DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 142 z 192
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 192
 #1137805  autor: RicoExus
 02 lis 2022, 20:56
Tak mi się jakaś stara strona wyświetliła o wyłączeniu 3G w USA, że rozmowy można tylko po Wi-Fi Calling.
Stąd wyciągnąłem takie wnioski, że u nich nie działa.
A tą stronę o VoLTE w roamingu przeoczyłem.
https://www.play.pl/nowy/pomoc/roaming- ... e-3g-w-usa
 #1137838  autor: bogna22
 03 lis 2022, 11:50
Działają Wam SMS po VoWiFI Orange na Xiaomi? Lista jest, telefon od nich, usługi VoXXX działają, ale ten "skomplikowany po wielu testach i procesach technologicznych proces jakim jest wysłanie sms po wifi" NIE :D
 #1137878  autor: muddy
 04 lis 2022, 00:16
Niedawno na stronie była informacja, że SMS przez WiFi wyklucza się z ekstra kartą (e)SIM. Teraz już takiego ograniczenia nie widzę, ale jeśli takową masz - to może to ten problem?

MM
 #1138008  autor: Ubinoob
 05 lis 2022, 23:58
Pytanie do użytkowników Playa/Samsungów. Nie zauważyliście, że od jakiegoś czasu jak się jest na resztkach zasięgu i zniknie VoLTE to lubi nie chcieć potem wrócić? Taki objaw mam czasem na S9+, że po takim spadku, VoLTE już się nie chce pojawić do momentu kiedy nie zaloguje się do wifi i nie zaskoczy VoWIFI (i tutaj też negocjacja trwa wyjątkowo długo). Problem magicznie się naprawia i zaczyna działać też VoLTE, do czasu następnej takiej sytuacji. Nie pomaga nawet włączanie samolotowego, wymuszanie 3G i powroty na LTE - generalnie nic. Nawet postawiłem na czysto system, za pomocą ODINa, ale to nie rozwiązało problemu, więc zakładam że ten leży gdzieś po stronie sieci.
Ma/miał ktoś podobnie?
 #1138020  autor: Moonoon
 06 lis 2022, 17:09
S21, A71 Play nie ma takich problemów jak już to przeskoczy do 3G i czasami lubi w nim siedzieć. Jak tylko złapie LTE wraca VoLTE.

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1138080  autor: bogna22
 08 lis 2022, 01:29
Xiaomi i VoLte Orange ktoś to ogrania? Zamrażanie sesji internetowej mimo "5 kresek" i włączonej transmisji, "myśli"zanim załączy dane komórkowe, "zapomina" że ma po wyjściu z tryby samolotowego odebrać SMS...
Wszystko to i jeszcze więcej lipy, w trybie tylko Vo/LTE, pomaga 3g/VoLTE, ale automat to już ładowarka w kieszeni.
Orange ma sprawniejsze EDGE/2G niż UMTS/3G, gdzie transmisja jest jak 6 w lotto, podobno ktoś wygrał... Sieć ewidentnie NIE radzi z telefonem w trybie tylko LTE. Co tak magicznego jest w tej sieci? Play*/T-Mobile wręcz idealnie działają w takiej konfiguracji.

*-wyłączony roaming krajowy
 #1138081  autor: kwistas
 08 lis 2022, 02:04
Mi po aktualizacji do Androida 12 problem ustąpił całkowicie, nawet ostatnio testowałem Orange, Xiaomi od kiedy pamiętam nie dogaduje się z naszymi sieciami, teraz jest lepiej gdzieś od max półtora roku. Nadal potrafią wyskoczyć kwiatki gdzie w takim Samsungu czy iPhone nie ma takiego miejsca nigdy, można wnioskować, że Xiaomi zbyt mocno ingeruje w temat sieciowy
Androida. Nawet ich status zasięgu na górnym pasku wprowadza w błąd, bo potrafi pokazywać połowę zasięgu przy -115dBm, prawie na granicy zasięgu, później mówią, że mój Xiaomi miał lepszy zasięg od Samsunga w efekcie różnicy nie ma, wręcz Samsung potrafi zestawić lepsze połączenie, bo na siłę nie trzyma się volte
 #1138096  autor: bogna22
 08 lis 2022, 12:47
kwistas pisze:
08 lis 2022, 02:04
Mi po aktualizacji do Androida 12 problem ustąpił całkowicie, nawet ostatnio testowałem Orange, Xiaomi od kiedy pamiętam nie dogaduje się z naszymi sieciami, teraz jest lepiej gdzieś od max półtora roku.
...
Wszystko ok, tylko znajdź mi Samsunga który:
- po 5min wyłączy transmisję danych w trybie zablokowanym (albo nie umiem tego znaleźć).
- odbiera MMS bez włączonej na stałe transmisji @
- dialer telefoniczny pozwala ustawić większe czcionki...

W Xiaomi w ustawieniach baterii jest to fajnie rozegrane, transmisja jest tylko przy odblokowanym/podświetlonym ekranie, czy określonym czasie po zablokowaniu.
 #1138249  autor: hugo5
 11 lis 2022, 11:46
W każdym Samsung mozesz ustawic wielkość czcionki systemowej i działa takze na okno dialera.
W większości Samsungów odbiera i wysyła MMSa bez aktywnej transmisji danych. Dodatkowo przez ukryte menu mozesz sam sterować tą opcją i deaktyowować.
Na transmisję danych opcji nie widziałem.
 #1138279  autor: rsig
 12 lis 2022, 02:48
bogna22 pisze:
08 lis 2022, 12:47
Wszystko ok, tylko znajdź mi Samsunga który:
- po 5min wyłączy transmisję danych w trybie zablokowanym (albo nie umiem tego znaleźć).
Poproszono mnie ostatnio o aktualizację firmware/software na A12. Trwało to znacznie dłużej niż powinno gdyż jak tylko zgasł ekran to transmisja danych była przerywana. U mnie na A32 nic takiego nie następuje, jak mam dużo update'ów to spokojnie mogę zostawić telefon, ekran zgaśnie ale aktualizacje trwają nadal. Prawdopodobnie ma to związek z ustawieniami funkcji oszczędzania energii/transferu. Na tym A12 było one włączone i pewnie przerywały transfer po wygaszeniu ekranu. U mnie wszelkie "optymalizacje" baterii są wyłączone i mi nie przerywa transferu.
 #1138302  autor: rsig
 12 lis 2022, 15:20
W ustawieniach ekranu blokady mam coś takiego:
Zablokuj wyłączanie wifi i danych komórkowych gdy telefon jest zablokowany
Więc to chyba to.
 #1138411  autor: kacperek_z
 13 lis 2022, 23:01
W Orange dodano obsługę wysyłania MMS po VoWiFi. Przy okazji, na jednym z dwóch moich numerów w OFnK sknocono odbiór wiadomości SMS po VoWiFi.

Jeszcze tylko interfejs Ut, pełne uruchomienie ViLTE i będzie w miarę wszystko…

prócz bardziej liberalnej polityki dopuszczania urządzeń do VoLTE oraz VoWiFi za granicą w pre-paidach ;)
 #1138418  autor: p2225
 14 lis 2022, 07:02
Wciąż brakuje kodów USSD działających w LTE/WiFi Calling.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1138439  autor: kacperek_z
 14 lis 2022, 10:40
W sprawie VoWiFi w roamingu, od strony technicznej, blokowanie rejestracji do IMS-a po geolokalizacji IP rzeczywiście jest dziwne (a od biznesowej wcale nie, po prostu operator nie chce pozbawiać się przychodów z roamingu czy przywiązania lojalką), ale co ciekawe, nie jest to przypadłość tylko Orange PL. Z tego, co kiedyś naprędce sprawdzałem, Orange F dla ogółu swoich klientów blokuje VoWiFi zagranicą (także post-paidowcom), tak samo jak Bouygues, SFR (Free nie), wszyscy operatorzy w UK, a w Niemczech Vodafone.

Oczywiście opowieści o problemach technicznych i trudnościach z billingiem należy włożyć między bajki, bo jakoś we Fleksie wszystko działa, a jest to platforma tak samo pre-paidowa jak zwykły pre-paid Orange, już nie wspominając o tym, że pakiety nawet z polskiego IP mogą okrążyć cały glob nim dotrą do Orange i dalej nie będzie problemów z rejestracją do IMS.
p2225 pisze:
14 lis 2022, 07:02
Wciąż brakuje kodów USSD działających w LTE/WiFi Calling.
Właśnie to powinien zapewnić wspomniany i wciąż niewdrożony interfejs Ut :)
 #1138441  autor: bxx1
 14 lis 2022, 11:18
Plus dopiero nie dawno to wszystko wprowadzil i od razu mają VoWIFi w roamingu to samo prepaid też ma w plusie.Niewiem jak play na karte,T-Mobile ma we wszystkich taryfach.
  • Strona 142 z 192
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 192
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 192