DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #3959  autor: WitekT
 20 kwie 2005, 22:36
Jest ok - zobacz sobie na mapie czy jest EDGE u Ciebie. Jak nie ma, to cokolwiek innego szybciej Ci nie będzie chodzić na pewno. :)

 #3964  autor: orzep
 20 kwie 2005, 22:55
a jak ja mam niby sprawdzić ten zasięg? na stronie ery jest mapa zasiegu ale to ogolnie zasieg samej sieci a nie danych standardów , zasieg ery mam na full a czy edge ?? nie wiem
piszesz ze modem jest spox wiec wezme go od kolesia,okaze sie w praniu
zastanawiam sie tylko czy bedzei mi chodzila na tym laczu aplikacja gieldowa forex , taka aplikacja w Javie ktora pokazuje kurs walut itd...
pozdr.

 #3965  autor: WitekT
 20 kwie 2005, 23:03
Mapkę masz TU. Kolory trochę średnio dobrali, ale idzie się połapać.

Aplikacje na Javie będą chodzić bez problemu - przecież to normalny Internet. :)

 #3966  autor: WitekT
 20 kwie 2005, 23:06
A TU masz planowany zasięg do końca roku. Co ciekawe - UMTS jest zaznaczony tylko w Warszawie, a na pewno rozbudują go o kilka aglomeracji. :)

 #3967  autor: orzep
 21 kwie 2005, 02:14
no tak
GPRS to ja chyba mam bo ściągałem nie raz jakieś śmieczne loga lub dzwonki do komórki i o ile się nie mylę to było to za pomocą GPRS
co do "normalnego internetu" to qrde sie obawiam , na modemi mam niby te 56 kb/s , łączy się i tak przy max 49 a chodzi..... nie wiem
zastanawia mnie tylko czy ogólnie strony chodzą na tym gprs przystępnie i czy będzie to zadowalająco działać , bo jednak musze się uwiązac na 24 miechy a to dużo... choć biorąc pod uwagę opieszałość i nastawienie TP złodziejstwa do klientów to.... śmiem podejrzewać że i za te 24 miechy GPRS będzie jedynym wyjściem na posiadanie przezemnie netu ,
wydaje mi się że prędzej doczekam się nadajnika UMTS niż neo z TP

qrde będzie to przypomniać net czy nie ? skoro ma chodzić na max 40 kb/s to chyba nie będzie tak źle
słałem maila do ery w związku z tym ograniczeniem tzn limitem , bo jak wydrę ponad 2 GB to niby jakieś ograniczenia , napisali mi że obetną transfer do 32 kb/s heh , ciekawe czy wogóle taki osiągnę ;-)

a i czy do tego modemu opłaca się brac antene (za dopłatą 50zł moge mieć antene jakąś Dipol czy jakoś tak,niby o 25% zwiększa zasięg,ale u mnie i tak jest full kresek na erze)
pozdrawiam

 #3981  autor: WitekT
 21 kwie 2005, 11:25
Jeżeli masz full zasięg, to dodatkowa antena niepotrzebna.
Co do ograniczenia transferu to podejrzewam, że i przy 3GB Ci nie utną. To jest tylko takie regulaminowe zabezpieczenie przed ludźmi, którzy backupują Internet. ;)