DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #4967  autor: snuffi
 03 maja 2005, 12:38
22 czerwca konczy mi sie umowa z era, abonamet jaki mialem dotyczas to Era Moja 25 za 42zł, rachunki moje wachaly sie od tych 42zł do 120zł. Oferte jaka mi zlozono to: Przejscie na Era Classic 70 + 35min za darmo do kazdego abonametu i rozmowy za 1% ceny z jednym wybranym numerem. Powiedziano mi tez ze najlepsza oferte otrzymam po 22 maja, ale tu zaczyna sie problem bo do tego czasu musze złozyc wymowienie umowy. Wiec pytam: Czy nie wiecie na jaka oferte moge liczyc po tym 22 maja?

 #4969  autor: WitekT
 03 maja 2005, 12:59
A czemu musisz złożyć akurat do 22. maja?

 #4980  autor: snuffi
 03 maja 2005, 15:04
Bo na umowie jest napisane ze musze powiadomic operatora miesiac przed uplywem czasu umowy o braku checi jej przedluzenia, innym wypadku umowa zostanie automatycznie przedluzona o kolejne 24 okresy rozliczeniowe lub jesli nie zglosze sie ustalic warunkow przedluzenia umowy o czas nie okreslony na tych samych zasadach jak obecna umowa

 #4981  autor: WitekT
 03 maja 2005, 15:06
Eeee? Strasznie dziwny ten zapis... To przedłuż na czas nieokreślony i tyle. Po 22. albo podpiszesz nową ofertę, albo wypowiesz i tyle.

Taki zapis to nie wiem czy się nie kwalifikuje pod UOKiK...

 #4984  autor: snuffi
 03 maja 2005, 15:14
Hmm. A nie wiesz co moga mi jeszcze zaproponowac po tym 22. Caly czas mowia ze bedzie to owiele lepsza oferta.

 #4986  autor: WitekT
 03 maja 2005, 15:25
Nie mam pojęcia... :)

 #4987  autor: snuffi
 03 maja 2005, 15:28
Mam nadzieje ze chociaz dadza mi jakas znizke na telefon

 #4992  autor: adi
 03 maja 2005, 17:13
nie ma nic takiego jak umowa na czas nie określony przy podpisuwaniu umowy z operatorem ,albo sie zgadzasz na ich warunki albo nie

 #5005  autor: WitekT
 03 maja 2005, 21:35
Jak najbardziej są umowy na czas nieokreślony, z reguły z miesięcznym okresem wypowiedzenia (mniej więcej, zależy od doprecyzowania pojęcia okresu rozliczeniowego).

Powiem więcej - wszystkie umowy w Plusie są na czas nieokreślony, a paragraf o 24 miesiącach jest w warunkach promocji.

 #5009  autor: erbe
 03 maja 2005, 22:17
WitekT pisze: Powiem więcej - wszystkie umowy w Plusie są na czas nieokreślony, a paragraf o 24 miesiącach jest w warunkach promocji.
Zgadza się. Umowa jest zawierana na czas nieokreślony, przy czym w przypadku promocji zerwanie jej przed upływem 24 miesięcy skutkuje karą pieniężną. Po upływie 2 lat nie ma więc potrzeby jej przedłużania na dalszy okres - wiele ludzi o tym nie wie. Jak to jest natomiast w przypadku Ery i opisanego wcześniej przypadku nie orientuje się, więc nie będę się wypowiadał ;)

 #5043  autor: xlord
 04 maja 2005, 15:01
W Erze na przestrzeni lat bylo tysiace promocji, a do kazdej promocji bylo po kilka roznych regulaminow, wiec bardzo realne jest, ze trafiles na taki zapis w umowie. Nie wyklucza to jednak mozliwosci zlozenia przez Ciebie oswiadczenia o rezygnacji z przedluzania umowy na czas okreslony bez koniecznosci rozwiazywania umowy. I to mozesz uczynic juz dzis.

Pozdrawiam