DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #931796  autor: pogodabartek
 15 cze 2017, 22:12
Witam.

Dziś tj. 15 Czerwca 2017 roku,po godzinie 13:00 przekroczyłem granicę Polska-Niemcy w Olszynie.

Telefon Samsung Galaxy s7 z oryginalnym softem Orange z wifi caling i volte kurczowo trzymał się Polskiego zasięgu LTE Orange przez ok 10 k, w linii prostej autostradą od granicy w kierunku Berlina.

Po ponownym uruchomieniu telefonu przełączył się na zasięg 2G/3G oraz czasami LTE sieci E-Plus.
Telefon osiągał przy nawet pełnym czasami zasięgu prędkości do 0,5 Mb/s

W Berlinie już pobliżu lotniska Schönefeld telefon tracił zasięga ,transmisja danych pakietowych była zawieszona,pomimo, że była włączona i tak przez całą drogę w kierunku centrum/Tegel i Hamburga do magazynów Amazona.

Ręczne wybieranie sieci Vodafone.de i chyba o ile dobrze pamiętam Mobile.de-tylko te razem z E-Plus były dostępne ,ale po ręcznym ich wybraniu pojawiał się komunikat: wybrana sieć jest nie dostępna,gdzie przez chwilę ruszał speedtest.net po czym rozłączało dane pakietowe.

W telefonie czyściłem do wartości domyślnych profile APN i restartowałem wielkorotnie telefon.
Nic to nie pomagało, zdarzało się kilkukrotnie,ze telefon w ogóle nie miał zasięgu w trybie automatycznym.

Kolega obok posiadał kartę sim abonament na firmę w Play (telefon samsung S5) i miał LTE z E-Plus download 100Mb/s a Ja już po restarcie miałem pozwolony dostęp do LTE+ (E-Plus) i prędkość dalej była na poziomie 0,20Mb/s do 0,80Mb/s-czasami,download znikomy,a ping od 120-180ms.

Całą droga powrotna przez zakorkowany Berlin w Kierunku Olszyny trwałą ok 1,5h(wyjazd z Berlina) i tylko jego miał zasięg i LTE i H+ i prędkości download i upload różne nawet do 10Mb/s.-sieć E-Plus

Jeżeli Orange i NJU podpisały umowy roamingowe na całą Unię Europejską z taką jakością Qos,blokowaniem wyboru operatora,brakiem dostępu do LTE,brakiem HD-Voice na roaming dla Nas Polaków za granicą, to Ja dziękuję bardzo za taki internet,gdzie Play wiadomo w kraju działa słabo na roamingu krajowym,ale w Niemczech świecił dziś przykładem.

Proszę o spostrzeżenia innych użytkowników jak się dziś Wam zachowywała sieć Orange i NJU w roamingu i w jakich krajach oraz jakie mieliście prędkości download/Upload i ping.

Osobiście zgłosiłem to do działu technicznego NJU i mają to sprawdzić,gdzie Ja nie polecam tej sieci za granica, wolę już wziąć kartę Play lub kupić na miejscu starter z internetem od lokalnych operatorów.


Prośba do użytkowników,jeśli macie podobne prędkości i problemy z internetem w UE-nie ważne jaki operator,jaki kraj,to składajcie reklamacje do działu technicznego itd i żądajcie poprawnego działania internetu na przyzwoitym poziomie i zwrotu za abonament lud dołożenia transferu GB w UE,a nie jesteśmy okradani w biały dzień !

Płacimy, to wymagamy i się nie dawajmy operatorom !

Pozdrawiam

pogodabartlomiej
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 22:38 przez pogodabartek, łącznie zmieniany 5 razy.
 #931799  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 22:16
Bardzo mnie osłabileś tą wiadomością.Ciekawi mnie jak wygląda kwestia na karcie: abonamentowej Orange dla firm.I prepaid na kartę. Tez mam docelowy roaming w Orange mieć i poważnie zaczynam mieć dylematy czy nie szukać karty prepaid z PLAY i cos kombinować

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931803  autor: adziu82
 15 cze 2017, 22:21
Dzis o 1 w nocy, robilem testy 3 operatorow w DE na LTE predkosci 30-40 Mb/s ping 120.
Po 13-tej jak wstalem juz byl lejek do 1 Mb/s a ping pod 200. Zobaczymy co bedzie po 24 tej.

RawStyle
 #931816  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 23:20
Badzo dziwią mnie pingi.Może coś konkretnie nie tak jest na konkretnej karcie sim w Orange(nju) szkoda ze niemasz innej karty np w POP/Free/Abo

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931822  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 23:29
Akurat Virgin mobile niema żadnego pakietu neta dla roamingu;/FUP dla nich zatrzymał sie na ofertach sprzed 30dni.....Najlepiej by mieć chociazby sim w Gołej abo orange nie nju* moze nju ma jakies priorytet zaniżane. Kurcze martwi mnie ta sprawa i to dosc mocno Bo mam firmowke w orange na net i 4,07....prepaid żona 1,76....Ja nie wiem co Tmobile powie na moją oferte Cięzki temat.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931828  autor: adziu82
 15 cze 2017, 23:39
Wiem, ze VM nic nie ma, dlatego szukam innej opcji.
Moge na firme, indywidualna - abonament.
Ale widze jakie jaja robia, wiec na te 4 m-ce chce cos na karte.

RawStyle
 #931835  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 23:49
A 2mobile? chyba prosta zasada i może Red bull mobile 30zł widze ze dają 1cos gb tez

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931885  autor: jaczewa
 16 cze 2017, 08:13
trzeba poczekać z tydzień i będzie wiadomo jak to wszystko działa. Fajnie maja Polacy mieszkający przy granicy . Mogą logować się do obcego operatora i za darmo dzwonić np do cioci w Niemczech :)
 #931886  autor: habish
 16 cze 2017, 08:25
jaczewa pisze:trzeba poczekać z tydzień i będzie wiadomo jak to wszystko działa. Fajnie maja Polacy mieszkający przy granicy . Mogą logować się do obcego operatora i za darmo dzwonić np do cioci w Niemczech :)
A z Polski nie mogą?
 #931890  autor: pogodabartek
 16 cze 2017, 08:35
Dzień dobry,

otrzymaliśmy Pana zgłoszenie dotyczące utrudnień w realizacji transmisji danych w roamingu.

Wyjaśniamy, że obecnie trwają utrudnienia w korzystaniu z transmisji danych w roamingu.

Prosimy o sprawdzenie w ustawieniach telefonu czy ma Pan włączoną opcje Internet mobilny w roamingu.

W przypadku występowania nadal problemów prosimy o wyłączenie LTE.

Przepraszamy za utrudnienia.


Pozdrawiamy
NJU Mobile
Iwona Bańka


To moze wyłączyć calkiem telefon i nie bedzie problemu.
 #931910  autor: f0ku5
 16 cze 2017, 11:32
Patryk7588 pisze:
jaczewa pisze:trzeba poczekać z tydzień i będzie wiadomo jak to wszystko działa. Fajnie maja Polacy mieszkający przy granicy . Mogą logować się do obcego operatora i za darmo dzwonić np do cioci w Niemczech :)
A z Polski nie mogą?
Mogą, ale nie za darmo.
 #931918  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 12:11
Panowie o ile wiem to bycie w roamingu nie obniza cen do np niemiec.....O ile wiem dzwonisz tak jak byś był w PL wiec obowiązują cie normalne stawki do NIEMIEC.( 2zł? ) Nie mylić roamingu z obnizką cen poza kraj...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931928  autor: adziu82
 16 cze 2017, 13:08
kaspeed pisze:A 2mobile? chyba prosta zasada i może Red bull mobile 30zł widze ze dają 1cos gb tez
Jest opcja w Nju za 29 zł, plus 10zł na stacjonarne, daje 39 zł i około 2GB danych, ale co z tego, jak Orange tnie.

RawStyle
 #931942  autor: jaczewa
 16 cze 2017, 13:59
Jeśli wykonuje połączenie w roamingu nP Z NIEMIEC DO Francji na numer francuski to nie płace bo to jest ta sama pierwsza strefa . Natomiast wykonując połączenie z polski do Francji na francuski numer płace i to sporo bo to już nie roaming a połączenie międzynarodowe,
Dlatego mieszkający przy granicy z Niemcami np. Maja lepiej :)
 #931944  autor: jaczewa
 16 cze 2017, 14:02
pogodabartek pisze:Dzień dobry,

otrzymaliśmy Pana zgłoszenie dotyczące utrudnień w realizacji transmisji danych w roamingu.

Wyjaśniamy, że obecnie trwają utrudnienia w korzystaniu z transmisji danych w roamingu.

Prosimy o sprawdzenie w ustawieniach telefonu czy ma Pan włączoną opcje Internet mobilny w roamingu.

W przypadku występowania nadal problemów prosimy o wyłączenie LTE.

Przepraszamy za utrudnienia.


Pozdrawiamy
NJU Mobile



To moze wyłączyć calkiem telefon i nie bedzie problemu.
A ta odpowiedz jest na poziomie .... przeciez działa transmisja tylko wolno.
To chyba logiczne ze jest włączona transmisja danych w roamingu...
No comment
 #931948  autor: adziu82
 16 cze 2017, 14:09
@jaczewa, a Ty wiesz jaką odpowiedź dostałem 3 lata temu w Orange.
Reklamowałem złe naliczanie minut w roamingu ( 400 miałem wtedy ) dzwoniłem na Polski numer będąc w Niemczech, ale widziałem na bilingu niemiecki numer a nie ten z którym gadałem, za każdym razem był to inny numer niemiecki, jak rozmawiałem np z żoną, która była w Polsce.
Odpowiedź, że nie można dzwonić na zagraniczne numery, to ja, że dzwoniłem na Polski.
Sprawdzili, faktycznie mam rację, następna odpowiedź, NIE MOGĘ DZWONIĆ NA POLSKIE NUMERY, KTÓRE SĄ W ROAMINGU.
Chore, przecież mogę zadzwonić z tej paczki 400minut na każdy Polski numer, gdziekolwiek on będzie, jak w roamingu to on płaci za odebranie.
A najlepsze jest to, że rok później okazało się po rozmowie z konsultantem, że te 400 minut jest także na zagraniczne numer, jak jestem w roamingu.
Taki poziom......

RawStyle
 #931949  autor: jaczewa
 16 cze 2017, 14:13
No właśnie bo reklamacje powinni robić pracownicy z długim stażem co maja wiedzę i doświadczenie a pewnie jest tak ze robią je nowi ludzie ze znikoma wiedza . Nie umniejszając im oczywiście bo to nie ich wina ale ktoś chyba tam powinien to przemyśleć . Takie odpowiedzi psują wizerunek operatora wg mnie.