DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 189 z 192
  • 1
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
 #1166396  autor: Mixiorek
 17 lut 2024, 11:48
Czy też nie działają Wam usługi "kto tam" w TMobile? Na kartę GO lub Heyah subskrypcja?
TMPL<>TMPL

Gdy dzwonię na telefon, który jest poza zasięgiem lub w trybie samolotowym jest cisza i rozłączenie. Nie ma żadnej informacji o próbie połączenia oraz informacji, że ktoś już jest dostępny.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1166424  autor: matias55
 17 lut 2024, 20:04
Ja z kolei zauważyłem inny problem, który jest bardzo dziwny. Tyczy się chyba tylko wyłącznie kodeka HD+ pomiędzy T-Mobile <> Play.

Rozmowa w scenariuszu Kierunek:
T-Mobile --> Play (HD+) Telefon sieci Play to Motorola G52 (rozmowa bez problemów)
Kierunek odwrotny z tą samą motorolą w Play:
Play --> T-Mobile (HD+) (po około kilunastu minutach rozmowy tylko w moim głośniku rozmowa spada do wąskopasmowej oraz gdy jest konytuowana to po kilku minutach następuje cisza w moim głośniku i rozłączenie).

Myśle ok lokalizacja i może inne czynniki, ale podobna sytuacja jest z innym rozmówcą, który ma Xperię 1 w Play. Taki scenariusz ma miejsce tylko, gdy osoba z Play do mnie dzwoni, gdy ja dzwonię rozmowa sobie leci po HD+ bez żadnych problemów cały czas.

Co ciekawe osoba z Motorolką miała wcześniej Galaxy S9+ i nie ważne jaki był kierunek rozmowy, ta cały czas leciała HD+.

Miał ktoś coś takiego, czy jednak zgłaszać do Play?
 #1167312  autor: rsig
 01 mar 2024, 01:45
ViLTE w Play jest zawsze bezpłatne? Wczoraj pierwszy raz testowałem ViLTE i zarówno w połączeniach z Play jak i z Orange naliczyło mi opłatę. Mam oczywiście no-limita (pakiet S na "Lubię to").
 #1167316  autor: Athantor
 01 mar 2024, 09:14
rsig pisze:
01 mar 2024, 01:45
ViLTE w Play jest zawsze bezpłatne? Wczoraj pierwszy raz testowałem ViLTE i zarówno w połączeniach z Play jak i z Orange naliczyło mi opłatę. Mam oczywiście no-limita (pakiet S na "Lubię to").
Płatne normalną stawka, choć nie wiem na jakiej podstawie, bo w regulaminie nie ma niby zastrzeżenia usługi "rozmowy", że są to tylko "rozmowy glosowe", ale nigdy mi nie zależało na tyle by to reklamować, te 7 gr.

Obrazek

:-)
 #1167317  autor: KC-KARLOS
 01 mar 2024, 09:33
Athantor: jeśli nie ma określenia "rozmowy wideo" to masz to rozumieć, że nie są objęte regulaminem pakietu "Bez Limitu" w ofertach na kartę Play. Standard - niejasno opisane zasady. Próbuj reklamować, może się uda zyskać coś więcej niż te 7 gr (mogłeś stracić więcej).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167318  autor: Athantor
 01 mar 2024, 10:08
Dzięki, tak czułem.
Nauczony doświadczeniem nie korzystałem więcej z tego, więc już nawet nie wiem kiedy to było, ale @rsig, jakby co, masz mój miecz! :-)

:-)
 #1167319  autor: Ricki1980
 01 mar 2024, 10:44
Już o tym kiedyś pisałem, w taryfie Formuła Play Na Karte i aktywnym pakietem Solo XL ViLTE jest w ramach pakietu. W Fakt Mobile pobiera środki z konta mimo pakietu no limit.
 #1167345  autor: 0kti
 01 mar 2024, 15:40
Sprawdzałem w Mobile Vikings. (Sub 60GB)
Wykonałem 3 połączenia VILTE, jest za free, przynajmniej na razie.
 #1167376  autor: babciagienia1p
 02 mar 2024, 06:04
@Moonoon
To już działa. Co prawda jeszcze nie w formie "Vosatellite", ale mieści się w poręcznym standardowym smartfonie z Androidem. Blokowane w Ameryce Północnej i Południowej (Musk?). W Polsce jest możliwość korzystania z roamingu i lokalnych kart SIM.

Bardzo prężna firma Yahsat. Nazwisko CEO (Haszemi) wskazuje na perskie pochodzenie. Główna siedziba jest w Abu Zabi (Emiraty).
Oferta wydaje się naturalną odpowiedzią na potrzeby użytkowników przemieszczających się po słabo zaludnionych terenach z brakiem infrastruktury. Nomadzi, Beduini i chcący "zniknąć" na pustyni. Ciekawe...

https://www.yahsat.com/en/about-yahsat/our-leadership

https://www.thuraya.com/Skyphone/
https://www.thuraya.com/en/press-centre ... by-thuraya
https://www.thuraya.com/en/products-lis ... t-pro-dual
 #1167385  autor: rsig
 02 mar 2024, 14:35
Athantor pisze:
01 mar 2024, 09:14
rsig pisze:
01 mar 2024, 01:45
ViLTE w Play jest zawsze bezpłatne? Wczoraj pierwszy raz testowałem ViLTE i zarówno w połączeniach z Play jak i z Orange naliczyło mi opłatę. Mam oczywiście no-limita (pakiet S na "Lubię to").
Płatne normalną stawka, choć nie wiem na jakiej podstawie, bo w regulaminie nie ma niby zastrzeżenia usługi "rozmowy", że są to tylko "rozmowy glosowe", ale nigdy mi nie zależało na tyle by to reklamować, te 7 gr.
Karlos20 pisze:
01 mar 2024, 09:33
Athantor: jeśli nie ma określenia "rozmowy wideo" to masz to rozumieć, że nie są objęte regulaminem pakietu "Bez Limitu" w ofertach na kartę Play. Standard - niejasno opisane zasady. Próbuj reklamować, może się uda zyskać coś więcej niż te 7 gr (mogłeś stracić więcej).
No to mnie zaskoczyliście. Przyzwyczaiłem się że dotąd wszelkie tego typu featuresy (rozmowy video w 3G, VoLTE, WoWiFi, EVS, itp) były bezpłatne. Choć i tak na wszelki wypadek wpisałem w googla pytanie o koszt ViLTE i pierwszy link zaprowadził do Orange, gdzie ViLTE jest rzeczywiście darmowe. A tu taka "niespodzianka" (o te 2 zł też oczywiście nie będę kruszył kopii).

Ricki1980 pisze:
01 mar 2024, 10:44
Już o tym kiedyś pisałem, w taryfie Formuła Play Na Karte i aktywnym pakietem Solo XL ViLTE jest w ramach pakietu. W Fakt Mobile pobiera środki z konta mimo pakietu no limit.
Athantor pisze:
01 mar 2024, 10:50
Mam właśnie "stare" solo xl w odNowa i mi pobrało.
Czyli w Solo XL na Formule ViLTE jest bezpłatne, a w Solo XL na odNowie płatne. Akurat jutro kończy mi się cykl to przeskoczę do Solo XL i sprawdzę u siebie.
 #1167388  autor: HappyBoy
 02 mar 2024, 15:43
babciagienia1p pisze:
02 mar 2024, 06:04
@Moonoon
To już działa. Co prawda jeszcze nie w formie "Vosatellite", ale mieści się w poręcznym standardowym smartfonie z Androidem. Blokowane w Ameryce Północnej i Południowej (Musk?). W Polsce jest możliwość korzystania z roamingu i lokalnych kart SIM.

Bardzo prężna firma Yahsat. Nazwisko CEO (Haszemi) wskazuje na perskie pochodzenie. Główna siedziba jest w Abu Zabi (Emiraty).
Oferta wydaje się naturalną odpowiedzią na potrzeby użytkowników przemieszczających się po słabo zaludnionych terenach z brakiem infrastruktury. Nomadzi, Beduini i chcący "zniknąć" na pustyni. Ciekawe...

https://www.yahsat.com/en/about-yahsat/our-leadership
Co ma piernik do wiatraka ? Z usługi od Starlink (Direct To Cell) skorzysta każdy kto posiada smartfon z obsługą LTE.
Do korzystania nie jest potrzebny moduł komunikacji satelitarnej.
Testy trwają... ciekawe czy któryś z W4 będzie chętny użyczyć częstotliwości pod Direct to Cell.
 #1167415  autor: babciagienia1p
 03 mar 2024, 00:45
HappyBoy pisze:
02 mar 2024, 15:43
...Z usługi od Starlink (Direct To Cell) skorzysta każdy kto posiada smartfon z obsługą LTE.
Do korzystania nie jest potrzebny moduł komunikacji satelitarnej...

Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Czy to znaczy, że satelity będą spełniać rolę BTS-ów? Będą nadawać i odbierać sygnał LTE na którejś z częstotliwości obsługiwanych przez obecne telefony?
 #1167421  autor: HappyBoy
 03 mar 2024, 07:46
babciagienia1p pisze:
03 mar 2024, 00:45
Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Czy to znaczy, że satelity będą spełniać rolę BTS-ów? Będą nadawać i odbierać sygnał LTE na którejś z częstotliwości obsługiwanych przez obecne telefony?
Tak dokładnie. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje firma AST Space Mobile https://www.youtube.com/watch?v=jgMEJtFpadw
 #1167435  autor: jazzzy
 03 mar 2024, 15:14
Jako że prawie nie korzystam z tych usług a chciałem wypróbować to czy możecie mi odpowiedzieć na wątpliwości ?

1. Czy VoWifi jest ograniczane przez Play, T-Mobile w krajach poza UE takich jak Egipt, Jordania, USA, Brazylia, UK a jeśli tak to czy wtedy wystarczy zwykły VPN do PL ?

2. Czy jadąc do takiego kraju jak wyżej można skorzystać z telefonu dual sim gdzie jedna karta (na przykład lokalna) będzie dawać internet LTE a druga w tym czasie skorzysta z LTE pierwszej i mamy darmowy roaming ? czy jeśli tak to wtedy drugą dajemy na tryb samolotowy czy też wyłączamy roaming zagraniczny aby czasem przez pomyłkę nam się karta nie zarejestrowała do sieci i policzyło na grubo za połączenia ?

Jeśli nie to rozumiem że potrzebuję dwa urządzenia i wtedy klasycznie jedno LTE udostępnia po Wifi a drugie w trybie samolotowym bierze sobie internet z pierwszego urządzenia po Wifi.
 #1167439  autor: hugo5
 03 mar 2024, 15:33
Odpowiedzi.
1. Nie potrzebujesz vpn do PL. Telefon sam zestawia ipsec do epdg. Generalnie powinno działać z każdego miejsca świata tak samo, choć dochodzą większe opóźnienia. Wyjątek orange w prepaid gdzie w roamingu nie działa i tam myki z vpn pomagają.
2. Takie rzeczy są możliwe tylko na iphone i większości Samsungów. Ale karta nie może mieć zasiegu sieci roamingowej lokalnej żeby zrobić lokalny wifi calling przez net drugiej karty czyli np musiałbyś ręcznie wybrać sieć roamingowa która nie ma zasięgu w tym miejscu. Aby mieć pewność możesz wyłączyc roaming u operatora choć to nie najlepsze wyjście i stanowczo nie polecam. Wtedy zawsze skorzysta z wifi calling.

Albo jak piszesz drugie urzadzenie robi za AP, w głównym tryb samolotowy i samo wifi on.
 #1167440  autor: Remington
 03 mar 2024, 15:34
jazzzy pisze:
03 mar 2024, 15:14
1. Czy VoWifi jest ograniczane przez Play, T-Mobile w krajach poza UE takich jak Egipt, Jordania, USA, Brazylia, UK a jeśli tak to czy wtedy wystarczy zwykły VPN do PL

Ograniczenia stosuje tylko Orange w prepaidzie - tam WiFi Calling nie działa za granicą. Pomaga VPN, ale nie na danym urządzeniu, lecz na routerze lub tethering z drugiego telefonu z polską kartą SIM.
  • Strona 189 z 192
  • 1
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
  • 1
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192