 14:48
Może bardziej zorientowani z Was w temacie będą wiedzieć. Miejscowość Srebrna Góra województwo dolnośląskie powiat ząbkowicki. Jakiś czas temu wleciało pozwolenie na ZBK3404 na szczycie twierdzy Srebrna Góra. Do tej pory na szczycie góry na terenie twierdzy znajduje się istniejący już od lat niski maszt, z którego sieje Polkomtel. Wydane na tą samą lokalizację pozwolenie dla Play sugeruje, że ich urządzenia miałyby zawisnąć na tej samej konstrukcji co Plus. Jednakże jak się okazuje co dowiedziałem się od kolegi, który mieszka w tej wsi i wraz z mieszkańcami czeka na tą stację Play, że Play chciało postawić tam swój własny wysoki maszt czemu sprzeciwił się wójt Srebrnej Góry Henryk Mróz. Jak twierdzi kolega sprawa zawisła w próżni od momentu jak wójt rozpoczął działania przeciwko inwestorowi jakim jest P4. Czy ktoś z Was ma informacje na jakim etapie jest sprawa i czy inwestycja zostanie podjęta ? Przecież mogliby dowiesić się do istniejącego masztu Plusa. Nie znam szczegółów jak to tam wygląda dlatego Was pytam.
 #1141425  autor: Moonoon
 11 sty 2023, 15:02
p. Mróz bardzo mocno blokuje od lat maszt w Stoszowicach to wiem na bank.
Była już chyba zmiana lokalizacji ale nadal potencjalna inwestycja uwiera p. wójta.

Czas chyba napisać jakąś petycję.

PS. Srebrna Góra na tę chwilę będzie podwieszka na maszcie Plusa. Nie mam wiedzy na jakim etapie są prace.

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1141438  autor: Martino
 11 sty 2023, 16:56
Moonoon pisze:
11 sty 2023, 15:02
Czas chyba napisać jakąś petycję.

PS. Srebrna Góra na tę chwilę będzie podwieszka na maszcie Plusa. Nie mam wiedzy na jakim etapie są prace.
Dzięki Ci bardzo za informację. Właśnie to chciałem uzyskać czy Play podwiesi się na daną chwilę do Plusa czy jednak usilnie trwa przy postawieniu własnego masztu.
Co do petycji chętnie się dołączę, a kolega to już na pewno wraz z mieszkańcami.
 #1141483  autor: mariusz9a
 12 sty 2023, 08:14
Martino pisze:Miejscowość Srebrna Góra województwo dolnośląskie powiat ząbkowicki. Jakiś czas temu wleciało pozwolenie na ZBK3404 na szczycie twierdzy Srebrna Góra. Do tej pory na szczycie góry na terenie twierdzy znajduje się istniejący już od lat niski maszt, z którego sieje Polkomtel. Wydane na tą samą lokalizację pozwolenie dla Play sugeruje, że ich urządzenia miałyby zawisnąć na tej samej konstrukcji co Plus. Jednakże jak się okazuje co dowiedziałem się od kolegi, który mieszka w tej wsi i wraz z mieszkańcami czeka na tą stację Play, że Play chciało postawić tam swój własny wysoki maszt czemu sprzeciwił się wójt Srebrnej Góry Henryk Mróz.
Jeśli faktycznie na/obok twierdzy, Play chciał postawić wysoki maszt, to akurat dobrze że go blokują. Nigdy nie byłem, nie jestem i zapewne nie będę przeciwnikiem budowy nadajników, ale litości - są pewne granice. Jak można wpaść na pomysł żeby tak "zeszpecić" obiekt historyczny? :-( Maszt Plusa przynajmniej nie koli w oczy i nawet powiedzmy że jest niewidoczny.
 #1141492  autor: mariusz9a
 12 sty 2023, 10:00
Chyba nie do końca zrozumiałeś co chciałem przekazać... A i ja może mało konkretnie to ująłem.
Nie wiem - dlatego zacytowałem post Martino a w nim:
Play chciało postawić tam swój własny wysoki maszt czemu sprzeciwił się wójt Srebrnej Góry Henryk Mróz
Czy tak było - nie wiem, dlatego stwierdziłem:
Jeśli faktycznie na/obok twierdzy, Play chciał postawić wysoki maszt, to akurat dobrze że go blokują.
I też nie chce mi się weryfikować czy chciał czy nie chciał, a ostatecznie dołączy do Plusa - zakładam że chciał skoro tak ktoś twierdzi. Ale nie to jest sednem - chodzi o sam pomysł - kto o zdrowych zmysłach chce robić taką inwestycję (olbrzymią wieżę) na obiekcie historycznym? O ile to prawda że faktycznie chce, ale tu jest to drugorzędne w stosunku do tego co chciałem przekazać.
Uważam że są jakieś granice - pewne "budynki" które stanowią jakieś tam dziedzictwo kulturowe, powinno się zostawić w spokoju. Tak samo nie jestem zadowolony np z anten Plusa na zamku Chojnik (mimo że nie są bardzo rzucające się w oczy) bo jest to według mnie dewastacja tego obiektu. W Srebrnej Górze byłoby podobnie - spoglądając w stronę twierdzy widzielibyśmy głównie wieżę telekomunikacyjną a nie twierdzę :-]
 #1141506  autor: Martino
 12 sty 2023, 13:39
Również twierdzę, że to byłby potężny idiotyzm ze strony P4 jeśli chcieli postawić tam na górze własny maszt. Informacje mam od kolegi mieszkającego w Srebrnej i szczerze mówiąc nie chciało mi się weryfikować czy to prawda, ale wszyscy doskonale wiemy, że Play jest zdolny do o wiele gorszych i szkodliwych krajobrazowo czynów.. częstokroć idą po trupach do celu nie podejmując zasadniczej analizy, patrząc tylko na własne korzyści finansowe bez konsultacji. To tylko moje zdanie. Koniec końców ostatecznie dowieszą się do Polkomtela i bardzo dobrze. Pytanie o pasma jakie się tam pojawią ilość sektorów i azymuty, jakbyście wiedzieli będę wdzięczny ☺️
 #1141627  autor: Mixiorek
 14 sty 2023, 09:57
bobix pisze:
13 sty 2023, 21:51
Czy jest jakaś szansa że w Jastarni przy wjeździe od strony lotniska coś zostanie postawione?

Powinno ale lotnisko stanowi pewnie problem. Tzn. idealne miejsce to teren stacji paliw, biedry itp. ale to jest idealnie na ścieżce podejścia.
To jest miejsce o którym pisze od lat. Był i jest tam problem. Wschodnia Jastarnia i camping Maszoperia to zasięgowy dramat.
kozien70 pisze:Jastarnia Wczasy - tam wszyscy operatorzy cienko stoją. Gdyby Play coś tam postawił, zakasowałby konkurencję. No i koniecznie coś w Helu w okolicy latarni.

I dowiesić do wieży na terenie rezydencji Prezydenta RP na Mierzei Helskiej. Są tam wszyscy poza Play.

Odnośnie Helu to dziś popełnię posta gdy znajdę czas i dogrzebię się do zdjęć. Potencjalnie powstało miejsce gdzie Play powinien wejść i jest to jedna szansa na milion bo nic innego pewnie nie będzie.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1141664  autor: Mixiorek
 14 sty 2023, 17:53
Jest sobie w lesie helskim wieża na dawnym schronie, która pełni rolę dostrzegalni p.poż:
https://goo.gl/maps/wreRZiRWrbTcpgr4A

W linku google widać jak wieża wyglądała kiedyś. Jest też już jedno nowe zdjęcie z listopada bo wieża doczekała się całkowitej wymiany. Co ciekawe nie znalazłem w GUNBie pozwolenie na budowę, przebudowę. Może coś pominąłem.

Tak wygląda ta wieża i tak ją widać z plaży:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moim zdaniem Play powinien podjąć próbę wejścia na ten obiekt tak by skierować sektory w stronę lądu. Ten obiekt lub prośba do Cellnex o latarnię morską. Idealnie byłoby wejść na oba ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1141677  autor: Moonoon
 14 sty 2023, 22:42
Jak byłem na Helu jakiś czas temu to też zwróciłem uwagę na ten obiekt (przed zmianą wieży) kibicujemy aby Play szybko ogarnął temat :D

Z mojego podwórka :

Psary TRZ3055 ul. Parkowa 73, nowa stacja na maszcie Plusa
3 sektory 3 CA - DZIAŁA

Dwie nowe stacje dachowe we Wrocławiu na razie działają tylko w 3G

Edit:
Oborniki Śląskie TRZ3022 dz. nr 3/1
Dość zaskakująca sytuacja, nowa stacja (3 sektory) która w/g moich przewidywań miała być podwieszką na maszcie Plusa. Tym czasem Play postawił kilkadziesiąt metrów obok własną wieżę. Po pierwszym pomiarze PEM.

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1141704  autor: Mixiorek
 15 sty 2023, 11:31
Wow.
Play po latach walki o własną wieżę między Białobrzegami a Radomiem (a właściwie Jedlanką) wzdłuż S7 w końcu coś odpalił. Nie jest to co prawda własna planowana wieża w miejscowości Gózd Stary ale wysoki obiekt Cellnexa (po Plusie) w Starych Żdżarach.
Zacny obiekt z antenami Play na 55m. Moce spoko także może ładnie siać. Co również może być na plus dla zasięgu to dedykowana antena pod L800 z mocą 5644W. No, brakuje tylko na tym paśmie tych 10MHz.
BLB4432
Stare Żdżary, dz. nr 492/2
http://beta.btsearch.pl/bts/details/76856/
https://si2pem.gov.pl/media/24/lab/1234 ... P4---W.pdf

Jestem ciekawy czy to wystarczy by zapewnić ciągłość dobrego zasięgu na S7 w kierunku Białobrzegów. Mam wątpliwości ale może miło się rozczaruję ze względu na wysokość obiektu i moc. Moim zdaniem optymalny byłby jeszcze jeden obiekt pomiędzy Starymi Żdżarami a Białobrzegami.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1141765  autor: Athantor
 15 sty 2023, 21:36
Nowy rok, nowy play.

:arrow: Olendy dz. nr 409/12, gm. Rudka, podlaskie, BIS4455, {poprzednio foto} — ✨ NOWOŚĆ ✨

▸ L1800+2100+800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek ObrazekObrazek

▸ G900
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Bodaczki dz. nr 23/1, gm. Boćki, podlaskie, BIS4445, {poprzednio foto} — ✨ NOWOŚĆ ✨

Nowa stacja i już klęka, a na dodatek, póki co w trybie econo.

▸ L800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
CID z nieczynnego U2100 z Konarzyc - LOM4461.

Obrazek ObrazekObrazek

▸ G900
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Hajnówka, ul. Szosa Kleszczelowska 35 - teren wysypiska ZZO PUK, gm. Hajnówka, podlaskie, HAJ3303, {poprzednio foto} — ✨ NOWOŚĆ ✨

Tym razem w trybie bieda-econo.

▸ L800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek ObrazekObrazek

▸ G900
BRAK?!



I jeszcze złapane zmiany TAC: 199 → 198

:arrow: BIS4420, Boćki, ul. Wojska Polskiego 54 - wieża kratowa Cellnex
Obrazek

:arrow: BIS4430, Brańsk, ul. Armii Krajowej 8 - wieża kratowa Cellnex
Obrazek

:arrow: BIS4440, Niemyje Nowe - gm. Rudka, własna wieża
Obrazek

:arrow: BIS4460, Łubin Kościelny - gm. Bielsk Podlaski, maszt własny
{nie ma screenshota, ale z otoczenia wnioskuję, że też po zmianie}

:arrow: BIS4490, Knorydy - gm. Bielsk Podlaski, własna wieża
Obrazek


Jak zawsze, wielka prośba o uzupełnienie bazy tymi nowościami. Dziękuję serdecznie z góry! :smt006

:-)
 #1141786  autor: Moonoon
 16 sty 2023, 00:55
Athantor pisze:
15 sty 2023, 21:36


:arrow: Bodaczki dz. nr 23/1, gm. Boćki, podlaskie, BIS4445, {poprzednio foto} — ✨ NOWOŚĆ ✨

Nowa stacja i już klęka, a na dodatek, póki co w trybie econo.


12Mb na L800 ...klęka ... gdy promieniu kilku km nie ma żadnej stacji konkurencji :roll:
a to "gów..." Play

PS. W Hajnówce to starczy GUL skoro leci 30 Mb w L800 :lol:

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
  • Strona 162 z 226
  • 1
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 226
  • 1
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • 226