DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #980408  autor: jacek_z
 28 lut 2018, 12:08
Dzień dobry!
Skończyła mi się umowa na 24m w play i przeszedłem na umowe na czas nieokreślony...
Okres rozliczeniowy to 5 każdego miesiąca, czyli do rozpoczęcia kolejnego okresu 4 dni.
Chcę zachować numer i przenieść go do innej sieci.
Czy jest możliwość żeby 6 kwietnia być już w nowej sieci z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia w play.
Mało czasu tak więc czy muszę sam wypowiedzieć umowe w play (ale czy wtedy będę mógł zachować numer?) czy operator do którego przechodzę zdąży to zrobić w te kilka dni?
Z góry dziękuje za odpowiedź
 #980412  autor: desppero
 28 lut 2018, 12:27
@jacek_z,
Jeżeli chcesz przenieść numer do innego operatora to nie musisz wypowiadać umowy. Operator do którego planujesz przejść wypełnia za Ciebie wniosek o przeniesienie numeru, Ty go podpisujesz razem z nową umową (jeżeli to abonament) lub do systemu na kartę. Jeżeli zrobisz to stacjonarnie to zdążysz, jeżeli za pomocą kuriera to może się nie udać.
 #980417  autor: Remington
 28 lut 2018, 12:40
jacek_z pisze:Czy jest możliwość żeby 6 kwietnia być już w nowej sieci z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia w play.
Tak, ale musisz się spieszyć. Aby nowy operator zdążył przekazać wniosek do P4 przed 5 marca. Czyli realnie, musisz załatwić to osobiście u nowego operatora, a nie np. przez kuriera.
 #980429  autor: jacek_z
 28 lut 2018, 13:13
dzięki za odpowiedzi! chciałem przejść do plusha ale nie można u nich załatwić formalności stacjonarnie. tak więc chyba jedyne rozwoązanie to wypowiedzieć samemu umowe w play z przeniesieniem numeru na karte prepaid (żeby zachować numer) i dopiero przenosić nr do innego operatora
 #980439  autor: desppero
 28 lut 2018, 14:16
jacek_z pisze:dzięki za odpowiedzi! chciałem przejść do plusha ale nie można u nich załatwić formalności stacjonarnie. tak więc chyba jedyne rozwoązanie to wypowiedzieć samemu umowe w play z przeniesieniem numeru na karte prepaid (żeby zachować numer) i dopiero przenosić nr do innego operatora
To również potrwa miesiąc, więc złóż wniosek o przeniesienie do Plusha i za miesiąc będziesz u nich.
 #980442  autor: jacek_z
 28 lut 2018, 14:27
desppero pisze:
jacek_z pisze:dzięki za odpowiedzi! chciałem przejść do plusha ale nie można u nich załatwić formalności stacjonarnie. tak więc chyba jedyne rozwoązanie to wypowiedzieć samemu umowe w play z przeniesieniem numeru na karte prepaid (żeby zachować numer) i dopiero przenosić nr do innego operatora
To również potrwa miesiąc, więc złóż wniosek o przeniesienie do Plusha i za miesiąc będziesz u nich.
tyle że do 05.03 plush nie zdąży złożyć wypowiedzenia w moim imieniu a okres wypowiedzenia będzie biegł wtedy od 05.04 do 05.05 i dopiero wtedy przeszedłbym do plusha. chyba że niedotrzymałbym okresu wypowiedzenia to play i tak sobie naliczy za okres 05.04-05.05 ale będe szybciej w plushu co jest bez sensu
 #980450  autor: desppero
 28 lut 2018, 15:20
jacek_z pisze: tyle że do 05.03 plush nie zdąży złożyć wypowiedzenia w moim imieniu a okres wypowiedzenia będzie biegł wtedy od 05.04 do 05.05 i dopiero wtedy przeszedłbym do plusha. chyba że niedotrzymałbym okresu wypowiedzenia to play i tak sobie naliczy za okres 05.04-05.05 ale będe szybciej w plushu co jest bez sensu
Sprawdź jeszcze tutaj - http://www.plushbezlimitu.pl/mapa-salonow może znajdziesz punkt Plusha, gdzie będziesz mógł podpisać umowę z wnioskiem o przeniesienie stacjonarnie.
 #980455  autor: Remington
 28 lut 2018, 15:38
jacek_z pisze:chciałem przejść do plusha ale nie można u nich załatwić formalności stacjonarnie.
Nieprawda. Do abonamentu można przenieść w punktach stacjonarnych Relay, Inmedio i 1Minute, a na kartę tylko w salonach Plusa. Pamiętaj, że możesz numer przenieść zarówno do abo jak i prepaida (wychodzi z promocjami całkiem dobrze), nie ma znaczenia, że dotąd numer był abonamentowy.
jacek_z pisze:tyle że do 05.03 plush nie zdąży złożyć wypowiedzenia w moim imieniu
Jak się pospieszysz, to zdąży. Robią to elektronicznie, przez system UKE. Dzisiaj pójdziesz do salonu Plusa i jeśli tylko mają karty SIM prepaid, to może już jutro zrobią wypowiedzenie.