DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 188 z 192
  • 1
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 192
 #1165607  autor: Moonoon
 07 lut 2024, 20:24
Znajomy ma intrygujący przypadek. Jakiś model OPPO i po włączeniu VoLTE telefon staje się nieużywalny zawiesza się i laguje :roll:

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1165633  autor: matias55
 08 lut 2024, 07:32
kszaq pisze:
07 lut 2024, 20:02
Z oranżadowych ciekawostek, w ofercie nju subskrypcja (prawdopodobnie tak samo jest we Flex) co prawda nadal nie działają SMSy po WiFi - przy wysyłaniu telefon zgłasza błąd 500 - ale za to bez problemu można wysłać MMS. Sprawdzone w trybie samolotowym i załączonym WiFi na Huawei P30.

Jest to o tyle ciekawe, że w regulaminie dla ofert abo/karta, wymienione jest wyłącznie odbieranie MMSów, ale nie wysyłanie.
Dzięki za info odnośnie P30
Dlatego mówię dziwne to jest. Na przykład Nokia 8 w Orange EVS też działa jednak, czyli MMS, SMS, kody USSD, WiFi Calling oraz wszystkie te funkcje w trybie samolotowym.
Stawiam, że Głomby blokują modele po swojej stronie albo coś.


Przy okazji spytam działa gdzieś EVS na P20 Lite?
 #1165887  autor: Martino
 11 lut 2024, 12:27
Ma ktoś z Was pomysł jak można w jakiś sposób oszukać/ominąć algorytm blokujący usługi IMS w Orange (abonament) mam Poco F2 Pro z polskiej dystrybucji, kupiony jako używany kilka miesięcy. Ma na pokładzie najnowsze MIUI i Androida 12. Niestety nie ma go na liście i rzeczywiście Orange blokuje na nim IMS. VoLTE działało dosłownie pół godzinki po włożeniu SIM i zostało zbanowane a VoWiFi nie załączało się wcale od początku mimo iż jest odblokowane i włączone w menu telefonu. Co najlepsze po włączeniu telefonu wyskoczył regulamin z adnotacją o wyrażeniu zgody na regulamin WiFi Calling Orange 😂 Mega zależy mi na tej słuchawce, bo ma historyczny już niestety patent czyli pełny ekran bez żadnych notchy wycięć czy dziur wstrętnych na kamerę przednią. Niestety na domiar złego na codzien przebywam w miejscu gdzie nie ma nawet zasięgu 3G wewnątrz a połączenia przez 2G to dramat jakościowy.
Jest ktoś z Was w stanie pomóc? Może jakiś custom rom na którym IMS będzie hulać? Słyszałem też coś o "podmianie modemu" w plikach konfiguracji qualcomma. Problem w tym, że jestem w tym dosyć zielony i nie wiem czy i jak można się do tego dostać.
P.S. włożyłem kartę T-Mobile i VoWiFi na niej też nie działa (po stronie sieci jest włączone bo jak włożę ją do Samsunga to hula) ale VoLTE działa tylko sypie błędami. Odrzuca połączenia i rozmowca słyszy że jestem niedostępny.
 #1165896  autor: matias55
 11 lut 2024, 14:49
Martino pisze:
11 lut 2024, 12:27
Ma ktoś z Was pomysł jak można w jakiś sposób oszukać/ominąć algorytm blokujący usługi IMS w Orange (abonament) mam Poco F2 Pro z polskiej dystrybucji, kupiony jako używany kilka miesięcy. Ma na pokładzie najnowsze MIUI i Androida 12. Niestety nie ma go na liście i rzeczywiście Orange blokuje na nim IMS. VoLTE działało dosłownie pół godzinki po włożeniu SIM i zostało zbanowane a VoWiFi nie załączało się wcale od początku mimo iż jest odblokowane i włączone w menu telefonu. Co najlepsze po włączeniu telefonu wyskoczył regulamin z adnotacją o wyrażeniu zgody na regulamin WiFi Calling Orange 😂 Mega zależy mi na tej słuchawce, bo ma historyczny już niestety patent czyli pełny ekran bez żadnych notchy wycięć czy dziur wstrętnych na kamerę przednią. Niestety na domiar złego na codzien przebywam w miejscu gdzie nie ma nawet zasięgu 3G wewnątrz a połączenia przez 2G to dramat jakościowy.
Jest ktoś z Was w stanie pomóc? Może jakiś custom rom na którym IMS będzie hulać? Słyszałem też coś o "podmianie modemu" w plikach konfiguracji qualcomma. Problem w tym, że jestem w tym dosyć zielony i nie wiem czy i jak można się do tego dostać.
P.S. włożyłem kartę T-Mobile i VoWiFi na niej też nie działa (po stronie sieci jest włączone bo jak włożę ją do Samsunga to hula) ale VoLTE działa tylko sypie błędami. Odrzuca połączenia i rozmowca słyszy że jestem niedostępny.
Powiem ci, że chyba jedynie zmiana IMEI o ile tylko na to patrzy mechanizm blokujący Orange.
 #1165902  autor: Remington
 11 lut 2024, 16:39
Niekoniecznie. Są różne interpretacje, pisałem o tym choćby tutaj:
viewtopic.php?p=1121387#p1121387
viewtopic.php?p=999392#p999392

Umiejscowienie tego przepisu w części kk dotyczącej przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu daje argument na rzecz interpretacji, że zmiana numeru IMEI na własne potrzeby, a nie w celu oszukania kogoś jest OK. Z drugiej strony korzystając z usług operatora chyba uczestniczymy w "obrocie gospodarczym", więc... na dwoje babka wróżyła.

Jednak szczerze wątpię by negocjacja między terminalem i hostem operatora przy nawiązywaniu połączenia z IMS ograniczała się tylko do IMEI, więc rozważania o jego zmianie są raczej tylko teoretyczne.
 #1165907  autor: hugo5
 11 lut 2024, 18:58
Sama zmiana Imei nie pomoże moim zdaniem. Zmiana sieci na play lub plus na pewno i długotrwale, te wspierają ten model.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2024, 21:41 przez hugo5, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1165911  autor: 3G
 11 lut 2024, 21:59
Trochę xD
Serio, bo notch?
Poza tym co takiego ma ta słuchawka? No bez jaj. Nie działa to albo zmieniamy słuchawkę, albo sieć.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1165915  autor: matias55
 11 lut 2024, 22:33
Spokojnie. Narazie Orange buja w obłokach, że każdy kupi certyfikowaną słuchawkę w ich sieci po wyłączeniu 3G.

Za jakiś czas się to zmieni. Może nie dla wszystkich modeli, ale dla większości na pewno.
 #1165917  autor: Martino
 11 lut 2024, 22:59
Servisco2 pisze:
11 lut 2024, 22:30
@Martino sprawdź Pixel Volte patch na GitHub z Shizuku w Google Play, prawdopodobnie VoLTE i Wi-fi Calling zacznie ci działać.
Jeśli chodzi Ci o aplikację Pixel IMS oraz Shizuku to tak... za ich pomocą odblokowałem funkcje IMS w tym Poco, ale mimo to że są załączone z poziomu telefonu w ustawieniach to VoWiFi w T-Mobile się nie załącza.
 #1165918  autor: MaciejM
 11 lut 2024, 23:06
Może lepiej wystosować zbiorową skargę na Orange Polska za takie praktyki ? Jest to jedyny operator w Europie, który stosuje takie blokady do tego jak sami zauważyliście, w tych blokadach brakuje logiki we Flex i Nju Subskrypcja działa. Chętnie się przyłączę
 #1165922  autor: matias55
 11 lut 2024, 23:40
MaciejM pisze:
11 lut 2024, 23:06
Może lepiej wystosować zbiorową skargę na Orange Polska za takie praktyki ? Jest to jedyny operator w Europie, który stosuje takie blokady do tego jak sami zauważyliście, w tych blokadach brakuje logiki we Flex i Nju Subskrypcja działa. Chętnie się przyłączę
Chcą zmusić ludzi do przedłużania umów na nowych warunkach z ceryfikowanym nowym telefonem. Podobno inne oddziały Orange w innych krajach mają podobne praktyki.
 #1165926  autor: MaciejM
 11 lut 2024, 23:49
matias55 pisze:
11 lut 2024, 23:45
MaciejM pisze:
11 lut 2024, 23:44
@matias55 zapewniam Cię, że tak nie jest
Masz na myśli, że inne oddziały nie stosują takich praktyk?
Dokładnie tak. Nie ma tam czegoś takiego jak telefon niecertyfikowany. Jest tylko zapis w regulaminie, że nie gwarantują działania na telefonach kupionych poza Orange. Z resztą inni operatorzy też mają takie zapisy, nawet w Polsce. Co najśmieszniejsze na taki pomysł nie wpadł skansen technologiczny zwany Plus tylko operator ze znacznie większym kapitałem :lol:
 #1165928  autor: matias55
 12 lut 2024, 00:17
MaciejM pisze:
11 lut 2024, 23:49
matias55 pisze:
11 lut 2024, 23:45
MaciejM pisze:
11 lut 2024, 23:44
@matias55 zapewniam Cię, że tak nie jest
Masz na myśli, że inne oddziały nie stosują takich praktyk?
Dokładnie tak. Nie ma tam czegoś takiego jak telefon niecertyfikowany. Jest tylko zapis w regulaminie, że nie gwarantują działania na telefonach kupionych poza Orange. Z resztą inni operatorzy też mają takie zapisy, nawet w Polsce. Co najśmieszniejsze na taki pomysł nie wpadł skansen technologiczny zwany Plus tylko operator ze znacznie większym kapitałem :lol:
Bo Polski oddział chce zarobić. Tam był z tym problem co zrobić, aby ludzie brali nowe umowy i telefony i BUM masz wymyślili.
Jeżeli faktycznie inne oddziały Orange tak nie mają to warto nad tym pomyśleć, by to gdzieś kierować.
  • Strona 188 z 192
  • 1
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 192
  • 1
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 192