DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 187 z 192
  • 1
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 192
 #1164546  autor: kszaq
 28 sty 2024, 18:11
Mogę potwierdzić z pierwszej ręki, że w nju subskrypcja działają VoLTE oraz VoWiFi. Brak ikonki to ustawienie, które Orange Polska ustala z producentami, a wręcz wymuszają ukrycie przełącznika w ustawieniach.
 #1164554  autor: KC-KARLOS
 28 sty 2024, 18:27
kszaq: nju subskrypcja działa na tej samej platformie billingowej co Orange Flex, a ona ma włączone systemowo VoLTE i VoWiFi (no i 5G w określonym planie taryfowym) na każdym urządzeniu, które to wspiera, spoza Orange. Można? Można. Czemu nie mogą tego wdrożyć na innych segmentach ofertowych pomarańczki? Nie wiadomo. Pewnie o kasę chodzi i skomplikowanie całej operacji.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2024, 18:28 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 2 razy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1164556  autor: TheEcki
 28 sty 2024, 18:34
Karlos20 pisze:
28 sty 2024, 18:27
kszaq: nju subskrypcja działa na tej samej platformie billingowej co Orange Flex, a ona ma włączone systemowo VoLTE i VoWiFi (no i 5G w określonym planie taryfowym) na każdym urządzeniu, które to wspiera, spoza Orange. Można? Można. Czemu nie mogą tego wdrożyć na innych segmentach ofertowych pomarańczki? Nie wiadomo. Pewnie o kasę chodzi i skomplikowanie całej operacji.
U mnie na różnych urządzeniach działało, sam mam Flexa od 4 lat praktycznie, ale telefon teraz co mam to S20FE, więc wszystko działa włącznie z ViLTE.
 #1164557  autor: gosc123
 28 sty 2024, 18:42
Ja zauważyłem coś nnego, miałem kartę orange w nebrandowanej motoroli z wolnej dystrybucji (jednej z niewielu wsperanych przez orange), volte było aktywne "od strzału" a w menu był suwak włącz/wyłącz volte, na ekranie na pasku z ikonkami brak znaczka volte ale działało bo przyaktywnej transmisj danych podczas połączenia głosowego nie znikało "LTE".
Włożyłem kartę tmobile i zupełnie inaczej, volte nieaktywne musiałem wysłać smsa na 80535 - szybko włączyli pokazała się dodatkowa ikonka "volte" na wyświetlaczu ale w menu w ogóle brak suwaka włącz/wyłącz volte, dodatkowo zmienił się układ menu samego wyboru trybu pracy sieci, poza tym co mnie zdziwiło to zniknęły strzałki aktywności transmsji danych te spod znaczka LTE albo 5G na górnej belce wyśwetlacza, wszystko działa tylko tych strzałek nie ma, co może być przyczyną? Coś po stronie telefonu czy operatora?
 #1164565  autor: rogmaniek
 28 sty 2024, 21:13
gosc123 pisze:
28 sty 2024, 18:42
Ja zauważyłem coś nnego, miałem kartę orange w nebrandowanej motoroli z wolnej dystrybucji (jednej z niewielu wsperanych przez orange), volte było aktywne "od strzału" a w menu był suwak włącz/wyłącz volte, na ekranie na pasku z ikonkami brak znaczka volte ale działało bo przyaktywnej transmisj danych podczas połączenia głosowego nie znikało "LTE".
Włożyłem kartę tmobile i zupełnie inaczej, volte nieaktywne musiałem wysłać smsa na 80535 - szybko włączyli pokazała się dodatkowa ikonka "volte" na wyświetlaczu ale w menu w ogóle brak suwaka włącz/wyłącz volte, dodatkowo zmienił się układ menu samego wyboru trybu pracy sieci, poza tym co mnie zdziwiło to zniknęły strzałki aktywności transmsji danych te spod znaczka LTE albo 5G na górnej belce wyśwetlacza, wszystko działa tylko tych strzałek nie ma, co może być przyczyną? Coś po stronie telefonu czy operatora?

T-Mogiła tak ma, niestety, wielu Motkach, że nie pokazuje strzałek transmisji danych.

Do tego praktycznie w żadnej Motce, którą miałem (One Macro, One Vision, G9 Play, G9 Plus), nie pokazuje znaczka +, czyli agregacji pasm. Oczywiście One Macro i G9 Play z wiadomych względów nie mogły tego znaczka pokazywać. Na EDGE 30 Fusion i Neo nie sprawdzałem - szkoda mi marnować choćby czasu na różowe t-debile.

Dobrze, że chociaż omawiane usługi działają na wielu modelach Motki (a nawet więcej, jak w G9 Play), jak w przypadku fioletowego operatora.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!
 #1164566  autor: gosc123
 28 sty 2024, 21:36
rogmaniek pisze:
28 sty 2024, 21:13
gosc123 pisze:
28 sty 2024, 18:42
Ja zauważyłem coś nnego, miałem kartę orange w nebrandowanej motoroli z wolnej dystrybucji (jednej z niewielu wsperanych przez orange), volte było aktywne "od strzału" a w menu był suwak włącz/wyłącz volte, na ekranie na pasku z ikonkami brak znaczka volte ale działało bo przyaktywnej transmisj danych podczas połączenia głosowego nie znikało "LTE".
Włożyłem kartę tmobile i zupełnie inaczej, volte nieaktywne musiałem wysłać smsa na 80535 - szybko włączyli pokazała się dodatkowa ikonka "volte" na wyświetlaczu ale w menu w ogóle brak suwaka włącz/wyłącz volte, dodatkowo zmienił się układ menu samego wyboru trybu pracy sieci, poza tym co mnie zdziwiło to zniknęły strzałki aktywności transmsji danych te spod znaczka LTE albo 5G na górnej belce wyśwetlacza, wszystko działa tylko tych strzałek nie ma, co może być przyczyną? Coś po stronie telefonu czy operatora?

T-Mogiła tak ma, niestety, wielu Motkach, że nie pokazuje strzałek transmisji danych.

Do tego praktycznie w żadnej Motce, którą miałem (One Macro, One Vision, G9 Play, G9 Plus), nie pokazuje znaczka +, czyli agregacji pasm. Oczywiście One Macro i G9 Play z wiadomych względów nie mogły tego znaczka pokazywać. Na EDGE 30 Fusion i Neo nie sprawdzałem - szkoda mi marnować choćby czasu na różowe t-debile.

Dobrze, że chociaż omawiane usługi działają na wielu modelach Motki (a nawet więcej, jak w G9 Play), jak w przypadku fioletowego operatora.
Ja mam edge 30 neo, znaczek + jest przy agregacji ale pierwszy raz się spotykam z sytuacją że strzałek aktywności transmisj danych nie ma, byłem przekonany że to kwestia samego softu producenta i że operator mieć wpływu na niewyświetlanie tego mieć nie może;) Poza tym tmobile działa mi lepiej niż orange którego uzywałem wiele lat, lepszy IMS, i szybciej przynajmniej w moich lokalizacjach. Playa odpuściłem po testach, odpadał z orange właściwie we wszystkich kategoriach.
 #1164576  autor: rogmaniek
 28 sty 2024, 23:02
gosc123 pisze:
28 sty 2024, 21:36
Ja mam edge 30 neo, znaczek + jest przy agregacji ale pierwszy raz się spotykam z sytuacją że strzałek aktywności transmisj danych nie ma, byłem przekonany że to kwestia samego softu producenta i że operator mieć wpływu na niewyświetlanie tego mieć nie może;)

Z tego, co słyszałem, ale mogę się mylić - to wymysł T-Mogiły. To jest chore, co wymyślają "wielkie zachodnie telekomy" - w Łorynżu nie ma ikonki/napisu VoLTE, a T-Mogiła sobie wymyśliła, że przykładowo nie będzie widocznych strzałek transmisji danych.

Tak, wiem, że niektórzy tu piszą, że napis VoLTE zabiera miejsce w powiadomieniach. Ale z drugiej strony, jak niektórzy mają po kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt apek pootwieranych, to ta jedna ikonka/napis VoLTE, moim zdaniem, aż tak dużej różnicy już nie zrobi. A niestety ta technologia jest dalej ułomna i chyba nigdy połączenia w niej, swoją stabilnością, nie dorównają choćby voice w 3G (WCDMA). Dlatego wolę mieć tę ikonkę widoczną.

Dobrze, że P4 nie ma swoich wymysłów i jest napis VoLTE oraz znaczek + oraz są strzałeczki transmisji danych w Hello Moto :D

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!
 #1164580  autor: gosc123
 28 sty 2024, 23:08
Z tego, co słyszałem, ale mogę się mylić - to wymysł T-Mogiły. To jest chore, co wymyślają "wielkie zachodnie telekomy" - w Łorynżu nie ma ikonki/napisu VoLTE, a T-Mogiła sobie wymyśliła, że przykładowo nie będzie widocznych strzałek transmisji danych.

Ale co oni takim wymysłem chcieli osiągnąć? Czemu to ma służyć że te strzałki są niewidoczne?
 #1164585  autor: matias55
 28 sty 2024, 23:30
rogmaniek pisze:
28 sty 2024, 23:02
gosc123 pisze:
28 sty 2024, 21:36
Ja mam edge 30 neo, znaczek + jest przy agregacji ale pierwszy raz się spotykam z sytuacją że strzałek aktywności transmisj danych nie ma, byłem przekonany że to kwestia samego softu producenta i że operator mieć wpływu na niewyświetlanie tego mieć nie może;)

Z tego, co słyszałem, ale mogę się mylić - to wymysł T-Mogiły. To jest chore, co wymyślają "wielkie zachodnie telekomy" - w Łorynżu nie ma ikonki/napisu VoLTE, a T-Mogiła sobie wymyśliła, że przykładowo nie będzie widocznych strzałek transmisji danych.

Tak, wiem, że niektórzy tu piszą, że napis VoLTE zabiera miejsce w powiadomieniach. Ale z drugiej strony, jak niektórzy mają po kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt apek pootwieranych, to ta jedna ikonka/napis VoLTE, moim zdaniem, aż tak dużej różnicy już nie zrobi. A niestety ta technologia jest dalej ułomna i chyba nigdy połączenia w niej, swoją stabilnością, nie dorównają choćby voice w 3G (WCDMA). Dlatego wolę mieć tę ikonkę widoczną.

Dobrze, że P4 nie ma swoich wymysłów i jest napis VoLTE oraz znaczek + oraz są strzałeczki transmisji danych w Hello Moto :D
To czy strzałki są widoczne zależy od karty SIM i operatora. Ma na to wpływ również sam telefon.

Wiele urządzeń pokazuje LTE+ i strzałki przy transmisji danych. Ma to miejsce nawet w T-Mobile. U mnie na Nokii strzałki widać zawsze, ale nie wyświetla się napis LTE+, a jedynie samo LTE.
Tak samo było z 3G. Play potrafił pokazywać H+ lub samo H w zależności od warunków, a T-Mobile zawsze pokazywał H+.
 #1164588  autor: rogmaniek
 29 sty 2024, 00:00
matias55 pisze:
28 sty 2024, 23:30
Wiele urządzeń pokazuje LTE+ i strzałki przy transmisji danych. Ma to miejsce nawet w T-Mobile. U mnie na Nokii strzałki widać zawsze, ale nie wyświetla się napis LTE+, a jedynie samo LTE.
Tak samo było z 3G. Play potrafił pokazywać H+ lub samo H w zależności od warunków, a T-Mobile zawsze pokazywał H+.

Tak, wiem, że w innych modelach jest znak + widoczny i te strzałki transmisji danych. Ale odnoszę się do Motoroli w odpowiedzi na jeden ze wcześniejszych postów.

Coś ewidentnie T-Mogile nie pasuje, że jest brak tych "wyjątkowości". Nawet takie Orange, które znów ogranicza VoLTE i jeszcze bardziej VoWi-Fi, w Motorolach potrafi "zostawić w spokoju" znaczek + i strzałki transmisji danych.

Odnośnie Play, już dobrze nie pamiętam, ale chyba H+ pokazywało się wtedy, gdy była aktywna transmisja danych?
gosc123 pisze:
28 sty 2024, 23:08
Ale co oni takim wymysłem chcieli osiągnąć? Czemu to ma służyć że te strzałki są niewidoczne?

Też się sam zastanawiałem. Żeby użyszkodnicy nie widząc strzałek, nie panikowali, że im dużo pakietu danych pobierze?! :lol: Ale w dzisiejszych czasach ten argument chyba już nie "grałby" takiej roli :wink:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2024, 09:40 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączenie postów

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!
 #1164706  autor: matias55
 29 sty 2024, 22:24
rogmaniek pisze:
29 sty 2024, 00:00
Coś ewidentnie T-Mogile nie pasuje, że jest brak tych "wyjątkowości". Nawet takie Orange, które znów ogranicza VoLTE i jeszcze bardziej VoWi-Fi, w Motorolach potrafi "zostawić w spokoju" znaczek + i strzałki transmisji danych.
Jako były konsultant infolinii mogę powiedzieć, że są pewne teorie które powodują, że operatorzy decydują się ukrywać pewne przełączniki oraz informacje widoczne w telefonie. Najczęściej są to po prostu zwykłe reklamacje klientów składane w stronę operatora. Przykład?
"Od kiedy pojawiło mi się to wasze VoLTE jakość połączeń spadła! Za co Ja płacę?"(znaczek VoLTE)
Ukrywanie przełącznika ma na celu zmusić klienta do stałego pozostania w tej technologii, nawet nie zdajecie sobie sprawy ilu klientów wyłącza sobie różne funkcje bez sensu i niby przez przypadek. Może i tu jest pies pogrzebany.

Ukrywanie strzałek ukrywa aktywność sieciową, przez co być może klient nie będzie reklamował szybkiego zużycia limitu danych? Można też przez to uniknąć dziwnych zapytań w stronę operatora w stylu. "Te strzałki tak ciągle migają, co mi tak pobiera te dane?" - To ostatnie wydaje się bez sensu, ale kto wie.
 #1164724  autor: IC_Current
 30 sty 2024, 08:38
"Czy przypadkiem H+ nie oznacza technologii HSDPA w standardzie UMTS, czyli 3G?
Zgadza sie."

Nie zgadza się. Samo H to wskaźnik użycia HSDPA. H+ to wskaźnik użycia HSPA, czyli amalgamacji HSDPA i HSUPA.
 #1164731  autor: kszaq
 30 sty 2024, 09:37
To, co jest wyświetlane najczęściej zależy od ustawień operatora w oprogramowaniu telefonu: niekiedy wystarczy dostępność techonologii (jak obecnie często jest ze wskazaniem 5G), a niekiedy wskazuje na faktyczne użycie.

Natomiast nie zgodzę się w kwestii wyjaśnienia wskazania "H+": "H" bez plusa również może oznaczać HSPA, czyli HSDPA+HSUPA, natomiast "H+" to wyższe modulacje oraz agregacja pasm (https://pl.wikipedia.org/wiki/Evolved_H ... ket_Access). Faktycznie, gdy kiedyś używałem Play "H+" załączało się dopiero w trakcie transmisji, ale niewykluczone, że w T-Mobile było tak samo, a jedynie ustawienia operatora wymuszały wyświetlania oznaczenia "H+" przez cały czas, sygnalizując dostępność technologii.
 #1164797  autor: asziatko
 30 sty 2024, 14:47
Czyżby brak ikonki VoLTE u NJU Mobile faktycznie by zależało od tego że nie ma takiej opcji w oprogramowaniu od Operatora?.

W Kontakcie,
Artur
 #1164829  autor: matias55
 30 sty 2024, 19:35
asziatko pisze:
30 sty 2024, 14:47
Czyżby brak ikonki VoLTE u NJU Mobile faktycznie by zależało od tego że nie ma takiej opcji w oprogramowaniu od Operatora?.
Operator ustala sobie z producentami telefonów, aby wybrane funkcje oraz ikonki były ukryte.
 #1164836  autor: DEVI_UI
 30 sty 2024, 20:30
kszaq pisze:
28 sty 2024, 18:11
Mogę potwierdzić z pierwszej ręki, że w nju subskrypcja działają VoLTE oraz VoWiFi. Brak ikonki to ustawienie, które Orange Polska ustala z producentami, a wręcz wymuszają ukrycie przełącznika w ustawieniach.
Ale jazda :)
Piszę do nich, żeby aktywowali mi VoLTE, bo nie było ikonki. Nie dzwonię przez tę kartę, bo to only data. Aktywowali i dalej "VoLTE))" brak. Teraz wykonałem połączenie i normalnie idzie przez 5G NSA.
 #1165466  autor: matias55
 05 lut 2024, 21:10
Hejka,

Może ciekawostka może nie. Przetestowałem swoją Nokię 8 z VoLTE z Orange. Działa bez problemu, operator nie blokuje usługi. Działają SMSy, kody USSD, WiFi Calling oraz WiFi Calling w trybie samolotowym podobnie jak w T-Mobile. Telefon rejestruje się nawet do ViLTE. Nie mam z kim zrobić testu tej usługi.

Jedyne co Orange blokuje po stronie swojej, to EVS. Pomimo, że w T-Mobile i Play usługa działa po dodaniu odpowiednich ustawień za pomocą portu diagnostycznego Qualcomm, to Orange jej nie uruchamia.

Dodam, że wszystkie przetestowane usługi poza ViLTE (nietestowane) działają stabilnie, a sama Nokia 8 nie ma certyfikacji Orange. Kiedyś chyba jedynie krótko była w ofercie tej sieci w sprzedaży.

EVS daje się także uruchomić za pomocą aplikacji IMS Settings w modelu SAMSUNG A3 2017, ale że siedziała tam także karta Orange nie udało się potwierdzić działania tej usługi.
 #1165604  autor: kszaq
 07 lut 2024, 20:02
Z oranżadowych ciekawostek, w ofercie nju subskrypcja (prawdopodobnie tak samo jest we Flex) co prawda nadal nie działają SMSy po WiFi - przy wysyłaniu telefon zgłasza błąd 500 - ale za to bez problemu można wysłać MMS. Sprawdzone w trybie samolotowym i załączonym WiFi na Huawei P30.

Jest to o tyle ciekawe, że w regulaminie dla ofert abo/karta, wymienione jest wyłącznie odbieranie MMSów, ale nie wysyłanie.
  • Strona 187 z 192
  • 1
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 192
  • 1
  • 185
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 192