DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #969853  autor: hwx3.0
 03 sty 2018, 21:03
Drodzy! Minął mi okres 12 miesięcy z oferty SOLO PRO. Czyli mam teraz ofertę na czas nieokreślony i spłacam raty za telefon. O ile raty za tel mi nie przeszkadzają (i tak już sprzedany :P) to nie odpowiada mi obecna oferta - mały pakiet internetowy w telefonie.
Rozumiem, że mogę teraz bez konsekwencji przenieść numer do innej sieci, a raty będę spłacał dalej?

W przypadku, gdy jest to możliwe, to jaką ofertę możecie polecić w dobrej cenie?
Oferta no limit (rozmowy komórkowe + stacjonarne, sms/mms, miło jeśli byłby też roaming) + pakiet internetowy co najmniej 10GB bez ograniczenia prędkości (średnio miałem transfer miesięczny ok. 24GB)? Oferta z telefonem mnie nie interesuje.
Obecnie minęło mi raptem 5 dni okresu rozliczeniowego i już nie mam dostępu do Internetu. Ratuję się teraz BISem na drugim telefonie.

Wstępnie myślałem o Plushu. Dobry trop?
Oczywiście nie musi to być oferta abonamentowa. Pre-paid również wchodzi w grę. Tu OFnK nawet mi się podoba. 25zł za no limit (bez mms) + 15GB internetu

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)
 #970284  autor: Gregrin
 06 sty 2018, 00:17
hwx3.0 pisze: Pre-paid również wchodzi w grę. Tu OFnK nawet mi się podoba. 25zł za no limit (bez mms) + 15GB internetu
Przy przeniesieniu jest 35GB w podstawowym pakiecie za 25zl ale gratis są jeszcze bonusy za doładowanie (tak średnio 50% doładowania czyli 15GB za 30zl ale ważne najkorzystniej tylko 93dni za 50zl). Plush na kartę wyjdzie taniej ale ma tylko 10GB. Ze swoja standardowa promocja 5te doładowanie gratis wychodzi 20zl a jeśli trafisz na bonus doładowania który trafia się co miesiąc/dwa to wyjdzie jeszcze taniej +30/50%. Dyskusja http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 72#p970272
W obu jest bonus na 3 miesiące dla przenoszących. Orange daje rozmowy i 100GB a plush swój pakiet 50% taniej.
Gdybyś wybrał orange to chętnie cie polecę.
Tu masz szczegółowo opisane te oferty [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl
 #970338  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2018, 14:15
Posłuchaj się kolegi Gregrina, jeśli moja opcja nie zadziała.
Polecam zadzwonić do OK *500 lub za darmo 730300300 i wybierz 5 a potem 1.
Walcz do skutku o ofertę za 25 zł/mies. bez telefonu na czas nieokreślony. W abo otrzymasz no-limity na minuty,SMS,MMS + 10 GB z lejkiem 1 mbps (wcale lejek nie musi się włączyć, więc net no-limit) + Showmax na rok (możesz zrezygnować) + TIDAL na 2 lata za free + PLAY NOW za free bez zjadania GB z abo.
Po przedłużeniu umowy idziesz do salonu Play z kartą płatniczą MasterCard i odpalasz cykliczną płatność kartą, wówczas abonament obniżasz o 5 zł na 7 pełnych okresów rozliczeniowych, zapomnisz też o terminach płatności, bo rachunek sam się opłaci w terminie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #970376  autor: hwx3.0
 06 sty 2018, 16:54
Super! Dzięki za wskazówki.
Jestem po pierwszej próbie z Play i... nic : "nie ma ofert na czas nieokreślony". Jedynie zaproponowano mi cyrograf na rok, gdzie płaciłbym w zasadzie więcej za praktycznie to samo, co mam.
Może jeszcze raz spróbuję dzisiaj zadzwonić, jak nic to nie da to jeszcze kilka razy w tygodniu.
Jak nie, to przejdę pewnie do Orange na kartę. MMSy jakoś przeboleję. Do MVNO jakoś nie mam przekonania.
Przejrzę jeszcze linki z zestawienia.

Z tym lejkiem to chyba różnie bywa. Ja miałem transfery rzędu ok. 25-30GB miesięcznie i nie cięli prędkości (według regulaminu powinni chyba po 18GB)

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)
 #970454  autor: Kamil7878
 06 sty 2018, 23:04
Czemu nie chcesz spróbować a2 mobile no limit za 19,90 zł, teraz to chyba najkorzystniejsza oferta na rynku,
Prędkość transmisji:
do 5 GB - brak ograniczeń
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s
10-15 GB - prędkość max. 1 Mb/s
powyżej 15 GB - prędkość max. 512 kb/s

Reset lejka to tylko 5 zł i Masz znowu pełną prędkość...
 #970473  autor: Gregrin
 07 sty 2018, 00:56
hwx3.0 pisze: Do MVNO jakoś nie mam przekonania.
W gwoli ścisłości jeśli mówisz o plush to praktycznie taryfa plusa.
hwx3.0 pisze:Z tym lejkiem to chyba różnie bywa. Ja miałem transfery rzędu ok. 25-30GB miesięcznie i nie cięli prędkości (według regulaminu powinni chyba po 18GB)
Nie bardzo rozumie ale jeśli zużywasz 25-30GB to plush ze swoimi 10GB odpada tym bardziej ze u nich się nic nie kumuluje. Chyba tylko orange zostaje bo mało kto ma takie pakiety netu i to jeszcze poniżej 30zl.
 #970487  autor: hwx3.0
 07 sty 2018, 09:55
Gregrin pisze:W gwoli ścisłości jeśli mówisz o plush to praktycznie taryfa plusa.
Stąd jeszcze myślałem o Plushu.
Jednak z Plushem to moja wina, nie doczytałem i pomyślałem, że net jest tak samo, jak w OFnK.

Poczekam jeszcze na kolejną rozmowę z Play. Jak dadzą mi za 3 dychy no-limity+showmax+tidal+play now+brak zgód na nieokreślony, to na 90% zostanę. Na 24msc, to się zastanowię, ale pewnie zostanę, bo w OFnK cena podobna, ale MMSy są płatne.

Jednak w tej chwili najbardziej kusi mnie a2mobile niewyczerpalne wszystko. 19,90 zł to świetna stawka. Dzięki Kamil7878. Działa na infrastrukturze Plus?

O MVNO różne rzeczy słyszałem, chociażby o priorytetowaniu ruchu, stąd podchodzę dość ostrożnie.

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)
 #970669  autor: Gregrin
 08 sty 2018, 03:19
hwx3.0 pisze:Jednak w tej chwili najbardziej kusi mnie a2mobile niewyczerpalne wszystko. 19,90 zł to świetna stawka. Dzięki Kamil7878. Działa na infrastrukturze Plus?
Właśnie tłumaczyłem ze ten plush w "praktyce" tez będzie kosztował 20zl (5te doładowanie gratis -nic nie trzeba robić tyko ładować tymi samymi kwotami) a jest praktycznie taryfą plusa (MNO) i podałem linka do opisu Remingtona jak może kosztować nie 25% a 75% mniej.
Teraz chciałem napisać ze a2 jest virtualny (MVNO) i jeszcze zerknąłem na wiki, a tam ze a2 jednak tez jest MNO :shock: https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_wirtualny Ale w tym przypadku raczej chodzi kapitałowo niż systemowo bo obsługę MMS wprowadzili dopiero po pol roku od startu (czego jeszcze nie mają opisuje w zestawieniu) wiec platformę mają swoją a doładowania mimo ze tez mogą być z plusa to nie łapią się już na żadne promocje.
Jeśli się boisz MVNO to nie wiem skąd zachwyt a2 ;) Jednak nie odstraszam od tej sieci bo wprowadziła trochę świeżego powiewu do ofert które trzymały się kurczowo 25zl ;) Warto popróbować (tym bardziej ze na start zawsze są jakieś bonusy za przeniesienie numeru, a2 ma 10zl na konto główne a plush pakiet za 12,50 przez pierwsze 3 miesiące), nie ma aktywacji, umów i gdy się nie spodoba można przenieść numer na drugi dzień bez żadnych kar. To największe atuty prepaida.
 #970840  autor: hwx3.0
 08 sty 2018, 20:38
Gregrin pisze:Jeśli się boisz MVNO to nie wiem skąd zachwyt a2 ;)
Cena czyni cuda :-) Zachwytem bym tego nie nazywał, ale na pewno plusem jest pre-paid + "no limit" na internet i 19,90 zł/31 dni. Także całkiem fajna oferta. Jest lejek, ale zawsze można z 5-tkę zresetować. W Plushu szkoda, że mają lejek 32kbps, więc z tego nie idzie korzystać tylko trzeba włączyć inny pakiet. Pewnie i tak wszystko na jedno wyjdzie. W Playu za to miałbym 25zł na stałe, ale z umową.

Chyba zrobię inaczej. Kupię starter a2m i zobaczę, jak z zasięgiem i jakością połączenia w miejscach, po których się poruszam. Jak będzie bez zarzutu, to przeniosę numer, a starter sobie zostawię do mojego zabytkowego Siemensa :-)

P.S. W sumie myślałem, że a2m nie jest MVNO.

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)
 #977017  autor: hwx3.0
 11 lut 2018, 18:24
Zostałem w Play. No limit za 25zł/msc bez wcześniejszego wypowiedzenia.
Ale wyciągnąć tę ofertę to było ciężko. Umowa podpisana ok. 2 tyg temu.

I am a patient boy. I wait, I wait, I wait, I wait :)
 #977046  autor: KC-KARLOS
 11 lut 2018, 21:13
hwx3.0 pisze:Zostałem w Play. No limit za 25zł/msc bez wcześniejszego wypowiedzenia.
Ale wyciągnąć tę ofertę to było ciężko. Umowa podpisana ok. 2 tyg temu.
Gratuluje. Witaj w klubie :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥